XIV Vantaa maraton 14.10.2007

TM50

Smart Follow

        Starting time Intermediate
10,4 km
Intermediate
20,9 km
Intermediate
31,4 km
Intermediate
42,0 km
Finish
42,2 km
 
1.   Ahti Honkola Soinin Sisu    12:00:00   41:05 (1)  1:24:26 (1)  2:08:59 (1)  2:54:03 (1)  2:54:27  
2.   Erkki Salonen VU    12:00:00   43:42 (2)  1:28:29 (2)  2:15:38 (2)  3:05:29 (2)  3:06:00  
3.   Hannu Heinistö KorsKe    12:00:00   44:05 (3)  1:29:02 (4)  2:16:42 (3)  3:06:51 (3)  3:07:17  
4.   Jorma Hannikainen Kuopion Seudun Veteraaniurheilijat    12:00:00   45:44 (8)  1:32:44 (7)  2:20:20 (7)  3:09:05 (4)  3:09:30  
5.   Jorma Niemi SC Mustat Kynnet / Vantaa    12:00:00   44:59 (6)  1:31:38 (5)  2:19:49 (5)  3:09:06 (5)  3:09:35  
6.   Pekka Kytömäki Endurance    12:00:00   45:18 (7)  1:32:14 (6)  2:20:16 (6)  3:11:02 (6)  3:11:31  
7.   Lauri Laasonen KU-58    12:00:00   44:05 (3)  1:29:00 (3)  2:16:57 (4)  3:12:46 (7)  3:13:18  
8.   Veikko Ollila Rajamäki    12:00:00   48:05 (9)  1:36:15 (9)  2:26:10 (8)  3:18:39 (8)  3:19:11  
9.   Matti Herlevi BS-PU    12:00:00   48:56 (10)  1:38:16 (10)  2:28:27 (9)  3:18:45 (9)  3:19:13  
10.   Olli Arhosuo Proficlean Oy    12:00:00   51:14 (13)  1:43:00 (13)  2:34:31 (11)  3:26:37 (10)  3:27:04  
11.   Keijo Vuorinen Helsingin Jyry    12:00:00   44:08 (5)  1:32:54 (8)  2:29:06 (10)  3:34:44 (11)  3:35:07  
12.   Markku Päivinen Vantaa    12:00:00   50:51 (12)  1:41:18 (11)  2:35:17 (12)  3:38:33 (12)  3:39:04  
13.   Jarmo Soukainen Helsinki    12:00:00   53:26 (18)  1:47:04 (16)  2:42:20 (13)  3:38:49 (13)  3:39:16  
14.   Juha Samela Espoo    12:00:00   56:05 (22)  1:51:57 (20)  2:48:24 (16)  3:45:57 (14)  3:46:27  
15.   Peter Kyburz Helsinki    12:00:00   54:53 (20)  1:50:32 (19)  2:47:39 (15)  3:49:15 (15)  3:49:42  
16.   Mika Korpiniitty Vihtijärven juoksuklubi    12:00:00   52:23 (17)  1:48:43 (17)  2:49:22 (17)  3:51:14 (16)  3:51:44  
17.   Jouko Laatikainen Vantaa    12:00:00   52:01 (15)  1:46:17 (15)  2:46:06 (14)  3:52:53 (17)  3:53:26  
18.   Juha Kemiläinen Nokia Marathon Team    12:00:00   56:15 (23)  1:53:15 (21)  2:51:10 (20)  3:53:19 (18)  3:53:58  
19.   Hannu Kahila Porvoon Uimarit    12:00:00   58:54 (26)  1:56:49 (24)  2:54:38 (23)  3:54:01 (19)  3:54:35  
20.   Ilmari Koskimies Nurmijärvi    12:00:00   52:09 (16)  1:49:45 (18)  2:50:47 (19)  3:54:18 (20)  3:54:52  
21.   Matti Hiltunen Keskon kerho    12:00:00   1:00:33 (29)  2:00:51 (29)  2:58:53 (26)  3:57:10 (21)  3:57:48  
22.   Carl-Michael Lundell Espoo    12:00:00   55:55 (21)  1:53:38 (22)  2:54:11 (22)  3:58:56 (22)  3:59:30  
23.   Raimo Nieminen     12:00:00   50:29 (11)  1:42:55 (12)  2:50:30 (18)  3:59:32 (23)  3:59:55  
24.   Esa Nieminen Järvenpää    12:00:00   1:01:24 (30)  2:02:54 (30)  3:04:48 (29)  4:03:03 (24)  4:03:34  
25.   Paavo Helin Fastcon Oy    12:00:00   51:58 (14)  1:45:33 (14)  2:53:00 (21)  4:03:23 (25)  4:03:55  
26.   Juha Nora Hollola    12:00:00   58:31 (25)  1:56:58 (25)  2:56:09 (24)  4:11:39 (26)  4:12:33  
27.   Ari Immonen Vantaa    12:00:00   58:01 (24)  1:57:34 (26)  2:58:18 (25)  4:13:08 (27)  4:13:48  
28.   Pekka Jokela vantaa    12:00:00   59:08 (27)  1:58:23 (27)  3:01:37 (28)  4:16:23 (28)  4:16:58  
29.   Pekka Saarinen Helsinki Triathlon    12:00:00   54:36 (19)  1:54:39 (23)  3:00:34 (27)  4:16:28 (29)  4:17:02  
30.   Jarmo Reinikainen R-jengi    12:00:00   59:31 (28)  1:59:47 (28)  3:05:59 (30)  4:18:12 (30)  4:18:48  
31.   Markku Hakalahti Nummela    12:00:00   1:08:51 (36)  2:13:24 (34)  3:16:09 (32)  4:23:24 (31)  4:24:06  
32.   Kaapo Ikonen Vantaa    12:00:00   1:04:50 (32)  2:09:54 (32)  3:16:27 (33)  4:25:59 (32)  4:26:35  
33.   Pasi Peltonen Endurance    12:00:00   1:05:07 (33)  2:11:30 (33)  3:18:05 (34)  4:34:47 (33)  4:35:25  
34.   Antti Harve Tuusula    12:00:00   1:05:50 (34)  2:14:39 (36)  3:24:32 (35)  4:35:31 (34)  4:36:10  
35.   Kari Suominen FU-47    12:00:00   1:01:28 (31)  2:05:40 (31)  3:11:40 (31)  4:45:05 (35)  4:45:48  
36.   Kari Koponen Espoo    12:00:00   1:05:51 (35)  2:14:38 (35)  3:24:36 (36)  4:46:10 (36)  4:46:57  
   Ilkka Roivainen Nokia Marathon Team    12:00:00               DNS  
   Pertti Laine Rajakylän Reipas    12:00:00               DNS  
   Kaj Broman Kokkola    12:00:00               DNS  
   Veikko Tahvanainen Espoo    12:00:00               DNS  
   Raimo Törmälä Keravan Kisa-Veikot    12:00:00               DNS  
   Matti Kaarlo Autio Vaasa    12:00:00               DNS  
   Jukka Arvassalo Espoo    12:00:00               DNS  
   Mauno Saastamoinen Turku    12:00:00               DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English