FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H20E 2. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
4,6 km
Intermediate
6,1 km
Intermediate
7,4 km
Finish
8,1 km
 
1.   Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat    13:17:00   30:34 (1)  42:44 (1)  51:53 (1)  55:19  
2.   Topi Penttinen OK Orient    14:01:00   32:25 (4)  44:27 (2)  54:29 (2)  57:53  
3.   Robert Merl Austria  AUT  13:11:00   32:09 (2)  45:16 (3)  55:27 (3)  59:09  
4.   Alexander Belov Espoon Suunta    13:59:00   34:21 (6)  46:25 (4)  56:14 (4)  59:38  
5.   Dmitry Danilchenkov Mäntsälän Urheilijat    13:03:00   32:34 (5)  47:32 (6)  58:03 (5)  1:01:37  
6.   Mikko Siren Angelniemen Ankkuri    13:27:00   32:15 (3)  47:05 (5)  58:09 (6)  1:02:15  
7.   Artem Popov NorthernWi  RUS  13:19:00   35:04 (8)  50:19 (7)  1:00:57 (7)  1:05:47  
8.   Antto-Iiro Suhonen Kuopion Suunnistajat    13:35:00   38:52 (13)  52:32 (9)  1:03:51 (9)  1:07:47  
9.   Joona Viholainen Suunta Jyväskylä    13:05:00   34:48 (7)  51:17 (8)  1:03:32 (8)  1:07:56  
10.   Antti Hakala Kauhavan Wisa    13:51:00   40:50 (21)  54:29 (11)  1:04:31 (10)  1:08:01  
11.   Patrick Kronberg IF Femman    13:47:00   40:08 (16)  53:24 (10)  1:05:28 (11)  1:09:16  
12.   Lachlan Dow CanberraCo  AUS  13:43:00   41:57 (24)  56:25 (16)  1:06:45 (13)  1:10:30  
13.   Rasmus Alén Kangasala SK    14:05:00   38:33 (11)     1:06:13 (12)  1:10:47  
14.   Tapani Mäkinen Mäntsälän Urheilijat    13:37:00   40:17 (17)  55:54 (14)  1:07:39 (14)  1:11:27  
15.   Antti Alppi Kankaanpään Suunnistajat    14:07:00   38:49 (12)     1:07:45 (15)  1:11:48  
16.   Oscar Phillips EskValleyO  AUS  13:57:00   38:26 (10)     1:09:02 (16)  1:13:28  
17.   Mikko Haikonen Tampereen Pyrintö    13:45:00   41:35 (22)  55:44 (13)     1:13:42  
18.   Lauri Linnainmaa Koovee    13:29:00   38:55 (14)  58:22 (17)  1:10:13 (18)  1:14:35  
19.   Antti Kaunisto Tampereen Pyrintö    13:23:00   40:45 (19)  56:23 (15)  1:10:07 (17)  1:16:13  
20.   Pol Rafols Catalonia Team  CAT  13:39:00   42:56 (25)  59:47 (18)  1:11:45 (19)  1:16:40  
21.   Aurel Pleshkan Joutsenon Kullervo    13:53:00   43:30 (26)     1:12:53 (20)  1:17:18  
22.   Igor Brykov Iskatel  RUS  14:09:00   40:06 (15)     1:14:18 (21)  1:18:35  
23.   Manuel Gassner TeamAustri  AUT  13:15:00   46:24 (30)  1:03:09 (23)  1:15:05 (23)  1:19:05  
24.   Patrik Bryner OLKArgus  SUI  13:41:00   46:11 (29)  1:02:28 (22)  1:15:48 (24)  1:19:55  
25.   Eerik Sihvola Valkealan Kajo    13:49:00   40:47 (20)     1:16:15 (25)  1:20:46  
26.   Mikko Höglund Olavin Rasti    13:09:00   44:54 (28)  1:01:55 (21)  1:16:29 (26)  1:21:08  
27.   Petteri Huikko Vaajakosken Terä    13:25:00   36:50 (9)  55:02 (12)  1:15:04 (22)  1:21:24  
28.   Lauri Kahila Tampereen Pyrintö    12:59:00   43:32 (27)  1:00:42 (19)  1:17:05 (27)  1:21:50  
29.   Tuomas Peltola MS Parma    13:07:00   40:44 (18)  1:03:40 (24)     1:22:08  
30.   Juuso Lehtinen Lahden Suunnistajat-37    13:13:00   41:42 (23)  1:01:38 (20)  1:17:57 (28)  1:24:49  
31.   Tatu Piiroinen Turun Suunnistajat    13:21:00   47:12 (31)  1:05:59 (25)  1:21:27 (29)  1:27:00  
   Joni Hirvikallio Lappeen Riento    13:01:00            DNS  
   Martin Richter TeamAustri  AUT  13:31:00            DNS  
   Antton Viljakainen Anttolan Urheilijat    13:55:00            DNF  
   Simon Arbter TeamAustri  AUT  14:03:00            DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English