24. Ruskamaraton 8.9.2007, Levi

PMYL

Starting list

24Sakri TaskilaOpu12:00:00   2524
1001Ville KatilaPello14:00:00   1001
1002Matti KurthPello14:00:00   1002
1003Marko TuomelaEspoo14:00:00   1003
1005Ari PelliBim Finland Oy14:00:00   1005
1006Juha AhlbergBim Finland Oy14:00:00   1006
1007Juha-Pekka JärveläinenBim Finland Oy14:00:00   1007
1008Eerik HuikuriBim Finland Oy14:00:00   1008
1009Sami HeiskanenBim Finland Oy14:00:00   1009
1010Harri VörlinSotepa14:00:00   1010
1012Kai SamelinKangasala14:00:00   1012
1013Jouni MarjaniemiHailuoto14:00:00   1013
1015Juha PorolaMuhos14:00:00   1015
1016Pekka NurmelaPekka Nurmela Ky14:00:00   1016
1017Ilkka SydänmetsäPiimega14:00:00   1017
1018Kari NylundBim Finland Oy14:00:00   1018
1019Juha SoikkeliBim Finland Oy14:00:00   1019
1020Niiles-Jouni NäkkäläjärviSallivaara14:00:00   1020
1021Tuomas JomppanenMuotkatunturi14:00:00   1021
1022Arto KemiläKeminmaa14:00:00   1022
1023Kimmo KemiläKemi14:00:00   1023
1024Seppo AikioTornio14:00:00   1024
1025Raimo YlikoskiKemi14:00:00   1025
1027Markku KasalaMallaspallo14:00:00   1027
1028Antti PiiparinenRovaniemi14:00:00   1028
1029Kari KeidasPori14:00:00   1029
1030Janne HelttunenLossimiehet14:00:00   1030
1031Jarmo Tapio KoivujärviJuhani Koivujärvi Ky14:00:00   1031
1032Jarno HiljanenPuuppola14:00:00   1032
1033Terho KämäräinenOulu14:00:00   1033
1034Veikko TarvainenLapin Liha Oy14:00:00   1034
1035Kalle HuhtamellaLapin Liha Oy14:00:00   1035
1036Tuomo HerttuaLapin Liha Oy14:00:00   1036
1037Jari BuskaLapin Liha Oy14:00:00   1037
1038Mikko RavaskaLapin Liha Oy14:00:00   1038
1039Janne VesterinenLapin Liha Oy14:00:00   1039
1040Jesse PernuLapin Liha Oy14:00:00   1040
1041Jouni VäisänenKajaani14:00:00   1041
1042Timo-Jussi JalkanenRovaniemi14:00:00   1042
1043Markku LuokkalaPietarsaari14:00:00   1043
1044Heikki KorkalaTornio14:00:00   1044
1045Seppo NiemiKolari14:00:00   1045
1046Janne SoutukorvaMuonion Kiri14:00:00   1046
1047Jarkko PiipponenRovaniemi14:00:00   1047
1048Jani FlaamingSjundeå If14:00:00   1048
1051Markus RaekallioImmelän Vihurit14:00:00   1051
1052Henri MontonenRahku14:00:00   1052
1053Lasse QvistKoskri14:00:00   1053
1054Jani MäättäLnm14:00:00   1054
1055Vesa AikkilaKuusamo14:00:00   1055
1056Juho JukkolaRds14:00:00   1056
1057Henri KittiLao14:00:00   1057
1059Janne MoilanenOulu14:00:00   1059
1060Veli-Matti LatvakoskiNordea14:00:00   1060
1061Esa MarkkilaAbb Oy14:00:00   1061
1062Esa MursuMetsä-Mursu Oy14:00:00   1062
1063Ilmari AntinjunttiKaulirannan Terä14:00:00   1063
1064Samuli KumpulaOulu14:00:00   1064
1065Ilkka HietalaUpo14:00:00   1065
1066Pekka JunesUpo14:00:00   1066
1067Niko LuomaaUpo14:00:00   1067
1068Ralph EtzoldMuonio14:00:00   1068
1069Janne TerkkoTeiskon Urheilijat14:00:00   1069
1070Jarno VälitaloSodankylä14:00:00   1070
1071Jani MoilanenKajaani14:00:00   1071
1072Jaakko JokelaLapitr14:00:00   1072
1074Janne PulkkinenPirkkala14:00:00   1074
1075Pasi SironenKaivopiha Sport14:00:00   1075
1076Reima IdströmKaivopiha Sport14:00:00   1076
1077Tuomas KalliokoskiKemijärvi14:00:00   1077
1078Marko NiemeläArtic Oy14:00:00   1078
1079Jussi KarantaAarnenpiha14:00:00   1079
1081Jukka SimiKaijonharjun Kangistus14:00:00   1081
1082Kai ParomaEspoo14:00:00   1082
1083Mika RäsänenDestia14:00:00   1083
1084Jukka VaaraVeljekset Vaara Oy14:00:00   1084
1085Harri LehikoinenVeljekset Vaara Oy14:00:00   1085
1086Jari KiiskinenKide Look Oy14:00:00   1086
1087Juha SimiläJänkkäjoohnaat14:00:00   1087
1088Mikael AikioSodankylän Varuskunnan Urheilijat14:00:00   1088
1089Matti PulkkinenOulnmkyu14:00:00   1089
1090Joni RautioLapin Lukko14:00:00   1090
1091Janne MuotkaM&h14:00:00   1091
1092Tuomo LindvallOulu14:00:00   1092
1093Pekka PasanenRovaniemi14:00:00   1093
1094Petri VaherluotoPori14:00:00   1094
1095Sami LapinniemiMuonion Kiri Ry14:00:00   1095
1096Mika PesonenRovaniemi14:00:00   1096
1097Jarmo KarjalainenAhola Team14:00:00   1097
1098Joni MoilanenKittilä14:00:00   1098
1099Pasi KorpisaariRiihimäki14:00:00   1099
1100Jarkko KiveläHahe14:00:00   1100
1101Jan MäkinenäOriveden Ponnistus14:00:00   1101
1102Niko NilsenVesaisen Pojat14:00:00   1102
1103Antti LähteinenRovaniemi14:00:00   1103
1104Raimo OnteroOulu14:00:00   1104
1105Jani TyyskäLiminka14:00:00   1105
1106Pekka TervoLiminka14:00:00   1106
1107Joonas GullstenKolari14:00:00   1107
1109Marko TervaniemiRovaniemi14:00:00   1109
1110Juha PartanenPölky Oy14:00:00   1110
1111Antti LukkarinenPölky Oy14:00:00   1111
1112Jouni SeppäläGorenje Oy14:00:00   1112
1113Sauli LeiviskäHpu14:00:00   1113
1114Mika Kangas-HynniläHpu14:00:00   1114
1115Jani KotavuopioEnontekiö14:00:00   1115
1116Vesa-Matti TurunenLempäälä14:00:00   1116
1117Sauli KarnarantaOpu14:00:00   1117
1118Jari MerkkiniemiRovaniemi14:00:00   1118
1119Arto PirneskoskiMerilapin Poliisikiekkoilijat14:00:00   1119
1120Jouni SinirantaKangasala14:00:00   1120
1121Jari TervoOulu14:00:00   1121
1122Juha StoorPeltovuoma14:00:00   1122
1123Jonne KarantaLks14:00:00   1123
1125Janne PaavolaHaukipudas14:00:00   1125
1126Antti PekkalaSierijärvi14:00:00   1126
1127Tommi MatilaTupos14:00:00   1127
1128Seppo ViiriSähälärit Ry14:00:00   1128
1129Joni KaulanenYlläksen Nousu14:00:00   1129
1131Petri TyniVeho Oulu14:00:00   1131
1132Harri HäikiöVeho Oulu14:00:00   1132
1133Marko PäkkiläHaukipudas14:00:00   1133
1134Matti PienimäkiVaajakoski14:00:00   1134
1135Marko PalmgrenRovaniemi14:00:00   1135
1136Sami KaipioMetso Paper Pori Oy14:00:00   1136
1137Ville PeltolaLoikkivat Elukat14:00:00   1137
1138Markku KulmunkiLoikkivat Elukat14:00:00   1138
1139Juha PalttoKarigasniemi14:00:00   1139
1140Jani AroToivoniemen Tallaajat14:00:00   1140
1141Roope RankalaTeam F.u.t14:00:00   1141
1142Toni UusitaloHpu14:00:00   1142
1143Vesa OkkonenRaahe14:00:00   1143
1144Jari AholaÄkäslompolo Sport Shop14:00:00   1144
1145Anssi JuujärviAlatornion Pirkat14:00:00   1145
1146Trifon SuopelaTerte14:00:00   1146
1147Feodorit SuopelaTerte14:00:00   1147
1148Jari-Pekka VaaralaKittilän Urheilijat Ry14:00:00   1148
1149Jerker PälviahoKolari14:00:00   1149
1150Janne HekkalaEmbe Systems Oulu14:00:00   1150
1151Antero KinnunenTornio14:00:00   1151
1152Ilkka HeikkiläVapo14:00:00   1152
1153Simo KoskenkorvaPuusepänliike Hangasvaara Oy14:00:00   1153
1154Mauri SärkinenVesilahti14:00:00   1154
1155Harri ViitanenTasanteen Tiikerit14:00:00   1155
1156Ilkka RiikonenRovaniemi14:00:00   1156
1157Jani OlmalaOulu14:00:00   1157
1158Ossi PeltoniemiRovaniemen Lappi14:00:00   1158
1159Markus KekkonenRovaniemi14:00:00   1159
1160Janne MansnerusHelsinki14:00:00   1160
1161Mikko PaavolaRakl.paavola & Niemi Oy14:00:00   1161
1162Antti HaaseTornio14:00:00   1162
1163Veli-Matti Ylipeura14:00:00   1163
1164Matti TurkulainenBatman Ski Team14:00:00   1164
1165Kimmo VitikkaSähälärit Ry14:00:00   1165
1166Antti LeppänenLapin Läänin Pelastuslaitos14:00:00   1166
1167Jussi PrykäriLapitr14:00:00   1167
1168Janne VänttiläHaukipudas14:00:00   1168
1169Seppo HakolaKaijonharjun Kangistus14:00:00   1169
1170Matti KoivistoKemijärvi14:00:00   1170
1171Kari Pekka KunnariMuonio14:00:00   1171
1939Marko RäsänenKuljetus M.Räsänen Oy14:00:00   1939
1942Jukka NissiläRautapohja14:00:00   1942
1943Tero NissiläRautapohja14:00:00   1943
1944Juha HautalaJJTours.ne14:00:00   1944
1945Jarmo TakalaJJTours.ne14:00:00   1945
1948Olli SeppäläTampere14:00:00   1948
1954Mikko FiskaaliFinn-Power14:00:00   1954
1958Jorma KujalaFinn-Power14:00:00   1958
1965Marko MäättäHaPa14:00:00   1965
1978Marko StenbergKittilä14:00:00   1978
1986Jani NykänenKooTeePee14:00:00   1986
1987Tuomo PaakkariKooTeePee14:00:00   1987
1990Jyrki TolonenVac14:00:00   1990
1997Marko SeppäSELOG14:00:00   1997
2005Seppo PiipponenVac14:00:00   2005
2007Risto HuuskaNokian Capacitors14:00:00   2007
2015Pasi RasimusVac14:00:00   2015
2019Juha-Pekka Kumpulainen14:00:00   2019
2027Aki Vanne14:00:00   2027
2031Toni SavelaEtera14:00:00   2031
2044Ville Kavukangas14:00:00   2044
2058Tommy MikkolaKerava Turbo Sprintterit14:00:00   2058
2060Kari HolmKirkniemi14:00:00   2060
2061Ulf BendsEspoon Kehähait14:00:00   2061
2071Hannu ValtinenKyrönmaan Poliisiurheilijat14:00:00   2071
2076Juha RaappanaShin Shuwa Oy14:00:00   2076
2077Markku HonkanenKäpylä14:00:00   2077
2093Jouni SuihkonenLapin Lennosto14:00:00   2093
2103Sakari Kinnunen14:00:00   2103
2115Ari NevalaBronto Skylift Oy14:00:00   2115
2116Jari Miettunen14:00:00   2116
2117Kalle RiisteSotepa Oy14:00:00   2117
2118Tomi TörmiIcopal Oy14:00:00   2118
2119Tatu AirisniemiPosion Pyrintö14:00:00   2119
2121Janne VäisänenRautanet Team14:00:00   2121
2127Pauli OllanketoBlack & Decker14:00:00   2127
2132Markku EnbuskaPello14:00:00   2132
2135Juha KarhuRovaniemi14:00:00   2135
2137Juha-Matti HeinonenLiminka14:00:00   2137
2143Mika KarjalainenTervola14:00:00   2143
2146Tero LinnamaaBatMan14:00:00   2146
2149Esa HolappaRovaniemi14:00:00   2149
2150Markus NivaOulu14:00:00   2150
2151Johannes KohonenTaipalsaaren Veikot14:00:00   2151
2157Kari LapinlampiExim Software Oy14:00:00   2157
2163Toni ParkkinenBARK14:00:00   2163
2164Mika MäkitaloLujatalo O14:00:00   2164
2166Jarmo SaareksRautanet14:00:00   2166
2175Jukka MäättäJuhan Auto14:00:00   2175
2192Samuli KorpiLKS14:00:00   2192
2193Pasi RaiskioRafrankly14:00:00   2193
2197Janne SundqvistJanton.fi14:00:00   2197
21982198 VacantVac14:00:00   2198
21992199 VacantVac14:00:00   2199
2200Jaakko LassilaTornio14:00:00   2200
2201Markus PikkarainenHölkkäri14:00:00   2201
2203Tuomas KeisteriAlppilan_s14:00:00   2203
| Form of the results:
Suomi Svenska English