Itämerimaraton 02.10.2010

PMYL

Smart Follow

        Starting time Intermediate
20,9 km
Finish
21,1 km
 
1.   Mika Niemelä Helsinki    13:00:00   1:23:07 (1)  1:23:56  
2.   Antti-Pekka Niinistö Turun Weikot    13:00:00   1:26:09 (2)  1:27:09  
3.   Ki m Grusander Salo    13:00:00   1:26:42 (3)  1:27:34  
4.   Ilkka Tynkkynen Footbalance    13:00:00   1:26:54 (4)  1:27:53  
4.   Alexander Stubb Helsinki Triathlon    13:00:00   1:27:03 (5)  1:27:53  
6.   Mats Uggeldahl Dalsbruk    13:00:00   1:29:32 (6)  1:30:31  
7.   Oskar Pihlström Skarpkulla idrottsförening    13:00:00   1:31:42 (7)  1:32:41  
8.   Andreas Åbacka ViskoTeepak    13:00:00   1:34:20 (8)  1:35:13  
9.   Juhapekka Santamäki Helsinki    13:00:00   1:34:24 (9)  1:35:21  
10.   Bo Lindgren Salo    13:00:00   1:35:28 (10)  1:36:26  
11.   Owe Backman ÖSK    13:00:00   1:35:28 (10)  1:36:27  
12.   Dennis Winberg ViskoTeepak    13:00:00   1:35:33 (12)  1:36:29  
13.   Johan Wikström Åbo    13:00:00   1:36:49 (13)  1:37:39  
14.   Ossi Leikola Helsinki    13:00:00   1:37:35 (14)  1:38:27  
15.   Paavo Väänänen     13:00:00   1:40:46 (15)  1:41:46  
16.   Roger Rehnman Raseborg    13:00:00   1:41:18 (16)  1:42:14  
17.   Tobias Lindholm Ekenäs    13:00:00   1:42:27 (18)  1:43:18  
18.   Sami Eriksson     13:00:00   1:42:18 (17)  1:43:21  
19.   Hasse Lindqvist     13:00:00   1:43:02 (19)  1:44:07  
20.   Christian Cedercreutz Team Grönholm    13:00:00   1:45:22 (20)  1:46:19  
21.   Kosti Paloposki Veikkola    13:00:00   1:45:24 (21)  1:46:23  
22.   Mikael Lagerroos     13:00:00   1:46:21 (22)  1:47:16  
23.   Tommi Huhtala Espoo    13:00:00   1:46:25 (23)  1:47:19  
24.   Atte Parjanen Hangon kaupunki    13:00:00   1:46:31 (24)  1:47:42  
25.   Mikael Sundberg Pargas    13:00:00   1:46:53 (25)  1:47:52  
26.   Jari Kärkkäinen     13:00:00   1:46:54 (26)  1:48:02  
27.   Oskar Lundén     13:00:00   1:47:16 (27)  1:48:18  
28.   Anton Bäckström HSF    13:00:00   1:47:24 (28)  1:48:20  
29.   Terho Miettinen HelTri    13:00:00   1:48:04 (29)  1:49:09  
30.   Fredrik Adamsson Karis    13:00:00   1:49:12 (30)  1:50:05  
31.   Henrik Himberg TEAM BILLNÄS FBK    13:00:00   1:49:14 (31)  1:50:12  
32.   Mikko Nikula     13:00:00   1:49:58 (32)  1:50:53  
33.   Mikko Ahtiainen Turku    13:00:00   1:50:14 (33)  1:51:23  
34.   Miikka Suurnäkki     13:00:00   1:50:30 (35)  1:51:35  
35.   Mikko Vermas Espoo    13:00:00   1:50:27 (34)  1:51:39  
36.   Tuomo Heikkinen Kuhmo    13:00:00   1:50:43 (36)  1:51:46  
37.   Patrik Holmström Hangö    13:00:00   1:51:08 (37)  1:52:02  
38.   Jani Nordman Ekenäs    13:00:00   1:51:26 (38)  1:52:32  
39.   Antti Paussu Helsinki    13:00:00   1:51:32 (39)  1:52:43  
40.   Toni Björkman Assistor    13:00:00   1:51:50 (40)  1:52:58  
41.   Christian Siven TEAM BILLNÄS FBK    13:00:00   1:53:03 (43)  1:54:05  
42.   Tommy Sjöblom Team Grönholm    13:00:00   1:52:58 (41)  1:54:11  
42.   Niclas Grönholm Team Grönholm    13:00:00   1:52:58 (41)  1:54:11  
44.   Pasi Ropponen     13:00:00   1:54:04 (44)  1:55:09  
45.   Jonas Wikman Ekenäs    13:00:00   1:54:20 (45)  1:55:28  
46.   Pekka Karhu Tikkurila    13:00:00   1:54:36 (46)  1:55:46  
47.   Jukka Rämä Lohja    13:00:00   1:54:59 (47)  1:56:24  
48.   Jaakko Helminen Helsinki    13:00:00   1:56:00 (48)  1:57:16  
49.   Aki Syrjälä Paimio    13:00:00   1:56:23 (50)  1:57:20  
49.   Emil Lagerroos     13:00:00   1:56:21 (49)  1:57:20  
51.   Janne Saarinen     13:00:00   1:56:29 (51)  1:57:22  
52.   Riku Suurnäkki Hongan Kolistajat    13:00:00   1:56:29 (51)  1:57:32  
53.   Kai Samelin Hämeenlinn    13:00:00   1:56:38 (54)  1:57:41  
54.   Tomi Isoniemi Tampere    13:00:00   1:56:34 (53)  1:57:42  
54.   Patric Fagerström Tammisaari    13:00:00   1:56:40 (55)  1:57:42  
56.   Esa Mattila ViskoTeepak    13:00:00   1:56:52 (56)  1:58:07  
57.   Tobias Ahlfors Raseborg    13:00:00   1:57:08 (57)  1:58:10  
58.   Rabbe Nevalainen Vanda    13:00:00   1:57:18 (58)  1:58:19  
59.   Joachim Lund ViskoTeepak    13:00:00   1:58:17 (59)  1:59:26  
60.   Samuli Koski-Lammi Warsaw    13:00:00   2:00:19 (60)  2:01:22  
61.   Sam Holmström Espoo    13:00:00   2:02:01 (61)  2:03:22  
62.   Kalle Bastman Hanko    13:00:00   2:02:21 (62)  2:03:29  
63.   Janne Kujala Karjaa    13:00:00   2:03:06 (63)  2:04:11  
64.   Ville Roine Helsingfors    13:00:00   2:03:30 (64)  2:04:41  
65.   Svante Lindström Lohja    13:00:00   2:04:20 (65)  2:05:30  
66.   Jan Malmström Assistor    13:00:00   2:04:36 (66)  2:05:42  
67.   Peter Nordström Team Helo    13:00:00   2:05:36 (67)  2:06:48  
68.   Juha Hakala Helsinki    13:00:00   2:05:50 (68)  2:07:02  
69.   Roderick Zilliacus Assistor    13:00:00   2:07:40 (69)  2:08:49  
70.   jone Söderman team ukitig    13:00:00   2:08:20 (70)  2:09:30  
71.   Johan Hellman Hangö    13:00:00   2:09:04 (72)  2:10:23  
72.   Jaakko Keskitalo Perniö    13:00:00   2:08:58 (71)  2:10:29  
73.   Mattias Alopaeus Hanko    13:00:00   2:09:46 (73)  2:11:02  
74.   Marko Rantala JuTu ry    13:00:00   2:10:04 (74)  2:11:17  
75.   Mikko Nurmi     13:00:00   2:10:12 (75)  2:11:20  
76.   Petteri Vihermäki JuTu ry    13:00:00   2:10:42 (76)  2:11:45  
77.   Paul Karlsson     13:00:00   2:11:01 (77)  2:12:29  
78.   Petri Koivisto Kantvik    13:00:00   2:12:42 (78)  2:14:10  
79.   Jarno Nummisto Tammisaari    13:00:00   2:14:01 (79)  2:15:14  
80.   Marko Määttä Åminnefors    13:00:00   2:14:05 (80)  2:15:30  
81.   Heikki Korhonen     13:00:00   2:14:10 (81)  2:15:31  
82.   Björn Lindqvist Tenala IF    13:00:00   2:16:10 (82)  2:17:35  
83.   Peter Luoma Hangö    13:00:00   2:17:21 (83)  2:18:42  
84.   Pasi Kärkkäinen Lohja    13:00:00   2:19:02 (84)  2:20:24  
85.   Mikko Koho Krogarsin vesiensuojeluyhdistys    13:00:00   2:20:19 (85)  2:21:22  
86.   Casper Alm TEAM BILLNÄS FBK    13:00:00   2:24:16 (86)  2:25:31  
87.   Anders Levin Parainen    13:00:00   2:24:17 (87)  2:25:40  
88.   Raimo Laihosola Laihiksen Pyllistys    13:00:00   2:31:31 (88)  2:32:38  
89.   Atli Karason Sandarkrokar Island    13:00:00   2:31:58 (89)  2:33:24  
90.   Antero Heinänen Hanko    13:00:00   2:33:15 (90)  2:34:31  
91.   Christian Tallberg Kyrkslätt    13:00:00   2:33:18 (91)  2:34:34  
92.   Petri Metsola Levator    13:00:00   2:33:49 (92)  2:35:21  
93.   Jan-Erik Siro TEAM BILLNÄS FBK    13:00:00   2:38:38 (93)  2:39:54  
   Sebastian Siven TEAM BILLNÄS FBK    13:00:00      DNS  
   Herman Röholm Hanko    13:00:00      DNS  
   Mathias Rehn TEAM BILLNÄS FBK    13:00:00      DNS  
   Mikko Raunio Itä-Helsingin Dynamo    13:00:00      DNS  
   Marko Vainio Hanko    13:00:00      DNS  
   Markku Tuisku Hanko finland    13:00:00      DNS  
   Patrick Pinomaa     13:00:00      DNS  
   Niklas Tallqvist Helsingfors    13:00:00      DNS  
   Ivar Stenman Hangö    13:00:00      DNS  
   Carl Slotte Team Grönholm    13:00:00      DNS  
   Patrik Johannes Hangö    13:00:00      DNS  
   Panu Melajärvi Helsinki    13:00:00      DNS  
   Pekka Palin Vihdin Autotalo Oy    13:00:00      DNS  
   Rasmus Grönholm Team Grönholm    13:00:00      DNS  
   Max Virta SurfNet    13:00:00      DNF  
   Matias Kaihovirta     13:00:00      DNS  
   Jussi Junkkarinen     13:00:00      DNS  
   Pekka Hartikainen     13:00:00      DNS  
   Filip Holmberg HaHy / HIK    13:00:00      DNS  
   Jani Hurme Footbalance    13:00:00      DNS  
   Oskar Damen TEAM BILLNÄS FBK    13:00:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English