27. Ruskamaraton, Levillä 11.9.2010

TM50

Smart Follow

        Starting time Intermediate
41,1 km
Finish
42,2 km
 
1.   Erkki Sieppi Rovaniemi    12:00:00   2:55:39 (1)  3:00:46  
2.   Mikko Koivukangas Saku Ry    12:00:00   3:00:14 (2)  3:05:25  
3.   Arto Karnaranta Kiiminki    12:00:00   3:00:57 (3)  3:05:49  
4.   Lasse Tolppi Pello    12:00:00   3:05:55 (4)  3:10:50  
5.   Mikko Leppäniemi Rajan Pallo    12:00:00   3:09:37 (5)  3:14:26  
6.   Osmo Knuutinen Muhos    12:00:00   3:12:44 (6)  3:18:15  
7.   Ali Männikkö Kuolion Visa Kuusamo    12:00:00   3:15:20 (7)  3:20:59  
8.   Pekka Ryytty Myrskytuuli    12:00:00   3:21:21 (8)  3:27:08  
9.   Reijo Naalisvaara Alatornion Pirkat    12:00:00   3:23:06 (9)  3:28:44  
10.   Jorma Kinnunen Suomussalmen Rasti    12:00:00   3:23:06 (9)  3:28:56  
11.   Kari Ruokanen Amc    12:00:00   3:25:42 (11)  3:32:08  
12.   Jorma Niemi Sporttiubi    12:00:00   3:29:46 (12)  3:35:31  
13.   Timo Krohns Onmky    12:00:00   3:30:18 (13)  3:35:42  
14.   Teuvo Kaakkurivaara Kemijoki Oy    12:00:00   3:32:16 (14)  3:37:50  
15.   Arto Havela Pelloplast Oy    12:00:00   3:33:49 (17)  3:38:45  
16.   Tauno Tyni Koston Lupi    12:00:00   3:33:27 (15)  3:39:20  
17.   Juhani Isoherranen Lapin Hikiset    12:00:00   3:33:38 (16)  3:39:21  
18.   Kullervo Luokkanen Posio    12:00:00   3:37:14 (19)  3:43:04  
19.   Jukka Lintunen Kopsusjärven Karbaasit    12:00:00   3:37:16 (20)  3:43:13  
20.   Jouni Salmela Amc,rakennus Y Martti Oy    12:00:00   3:37:11 (18)  3:43:37  
21.   Eero Salmi Ylikylän Koulu    12:00:00   3:38:18 (21)  3:43:51  
22.   Teuvo Yli-Huhtala Sastamalan Liikuttavat    12:00:00   3:45:21 (23)  3:51:09  
23.   Ari Brunni Liminka    12:00:00   3:44:22 (22)  3:51:35  
24.   Pertti Niva Sodvu    12:00:00   3:46:04 (25)  3:51:51  
25.   Ilkka Nikkarinen Destia Oy    12:00:00   3:45:35 (24)  3:51:59  
26.   Jorma Hämäläinen Koskenkylän Nuorisoseura    12:00:00   3:46:46 (26)  3:52:39  
27.   Pekka Similä Raahen Maitohapot    12:00:00   3:48:33 (27)  3:54:27  
28.   Jukka Salmi Peräpohjolan Poliisilaitos    12:00:00   3:50:34 (29)  3:56:20  
29.   Tapani Haapasaari Amc/kolari    12:00:00   3:50:19 (28)  3:56:46  
30.   Mikko Koivisto Amc, Rovaniemi    12:00:00   3:51:19 (32)  3:56:55  
31.   Vilho Varonen Lapin Veikot    12:00:00   3:50:42 (30)  3:57:12  
32.   Pentti Holster Ylitornio    12:00:00   3:51:09 (31)  3:57:25  
33.   Pauli Rantakokko Amc    12:00:00   3:52:43 (33)  3:58:38  
34.   Esko Viitanen Sihtuunan Sima    12:00:00   3:54:01 (37)  3:59:41  
35.   Ari Orava Varala Maraton Club    12:00:00   3:53:38 (34)  4:00:09  
36.   Asko Manninen Suomussalmen Rasti    12:00:00   3:53:51 (36)  4:00:22  
37.   Risto Pantsar Agnico Eagle Finland    12:00:00   3:54:25 (38)  4:00:35  
38.   Jukka Raitanen Kempele    12:00:00   3:53:48 (35)  4:00:43  
39.   Jouko Pätsi Muurolan Kisa Veikot    12:00:00   3:56:16 (39)  4:02:27  
40.   Teuvo Kolmonen Pajusaari Sport    12:00:00   4:03:58 (40)  4:10:20  
41.   Tapio Rantamartti Keminmaa    12:00:00   4:05:20 (41)  4:12:32  
42.   Veikko Seppänen Suomussalmi    12:00:00   4:07:24 (42)  4:13:53  
43.   Hasse Snickars Södra Vallgrund    12:00:00   4:09:25 (44)  4:16:17  
44.   Martti Rantamaa Tornio    12:00:00   4:10:42 (46)  4:16:40  
45.   Olavi Leinonen Iisalmi    12:00:00   4:10:03 (45)  4:16:46  
46.   Kari Tuomi Olkkavaaran Sudet    12:00:00   4:09:07 (43)  4:17:06  
47.   Kari Tuomaala Tornio    12:00:00   4:14:19 (47)  4:21:50  
48.   Juhani Krankka Ha-He    12:00:00   4:16:49 (48)  4:23:29  
49.   Hannu Nyman Pudasjärvi    12:00:00   4:22:48 (50)  4:29:18  
50.   Antti Kaikkonen Amc Rovaniemi    12:00:00   4:22:28 (49)  4:29:47  
51.   Tarmo Uusitalo Pello    12:00:00   4:25:42 (51)  4:33:23  
52.   Jukka Hakala Suomussalmen Rasti    12:00:00   4:28:04 (53)  4:35:32  
53.   Juhani Kumpuniemi Rovaniemi    12:00:00   4:27:32 (52)  4:35:34  
54.   Risto Hyvönen Teku, Kajaani    12:00:00   4:29:35 (55)  4:36:55  
55.   Reino Rautajoki Akt Ry Rovaniemi    12:00:00   4:28:22 (54)  4:36:57  
56.   Tapio Loimula Senioriotsot    12:00:00   4:38:26 (56)  4:45:52  
57.   Thomas Sangliev     12:00:00   4:40:05 (57)  4:48:08  
58.   Anssi Holmberg Oulu    12:00:00   4:43:45 (58)  4:51:54  
59.   Erkki Turunen HimangUrh    12:00:00   5:08:54 (59)  5:19:39  
60.   Pekka Lahtinen Mustasaari    12:00:00   5:16:47 (60)  5:25:15  
61.   Juha Lehtoniemi Oulu    12:00:00      5:27:23  
62.   Raino Immonen Luova    12:00:00      5:28:01  
   Seppo Karppinen Ristijärven Pyry    12:00:00         
   Pekka Puolamaa Posio    12:00:00      DNF  
   Erkki Erola Amc Rovaniemi    12:00:00         
   Olavi Vesala Utajärvi    12:00:00         
   Ahti Säkkinen Kuusamo    12:00:00         
| Form of the results:
Suomi Svenska English