Tunturisuunnistus 2010, Kiilopää 7.-8.8.2010

KUNTO 2. day

Smart Follow

        Starting time Finish
10,4 km
 
1.   Heikki Laurinseppä/ Suomussalmen Rasti    10:31:00   1:13:26  
2.   Tuomas Keskimölö Vesa Keskimölö Ounasvaaran Hiihtoseura    10:24:39   1:15:40  
3.   Elmeri Karjalainen Anssi Karjalainen Kuhmon Peurat    10:13:10   1:18:10  
4.   Jaakko Hörkkö MS Parma    10:21:48   1:18:50  
5.   Jarmo Rantala/ Mellunkylän Kontio    10:26:03   1:19:04  
6.   Timo Ahonen Keuruun Kisailijat    10:23:12   1:22:25  
7.   Eero Vapa Ville Vapa Ylläksen Rasti    10:17:15   1:22:33  
8.   Ilkka Ruokola Rapalan Kunto    10:37:30   1:23:37  
9.   Veli Matti Kuronen Kaj.Palokunna Urh.    10:33:30   1:24:01  
10.   Timo Halla-Aho Jani Leppäniemi YSR/VetU    10:28:43   1:28:50  
11.   Aki Kallio Aki Kallio Kokkolan Suunnistajat    10:37:00   1:33:38  
12.   Teuvo Jalonen/ Kuhmon Peurat    10:25:01   1:34:28  
13.   Jarmo Tolonen Eetu Tolonen Suomussalmen Rasti    10:35:30   1:34:39  
14.   Taneli Härkönen Aleksi Härkönen PudU    10:36:00   1:34:45  
15.   Eelipekka Matti Pellon Ponsi    10:57:30   1:35:10  
16.   Severi Aikio Gerd Wantzlöben Kuusamon Erä-Veikot    10:34:30   1:35:30  
17.   Outi Aikio/ OYS Vapari    10:40:30   1:35:48  
18.   Maire Kosamo/ PudU    10:36:30   1:36:15  
19.   Osmo Saari/ Rasti-Perniö    10:31:29   1:36:31  
20.   Leif Harald Urlaub Leif Harald Urlau empty    10:35:00   1:40:10  
21.   Reijo Nurmikumpu Tapio Partala KemU/YllRa    10:42:30   1:41:54  
22.   Ari Väänänen Oulun NMKY    10:42:00   1:42:17  
23.   Ari Koivuluoma Rauno Syväoja Rasti-Kurikka    10:34:00   1:42:22  
24.   Martti Pihlajamaa Jaakko Pihlajamaa Vetu    10:39:00   1:43:45  
25.   Pekka Sorsa/ KyRa    10:44:30   1:44:03  
26.   Veli-Matti Paananen/ Vihtavuoren Pamaus    10:39:30   1:44:26  
27.   Anna Miettinen/ SK Pohjantähti    10:41:00   1:46:06  
28.   Unto Kervinen/ Järvenpään Palo    10:31:53   1:46:58  
29.   Kivelä Jorma/ Paimion Rasti    10:41:30   1:47:35  
30.   Steve Kåla Seppo Nurisalo Kokkolan Suunnistajat    10:38:00   1:48:44  
31.   Merja Eteläaho Matti Eteläaho Sallan Karhut    10:40:00   1:49:18  
32.   Tiina Virtanen/ Eduskunnan Urheilukerho    10:48:00   1:49:19  
33.   Timo Siren KyRa    10:55:00   1:51:23  
34.   Martin Zechner/     10:46:30   1:53:45  
35.   Henna-Mari Luksua Posion Pyrintö    10:50:30   1:56:39  
36.   Leila Keränen Heino Keränen SalRe    10:45:30   1:56:49  
37.   Marketta Soudunsaari Teija Keränen Posion Pyrintö    10:51:00   1:57:19  
38.   Heikki Vuopio Johannes Jokiaro Pellon Ponsi    10:47:30   1:59:19  
39.   Tero Nikkarinen Mari Remes KäKi    10:53:30   2:03:18  
40.   Elli-Inkeri Sorsa/ Pori    10:45:00   2:03:28  
41.   Martti Vapa Sulo Salminen Suunta 2000    10:43:00   2:03:38  
42.   Elli Kumara Maria Hyvönen SieSi/Rastiimi    10:49:30   2:07:23  
43.   Jaana Juntunen Anneli Kanniainen Suomussalmen Rasti    10:48:30   2:08:40  
44.   Antti Myllymäki Vaasan Suunnistajat    10:38:30   2:11:28  
45.   Pauliina Liwata Nicole Patison Ace Amigas    10:50:00   2:12:28  
46.   Miia Kokkonen/ Kangasala SK    10:53:00   2:12:50  
47.   Marja Hytönen Veikko Hytönen Suunta Jyväskylä    10:44:00   2:13:40  
48.   Sari Harju Markku Varpula Perhon Kiri    10:52:30   2:15:13  
49.   Martti Ranki Jouko Kara Turun Suunnistajat    10:52:00   2:18:05  
50.   Timo Koponen Pasi Tiirikainen TunturiToivot    10:51:30   2:28:36  
51.   Sari Ervasti Kuusamon Erä-Veikot    10:54:00   2:40:01  
   Sirpa Marttila Timo Marttila     10:43:30   DNF  
   Ari Pääkkönen/ Kuhmon Peurat    10:46:00   DNS  
   Petteri Haikola Maaria Haikola Kajaanin Suunnistajat    10:47:00   DNS  
   Mervi Pyrrö Tuomo Nevala     10:49:00   DNS  
   Ulla Keskitalo Lapin Veikot    10:54:30   DNS  
   Risto Ilomäki/ Rastiketut    10:55:30   DNF  
   Jani Seppälä Hanna Putkuri Kurkelan Myyrät    10:56:00   DNS  
   Helena Matilainen Annika Matilainen Helsingin Suunnistajat    10:56:30   DNF  
   Venla Veikka Anu Liljeström Mapline    10:57:00   DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English