FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H13-14B 3. day

Split times

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 7-8 8-9 9-10 10-Finish Result  
1   Aleksandr Afonin
LytkarinoK
2:53 (1)
6:23 (2)
3:30 (5)
9:50 (1)
3:27 (6)
13:28 (2)
3:38 (18)
15:35 (1)
2:07 (5)
18:21 (1)
2:46 (1)
19:31 (1)
1:10 (1)
21:10 (1)
1:39 (13)
22:06 (1)
56 (2)
22:59 (1)
53 (6)
23:19 (1)
20 (11)
23:18  Aleksandr Afonin
2   Arseniy Railtjanin
Gulfstream
3:48 (7)
8:28 (8)
4:40 (14)
11:30 (4)
3:02 (2)
13:46 (3)
2:16 (3)
15:45 (2)
1:59 (3)
18:53 (2)
3:08 (3)
20:23 (2)
1:30 (8)
22:03 (2)
1:40 (14)
23:00 (2)
57 (4)
23:50 (2)
50 (2)
24:10 (2)
20 (11)
24:09  Arseniy Railtjanin
3   Alexandr Bektashev
Sestrorets
3:13 (3)
8:40 (9)
5:27 (19)
11:35 (5)
2:55 (1)
13:50 (4)
2:15 (1)
15:48 (3)
1:58 (2)
19:50 (3)
4:02 (13)
21:56 (3)
2:06 (19)
23:12 (3)
1:16 (3)
24:16 (3)
1:04 (8)
25:06 (3)
50 (2)
25:27 (3)
21 (17)
25:26  Alexandr Bektashev
4   Stepan Lebedev
LytkarinoK
7:36 (23)
10:51 (16)
3:15 (4)
14:15 (11)
3:24 (4)
16:30 (6)
2:15 (1)
18:32 (5)
2:02 (4)
22:54 (5)
4:22 (16)
24:15 (4)
1:21 (3)
25:52 (4)
1:37 (12)
26:52 (4)
1:00 (6)
27:50 (4)
58 (12)
28:09 (4)
19 (6)
28:06  Stepan Lebedev
5   Nikolay Vasilenko
Voronezh
3:43 (5)
12:39 (20)
8:56 (24)
16:05 (18)
3:26 (5)
19:31 (15)
3:26 (14)
21:15 (8)
1:44 (1)
24:29 (7)
3:14 (5)
25:49 (5)
1:20 (2)
27:23 (5)
1:34 (11)
28:19 (5)
56 (2)
29:25 (5)
1:06 (19)
29:41 (5)
16 (1)
29:40  Nikolay Vasilenko
6   Rasmus Kiviluoma
Vaasan Suunnistajat
8:58 (24)
12:03 (19)
3:05 (2)
15:34 (14)
3:31 (7)
18:45 (13)
3:11 (11)
21:19 (9)
2:34 (10)
24:48 (8)
3:29 (7)
26:31 (7)
1:43 (13)
27:59 (6)
1:28 (6)
29:00 (6)
1:01 (7)
30:01 (6)
1:01 (17)
30:25 (6)
24 (24)
30:26  Rasmus Kiviluoma
7   Elmeri Aikio
Kuusamon Erä-Veikot
3:45 (6)
8:23 (7)
4:38 (13)
15:40 (15)
7:17 (22)
18:43 (12)
3:03 (9)
21:09 (7)
2:26 (8)
25:15 (9)
4:06 (14)
26:39 (8)
1:24 (5)
28:10 (7)
1:31 (7)
29:14 (7)
1:04 (8)
30:13 (7)
59 (14)
30:38 (7)
25 (25)
30:37  Elmeri Aikio
8   Eero Luurila
Mellunkylän Kontio
4:33 (13)
8:11 (6)
3:38 (7)
16:03 (17)
7:52 (23)
18:29 (11)
2:26 (5)
20:42 (6)
2:13 (7)
24:16 (6)
3:34 (8)
26:27 (6)
2:11 (20)
28:22 (8)
1:55 (21)
29:35 (8)
1:13 (18)
30:27 (8)
52 (5)
30:46 (8)
19 (6)
30:45  Eero Luurila
9   Aleksandr Borovik
Lytkarino
3:32 (4)
7:14 (4)
3:42 (8)
15:44 (16)
8:30 (24)
20:44 (18)
5:00 (22)
22:56 (15)
2:12 (6)
26:06 (11)
3:10 (4)
27:38 (10)
1:32 (10)
28:42 (9)
1:04 (1)
29:51 (9)
1:09 (13)
30:41 (9)
50 (2)
31:00 (9)
19 (6)
30:59  Aleksandr Borovik
10   Joni Saarela
Keminmaan Urheilijat
3:59 (8)
8:01 (5)
4:02 (9)
11:43 (6)
3:42 (10)
14:57 (5)
3:14 (12)
17:41 (4)
2:44 (12)
21:19 (4)
3:38 (9)
27:28 (9)
6:09 (27)
29:21 (10)
1:53 (20)
30:26 (10)
1:05 (11)
31:25 (10)
59 (14)
31:47 (10)
22 (19)
31:45  Joni Saarela
11   Kirill Rumyantsev
Sestrorets
4:09 (11)
11:54 (18)
7:45 (22)
15:32 (13)
3:38 (8)
18:26 (9)
2:54 (7)
21:34 (10)
3:08 (14)
25:28 (10)
3:54 (12)
28:32 (12)
3:04 (25)
29:51 (11)
1:19 (4)
30:55 (11)
1:04 (8)
31:51 (11)
56 (9)
32:09 (11)
18 (2)
32:07  Kirill Rumyantsev
12   Elmeri Numminen
Espoon Akilles
4:04 (10)
9:23 (13)
5:19 (17)
13:28 (8)
4:05 (12)
16:36 (7)
3:08 (10)
23:22 (16)
6:46 (24)
27:57 (13)
4:35 (17)
29:48 (13)
1:51 (16)
31:31 (13)
1:43 (15)
33:01 (12)
1:30 (24)
34:05 (12)
1:04 (18)
34:23 (12)
18 (2)
34:24  Elmeri Numminen
13   Igor Burov
NorthernWi
5:28 (20)
9:05 (10)
3:37 (6)
13:54 (9)
4:49 (19)
18:27 (10)
4:33 (20)
26:00 (18)
7:33 (25)
29:45 (16)
3:45 (11)
31:16 (16)
1:31 (9)
32:43 (16)
1:27 (5)
33:31 (14)
48 (1)
34:20 (13)
49 (1)
34:40 (13)
20 (11)
34:38  Igor Burov
14   Patrik Holopainen
Suunta-Veikot
4:00 (9)
7:11 (3)
3:11 (3)
10:14 (3)
3:03 (3)
21:49 (19)
11:35 (27)
25:15 (17)
3:26 (17)
29:27 (15)
4:12 (15)
30:49 (15)
1:22 (4)
32:20 (14)
1:31 (7)
33:26 (13)
1:06 (12)
34:24 (14)
58 (12)
34:44 (14)
20 (11)
34:43  Patrik Holopainen
15   Evgeniy Oleynikov
Voronezh
6:11 (21)
11:36 (17)
5:25 (18)
16:17 (19)
4:41 (17)
19:46 (16)
3:29 (16)
22:15 (12)
2:29 (9)
26:57 (12)
4:42 (18)
28:26 (11)
1:29 (7)
29:57 (12)
1:31 (7)
34:12 (16)
4:15 (27)
35:22 (15)
1:10 (24)
35:42 (15)
20 (11)
35:41  Evgeniy Oleynikov
16   Matias Varonen
Leppävaaran Sisu
4:34 (14)
9:19 (12)
4:45 (15)
15:18 (12)
5:59 (21)
19:08 (14)
3:50 (19)
22:28 (13)
3:20 (15)
28:33 (14)
6:05 (20)
30:31 (14)
1:58 (17)
32:36 (15)
2:05 (22)
33:59 (15)
1:23 (21)
35:39 (16)
1:40 (27)
36:01 (16)
22 (19)
35:59  Matias Varonen
17   Simo Vaittinen
Someron Esa
2:53 (1)
5:50 (1)
2:57 (1)
9:58 (2)
4:08 (14)
12:37 (1)
2:39 (6)
28:31 (21)
15:54 (27)
31:18 (18)
2:47 (2)
32:45 (18)
1:27 (6)
33:58 (17)
1:13 (2)
34:57 (17)
59 (5)
35:50 (17)
53 (6)
36:11 (17)
21 (17)
36:10  Simo Vaittinen
18   Oleg Sviytov
Juventa
14:03 (27)
18:12 (26)
4:09 (12)
21:51 (24)
3:39 (9)
24:13 (21)
2:22 (4)
26:48 (19)
2:35 (11)
30:14 (17)
3:26 (6)
32:01 (17)
1:47 (15)
35:23 (18)
3:22 (26)
36:32 (18)
1:09 (13)
37:27 (18)
55 (8)
37:46 (18)
19 (6)
37:46  Oleg Sviytov
19   Sasu Wallenius
Helsingin Suunnistajat
5:08 (19)
9:12 (11)
4:04 (10)
13:18 (7)
4:06 (13)
19:52 (17)
6:34 (24)
22:51 (14)
2:59 (13)
32:48 (19)
9:57 (26)
34:28 (19)
1:40 (12)
36:16 (19)
1:48 (18)
37:26 (19)
1:10 (15)
38:22 (19)
56 (9)
38:40 (19)
18 (2)
38:39  Sasu Wallenius
20   Ilya Burenev
ViipuriOri
4:36 (16)
10:18 (15)
5:42 (20)
21:11 (23)
10:53 (26)
26:10 (23)
4:59 (21)
29:34 (23)
3:24 (16)
33:13 (20)
3:39 (10)
34:51 (20)
1:38 (11)
36:24 (20)
1:33 (10)
37:34 (20)
1:10 (15)
38:41 (20)
1:07 (21)
39:08 (20)
27 (26)
39:07  Ilya Burenev
21   Ivan Yakovlev
BelieNochi
4:38 (17)
13:17 (21)
8:39 (23)
18:24 (20)
5:07 (20)
21:51 (20)
3:27 (15)
27:52 (20)
6:01 (23)
35:07 (23)
7:15 (25)
37:39 (22)
2:32 (23)
39:26 (22)
1:47 (17)
40:53 (22)
1:27 (23)
42:01 (21)
1:08 (22)
42:23 (21)
22 (19)
42:22  Ivan Yakovlev
22   Kristoffer Gustafsson
Tuusulan Voima-Veikot
4:56 (18)
16:50 (25)
11:54 (26)
21:01 (22)
4:11 (15)
24:26 (22)
3:25 (13)
28:43 (22)
4:17 (19)
34:54 (22)
6:11 (21)
37:12 (21)
2:18 (21)
39:23 (21)
2:11 (23)
40:35 (21)
1:12 (17)
42:05 (22)
1:30 (26)
42:24 (22)
19 (6)
42:23  Kristoffer Gustafsson
23   Markus Rantala
Helsingin Suunnistajat
4:34 (14)
9:25 (14)
4:51 (16)
14:06 (10)
4:41 (17)
17:40 (8)
3:34 (17)
21:41 (11)
4:01 (18)
33:14 (21)
11:33 (27)
38:03 (23)
4:49 (26)
39:53 (23)
1:50 (19)
41:09 (23)
1:16 (19)
42:18 (23)
1:09 (23)
42:36 (23)
18 (2)
42:35  Markus Rantala
24   Mihail Shostakovskiy
LytkarinoK
10:58 (26)
15:05 (22)
4:07 (11)
19:39 (21)
4:34 (16)
27:14 (24)
7:35 (25)
32:03 (24)
4:49 (20)
38:20 (24)
6:17 (22)
40:25 (24)
2:05 (18)
42:09 (24)
1:44 (16)
43:30 (24)
1:21 (20)
44:30 (24)
1:00 (16)
44:50 (24)
20 (11)
44:48  Mihail Shostakovskiy
25   Lauri Rossi
SK Pohjantähti
4:12 (12)
22:07 (27)
17:55 (27)
26:09 (26)
4:02 (11)
29:05 (25)
2:56 (8)
34:28 (25)
5:23 (22)
41:20 (25)
6:52 (23)
43:06 (25)
1:46 (14)
45:35 (25)
2:29 (24)
49:27 (25)
3:52 (26)
50:23 (25)
56 (9)
50:45 (25)
22 (19)
50:44  Lauri Rossi
26   Matias Latvala
Tuusulan Voima-Veikot
10:45 (25)
16:39 (24)
5:54 (21)
25:13 (25)
8:34 (25)
30:53 (26)
5:40 (23)
41:36 (26)
10:43 (26)
48:32 (26)
6:56 (24)
51:28 (26)
2:56 (24)
54:02 (26)
2:34 (25)
55:46 (26)
1:44 (25)
56:52 (26)
1:06 (19)
57:15 (26)
23 (23)
57:13  Matias Latvala
27   Denis Zazdravnykh
Voronezh
6:23 (22)
15:22 (23)
8:59 (25)
32:31 (27)
17:09 (27)
40:37 (27)
8:06 (26)
45:54 (27)
5:17 (21)
50:46 (27)
4:52 (19)
53:06 (27)
2:20 (22)
56:30 (27)
3:24 (27)
57:53 (27)
1:23 (21)
59:09 (27)
1:16 (25)
59:37 (27)
28 (27)
59:36  Denis Zazdravnykh
   Anton Ena
IK Falken
4:49
11:39
6:50
16:15
4:36
22:15
6:00
-
-
37:39
-
43:51
6:12
45:43
1:52
47:07
1:24
48:09
1:02
48:29
20
DQ  Anton Ena
   Pavel Peshkov
Voronezh
10:35
-
-
23:32
-
35:36
12:04
-
-
41:58
-
-
-
-
-
-
-
45:30
-
45:50
20
DQ  Pavel Peshkov
   Andrey Abalmasov
Voronezh
3:44
18:23
14:39
21:43
3:20
24:20
2:37
26:26
2:06
30:22
3:56
34:27
4:05
35:55
1:28
-
-
44:26
-
44:48
22
DQ  Andrey Abalmasov
   Ivan Zolkin
Gulfstream
3:31
6:28
2:57
9:26
2:58
12:54
3:28
-
-
17:19
-
19:37
2:18
21:52
2:15
22:47
55
23:30
43
23:48
18
DQ  Ivan Zolkin
| Form of the results:
Suomi Svenska English