Terwahölkkä ja -maraton 22.5.2010

MMK

Smart Follow

        Starting time Intermediate
21,1 km
Intermediate
41,4 km
Finish
42,2 km
 
1.   Sergey Druzhinin RUS, St Petersburg    12:00:00   1:18:07 (1)  2:40:23 (1)  2:40:44  
2.   Teemu Piksilä Kokkola    12:00:00   1:18:10 (3)  2:42:19 (2)  2:42:40  
3.   Alexey Marchuk RUS, St Petersburg    12:00:00   1:18:07 (1)  2:43:09 (3)  2:43:32  
4.   Juhana Pakkasmaa Otaniemen Jyllääjät    12:00:00   1:27:12 (6)  3:00:17 (4)  3:00:39  
5.   Markku Kaartinen Uskelan Urhot    12:00:00   1:25:04 (4)  3:02:46 (5)  3:03:09  
6.   Jani Hevonoja Viialan Viri    12:00:00   1:27:12 (6)  3:05:13 (6)  3:05:34  
7.   Eero Lumme Limingan Niittomiehet    12:00:00   1:27:55 (10)  3:05:13 (6)  3:05:35  
   Adrian Chirica Nokia    12:00:00   1:42:52 (35)        
   Panu Kanervo ONMKY    12:00:00   2:10:23 (110)        
8.   Taneli Mäntylä Nokia Oyj    12:00:00   3:05:38 (133)     3:05:59  
9.   Jussi Ahola Sanomain Kerho    12:00:00   1:30:32 (11)  3:05:47 (8)  3:06:08  
10.   Ismo Kullberg Ikiliikkujat Oulu    12:00:00   1:27:47 (8)  3:06:08 (9)  3:06:34  
11.   Jukka Vaara Veljekset Vaara Oy    12:00:00   3:06:32 (134)     3:07:01  
12.   Vesa Ruuska Kensu-KK    12:00:00   3:07:15 (135)     3:07:39  
13.   Pekka Valjakka Tuusulan Tallaajat    12:00:00   1:31:20 (12)  3:08:13 (10)  3:08:35  
14.   Alexander Bolshakov RUS, St Petersburg    12:00:00   1:25:04 (4)  3:08:34 (11)  3:08:56  
15.   Tomi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka    12:00:00   1:32:47 (13)  3:09:17 (12)  3:09:38  
16.   Jaakko Nurminen Uskelan Urhot    12:00:00   1:33:10 (15)     3:12:51  
17.   Tapio Pitkänen Tieto 2010    12:00:00   1:33:09 (14)  3:14:39 (13)  3:15:03  
18.   Markus Laitinen Oulu    12:00:00   1:41:36 (25)  3:17:38 (14)  3:17:58  
19.   Toni Niiranen HelsinkiTriathlon    12:00:00   1:27:49 (9)  3:18:44 (15)  3:19:12  
20.   Ari Hollanti Kokkola    12:00:00   1:36:55 (18)  3:19:58 (16)  3:20:18  
21.   Jouni Miettinen KuntoKonnat    12:00:00   1:34:49 (17)  3:20:28 (17)  3:20:54  
22.   Henri Kopsala Pekkaniska Oy    12:00:00   1:45:53 (46)  3:22:35 (18)  3:22:54  
23.   Topi Karjalainen Muhos    12:00:00   1:42:08 (33)  3:22:38 (19)  3:22:59  
24.   Tero Tiainen Simpeleen Urheilijat    12:00:00   1:41:27 (24)  3:23:11 (20)  3:23:35  
25.   Jarmo Sirniö Nokia Siemens Networks    12:00:00   1:37:34 (20)  3:23:29 (21)  3:23:55  
26.   Sami Vauhkonen Järvenpää    12:00:00   1:33:25 (16)  3:24:12 (22)  3:24:38  
27.   Paavo Väätäinen Oulun Yliopisto    12:00:00   1:43:09 (36)  3:24:58 (23)  3:25:23  
28.   Juha Päivärinta KK-Team SomeronEsa    12:00:00   1:42:07 (31)  3:25:21 (24)  3:25:43  
29.   Paavo Lehto Storaenso    12:00:00   1:41:54 (29)     3:25:44  
30.   Antti Terävä Simpeleen Urheilijat    12:00:00   1:43:47 (41)  3:27:26 (25)  3:27:50  
31.   Risto Hartikka ODL Juoksukoulu    12:00:00   1:44:26 (44)  3:28:45 (26)  3:29:11  
32.   Jussi Pirinen Tuusulan Tallaajat    12:00:00   1:39:09 (22)  3:29:12 (27)  3:29:38  
33.   Ismo Käsmä Tieto 2010    12:00:00   1:43:39 (39)  3:30:18 (28)  3:30:42  
33.   Jarkko Vähäkangas Oulun Yliopisto    12:00:00   1:47:10 (48)  3:30:22 (29)  3:30:42  
35.   Markku Metsävainio Itella logistics    12:00:00   1:41:56 (30)  3:31:54 (30)  3:32:15  
36.   Antti Siipola Team EB    12:00:00   1:41:52 (26)  3:32:34 (31)  3:33:02  
37.   Mikko Tokola Oulu    12:00:00   1:49:59 (55)  3:32:51 (32)  3:33:13  
38.   Jyrki Leskelä Nokia Oyj    12:00:00   1:41:53 (27)  3:32:59 (33)  3:33:24  
39.   Pasi Loukkojärvi Oulu    12:00:00   1:46:56 (47)  3:36:15 (34)  3:36:30  
39.   Jouni Väyrynen     12:00:00   1:37:26 (19)  3:36:15 (34)  3:36:30  
41.   Markus Ronkainen SK-Pohjantähti    12:00:00   1:45:22 (45)  3:37:42 (36)  3:38:07  
42.   Samuli Tapanainen hämeetaat    12:00:00   1:43:42 (40)  3:38:47 (37)  3:39:16  
43.   Mikael Saari FCohiveto    12:00:00   1:51:54 (60)  3:39:58 (38)  3:40:19  
44.   Ville Airas WSP Finland Oy    12:00:00   1:49:24 (53)  3:40:52 (39)  3:41:15  
45.   Teemu Kangasharju Oulun NMKY:n urheilijat    12:00:00   1:52:19 (62)  3:41:25 (40)  3:41:49  
46.   Osmo Janhonen Oulu    12:00:00   1:41:53 (27)  3:41:29 (41)  3:42:03  
47.   Sampo Pylkkö Savitaipaleen Urheilijat    12:00:00   1:50:58 (58)  3:41:46 (42)  3:42:08  
48.   Matti Eskelinen Kolmen Sähkö Oy    12:00:00   1:52:55 (66)  3:42:19 (43)  3:42:44  
49.   Panu Nevala Nokia    12:00:00   1:42:33 (34)  3:43:00 (44)  3:43:23  
50.   Mikko Merihaara Nokia2010    12:00:00   1:47:29 (50)  3:43:13 (45)  3:43:38  
51.   Antti Muurinen Helsinki    12:00:00   1:49:09 (52)  3:44:41 (47)  3:45:06  
52.   Ossi Sippu KuntoKonnat    12:00:00   1:44:23 (43)  3:44:36 (46)  3:45:07  
53.   Mikko Kotola     12:00:00   1:43:19 (37)  3:44:53 (48)  3:45:25  
54.   Juho Pinosto Oulu Triathlon and Cycling    12:00:00   1:58:50 (85)  3:48:44 (49)  3:49:03  
55.   Mika Itkonen lappeenranta    12:00:00   1:52:53 (65)  3:48:54 (50)  3:49:18  
56.   Juha Lehtonen Tuusulan Tallaajat    12:00:00   1:40:31 (23)  3:49:03 (51)  3:49:25  
57.   Juhani Malinen Metsähallitus    12:00:00   1:56:11 (70)  3:49:10 (52)  3:49:36  
58.   Mikko Määttä Espoo    12:00:00   1:58:47 (82)  3:50:18 (53)  3:50:40  
59.   Mika Huhtala     12:00:00   1:42:07 (31)  3:50:19 (54)  3:50:43  
60.   Jarmo Hökkä Nokia Siemens Networks    12:00:00   1:49:24 (53)  3:50:23 (55)  3:50:52  
61.   Henri Laurila Tyrnävä    12:00:00   1:57:48 (74)  3:50:33 (57)  3:50:58  
61.   Jukka Laurila Haverinen Oy    12:00:00   1:57:48 (74)  3:50:32 (56)  3:50:58  
63.   Niko Laamanen Oulu    12:00:00   1:58:49 (84)  3:52:29 (58)  3:52:50  
64.   Risto Hiltunen Siilinjärvi    12:00:00   1:57:05 (71)  3:52:34 (59)  3:53:01  
65.   Lauri Lumme Polar Electro Oy    12:00:00   1:58:29 (76)  3:54:33 (60)  3:54:53  
66.   Janne Hintsala EnForma    12:00:00   1:58:48 (83)  3:54:59 (61)  3:55:26  
67.   James Prowse Oulu University    12:00:00   1:38:22 (21)  3:55:17 (62)  3:55:49  
68.   Matti Hynninen Varkaus    12:00:00   1:51:20 (59)  3:55:34 (63)  3:56:10  
69.   Jukka Hakuni SKS--HS    12:00:00   1:58:52 (89)  3:56:11 (64)  3:56:38  
70.   Petri Hanhineva VIP-Juicemaker Oy    12:00:00   1:57:10 (72)  3:56:17 (65)  3:56:42  
71.   Topias Mainio OYS, Vapari    12:00:00   1:57:23 (73)  3:56:38 (66)  3:57:00  
72.   Jouni Vuorma Oulunsalo    12:00:00   1:58:44 (78)  3:56:54 (67)  3:57:22  
73.   Joni Pinosto Oulu Triathlon and Cycling    12:00:00   1:58:51 (86)  3:57:03 (69)  3:57:25  
74.   Marko Takanen     12:00:00   1:54:09 (68)  3:56:59 (68)  3:57:27  
75.   Pekka Holmi Oulu    12:00:00   1:55:56 (69)  3:57:10 (70)  3:57:34  
76.   Markus Ilmonen Oulu    12:00:00   1:58:29 (76)  3:57:25 (71)  3:57:52  
76.   Antti Koistinen Tyrnävä    12:00:00   1:52:57 (67)  3:57:26 (72)  3:57:52  
78.   Mikko Salo Oulu    12:00:00   1:58:45 (80)  3:57:27 (73)  3:57:53  
79.   Mika Kortesmaa Uskelan Urhot    12:00:00   1:43:34 (38)  3:57:36 (74)  3:58:07  
80.   Tero Halonen BH-Sähkö Oy    12:00:00   1:52:37 (63)  3:58:07 (76)  3:58:36  
81.   Juha Hiltula Kokkolan kaupunki    12:00:00   1:43:57 (42)  3:58:06 (75)  3:58:37  
82.   Jukka Niskakangas Polar Electro Oy    12:00:00   1:58:51 (86)  3:58:28 (77)  3:58:57  
82.   Hannu Saarenpää NetHawk    12:00:00   1:58:52 (89)  3:58:28 (77)  3:58:57  
84.   Antti Hokkanen Kauppilan Marathon Team    12:00:00   1:48:15 (51)  3:59:46 (79)  4:00:08  
85.   Erkki Linna Oulu    12:00:00   2:06:22 (102)  4:01:06 (80)  4:01:38  
86.   Taneli Valtonen Nokia2010    12:00:00   1:52:11 (61)  4:01:46 (81)  4:02:16  
87.   Pasi Nurmela Kiiminki    12:00:00   1:58:52 (89)  4:01:58 (82)  4:02:30  
88.   Jukka Heikkilä Oulu    12:00:00   1:59:29 (92)  4:02:44 (83)  4:03:08  
89.   Esa Alarvo Kovat menijät    12:00:00   1:50:31 (56)  4:04:15 (84)  4:04:47  
90.   Kari Törmikoski ylivieska    12:00:00   1:59:31 (94)  4:05:21 (85)  4:05:49  
91.   Antero Korpela Hämeenlinnan Hitaat    12:00:00   1:47:24 (49)  4:09:34 (86)  4:10:07  
92.   Kai Mutka Kempele    12:00:00   1:59:29 (92)  4:09:45 (87)  4:10:13  
93.   Juho Kannala Oulu    12:00:00   2:01:17 (95)  4:12:16 (88)  4:12:49  
94.   Henry Shoma Tanzania    12:00:00   1:50:31 (56)  4:13:32 (89)  4:14:00  
95.   Sakari Mikkonen Oulu    12:00:00   2:04:02 (99)  4:14:13 (90)  4:14:40  
96.   Janne Illikainen Katman Oy    12:00:00   2:08:14 (105)  4:16:16 (91)  4:16:40  
97.   Ville Eskelinen Uskelan Urhot    12:00:00   1:52:42 (64)  4:16:25 (92)  4:16:53  
98.   Ville Nieminen Oulu    12:00:00   2:10:25 (111)  4:17:34 (93)  4:18:00  
99.   Mika Kivelä Oulun NMKY:n urheilijat    12:00:00   2:07:28 (104)  4:18:09 (94)  4:18:39  
100.   Jari Junno ylivieska    12:00:00   2:06:09 (101)  4:18:45 (95)  4:19:14  
101.   Jouko Perttula WSP Finland Oy    12:00:00   2:09:40 (107)  4:18:46 (96)  4:19:17  
102.   Tuomas Lappi Nokia    12:00:00   2:10:37 (117)  4:19:10 (97)  4:19:31  
103.   Lasse Leinonen vaasa    12:00:00   2:10:20 (109)  4:22:30 (98)  4:22:57  
104.   Matti Ihantoja Sammun Kunto    12:00:00   2:03:39 (98)  4:26:55 (99)  4:27:21  
105.   Arttu Isopahkala Papas    12:00:00   2:08:28 (106)  4:27:51 (101)  4:28:15  
106.   Vesa Kokko Oulu    12:00:00   1:58:45 (80)  4:27:49 (100)  4:28:23  
107.   Matti Heinonen Eeron ja Hennin Talli    12:00:00   2:10:35 (115)  4:28:07 (102)  4:28:40  
108.   Marko Mänty F-Secure Oulu    12:00:00   2:02:05 (97)  4:29:23 (103)  4:29:57  
108.   Mika Mäkelä RC Puujalat    12:00:00   2:07:19 (103)  4:29:32 (104)  4:29:57  
110.   Teemu Virtanen Muurame    12:00:00   2:10:16 (108)  4:29:40 (105)  4:30:09  
111.   Tuomas Isojärvi Oulu    12:00:00   2:15:24 (118)  4:34:19 (106)  4:34:48  
112.   Johannes Hakalin     12:00:00   2:01:18 (96)  4:38:18 (107)  4:38:38  
113.   Juha Ahola Kempele    12:00:00   2:10:27 (114)  4:38:49 (108)  4:39:25  
114.   Jaakko Mäkinen Oulu    12:00:00   1:58:51 (86)  4:42:03 (109)  4:42:40  
115.   Juho Backman Katman Oy    12:00:00   2:29:29 (129)  4:44:15 (110)  4:44:41  
116.   Jarkko Kallio ylivieska    12:00:00   1:58:44 (78)  4:44:32 (111)  4:45:18  
117.   Janne Haapala Stora Enso Oyj    12:00:00   2:23:23 (122)  4:46:38 (112)  4:47:12  
118.   Janos Kele Derry    12:00:00   2:10:35 (115)  4:47:59 (113)  4:48:41  
119.   Mikko Lauri Tornio    12:00:00   2:18:10 (119)  4:49:41 (114)  4:50:13  
120.   Matti Puranen Jyväskylä    12:00:00   2:27:49 (126)  4:50:24 (115)  4:50:57  
121.   Esa Hautajoki MeVi    12:00:00   2:26:20 (124)  4:52:14 (116)  4:52:37  
122.   Jarmo Backman Hankasalmi    12:00:00   2:29:27 (127)  4:52:59 (117)  4:53:23  
123.   Samuli Siukonen kUUSAMON oP    12:00:00   2:21:30 (120)  4:53:35 (118)  4:54:08  
124.   Ville Lehtonen     12:00:00   2:27:34 (125)  4:55:38 (119)  4:56:16  
125.   Jani Backman Katman Oy    12:00:00   2:29:28 (128)  4:57:58 (120)  4:58:27  
126.   Jani Kaljunen Sammun Kunto    12:00:00   2:10:25 (111)  5:04:47 (121)  5:05:27  
127.   Timo Tyynismaa Arkkitehtitoimisto HML OY    12:00:00   2:04:37 (100)  5:08:44 (122)  5:09:16  
128.   Roope Kanniainen Oulu    12:00:00   2:21:42 (121)  5:12:15 (123)  5:12:45  
129.   Mikko Luhtaniemi Netox Oy Hiipivät Tiikerit    12:00:00   2:39:37 (131)  5:15:00 (124)  5:15:21  
130.   Ville Humalajoki Kokkola    12:00:00   2:10:26 (113)  5:17:44 (125)  5:18:15  
131.   Marko Sarkkinen Oulu    12:00:00   2:30:18 (130)  5:25:43 (126)  5:26:21  
132.   Tommy Lindholm Oulunsalo    12:00:00   2:24:49 (123)  5:40:18 (127)  5:40:58  
133.   Lasse Joensuu Oulun Yliopisto    12:00:00   2:39:37 (131)  5:49:11 (128)  5:49:44  
   Ari Junkkari Oulu    12:00:00            
   Olli Viljamaa J. Kärkkäinen Oy    12:00:00         DNS  
   318 Vacant Oulun Laskuvarjokerho ry    12:00:00            
   Jarkko Järnbäck Pekkaniska Oy    12:00:00            
   Juho Lukka     12:00:00         DNS  
   Jukka Hautamäki Kovat menijät    12:00:00         DNS  
   Matti Löytynoja ylivieska    12:00:00         DNF  
   Henri Kynsilehto Ei kuulu seuraan    12:00:00         DNS  
   Aaro Mönkkönen     12:00:00         DNS  
   Jukka Oksanen     12:00:00         DNS  
   Juha Roine Kemi    12:00:00         DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English