FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H13-14B 5. day

Split times

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Finish Result  
1   Aleksandr Afonin
LytkarinoK
4:53 (11)
6:51 (8)
1:58 (1)
11:54 (4)
5:03 (1)
13:35 (1)
1:41 (1)
16:15 (1)
2:40 (4)
16:54 (1)
39 (1)
17:11 (1)
17 (1)
17:11  Aleksandr Afonin
2   Kirill Rumyantsev
Sestrorets
2:30 (2)
5:22 (2)
2:52 (10)
11:14 (2)
5:52 (5)
13:49 (2)
2:35 (16)
17:29 (3)
3:40 (14)
18:15 (3)
46 (12)
18:33 (3)
18 (4)
18:32  Kirill Rumyantsev
2   Rasmus Kiviluoma
Vaasan Suunnistajat
2:08 (1)
4:48 (1)
2:40 (7)
11:32 (3)
6:44 (9)
14:11 (4)
2:39 (18)
17:21 (2)
3:10 (9)
18:11 (2)
50 (16)
18:32 (2)
21 (18)
18:32  Rasmus Kiviluoma
4   Andrey Abalmasov
Voronezh
2:58 (6)
5:25 (3)
2:27 (4)
11:08 (1)
5:43 (4)
13:54 (3)
2:46 (21)
17:46 (4)
3:52 (17)
18:31 (4)
45 (8)
18:53 (4)
22 (20)
18:53  Andrey Abalmasov
5   Arseniy Railtjanin
Gulfstream
5:29 (12)
7:50 (10)
2:21 (3)
13:32 (6)
5:42 (3)
15:59 (6)
2:27 (11)
18:32 (5)
2:33 (1)
19:16 (5)
44 (7)
19:33 (5)
17 (1)
19:33  Arseniy Railtjanin
6   Igor Burov
NorthernWi
3:16 (7)
6:09 (5)
2:53 (11)
13:13 (5)
7:04 (11)
15:39 (5)
2:26 (9)
18:45 (6)
3:06 (6)
19:33 (6)
48 (13)
19:52 (6)
19 (9)
19:52  Igor Burov
7   Nikolay Vasilenko
Voronezh
5:45 (13)
8:51 (11)
3:06 (14)
13:59 (7)
5:08 (2)
16:32 (7)
2:33 (15)
19:33 (7)
3:01 (5)
20:18 (7)
45 (8)
20:37 (7)
19 (9)
20:36  Nikolay Vasilenko
8   Kristoffer Gustafsson
Tuusulan Voima-Veikot
5:46 (14)
8:55 (12)
3:09 (15)
15:55 (11)
7:00 (10)
18:34 (10)
2:39 (18)
22:15 (8)
3:41 (15)
23:14 (8)
59 (24)
23:37 (8)
23 (21)
23:37  Kristoffer Gustafsson
9   Ivan Zolkin
Gulfstream
8:09 (19)
10:52 (16)
2:43 (8)
16:55 (12)
6:03 (8)
19:21 (11)
2:26 (9)
22:52 (10)
3:31 (12)
23:31 (9)
39 (1)
23:48 (9)
17 (1)
23:47  Ivan Zolkin
10   Patrik Holopainen
Suunta-Veikot
8:52 (21)
11:20 (18)
2:28 (5)
17:21 (13)
6:01 (7)
19:40 (12)
2:19 (8)
22:46 (9)
3:06 (6)
23:35 (10)
49 (15)
23:53 (10)
18 (4)
23:53  Patrik Holopainen
11   Aleksandr Borovik
Lytkarino
6:57 (16)
9:13 (13)
2:16 (2)
18:10 (15)
8:57 (21)
20:23 (13)
2:13 (6)
22:56 (11)
2:33 (1)
23:39 (11)
43 (5)
23:58 (11)
19 (9)
23:59  Aleksandr Borovik
12   Matias Latvala
Tuusulan Voima-Veikot
2:45 (5)
6:15 (6)
3:30 (18)
15:03 (8)
8:48 (20)
17:59 (9)
2:56 (24)
23:09 (12)
5:10 (24)
24:06 (12)
57 (23)
24:30 (12)
24 (24)
24:30  Matias Latvala
13   Eero Luurila
Mellunkylän Kontio
7:38 (18)
10:38 (15)
3:00 (12)
18:07 (14)
7:29 (13)
20:23 (13)
2:16 (7)
23:30 (13)
3:07 (8)
24:20 (13)
50 (16)
24:39 (13)
19 (9)
24:39  Eero Luurila
14   Jesse Härkönen
Enonkosken Urheilijat
4:32 (10)
7:34 (9)
3:02 (13)
15:11 (9)
7:37 (15)
17:50 (8)
2:39 (18)
23:58 (14)
6:08 (25)
24:53 (14)
55 (21)
25:14 (14)
21 (18)
25:14  Jesse Härkönen
15   Anton Ena
IK Falken
4:02 (9)
6:33 (7)
2:31 (6)
15:39 (10)
9:06 (24)
20:45 (15)
5:06 (27)
24:27 (15)
3:42 (16)
25:20 (15)
53 (20)
25:39 (15)
19 (9)
25:39  Anton Ena
16   Oleg Sviytov
Juventa
8:18 (20)
11:02 (17)
2:44 (9)
19:35 (17)
8:33 (18)
21:43 (16)
2:08 (4)
24:54 (16)
3:11 (10)
25:39 (16)
45 (8)
25:58 (16)
19 (9)
25:58  Oleg Sviytov
17   Mihail Shostakovskiy
LytkarinoK
6:05 (15)
10:05 (14)
4:00 (21)
18:16 (16)
8:11 (16)
23:13 (17)
4:57 (26)
27:25 (17)
4:12 (19)
28:17 (17)
52 (18)
28:40 (17)
23 (21)
28:40  Mihail Shostakovskiy
18   Ivan Yakovlev
BelieNochi
7:14 (17)
11:46 (20)
4:32 (23)
20:47 (18)
9:01 (23)
23:24 (18)
2:37 (17)
28:29 (18)
5:05 (23)
29:24 (18)
55 (21)
29:47 (18)
23 (21)
29:46  Ivan Yakovlev
19   Lauri Rossi
SK Pohjantähti
10:26 (24)
14:06 (21)
3:40 (20)
23:06 (20)
9:00 (22)
25:38 (20)
2:32 (14)
28:53 (19)
3:15 (11)
29:34 (19)
41 (3)
29:52 (19)
18 (4)
29:51  Lauri Rossi
20   Simo Vaittinen
Someron Esa
2:38 (4)
18:39 (24)
16:01 (27)
24:31 (22)
5:52 (5)
26:58 (22)
2:27 (11)
29:33 (20)
2:35 (3)
30:18 (20)
45 (8)
30:38 (20)
20 (16)
30:34  Simo Vaittinen
21   Pavel Peshkov
Voronezh
10:13 (23)
15:00 (23)
4:47 (24)
23:34 (21)
8:34 (19)
26:26 (21)
2:52 (23)
30:03 (21)
3:37 (13)
30:46 (21)
43 (5)
31:04 (21)
18 (4)
31:04  Pavel Peshkov
22   Ilya Burenev
ViipuriOri
3:49 (8)
11:39 (19)
7:50 (26)
22:12 (19)
10:33 (25)
24:21 (19)
2:09 (5)
30:41 (22)
6:20 (26)
31:29 (22)
48 (13)
31:53 (22)
24 (24)
31:53  Ilya Burenev
23   Denis Zazdravnykh
Voronezh
9:18 (22)
14:40 (22)
5:22 (25)
26:36 (23)
11:56 (26)
29:26 (23)
2:50 (22)
33:40 (23)
4:14 (20)
34:39 (23)
59 (24)
35:09 (23)
30 (27)
35:08  Denis Zazdravnykh
24   Joni Saarela
Keminmaan Urheilijat
2:33 (3)
5:42 (4)
3:09 (15)
27:53 (24)
22:11 (27)
29:58 (24)
2:05 (2)
34:27 (24)
4:29 (21)
35:19 (24)
52 (18)
35:45 (24)
26 (26)
35:45  Joni Saarela
25   Markus Rantala
Helsingin Suunnistajat
21:01 (26)
24:14 (26)
3:13 (17)
32:35 (26)
8:21 (17)
35:06 (26)
2:31 (13)
38:59 (25)
3:53 (18)
39:59 (25)
1:00 (27)
40:19 (25)
20 (16)
40:20  Markus Rantala
26   Sasu Wallenius
Helsingin Suunnistajat
19:02 (25)
23:16 (25)
4:14 (22)
30:39 (25)
7:23 (12)
32:44 (25)
2:05 (2)
41:06 (26)
8:22 (27)
41:47 (26)
41 (3)
42:05 (26)
18 (4)
42:04  Sasu Wallenius
27   Evgeniy Oleynikov
Voronezh
35:27 (27)
38:59 (27)
3:32 (19)
46:29 (27)
7:30 (14)
49:33 (27)
3:04 (25)
54:26 (27)
4:53 (22)
55:25 (27)
59 (24)
55:44 (27)
19 (9)
55:43  Evgeniy Oleynikov
   Stepan Lebedev
LytkarinoK
-
5:43
-
11:34
5:51
14:03
2:29
16:48
2:45
17:35
47
17:57
22
DQ  Stepan Lebedev
   Elmeri Numminen
Espoon Akilles
2:37
6:16
3:39
13:39
7:23
16:16
2:37
-
-
20:03
-
20:21
18
DQ  Elmeri Numminen
   Matias Varonen
Leppävaaran Sisu
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
DNF  Matias Varonen
   Elmeri Aikio
Kuusamon Erä-Veikot
-
-
-
-
-
44:55
-
-
-
51:54
-
52:11
17
DNF  Elmeri Aikio
| Form of the results:
Suomi Svenska English