Itämerimaraton 02.10.2010

PNYL

Smart Follow

        Starting time Intermediate
20,9 km
Finish
21,1 km
 
1.   Minna Lahtinen Finnish Marathon Runners (FMR)    13:00:00   1:31:20 (1)  1:32:12  
2.   Maria Ahala     13:00:00   1:35:56 (2)  1:36:55  
3.   Jenni Fröman Hangö    13:00:00   1:41:16 (3)  1:42:13  
4.   Johanna Hagström Ingå IF    13:00:00   1:42:58 (4)  1:43:49  
5.   Emma Salmi Footbalance    13:00:00   1:43:44 (5)  1:44:35  
6.   Kyllike Soomets Hanko    13:00:00   1:48:05 (6)  1:49:14  
7.   Maj-Len Rönnqvist     13:00:00   1:48:25 (7)  1:49:25  
8.   Hanna Valkeinen Footbalance    13:00:00   1:49:57 (8)  1:50:54  
9.   Tove Holm Åbo    13:00:00   1:51:25 (9)  1:52:27  
10.   Reeta Niemisvirta Helsinki    13:00:00   1:53:54 (10)  1:54:53  
11.   Maria Ljungqvist Raseborg    13:00:00   1:54:05 (11)  1:55:15  
12.   Saija Okker Järvenpää    13:00:00   1:54:28 (12)  1:55:37  
13.   Charlotta Andström Steelstudio    13:00:00   1:55:01 (13)  1:56:01  
14.   Kathrin Grünthaler Karjaa    13:00:00   1:55:11 (14)  1:56:17  
15.   Petra Wikman Ekenäs    13:00:00   1:56:33 (15)  1:57:40  
15.   Martina Landén-Westerholm Tammisaari    13:00:00   1:56:33 (15)  1:57:40  
17.   Niina Kuusivaara Hämeenlinn    13:00:00   1:56:38 (17)  1:57:41  
18.   Lena Flinck Tammisaari    13:00:00   1:56:40 (18)  1:57:42  
19.   Yvonne Helle Esbo    13:00:00   1:56:59 (19)  1:58:08  
20.   Reetta Kyläkoski Hanko    13:00:00   1:57:02 (20)  1:58:14  
21.   Suvi Rannantie Ovako    13:00:00   1:57:54 (21)  1:59:02  
22.   Nina Lund Hangö    13:00:00   1:58:14 (23)  1:59:18  
22.   Linda Eklund Raseborg    13:00:00   1:58:13 (22)  1:59:18  
24.   Jeanette Kiuru Motionsföreningen Topptrim r.f    13:00:00   1:58:42 (24)  1:59:49  
25.   Pia Malmberg Karis    13:00:00   1:59:16 (25)  2:00:26  
25.   Lena Malmberg Karis    13:00:00   1:59:16 (25)  2:00:26  
27.   Ingalill Slotte Team Grönholm    13:00:00   1:59:34 (27)  2:00:46  
28.   Heidi Rehn Ekenäs    13:00:00   2:01:11 (28)  2:02:15  
29.   Malve Marjak via Garden Oy    13:00:00   2:01:14 (29)  2:02:27  
29.   Maiki Marjak via Garden Oy    13:00:00   2:01:15 (30)  2:02:27  
31.   Marika Lindholm Ekenäs    13:00:00   2:01:28 (32)  2:02:37  
32.   Tua Hindersson-Söderholm     13:00:00   2:01:20 (31)  2:02:42  
33.   Amelie Gröndahl Hanko    13:00:00   2:02:28 (33)  2:03:22  
34.   Pauliina Maijala Letku    13:00:00   2:02:43 (34)  2:03:50  
35.   Jill Karell Raseborg    13:00:00   2:03:06 (35)  2:04:21  
36.   Jaana Lönegren Hanko    13:00:00   2:04:16 (36)  2:05:36  
37.   Agneta Sjöblom Sportfigur    13:00:00   2:05:02 (37)  2:06:16  
38.   Fleege Maria Felin     13:00:00   2:07:47 (38)  2:09:03  
39.   Rungnapha Kaihoniemi Hankoryhmä    13:00:00   2:08:16 (39)  2:09:33  
40.   Katja Gulin Helsinki    13:00:00   2:08:31 (41)  2:09:38  
41.   Marina Weckström ViskoTeepak    13:00:00   2:08:29 (40)  2:09:44  
42.   Mia Koster     13:00:00   2:10:36 (42)  2:11:53  
43.   Janella Tamme Hanko    13:00:00   2:12:39 (43)  2:14:06  
44.   Eija Miettinen Tammisaari    13:00:00   2:12:47 (44)  2:14:13  
45.   Susanne Dickman Raseborg    13:00:00   2:14:40 (45)  2:15:55  
46.   Kairi Radin Naantali    13:00:00   2:15:28 (46)  2:16:46  
47.   Pia Rantanen Tampere    13:00:00   2:16:08 (47)  2:17:22  
47.   Jenni Kuja-Aro     13:00:00   2:16:09 (48)  2:17:22  
49.   Annika Bergholm Svartå    13:00:00   2:16:10 (49)  2:17:28  
50.   Tuulia Kärkkäinen Lohja    13:00:00   2:18:20 (50)  2:19:33  
51.   Miia Männikkö Akaa    13:00:00   2:18:55 (52)  2:20:09  
51.   Sari Kuusela Espoo    13:00:00   2:18:55 (52)  2:20:09  
53.   Carmela Hellsten Helsingfors    13:00:00   2:18:52 (51)  2:20:21  
54.   Janika Mutanen Tampere    13:00:00   2:19:49 (54)  2:21:06  
55.   Helena Ruohotie Tampere    13:00:00   2:20:24 (55)  2:21:44  
56.   Janina Forsman Österby sportklubb    13:00:00   2:21:43 (56)  2:22:59  
57.   Emma Aalto     13:00:00   2:22:30 (57)  2:23:51  
58.   Outi Tonteri Tampere    13:00:00   2:23:06 (58)  2:24:22  
59.   Kaisamaria Paananen     13:00:00   2:23:09 (59)  2:24:32  
60.   Anne Immanen     13:00:00   2:25:06 (60)  2:26:14  
61.   Anniina Cavonius Hanko    13:00:00   2:25:21 (61)  2:26:37  
62.   Senni Jokinen     13:00:00   2:25:35 (62)  2:26:51  
63.   Mervi Granlund Hangon kaupunki    13:00:00   2:26:21 (63)  2:27:40  
64.   Laura Kaattari     13:00:00   2:26:49 (65)  2:28:00  
65.   Ulrika Hellman Hangö Stad    13:00:00   2:26:39 (64)  2:28:07  
66.   Cornelia Brusmark     13:00:00   2:27:18 (66)  2:28:21  
67.   Elina Hiltunen Espoo    13:00:00   2:27:18 (66)  2:28:25  
68.   Miia Santamäki Helsinki    13:00:00   2:27:18 (66)  2:28:26  
69.   Auli Lindström     13:00:00   2:27:21 (69)  2:28:41  
70.   Mia Skog Raseborg    13:00:00   2:28:23 (70)  2:29:33  
70.   Anne Lindholm Tammisaari    13:00:00   2:28:23 (70)  2:29:33  
72.   Sari Tallberg Kirkkonumm    13:00:00   2:33:18 (73)  2:34:34  
73.   Anette Heinänen Assistor    13:00:00   2:33:09 (72)  2:34:35  
74.   Anna Ranki Turku    13:00:00   2:34:47 (74)  2:36:00  
75.   Maria Cavonius     13:00:00   2:36:44 (75)  2:38:04  
76.   Snejana Valtchanova Uusimaa    13:00:00   2:40:38 (76)  2:42:22  
77.   Gunilla Enlund Visma Ekenäs    13:00:00   2:43:00 (77)  2:44:26  
78.   Barbro Sundholm Raseborg    13:00:00   2:46:22 (78)  2:47:47  
79.   Pia Charlotta Myllyharju Raseborg    13:00:00   2:46:24 (79)  2:47:48  
80.   Riikka Tuuha     13:00:00   2:48:20 (80)  2:49:49  
81.   Ceidy Strandback Hangö    13:00:00   2:52:41 (81)  2:54:07  
82.   Annika Mäkinen Hanko    13:00:00   2:52:42 (82)  2:54:10  
   Tarja Salmi     13:00:00      DNS  
   Kristina Hellén     13:00:00      DNS  
   Tiina Halonen     13:00:00      DNS  
   Maija Gulin Espoo    13:00:00      DNS  
   Tuula Koimäki     13:00:00      DNS  
   Anu Kortesmäki     13:00:00      DNS  
   Outi Vesalainen     13:00:00      DNS  
   Johanna Wiman-Qwarfordt Raseborg    13:00:00      DNS  
   Sarah Österlund Hangö    13:00:00      DNS  
   Pirita Alenius Ruutana    13:00:00      DNS  
   Katrine Grönholm Team Grönholm    13:00:00      DNS  
   Pia Leppänen Tuusula    13:00:00      DNS  
   Kristiina Salin Sportfigur    13:00:00      DNS  
   Satu Peltola Raseborg    13:00:00      DNS  
   Sanna Mustonen Raseborg    13:00:00      DNS  
   Irinja Mäenpää Tampere    13:00:00      DNS  
   Nina Grönholm Team Grönholm    13:00:00      DNS  
   Laura Nieminen Skanska Talonrakennus Oy    13:00:00      DNS  
   Charlotta Wallenius Sportfigur    13:00:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English