24. Ruskamaraton 8.9.2007, Levi

TM40

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1 km
Finish
42,2 km
 
1.   Arto Kuopus Pudasjärven Urheilijat    12:00:00   2:35:56.5 (1)  2:40:20.1  
2.   Hansi Kitti Onmkyu    12:00:00   2:45:03.2 (2)  2:50:26.6  
3.   Jari Sulasalmi Kuiva/oulun Vankila    12:00:00   2:51:34.6 (3)  2:56:37.7  
4.   Mikko Huuki Kannuksen Ura    12:00:00   2:57:54.4 (4)  3:03:06.6  
5.   Juha Laakkonen Pudasjärven Urheilijat    12:00:00   3:06:57.4 (5)  3:11:45.4  
6.   Kari Hiltunen Rakennus P Jokelainen Oy    12:00:00   3:07:06.5 (6)  3:12:26.2  
7.   Jari Vuopio Muonion Kiri Ry    12:00:00   3:08:11.2 (7)  3:13:20.2  
8.   Jari Oja Lohku (lohijärven Kuohu)    12:00:00   3:11:15.4 (8)  3:16:28.7  
9.   Jarmo Rantamäki Kunnon Isännöitsijät    12:00:00   3:11:25.8 (9)  3:16:30.7  
10.   Markku Ström Hippoksen Maratonkerho    12:00:00   3:11:51.8 (10)  3:17:15.0  
11.   Arto Havela Pello    12:00:00   3:12:55.8 (11)  3:17:47.2  
12.   Arto Karnaranta Haukiputaan Poliisilaitos    12:00:00   3:12:58.1 (12)  3:17:58.3  
13.   Hannu Oja Pello    12:00:00   3:13:27.0 (13)  3:18:56.6  
14.   Jari Välijeesiö Sodankylä    12:00:00   3:14:08.2 (14)  3:19:27.4  
15.   Mikko Leppäniemi Amc    12:00:00   3:17:04.3 (15)  3:22:16.8  
16.   Tuomo Hyvärinen Ikiliikkujat Oulu    12:00:00   3:17:52.0 (16)  3:23:21.1  
17.   Tapani Karjalainen Hoppulan Maanmiesseura    12:00:00   3:18:52.7 (17)  3:23:49.7  
18.   Hannu Partanen Ranua    12:00:00   3:19:00.6 (18)  3:24:07.1  
19.   Ari Pietarinen Lehmo    12:00:00   3:22:38.7 (20)  3:27:47.3  
20.   Mikko Taussi Upo    12:00:00   3:22:35.1 (19)  3:27:59.3  
21.   Saveli Näkkäläjärvi Järvenpään Kuntohoito    12:00:00   3:22:46.5 (21)  3:28:06.1  
22.   Jorma Tervonen Ranua    12:00:00   3:22:59.7 (22)  3:28:31.7  
23.   Seppo Pyörre Hartman    12:00:00   3:23:16.3 (23)  3:28:42.9  
24.   Juha Latvala Alajärven Ankkurit    12:00:00   3:26:15.4 (24)  3:30:53.7  
25.   Eero Viippola Aavki    12:00:00   3:26:19.4 (25)  3:33:06.6  
26.   Arto Hand Ii    12:00:00   3:29:12.5 (26)  3:34:25.3  
27.   Seppo Kellokumpu Kajaani    12:00:00   3:29:23.8 (28)  3:35:24.7  
28.   Veli-Matti Heikkilä Kemi    12:00:00   3:29:15.5 (27)  3:35:44.6  
29.   Ari Putaansuu Etuote, Rovaniemi    12:00:00   3:30:24.9 (30)  3:35:50.2  
30.   Arto Tapio Artic Oy    12:00:00   3:30:17.0 (29)  3:35:50.6  
31.   Kari Haataja Liperi    12:00:00   3:30:35.4 (31)  3:36:14.1  
32.   Taisto Puurunen Ltr    12:00:00   3:31:01.2 (32)  3:36:15.6  
33.   Peitsa Juujärvi Pihlavan Ikkuna    12:00:00   3:31:44.2 (33)  3:37:44.0  
34.   Jouni Siika-Aho Ltr    12:00:00   3:31:58.4 (34)  3:37:46.3  
35.   Ari Viljanen Sbs Maraton Koulu Pori    12:00:00   3:32:24.2 (35)  3:38:00.6  
36.   Jukka Romppainen Oulu    12:00:00   3:36:23.1 (36)  3:42:28.1  
37.   Timo Kaukola Lakeuden Sport    12:00:00   3:37:09.0 (37)  3:43:29.5  
38.   Timo Krohns Itella Logistics Oyj    12:00:00   3:39:52.8 (38)  3:45:38.5  
39.   Pasi Heikkilä Ranua    12:00:00   3:40:02.8 (39)  3:46:41.2  
40.   Juha Haapala Isoot Nuukat    12:00:00   3:40:03.1 (40)  3:46:47.9  
41.   Esa Pietilä Fortek    12:00:00   3:46:30.7 (42)  3:52:26.4  
42.   Marko Mononen Juridia Marathonclub    12:00:00   3:46:04.3 (41)  3:52:42.0  
43.   Jouko Savolainen Jyväskylä    12:00:00   3:48:45.0 (43)  3:54:41.3  
44.   Jouni Salmela Amc    12:00:00   3:49:38.0 (44)  3:55:40.9  
45.   Niilo Vainikainen Lumijoki    12:00:00   3:51:40.9 (47)  3:57:32.5  
46.   Vesa Pukema Pthk    12:00:00   3:51:32.7 (46)  3:58:00.8  
47.   Keijo Liikamaa Amc/rovaniemi    12:00:00   3:51:21.0 (45)  3:58:26.3  
48.   Jorma Fräki Rovaniemi/pthk    12:00:00   3:53:17.3 (48)  3:59:36.1  
49.   Ilkka Lind Rojottilammen Teräs    12:00:00   3:54:09.4 (50)  4:00:11.8  
50.   Ari Leponiemi Automaalaamo Jomari    12:00:00   3:53:52.2 (49)  4:00:39.7  
51.   Kari Erkilä Korske    12:00:00   3:55:05.1 (52)  4:01:27.0  
52.   Markku Kemppainen Tevo Oy    12:00:00   3:55:03.4 (51)  4:01:36.6  
53.   Hannu Salminen Lapin Lennosto    12:00:00   3:55:36.9 (53)  4:02:41.6  
54.   Juha Pantsar Rovaniemi    12:00:00   3:56:12.1 (54)  4:03:18.4  
55.   Tarmo Ruotsalainen Nokia Marathon Team    12:00:00   3:57:53.4 (57)  4:04:18.1  
56.   Ari Mattola Osuuskauppa Suur-Savo    12:00:00   3:57:51.9 (56)  4:04:22.0  
57.   Tommi Vienonen Kunnon Isännöitsijät    12:00:00   3:57:29.3 (55)  4:04:27.0  
58.   Tarmo Malvalehto Lapin Hikiset    12:00:00   4:03:08.6 (58)  4:12:15.0  
59.   Jussi Jokinen Juupajoki    12:00:00   4:05:19.1 (59)  4:12:33.4  
60.   Markku Hämäläinen Pyhtää    12:00:00   4:06:22.0 (62)  4:13:01.0  
61.   Pasi Rytkönen Teku-Kajaani    12:00:00   4:06:20.3 (61)  4:13:17.1  
62.   Jari Kukkola Kouvola    12:00:00   4:06:47.8 (63)  4:13:26.5  
62.   Matti Lehtonen Nokian Capacitors    12:00:00   4:06:14.4 (60)  4:13:26.5  
64.   Tuomo Salminen Höytiä    12:00:00   4:06:58.8 (64)  4:15:07.5  
65.   Petri Joro Oulu    12:00:00   4:12:19.2 (65)  4:18:38.5  
66.   Hannu Mänty Seinäjoen Urheilu-Miehet    12:00:00   4:15:54.4 (67)  4:23:06.6  
67.   Hannu Saari Hahle Oy, Espoo    12:00:00   4:15:53.8 (66)  4:23:23.6  
68.   Markku Mattinen Pudasjärvi    12:00:00   4:17:10.1 (69)  4:24:32.5  
69.   Mikko Hyvärinen Tervolan Ambulanssipalvelu    12:00:00   4:16:47.5 (68)  4:24:39.1  
70.   Kari Tuomi Tuomiojärven Tyrsky    12:00:00   4:20:20.1 (71)  4:27:14.6  
71.   Hannu Nyman Pudasjärvi    12:00:00   4:20:05.5 (70)  4:27:17.1  
72.   Pekka Romppainen Kelpo Kuljetus Oulu    12:00:00   4:21:48.4 (72)  4:28:42.6  
73.   Pekka Kunelius Cool Operator    12:00:00   4:22:46.3 (73)  4:29:45.1  
74.   Perttu Laine Lapin Laude Oy    12:00:00   4:23:13.9 (74)  4:30:29.9  
75.   Risto Sokura Utin Rumat Miehet    12:00:00   4:25:11.6 (76)  4:31:34.7  
76.   Pertti Savolainen Keminmaa    12:00:00   4:23:51.3 (75)  4:31:43.7  
77.   Ilpo Laitinen Siilinjärvi    12:00:00   4:27:55.7 (77)  4:35:33.5  
78.   Pertti Salomäki WSBB    12:00:00   4:32:05.2 (78)  4:38:42.4  
79.   Martti Kaikkonen Kuukasjärvi    12:00:00   4:33:40.5 (79)  4:43:11.1  
80.   Hannu Sankila Tornio    12:00:00   4:36:35.4 (80)  4:44:55.9  
81.   Raino Immonen Anttola    12:00:00   4:39:26.4 (81)  4:46:12.9  
82.   Heikki Wiik Cool Operator    12:00:00   4:52:44.7 (82)  5:00:48.4  
83.   Alpo Mikkonen Oys/vapari    12:00:00   5:00:21.7 (83)  5:07:57.4  
   Risto Leino Rapi    12:00:00      DNS  
   Tommi Vienonen Kunnon Isännöitsijät    12:00:00      DNS  
   Mika Sivonen Stora Enso Metsä    12:00:00      DNS  
   Raimo Kairala Riitan Maratonkoulu    12:00:00      DNS  
   Janne Urjanheimo Maskun Tempo    12:00:00      DNS  
   Jarmo Rantamäki Kunnon Isännöitsijät    12:00:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English