Itämeri Maraton 03.10.2009 Hanko

PNYL

Smart Follow

        Starting time Intermediate
20,5 km
Finish
21,1 km
 
1.   Nina Parviainen Sjundeå IF    12:00:00   1:23:06 (1)  1:25:25  
2.   Sari Mäkinen Turku    12:00:00   1:27:59 (2)  1:30:25  
3.   Nina Chydenius Viipurin Urheilijat    12:00:00   1:28:43 (3)  1:31:02  
4.   Andrea Wickström IF Raseborg    12:00:00   1:35:50 (4)  1:38:15  
5.   Merja Veikkola     12:00:00   1:38:41 (5)  1:41:35  
6.   Kirsi Jämsä-Niskanen Riihimäki    12:00:00   1:47:26 (6)  1:49:52  
7.   Riina Lindroos Karjaa    12:00:00   1:49:02 (7)  1:51:59  
8.   Maria Ljungqvist Snappertuna idrottsvänner    12:00:00   1:49:20 (8)  1:52:42  
9.   Kathrin Grynthaler Karis    12:00:00   1:51:20 (9)  1:54:09  
10.   Anne-May Augustson Team Aplico    12:00:00   1:52:47 (10)  1:55:33  
11.   Charlotta Andström Team Aplico    12:00:00   1:54:12 (11)  1:57:31  
12.   Mira Kyttälä Sporttipuput    12:00:00   1:54:30 (12)  1:57:37  
13.   Johanna Jokela Hanko    12:00:00   1:54:34 (13)  1:57:45  
14.   Eva Nyholm Raseborg    12:00:00   1:54:56 (14)  1:58:14  
15.   Heidi Jormanainen Team Aplico    12:00:00   1:55:47 (15)  1:58:46  
16.   Malve Marjak Via Garden OY    12:00:00   1:55:55 (16)  1:59:07  
16.   Maiki Marjak Via Garden OY    12:00:00   1:55:55 (16)  1:59:07  
18.   Jeanette Kiuru Motionsföreningen Topptrim    12:00:00   1:55:57 (18)  1:59:11  
19.   Martina Landén-Westerholm Raseborg    12:00:00   1:56:35 (19)  1:59:30  
20.   Niina Kärkkäinen Team Suvanto    12:00:00   1:56:50 (20)  1:59:59  
21.   Heli Vauhkonen Helsinki    12:00:00   1:57:15 (21)  2:00:17  
22.   Eeva Vesterinen Helsinki    12:00:00   1:58:09 (22)  2:01:33  
23.   Laura Mertano Kaivopuiston Gasellit    12:00:00   1:59:52 (23)  2:03:12  
24.   Eija Miettinen Tammisaari    12:00:00   2:00:04 (24)  2:03:29  
25.   Katrine Grönholm Åbo Lirare / Damsektion    12:00:00   2:00:36 (25)  2:03:41  
26.   Nina Laakkonen Team Villavägen    12:00:00   2:01:00 (27)  2:04:05  
27.   Anna Saloranta Helsinki    12:00:00   2:00:50 (26)  2:04:08  
28.   Karin Nyberg Raseborg    12:00:00   2:02:32 (30)  2:05:22  
29.   Suvi Hokka Heinola    12:00:00   2:02:25 (29)  2:05:36  
29.   Tania Johansson Lappeenranta    12:00:00   2:02:24 (28)  2:05:36  
31.   Janina Forsman Österby sportklubb    12:00:00   2:02:34 (31)  2:05:39  
32.   Aino Harinen Joensuu    12:00:00   2:04:52 (32)  2:07:48  
33.   Sarah Österlund Hanko    12:00:00   2:05:08 (33)  2:08:13  
34.   Arja Vesterinen Hanko    12:00:00   2:05:19 (34)  2:08:28  
35.   Paula Jäppinen Helsinki    12:00:00   2:05:38 (35)  2:09:03  
36.   Cecilia Söderling Team Aplico    12:00:00   2:06:56 (36)  2:10:21  
37.   Eva Lönnbäck Team Villavägen    12:00:00      2:11:33  
38.   Heli Murto Helsinki    12:00:00   2:09:18 (37)  2:12:49  
38.   Ina Johansson helsinki    12:00:00   2:09:20 (38)  2:12:49  
40.   Merja Sillanpää Raseborg öst    12:00:00   2:09:37 (39)  2:13:11  
41.   Jill Karell Raseborg    12:00:00   2:11:20 (40)  2:14:42  
42.   Minna Lindström HangöStad    12:00:00   2:11:25 (41)  2:14:59  
43.   Hanna Hohteri Helsinki    12:00:00   2:11:49 (42)  2:15:42  
44.   Ingalill Granlund Åbo Lirare / Damsektion    12:00:00   2:13:13 (43)  2:16:44  
45.   Annika Lindholm Hangö    12:00:00   2:13:54 (46)  2:17:12  
46.   Kristiina Salin Team Aplico    12:00:00   2:13:51 (45)  2:17:23  
47.   Citha Dahl Raseborg    12:00:00   2:13:46 (44)  2:17:35  
48.   Sofie Stenman Hangö stad    12:00:00   2:14:06 (47)  2:17:43  
49.   Lisbet Englund ORC    12:00:00   2:16:56 (48)  2:20:42  
50.   Tuulia Kärkkäinen Lohja    12:00:00   2:17:44 (49)  2:21:36  
51.   Elina Hiltunen Espoo    12:00:00   2:19:23 (51)  2:23:02  
52.   Laura Huomo Espoo    12:00:00   2:19:23 (51)  2:23:03  
53.   Lena Malmberg Raseborg    12:00:00   2:19:14 (50)  2:23:05  
54.   Taru Muotka Uusikaupunki    12:00:00   2:20:00 (53)  2:23:41  
55.   Carolina Colérus Esbo    12:00:00   2:21:42 (54)  2:25:21  
56.   Sophie Suvanto Hangö IK    12:00:00   2:22:19 (56)  2:25:28  
57.   Annika Bergholm Svartå    12:00:00   2:22:19 (56)  2:25:51  
58.   Tiita-Maria Lindström Team Terveys ja Turvallisuus    12:00:00   2:22:02 (55)  2:25:58  
59.   Maria Augustson-Repo HIK    12:00:00   2:25:20 (58)  2:29:13  
60.   Emmy Nordling Ekenäs    12:00:00   2:30:12 (59)  2:34:39  
61.   Anna-Maria Hoti-Rilasmaa Kirkkonnummi    12:00:00   2:32:26 (60)  2:36:11  
62.   Päivi Antikainen Team Terveys ja Turvallisuus    12:00:00   2:34:00 (62)  2:38:13  
63.   Maria Gröndahl Hangö    12:00:00   2:34:01 (63)  2:38:16  
64.   Virpi Nippala Team Terveys ja Turvallisuus    12:00:00   2:33:56 (61)  2:38:53  
65.   Riikka Tuuha Team Aplico    12:00:00   2:35:26 (64)  2:39:04  
66.   Anne Lindbom Raasepori    12:00:00   2:37:07 (65)  2:41:12  
67.   Monika Fredriksson Team Aplico    12:00:00   2:42:58 (66)  2:47:25  
68.   Melina Haapala Espoo    12:00:00   2:43:37 (67)  2:47:37  
69.   Anette Heinänen Assistor Oy Ab    12:00:00   2:46:40 (69)  2:50:14  
70.   Gunilla Enlund Ekenäs    12:00:00   2:46:35 (68)  2:50:49  
71.   Carola Malmsten-Kevin Raseborg    12:00:00   2:52:35 (70)  2:57:13  
72.   Eveliina Virtanen HartelaOy    12:00:00   2:55:39 (71)  3:00:37  
73.   Mia Skog Höjden skola    12:00:00   3:00:49 (73)  3:04:45  
74.   Christine Suvanto Hangö IK / Team Suvanto    12:00:00   2:59:43 (72)  3:05:15  
75.   Marika Hämäläinen Hangon kaupunki    12:00:00      3:06:34  
75.   Mervi Granlund Hangon kaupunki    12:00:00      3:06:34  
77.   Anja Tervahartiala Helkama Bica Oy    12:00:00   3:04:53 (74)  3:09:24  
78.   Raili Niemelä Helkama Bica Oy    12:00:00   3:04:53 (74)  3:09:47  
79.   Anna Svartström Raasepori    12:00:00   3:08:43 (76)  3:13:41  
80.   Sari Tallberg Kirkkonnummi    12:00:00   3:14:41 (77)  3:20:18  
81.   Britten Lindholm Team Kapellhamnen    12:00:00   3:16:26 (79)  3:21:54  
81.   Marianne Cederroos Team Kapellhamnen    12:00:00   3:16:25 (78)  3:21:54  
83.   Zseidi Hautamäki Assistor    12:00:00   3:18:56 (80)  3:24:49  
84.   Karin Nyberg Hangö stad    12:00:00   3:26:10 (81)  3:31:03  
85.   Marianne Johansson Team Kapellhamnen    12:00:00   3:46:27 (82)  3:53:05  
85.   Göta Sundström Team Kapellhamnen    12:00:00   3:46:47 (83)  3:53:05  
87.   Anita Westerlund Team Kapellhamnen    12:00:00   3:46:47 (83)  3:53:06  
   Tarja Salmi Method Putkisto    12:00:00      DNS  
   Christina Lundell Skogby FBK    12:00:00      DNS  
   Seija Käräjämies Team Helo    12:00:00      DNS  
   Tiina Halonen helsinki    12:00:00      DNS  
   Kristiina Hellén Turku    12:00:00      DNS  
   Maria Sandberg Hangö    12:00:00      DNF  
   Bettina Silenius Raseborg    12:00:00      DNS  
   Riikka Tuuha Vantaa    12:00:00      DNS  
   Petra Wikman Raseborg    12:00:00      DNS  
   Pernilla Lindberg Ekenäs    12:00:00      DNS  
   Ulrika Hellman Team Terveys ja Turvallisuus    12:00:00      DNS  
   Maria Hollsten Raseborg    12:00:00      DNS  
   Leena Luoto Hangon kaupunki    12:00:00      DNS  
   Pia Raunio kauniainen    12:00:00      DNS  
   Salla Pöyry Helsinki    12:00:00      DNS  
   Johanna Rosendal Raseborg    12:00:00      DNS  
   Anu Mylläri Tampere    12:00:00      DNS  
   Jannica Pikkarainen Barösund    12:00:00      DNS  
   Roosa Kallio Helsinki    12:00:00      DNS  
   Anu Kortesmäki Kaarina    12:00:00      DNS  
   Jatta Puhkala Tampere    12:00:00      DNS  
   Saila Sutinen Lohja    12:00:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English