Terwahölkkä ja -maraton 24.5.2008

MM45

Smart Follow

        Starting time Intermediate
21.10 km
Intermediate
42.15 km
Finish
42.2 km
 
1.   Valeri Kiselev Pietari    12:00:00   1:22:26 (2)     2:50:47  
2.   Ovadja Meir Ouv/KuivA    12:00:00   1:22:21 (1)     2:56:07  
3.   Jari Sulasalmi Ouv/KuivA    12:00:00   1:24:23 (3)     2:57:20  
4.   Andrey Levanov Pietari    12:00:00   1:27:56 (4)     3:11:11  
5.   Hannu Väärä Nokia Oyj    12:00:00   1:33:52 (6)     3:14:56  
6.   Mauri Kalaoja osao    12:00:00   1:33:52 (6)     3:15:08  
7.   Juha Laakkonen Pudasjärven Urheilijat    12:00:00   1:32:21 (5)     3:15:38  
8.   Mikko Taussi FMST    12:00:00   1:35:10 (8)     3:15:40  
9.   Arto Karnaranta ODL-maratonkoulu    12:00:00   1:36:16 (9)     3:16:44  
10.   Jukka Seppänen METSäHSS    12:00:00   1:45:20 (27)     3:27:00  
11.   Timo Krohns ITELLA LOGISTICS    12:00:00   1:42:15 (14)     3:28:09  
12.   Risto Tuominen Oulu    12:00:00   1:42:15 (14)     3:29:02  
13.   Ensio Sieppi OAMK    12:00:00   1:41:47 (13)     3:29:06  
14.   Esa Hakalahti Ylivieska    12:00:00   1:45:17 (25)     3:29:49  
15.   Timo Heikkilä Nokia-Siemens Networks    12:00:00   1:38:58 (10)     3:29:53  
16.   Matti Tauriainen Rajaville    12:00:00   1:41:42 (11)     3:32:38  
17.   Panu Hentilä Haarajoki    12:00:00   1:43:17 (17)     3:32:53  
18.   Taisto Puurunen LTR    12:00:00   1:44:22 (20)     3:32:56  
19.   Ismo Kunelius Ylivieska    12:00:00   1:41:46 (12)     3:33:28  
20.   Olli Mantela Pörhö    12:00:00   1:43:19 (18)     3:33:53  
21.   Keijo Karppinen ITELLA    12:00:00   1:45:41 (28)     3:34:44  
22.   Mika Venhola Oulu    12:00:00   1:43:10 (16)     3:43:31  
23.   Asko Manninen Suomussalmen Rasti    12:00:00   1:46:01 (29)     3:45:03  
24.   Kimmo Hietala ONMKY / KKM    12:00:00   1:45:08 (22)     3:46:37  
25.   Mika Louhimo Eka Polymer Latex Oy    12:00:00   1:43:33 (19)     3:47:18  
26.   Lauri Ylipukku Oulu    12:00:00   1:48:22 (30)     3:48:45  
27.   Pertti Poikkimäki FinnNickel Hituran Kaivos    12:00:00   1:45:17 (25)     3:48:50  
28.   Jukka Romppainen ONMKY / KKM    12:00:00   1:45:10 (23)     3:48:54  
29.   Vesa Pukema HALTIK    12:00:00   1:51:45 (31)     3:50:25  
30.   Juha Tuomikoski Raahen Maitohapot    12:00:00   1:54:34 (35)     3:58:24  
31.   Sergey Alimiov     12:00:00   1:52:26 (33)     3:58:26  
32.   Jukka Parviainen Oulu    12:00:00   1:58:11 (37)     3:58:51  
33.   Kari Raappana Suomssalmi    12:00:00   1:44:42 (21)     3:59:52  
34.   Tarmo Malvalehto Lapin Hikiset    12:00:00   2:01:52 (42)     4:01:35  
35.   Pekka Rapakko KemaPalo    12:00:00   1:55:27 (36)     4:05:51  
36.   Ilpo Tölli Tyrnävä    12:00:00   1:52:10 (32)     4:06:58  
37.   Markku Makkonen Nujulanlenkkeilijät    12:00:00   2:04:13 (45)     4:07:50  
38.   Tapani Mäkinen ONMKY / KKM    12:00:00   1:45:16 (24)     4:10:09  
39.   Olavi Ukkola Rokuan Raketti    12:00:00   1:52:32 (34)     4:11:30  
40.   Markku Mattinen Pudajärvi    12:00:00   2:06:57 (46)     4:14:58  
41.   Hannu Nyman Pohjois-Pohjanmaan TE - keskus    12:00:00   2:06:58 (47)     4:14:59  
42.   Alpo Mikkonen OYS / Vapari    12:00:00   1:58:19 (38)     4:21:26  
43.   Ahti Juntunen Puolangan Ryhti    12:00:00   2:02:25 (43)     4:22:02  
44.   Esa Mustonen Rautanet    12:00:00   1:58:36 (39)     4:22:06  
45.   Jarmo Pekkala osao    12:00:00   2:15:20 (51)     4:23:27  
46.   Ossi Moilanen Varpaisjärven Vire    12:00:00   2:07:11 (49)     4:23:48  
47.   Kari Heljasvaara EnForma    12:00:00   2:07:01 (48)     4:24:58  
48.   Jorma Fräki HALTIK    12:00:00   2:03:19 (44)     4:29:13  
49.   Vesa Välipirtti Oulu    12:00:00   1:59:52 (41)     4:29:22  
50.   Juha Tölli Sievn Puutuote Oy    12:00:00   2:12:08 (50)     4:41:28  
51.   Mikko Hyvärinen Teiden tallaajat Tervola    12:00:00   1:59:03 (40)     4:44:01  
52.   Arto Tolonen Oulu    12:00:00   2:17:53 (52)     4:52:28  
53.   Petri Pohjola Tota Juniorit    12:00:00   2:27:49 (55)     5:06:50  
54.   Juha Putkinen UKKORUKAT    12:00:00   2:21:50 (53)     5:15:18  
55.   Ale Luokkanen Haukiputaan Heitto    12:00:00   2:21:58 (54)     5:28:25  
   Ilkka Hätälä Oulu    12:00:00         DNF  
   Marko Karppinen Ultraprint Oy    12:00:00         DNS  
   Ossi Kajava Ritolantien juoksukarhut    12:00:00         DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English