FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H60A 1. day

Smart Follow

        Starting time Finish
4,4 km
 
1.   Matti Railimo Rastivarsat    14:33:00   37:00  
2.   Pertti Niemienen Rajamäen Rykmentti    14:11:00   38:11  
3.   Pekka Kanste Sotkamon Jymy    14:09:00   38:45  
4.   Håkan Björklund IK Falken    14:53:00   38:49  
5.   Ossi Tani Sippurasti    13:57:00   39:18  
6.   Jaakko Hörkkö MS Parma    14:27:00   39:40  
7.   Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat    14:19:00   40:04  
8.   Reima Parkkonen Pihkaniskat    15:03:00   40:45  
9.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu    13:27:00   40:59  
10.   Martti Mäkelä SOC Asikkala    12:39:00   41:28  
11.   Timo Peltola MS Parma    13:03:00   41:37  
12.   Reijo Pitkänen Hollolan Urheilijat -46    14:25:00   41:45  
13.   Juhani Kytöjoki Rasti-Jyry    14:29:00   42:18  
14.   Seppo Kuikko Vehkalahden Veikot    14:47:00   42:28  
15.   Seppo Tuominen Kouvolan Rasti-72    14:17:00   42:40  
16.   Åge Liljeström Helsingin Suunnistajat    14:45:00   42:47  
17.   Reijo Mouhu Raja-Karjalan Suunnistajat    13:15:00   42:52  
18.   Veikko Pellinen Joutsenon Kullervo    13:25:00   43:10  
19.   Taisto Kemppainen Vaalan Karhu    12:05:00   43:18  
20.   Oke Peltola Turun Suunnistajat    15:11:00   43:51  
21.   Matti Lampinen Navi    13:13:00   44:03  
22.   Lauri Mikkonen KontiolU    13:47:00   44:18  
23.   Heikki Lahdenniemi Sahalahden Kunto    13:43:00   44:49  
24.   Risto Wessman Delta    14:15:00   45:02  
25.   Jukka Aunula Rasti-Jyry    13:05:00   45:14  
26.   Heikki Hillo Valkeakosken Haka    12:31:00   45:41  
27.   Seppo Ahvenainen Järvenpään Palo    14:01:00   45:55  
28.   Ilmari Mäkilä Espoon Suunta    12:03:00   46:27  
29.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat    14:13:00   47:03  
30.   Aimo Partanen Kuopion Suunnistajat    13:31:00   47:14  
31.   Jukka Vähänen Hyvinkään Rasti    13:41:00   47:45  
32.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus    12:53:00   47:53  
33.   Reino Ansamaa Rasti-Nokia    12:49:00   47:57  
34.   Hannu Töyrylä Kouvolan Rasti-72    12:17:00   48:05  
35.   Börje Sten Akilles OK    14:43:00   48:09  
36.   Tauno Pajala Espoon Suunta    14:31:00   48:38  
37.   Lasse Myllyaho Keuruun Kisailijat    15:09:00   48:54  
38.   Ilmars Limbens Sigulda  LAT  12:19:00   50:15  
39.   Alexander Orlov Dialog-V:N  RUS  13:39:00   50:22  
40.   Heikki Peltonen Kouvolan Rasti-72    13:19:00   50:44  
41.   Leo Koistinen Vakka-Rasti    13:01:00   51:21  
42.   Voitto Järvenpää Rasti E4    15:17:00   51:25  
43.   Ossi Lakkala Saloisten Reipas    13:45:00   51:29  
44.   Pentti Hirvonen Turun Metsänkävijät    15:15:00   51:33  
45.   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä    12:51:00   51:43  
46.   Tapio Reijula Mesikämmenet    13:59:00   52:16  
47.   Erkki Turunen Hiisirasti    12:09:00   52:32  
48.   Henry Lågland Vaasan Suunnistajat    12:21:00   53:37  
49.   Kyösti Rautanen Tuupovaaran Sepot    12:43:00   53:52  
50.   Pekka Peltonen Mäntsälän Urheilijat    14:23:00   54:43  
51.   Severi Halkosaari Himangan Urheilijat    14:51:00   55:23  
52.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat    12:01:00   55:27  
53.   Reijo Puurunen Oulun Tarmo    13:35:00   55:35  
54.   Ronald Mcgaail Söllerödok  DEN  15:07:00   56:49  
55.   Erkki Väänänen Siilin Rasti    14:59:00   57:22  
56.   Pertti Euren Rastikarhut    12:29:00   58:00  
57.   Heikki Onnela Kemijärven Urheilijat    14:57:00   58:01  
58.   Eero Länsiluoto Espoon Suunta    12:47:00   58:07  
59.   Viacheslav Gorelov Tambov  RUS  12:15:00   58:22  
60.   Pertti Immanen Oriveden Ponnistus    14:21:00   59:36  
61.   Veikko Kaarnijärvi Jämsän Retki-Veikot    13:21:00   1:00:04  
62.   Jorma Juvonen Espoon Suunta    13:23:00   1:00:24  
63.   Reino Hotti Helsingin Suunnistajat    12:35:00   1:01:00  
64.   Mauno Näsi Rasti-Jussit    12:55:00   1:01:06  
65.   Klaus Toivonen Ounasvaaran Hiihtoseura    15:01:00   1:01:20  
66.   Valery Novozhilov Saint-Pete  RUS  13:09:00   1:02:11  
67.   Alexander Kozmov EVEREST-RU  RUS  15:05:00   1:02:48  
68.   Niilo Sevon Saloisten Reipas    12:07:00   1:04:20  
69.   Jussi Rajamäki Helsingin Suunnistajat    13:07:00   1:04:40  
70.   Mike Intgroen KOVZ  NED  12:57:00   1:05:49  
71.   Jan Åsberg Häverödals  SWE  13:37:00   1:05:50  
72.   Erkki Rantakangas Alajärven Ankkurit    14:05:00   1:06:01  
73.   Jouko Kontturi Rasti-Lukko    14:41:00   1:06:35  
74.   Martti Parviainen XYZ    13:17:00   1:07:18  
75.   Ilkka Lainema MS Parma    12:11:00   1:09:57  
76.   Rolf Eklund Helsingin Suunnistajat    13:29:00   1:10:47  
77.   Roy Dawson NATO  GBR  14:07:00   1:12:20  
78.   Matti Valta Jämsän Retki-Veikot    14:55:00   1:12:43  
79.   Pekka Lindqvist Raja-Karjalan Suunnistajat    12:13:00   1:14:25  
80.   Sergei Harkov Inus    12:37:00   1:15:29  
81.   Pekka Puolakka Säyneisen Salpa    12:41:00   1:18:17  
82.   Jorma Pöntinen Navi    14:49:00   1:18:27  
83.   Arto Rautiainen Kalevan Rasti    13:51:00   1:18:37  
84.   Jukka Nurmela Urjalan Urheilijat    14:37:00   1:20:32  
85.   Heikki Kujanpää Alajärven Ankkurit    12:33:00   1:21:43  
86.   Pekka Heikelä MS Parma    13:49:00   1:29:39  
87.   Alexander Malinin Saint-Pete  RUS  14:35:00   1:40:59  
88.   Jouni Marttinen Mäntsälän Urheilijat    12:59:00   2:11:43  
   Hannu Pönni Kymin Suunnistajat    12:23:00   DNS  
   Atle Bergseth KvernbitIL    12:25:00   DQ  
   Matti Espo Sippurasti    12:27:00   DQ  
   Antero Varjonen Rajamäen Rykmentti    13:33:00   DNS  
   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat    13:53:00   DNS  
   Tapio Leino Espoon Suunta    14:03:00   DNS  
   Vladimir Ivanov Dialog-V:N  RUS  15:13:00   DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English