Fin5 suunnistusviikko 2010 Ruokolahdella, kuntosarjat pv1

B-LYHYT

Split times

    L-Finish Result  
1   Juuso Kinnunen
Mäntsälän Urheilijat
13:53  Juuso Kinnunen
2   Antti-Pekka Leskinen
LYNX
24:23  Antti-Pekka Leskinen
3   Kyösti Haataja
26:39  Kyösti Haataja
4   Mikko Ojanaho
28:21  Mikko Ojanaho
5   Kati Haanpää
Tampereen Pyrintö
30:48  Kati Haanpää
6   Jirli Korhonen
Kuopion Suunnistajat
31:10  Jirli Korhonen
7   Valentian Gzishina
Everest-Ru
31:48  Valentian Gzishina
8   Timo Ahonen
32:34  Timo Ahonen
9   Anu Ekström
Suomi MSP
32:47  Anu Ekström
10   Eija Tammenlarva
Rajamäen Rykmentti
33:12  Eija Tammenlarva
11   Vesa Kiuru
RAKAS
33:36  Vesa Kiuru
12   Peki Luoma
Delta
34:13  Peki Luoma
13   Hannu Vuorinen
Kymin Suunnistajat
36:23  Hannu Vuorinen
14   Mikko-Jussi Backman
36:47  Mikko-Jussi Backman
15   Mari Mäkelä
MS Parma
36:49  Mari Mäkelä
16   Tuuli Lajunen
Jämsän Retki-Veikot
37:22  Tuuli Lajunen
17   Heikki Stenberg
MS Parma
37:28  Heikki Stenberg
18   Brendan OConnor
37:45  Brendan OConnor
19   Tuija Välimaa
Rasti 88
37:54  Tuija Välimaa
20   Natalia Tanaeva
MiLe-sport
37:59  Natalia Tanaeva
21   Palmi Kirre
39:04  Palmi Kirre
22   Juska Gytis
LIT
39:08  Juska Gytis
23   Juhani Laine
Delta
39:21  Juhani Laine
24   Veikko Parviainen
Kekara
40:02  Veikko Parviainen
25   Suvi Hyvönen
Rasti-Pielinen
40:16  Suvi Hyvönen
26   Reetta-Maria Partanen
Rasti-Hyry
40:21  Reetta-Maria Partanen
27   Sonja Nyberg
Helsingin Suunnistajat
40:48  Sonja Nyberg
28   Pasi Oikkonen
Ounasvaaran Hiihtoseura
41:00  Pasi Oikkonen
29   Emmi Kuosmanen
Mäntsälän Urheilijat
41:02  Emmi Kuosmanen
30   Irmeli Laine
Delta
41:11  Irmeli Laine
31   Mirja Pasi
Kymin Suunnistajat
41:15  Mirja Pasi
32   Ulla Pentikäinen
Suunta Jyväskylä
41:20  Ulla Pentikäinen
33   Esa Repo
ORA
41:36  Esa Repo
34   Aimo Salomaa
Navi
42:09  Aimo Salomaa
35   Katja Nokka
Rasti 88
42:37  Katja Nokka
36   Teuvo Ylämäki
43:14  Teuvo Ylämäki
37   Mari Sipilä
Kankaanpään Suunnistajat
43:47  Mari Sipilä
38   Eliisa Lindholm
Perhki
44:19  Eliisa Lindholm
39   Sakari Mattila
Kymin Suunnistajat
44:54  Sakari Mattila
40    Isolähteenmäki
L-LL
45:17   Isolähteenmäki
41   Jyrki Metsola
Kymin Suunnistajat
45:19  Jyrki Metsola
42   Hannu Kainlauri
KYS
45:26  Hannu Kainlauri
43   Timo Tammenlarva
Rajamäen Rykmentti
47:15  Timo Tammenlarva
44   Helena Kauppila
47:26  Helena Kauppila
45   Matti Lindholm
PERHKI
48:05  Matti Lindholm
46   Teemu Ikonen
48:11  Teemu Ikonen
47   Jani Honkanen
48:22  Jani Honkanen
48   Lauri Kuittinen
Pro Suomi
48:31  Lauri Kuittinen
49   Marjut Mikkola
Kankaanpään Suunnistajat
48:37  Marjut Mikkola
50   Waltteri Volotinen
ILU
50:05  Waltteri Volotinen
50   Annika Takanen
Vehkalahden Veikot
50:05  Annika Takanen
52   Jorma Hämäläinen
KOS
51:03  Jorma Hämäläinen
53   Viktor Stankovsky
Rantasalmen Urheilijat
51:16  Viktor Stankovsky
54   Aino Rasimus
51:24  Aino Rasimus
55   Svetlana Ivanova
Mile-Sport
51:27  Svetlana Ivanova
56   Kaisa Mattila
KY-RA
51:33  Kaisa Mattila
57   V Sharapov
RUSSIA
51:59  V Sharapov
58   Taru Suonurmi
Kyrös-Rasti
52:05  Taru Suonurmi
59   Niklas Enlund
52:20  Niklas Enlund
60   Kati Heino
Riihimäen Suunnistajat
52:36  Kati Heino
61   Anna-Maija Laakso
Rakas
53:28  Anna-Maija Laakso
62   Jouni Simola
Lounais-Hämeen Rasti
53:38  Jouni Simola
63   Aija Karelo
VIPA
53:50  Aija Karelo
64   Erja Ervonen
OM6
54:33  Erja Ervonen
65   Irina Rumyantseva
Russia
54:46  Irina Rumyantseva
66   Eveliina Aalto
Järvenpään Palo
54:47  Eveliina Aalto
67   Tarja Vanhatalo-Suonurmi
KYRA
55:11  Tarja Vanhatalo-Suonurmi
68   Marina Cherkasova
Azimut Rus
55:39  Marina Cherkasova
69   Tuula Volotinen
ILU
56:37  Tuula Volotinen
70   jorma Huuhtanen
RA-VI
56:58  jorma Huuhtanen
71   Paula Gustafsson
HLT
57:00  Paula Gustafsson
72   Börje Etholem
Helsingin Suunnistajat
57:28  Börje Etholem
73   Mia Näpänkangas
Suunta-JKL
58:42  Mia Näpänkangas
74   Taina Koivisto
Tampereen Pyrintö
59:12  Taina Koivisto
75   Jenni Puupponen
ESSU
1:00:11  Jenni Puupponen
76   Seppo Nisula
OK Kristin
1:00:50  Seppo Nisula
77   Maisa Laakso
Helsingin Suunnistajat
1:01:11  Maisa Laakso
78   Jukka Nieminen
Akilles OK
1:01:13  Jukka Nieminen
79   Vitaly Vyatkin
O.Ural.RU
1:01:16  Vitaly Vyatkin
80   Ari Hannikainen
Sk-Vuoksi
1:01:30  Ari Hannikainen
81   Irma Kinnula
1:02:06  Irma Kinnula
82   Kirsti Mikkola
Kankaanpään Suunnistajat
1:02:47  Kirsti Mikkola
83   Jorma Lifländer
Suomi
1:03:20  Jorma Lifländer
84   Olavi Yliniemi
Nivalan Urheilijat
1:03:54  Olavi Yliniemi
85   Edd Grahn
1:04:46  Edd Grahn
86   Dmitri Annenkov
Vesta-Russ
1:06:33  Dmitri Annenkov
87   Elina Kivelä
Angelniemen Ankkuri
1:06:36  Elina Kivelä
88   Arto Summanen
Rajamäen Rykmentti
1:08:20  Arto Summanen
89   Pertti Tauvo
Mesikämmenet
1:08:41  Pertti Tauvo
90   Pirjo Nurminen
Angelniemen Ankkuri
1:09:25  Pirjo Nurminen
90   Tatjana Bolotova
Russia
1:09:25  Tatjana Bolotova
92   Marianne Mänki
Lounais-Hämeen Rasti
1:10:16  Marianne Mänki
93   Kaija Hulkkonen
Paimion Rasti
1:10:51  Kaija Hulkkonen
94   Kristiina Mäkinen
Mäntsälän Urheilijat
1:10:59  Kristiina Mäkinen
95   Pertti Kutila
1:11:04  Pertti Kutila
96   Maria Kivilahti-Louhi
Helsingin Suunnistajat
1:11:13  Maria Kivilahti-Louhi
97   Sari Kahila
1:23:21  Sari Kahila
98   Lilli Heikinheimo
1:28:02  Lilli Heikinheimo
99   Daniil Rysev
RussiaKiro
1:35:01  Daniil Rysev
100   Seppo Koivula
1:46:19  Seppo Koivula
101   Jaana Rautelin
Mäntsälän Urheilijat
1:50:09  Jaana Rautelin
   Alexander Kurdiumov
Vesta
-
-
DQ  Alexander Kurdiumov
| Form of the results:
Suomi Svenska English