FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H13-14B 1. day

Split times

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-Finish Result  
1   Rasmus Kiviluoma
Vaasan Suunnistajat
2:50 (10)
6:33 (2)
3:43 (2)
12:41 (1)
6:08 (7)
15:37 (1)
2:56 (4)
17:08 (1)
1:31 (5)
17:27 (1)
19 (4)
17:28  Rasmus Kiviluoma
2   Simo Vaittinen
Someron Esa
1:31 (1)
4:33 (1)
3:02 (1)
13:44 (2)
9:11 (22)
16:52 (2)
3:08 (5)
18:22 (2)
1:30 (4)
18:42 (2)
20 (10)
18:41  Simo Vaittinen
3   Arseniy Railtjanin
Gulfstream
5:05 (18)
8:49 (9)
3:44 (3)
14:56 (6)
6:07 (6)
17:23 (3)
2:27 (1)
20:26 (3)
3:03 (25)
20:43 (3)
17 (2)
20:42  Arseniy Railtjanin
4   Aleksandr Afonin
LytkarinoK
2:18 (3)
9:40 (12)
7:22 (21)
15:23 (7)
5:43 (2)
19:17 (5)
3:54 (7)
20:32 (4)
1:15 (1)
20:51 (4)
19 (4)
20:51  Aleksandr Afonin
5   Ivan Zolkin
Gulfstream
2:19 (4)
8:15 (6)
5:56 (15)
14:05 (3)
5:50 (3)
18:50 (4)
4:45 (13)
20:43 (5)
1:53 (12)
21:05 (5)
22 (14)
21:04  Ivan Zolkin
6   Oleg Sviytov
Juventa
6:33 (22)
10:21 (14)
3:48 (4)
16:36 (11)
6:15 (8)
20:18 (8)
3:42 (6)
21:45 (6)
1:27 (3)
22:01 (6)
16 (1)
22:00  Oleg Sviytov
7   Elmeri Aikio
Kuusamon Erä-Veikot
2:26 (6)
7:17 (3)
4:51 (10)
14:23 (4)
7:06 (9)
20:21 (9)
5:58 (20)
21:45 (6)
1:24 (2)
22:05 (7)
20 (10)
22:05  Elmeri Aikio
8   Joni Saarela
Keminmaan Urheilijat
2:01 (2)
7:43 (5)
5:42 (13)
15:26 (8)
7:43 (11)
20:08 (7)
4:42 (11)
21:59 (8)
1:51 (11)
22:19 (8)
20 (10)
22:18  Joni Saarela
9   Kirill Rumyantsev
Sestrorets
3:12 (12)
8:41 (8)
5:29 (11)
14:46 (5)
6:05 (5)
19:42 (6)
4:56 (15)
21:59 (8)
2:17 (17)
22:22 (9)
23 (19)
22:21  Kirill Rumyantsev
10   Elmeri Numminen
Espoon Akilles
2:24 (5)
8:19 (7)
5:55 (14)
16:23 (10)
8:04 (16)
20:53 (10)
4:30 (10)
22:41 (10)
1:48 (9)
23:00 (10)
19 (4)
23:00  Elmeri Numminen
11   Ilya Burenev
ViipuriOri
2:54 (11)
7:17 (3)
4:23 (8)
16:13 (9)
8:56 (21)
21:36 (11)
5:23 (17)
24:08 (11)
2:32 (20)
24:34 (11)
26 (24)
24:33  Ilya Burenev
12   Lauri Rossi
SK Pohjantähti
3:44 (15)
10:37 (15)
6:53 (19)
18:22 (13)
7:45 (12)
22:40 (12)
4:18 (9)
24:28 (12)
1:48 (9)
24:46 (12)
18 (3)
24:45  Lauri Rossi
13   Sasu Wallenius
Helsingin Suunnistajat
5:30 (20)
11:39 (18)
6:09 (17)
20:28 (19)
8:49 (20)
23:13 (13)
2:45 (3)
24:44 (13)
1:31 (5)
25:06 (13)
22 (14)
25:05  Sasu Wallenius
14   Anton Ena
IK Falken
4:42 (17)
8:51 (10)
4:09 (6)
18:43 (14)
9:52 (24)
23:39 (14)
4:56 (15)
26:29 (14)
2:50 (24)
26:49 (14)
20 (10)
26:48  Anton Ena
15   Nikolay Vasilenko
Voronezh
7:44 (23)
14:13 (21)
6:29 (18)
20:12 (17)
5:59 (4)
24:54 (15)
4:42 (11)
26:48 (15)
1:54 (14)
27:07 (15)
19 (4)
27:06  Nikolay Vasilenko
16   Eero Luurila
Mellunkylän Kontio
2:43 (8)
10:18 (13)
7:35 (22)
18:54 (15)
8:36 (19)
25:12 (16)
6:18 (21)
26:50 (16)
1:38 (7)
27:13 (16)
23 (19)
27:12  Eero Luurila
17   Vladislav Kolpakov
Juventa
2:46 (9)
11:26 (17)
8:40 (24)
18:54 (15)
7:28 (10)
25:23 (18)
6:29 (22)
27:18 (17)
1:55 (15)
27:42 (17)
24 (21)
27:41  Vladislav Kolpakov
18   Stepan Lebedev
LytkarinoK
8:34 (24)
14:35 (23)
6:01 (16)
22:36 (21)
8:01 (15)
25:15 (17)
2:39 (2)
28:01 (18)
2:46 (22)
28:20 (18)
19 (4)
28:19  Stepan Lebedev
19   Kristoffer Gustafsson
Tuusulan Voima-Veikot
5:27 (19)
9:28 (11)
4:01 (5)
18:01 (12)
8:33 (18)
28:16 (20)
10:15 (26)
30:27 (19)
2:11 (16)
30:49 (19)
22 (14)
30:49  Kristoffer Gustafsson
20   Evgeniy Oleynikov
Voronezh
9:27 (25)
15:03 (24)
5:36 (12)
23:29 (22)
8:26 (17)
29:13 (21)
5:44 (19)
30:59 (20)
1:46 (8)
31:23 (20)
24 (21)
31:22  Evgeniy Oleynikov
21   Mihail Shostakovskiy
LytkarinoK
4:09 (16)
12:26 (20)
8:17 (23)
20:14 (18)
7:48 (13)
27:03 (19)
6:49 (23)
31:24 (21)
4:21 (27)
31:53 (21)
29 (28)
31:52  Mihail Shostakovskiy
22   Patrik Holopainen
Suunta-Veikot
2:33 (7)
12:00 (19)
9:27 (25)
25:46 (23)
13:46 (27)
29:49 (22)
4:03 (8)
32:11 (22)
2:22 (18)
32:37 (22)
26 (24)
32:37  Patrik Holopainen
23   Andrey Abalmasov
Voronezh
9:36 (26)
14:16 (22)
4:40 (9)
22:05 (20)
7:49 (14)
30:34 (23)
8:29 (24)
33:18 (23)
2:44 (21)
33:43 (23)
25 (23)
33:42  Andrey Abalmasov
24   Matias Varonen
Leppävaaran Sisu
3:36 (13)
10:39 (16)
7:03 (20)
26:44 (25)
16:05 (28)
36:16 (25)
9:32 (25)
38:43 (24)
2:27 (19)
39:05 (24)
22 (14)
39:05  Matias Varonen
25   Matias Latvala
Tuusulan Voima-Veikot
3:40 (14)
18:27 (25)
14:47 (27)
30:59 (26)
12:32 (26)
35:44 (24)
4:45 (13)
40:05 (25)
4:21 (27)
40:31 (25)
26 (24)
40:31  Matias Latvala
26   Markus Rantala
Helsingin Suunnistajat
18:42 (28)
22:55 (27)
4:13 (7)
33:47 (27)
10:52 (25)
39:10 (26)
5:23 (17)
41:56 (26)
2:46 (22)
42:15 (26)
19 (4)
42:14  Markus Rantala
27   Aleksandr Borovik
Lytkarino
10:16 (27)
20:43 (26)
10:27 (26)
26:12 (24)
5:29 (1)
48:20 (27)
22:08 (28)
50:13 (27)
1:53 (12)
50:40 (27)
27 (27)
50:39  Aleksandr Borovik
28   Ivan Yakovlev
BelieNochi
6:19 (21)
35:02 (28)
28:43 (28)
44:20 (28)
9:18 (23)
54:54 (28)
10:34 (27)
59:01 (28)
4:07 (26)
59:23 (28)
22 (14)
59:22  Ivan Yakovlev
   Pavel Peshkov
Voronezh
1:31
-
-
-
-
-
-
17:16
-
17:38
22
DQ  Pavel Peshkov
   Igor Burov
NorthernWi
-
13:32
-
22:07
8:35
27:08
5:01
29:43
2:35
30:04
21
DQ  Igor Burov
   Alexandr Bektashev
Sestrorets
-
4:34
-
16:51
12:17
19:40
2:49
21:19
1:39
21:40
21
DQ  Alexandr Bektashev
   Denis Zazdravnykh
Voronezh
13:59
37:52
23:53
-
-
-
-
52:54
-
53:32
38
DQ  Denis Zazdravnykh
| Form of the results:
Suomi Svenska English