Orienteering World Cup in Lapua 14.6.2007 Qualification Race

MEN_2

< Classes - Starting list - Smart follow - 1,2 km - 2,9 km - Finish 3,0 km - Split times

Smart Follow

          Starting time Intermediate
1,2 km
Intermediate
2,9 km
Finish
3,0 km
 
   Tomas Dlabaja CZECzech Republic  CZE              
   Jon Rocke GBRGreat Britain  GBR  9:41:00            
   Jonne Lakanen FINFinland  FIN  9:42:00            
   Nicolas Girsch FRAFrance  FRA  9:43:00            
   Mattias Millinger SWESweden  SWE  9:44:00            
   Stig Alvestad NORNorway  NOR  9:45:00            
   Sebastian Haegler SUISwitzerland  SUI  9:46:00            
   Vesa Taanila FINFinland  FIN  9:47:00            
   Timmo Tammemäe ESTEstonia  EST  9:48:00            
   Neil Northrop GBRGreat Britain  GBR  9:49:00            
   Jan Prochazka CZECzech Republic  CZE  9:50:00            
   Christian Christensen DENDenmark  DEN  9:51:00            
   Sergey Detkov RUSRussia  RUS  9:52:00            
   Jani Lakanen FINFinland  FIN  9:53:00            
   Audun Bjerkreim Nilsen NORNorway  NOR  9:54:00            
   Giancarlo Simion ITAItaly  ITA  9:55:00            
   Kristjan Trossmann ESTEstonia  EST  9:56:00            
   Martin Johansson SWESweden  SWE  9:57:00            
   Robert Banach POLPoland  POL  9:58:00            
   Jan Zazgornik AUTAustria  AUT  9:59:00            
   Andreas Kraas ESTEstonia  EST  10:00:00            
   Damien Renard FRAFrance  FRA  10:01:00            
   Fabien Pasquasy BELBelgium  BEL  10:02:00            
   Kiril Nikolov BULBulgaria  BUL  10:03:00            
   Marian Davidik SVKSlovakia  SVK  10:04:00            
   Baptiste Rollier SUISwitzerland  SUI  10:05:00            
   Torben Wendler GERGermany  GER  10:06:00            
   Agnius Ciapas LTULithuania  LTU  10:07:00            
   Marco Seppi ITAItaly  ITA  10:08:00            
   Csaba Gösswein HUNHungary  HUN  10:09:00            
   Holger hott Johansen NORNorway  NOR  10:10:00            
   Markus Puusepp ESTEstonia  EST  10:11:00            
   Tuomas Tervo FINFinland  FIN  10:12:00            
   Thierry Gueorgiou FRAFrance  FRA  10:13:00            
   Oleksandr Kratov UKRUkraine  UKR  10:14:00            
   Christian Nielsen DENDenmark  DEN  10:15:00            
   Graham Gristwood GBRGreat Britain  GBR  10:16:00            
   Emil Wingstedt SWESweden  SWE  10:17:00            
   Andre Khramov RUSRussia  RUS  10:18:00            
| Form of the results:
Suomi Svenska English