Fin5 suunnistusviikko 2010 Ruokolahdella, kuntosarjat pv1

B-LYHYT

Smart Follow

        Starting time Finish
3,0 km
 
1.   Juuso Kinnunen Mäntsälän Urheilijat    12:32:43   13:53  
2.   Antti-Pekka Leskinen LYNX    12:29:55   24:23  
3.   Kyösti Haataja     14:38:09   26:39  
4.   Mikko Ojanaho     13:13:00   28:21  
5.   Kati Haanpää Tampereen Pyrintö    13:38:20   30:48  
6.   Jirli Korhonen Kuopion Suunnistajat    12:51:10   31:10  
7.   Valentian Gzishina Everest-Ru    14:58:28   31:48  
8.   Timo Ahonen     13:59:37   32:34  
9.   Anu Ekström Suomi MSP    12:30:30   32:47  
10.   Eija Tammenlarva Rajamäen Rykmentti    13:48:09   33:12  
11.   Vesa Kiuru RAKAS    13:34:18   33:36  
12.   Peki Luoma Delta    14:36:22   34:13  
13.   Hannu Vuorinen Kymin Suunnistajat    12:42:53   36:23  
14.   Mikko-Jussi Backman     12:52:30   36:47  
15.   Mari Mäkelä MS Parma    13:12:21   36:49  
16.   Tuuli Lajunen Jämsän Retki-Veikot    13:50:52   37:22  
17.   Heikki Stenberg MS Parma    13:45:16   37:28  
18.   Brendan OConnor     13:06:35   37:45  
19.   Tuija Välimaa Rasti 88    14:05:40   37:54  
20.   Natalia Tanaeva MiLe-sport    13:18:40   37:59  
21.   Palmi Kirre     12:31:36   39:04  
22.   Juska Gytis LIT    12:37:51   39:08  
23.   Juhani Laine Delta    14:04:09   39:21  
24.   Veikko Parviainen Kekara    13:12:13   40:02  
25.   Suvi Hyvönen Rasti-Pielinen    13:28:46   40:16  
26.   Reetta-Maria Partanen Rasti-Hyry    12:49:47   40:21  
27.   Sonja Nyberg Helsingin Suunnistajat    14:22:40   40:48  
28.   Pasi Oikkonen Ounasvaaran Hiihtoseura    13:54:56   41:00  
29.   Emmi Kuosmanen Mäntsälän Urheilijat    12:42:21   41:02  
30.   Irmeli Laine Delta    13:17:41   41:11  
31.   Mirja Pasi Kymin Suunnistajat    14:04:27   41:15  
32.   Ulla Pentikäinen Suunta Jyväskylä    12:36:05   41:20  
33.   Esa Repo ORA    14:05:52   41:36  
34.   Aimo Salomaa Navi    13:50:49   42:09  
35.   Katja Nokka Rasti 88    12:39:06   42:37  
36.   Teuvo Ylämäki     14:09:04   43:14  
37.   Mari Sipilä Kankaanpään Suunnistajat    12:46:06   43:47  
38.   Eliisa Lindholm Perhki    14:41:50   44:19  
39.   Sakari Mattila Kymin Suunnistajat    12:56:29   44:54  
40.   Isolähteenmäki L-LL    13:25:01   45:17  
41.   Jyrki Metsola Kymin Suunnistajat    12:51:22   45:19  
42.   Hannu Kainlauri KYS    12:38:11   45:26  
43.   Timo Tammenlarva Rajamäen Rykmentti    13:47:54   47:15  
44.   Helena Kauppila     13:00:36   47:26  
45.   Matti Lindholm PERHKI    13:10:25   48:05  
46.   Teemu Ikonen     12:39:16   48:11  
47.   Jani Honkanen     14:13:28   48:22  
48.   Lauri Kuittinen Pro Suomi    13:22:49   48:31  
49.   Marjut Mikkola Kankaanpään Suunnistajat    13:22:37   48:37  
50.   Waltteri Volotinen ILU    12:50:03   50:05  
50.   Annika Takanen Vehkalahden Veikot    13:20:35   50:05  
52.   Jorma Hämäläinen KOS    12:43:12   51:03  
53.   Viktor Stankovsky Rantasalmen Urheilijat    12:58:18   51:16  
54.   Aino Rasimus     12:33:52   51:24  
55.   Svetlana Ivanova Mile-Sport    13:20:17   51:27  
56.   Kaisa Mattila KY-RA    13:27:20   51:33  
57.   V Sharapov RUSSIA    12:51:36   51:59  
58.   Taru Suonurmi Kyrös-Rasti    13:03:03   52:05  
59.   Niklas Enlund     12:32:56   52:20  
60.   Kati Heino Riihimäen Suunnistajat    15:02:06   52:36  
61.   Anna-Maija Laakso Rakas    12:30:22   53:28  
62.   Jouni Simola Lounais-Hämeen Rasti    13:56:48   53:38  
63.   Aija Karelo VIPA    13:36:16   53:50  
64.   Erja Ervonen OM6    12:46:23   54:33  
65.   Irina Rumyantseva Russia    13:15:43   54:46  
66.   Eveliina Aalto Järvenpään Palo    13:10:03   54:47  
67.   Tarja Vanhatalo-Suonurmi KYRA    13:47:20   55:11  
68.   Marina Cherkasova Azimut Rus    12:32:12   55:39  
69.   Tuula Volotinen ILU    12:44:27   56:37  
70.   jorma Huuhtanen RA-VI    13:38:05   56:58  
71.   Paula Gustafsson HLT    12:51:48   57:00  
72.   Börje Etholem Helsingin Suunnistajat    14:01:12   57:28  
73.   Mia Näpänkangas Suunta-JKL    14:17:00   58:42  
74.   Taina Koivisto Tampereen Pyrintö    13:21:26   59:12  
75.   Jenni Puupponen ESSU    12:34:07   1:00:11  
76.   Seppo Nisula OK Kristin    12:55:41   1:00:50  
77.   Maisa Laakso Helsingin Suunnistajat    12:43:40   1:01:11  
78.   Jukka Nieminen Akilles OK    15:17:04   1:01:13  
79.   Vitaly Vyatkin O.Ural.RU    14:57:11   1:01:16  
80.   Ari Hannikainen Sk-Vuoksi    13:10:12   1:01:30  
81.   Irma Kinnula     12:39:57   1:02:06  
82.   Kirsti Mikkola Kankaanpään Suunnistajat    13:22:32   1:02:47  
83.   Jorma Lifländer Suomi    12:37:52   1:03:20  
84.   Olavi Yliniemi Nivalan Urheilijat    13:02:29   1:03:54  
85.   Edd Grahn     13:03:48   1:04:46  
86.   Dmitri Annenkov Vesta-Russ    13:36:44   1:06:33  
87.   Elina Kivelä Angelniemen Ankkuri    12:33:29   1:06:36  
88.   Arto Summanen Rajamäen Rykmentti    15:04:36   1:08:20  
89.   Pertti Tauvo Mesikämmenet    12:34:22   1:08:41  
90.   Pirjo Nurminen Angelniemen Ankkuri    12:33:42   1:09:25  
90.   Tatjana Bolotova Russia    15:05:55   1:09:25  
92.   Marianne Mänki Lounais-Hämeen Rasti    13:19:58   1:10:16  
93.   Kaija Hulkkonen Paimion Rasti    12:53:00   1:10:51  
94.   Kristiina Mäkinen Mäntsälän Urheilijat    13:18:16   1:10:59  
95.   Pertti Kutila     13:16:58   1:11:04  
96.   Maria Kivilahti-Louhi Helsingin Suunnistajat    12:52:23   1:11:13  
97.   Sari Kahila     12:32:04   1:23:21  
98.   Lilli Heikinheimo     12:37:04   1:28:02  
99.   Daniil Rysev RussiaKiro    12:31:14   1:35:01  
100.   Seppo Koivula     12:46:32   1:46:19  
101.   Jaana Rautelin Mäntsälän Urheilijat    12:43:03   1:50:09  
   Alexander Kurdiumov Vesta    12:00:00   DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English