Kainuun Rastiviikko 3.-8.7.2011 Kuhmossa

H60A 2. day

Smart Follow

        Starting time Finish
5,2 km
 
1.   Taisto Kemppainen Vaalan Karhu  FIN  13:19:00   49:14  
2.   Arto Seppänen Enonkosken Urheilijat  FIN  12:39:00   49:48  
3.   Timo Juujärvi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:49:00   51:17  
4.   Paavo Tahkola Kuusamon Erä-Veikot  FIN  13:29:00   51:37  
5.   Kauko Pääkkölä Lapin Veikot  FIN  12:47:00   53:18  
6.   Heikki Lassila Pitäjänmäen Tarmo  FIN  11:51:00   54:41  
7.   Hannu Kokkonen Rasti-Pielinen  FIN  12:29:00   54:45  
8.   Jussi Lavikainen Kangasala SK  FIN  12:57:00   55:35  
9.   Henning Nynäs IF Brahe  FIN  12:43:00   55:52  
10.   Kauko Miettinen Suonenjoen Vasama  FIN  12:27:00   56:44  
11.   Heikki Lahdenniemi Sahalahden Kunto  FIN  13:15:00   56:55  
12.   Heimo Pulkkinen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:13:00   57:09  
13.   Seppo Määttä Kemijärven Urheilijat  FIN  13:07:00   57:48  
14.   Ensio Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  12:03:00   58:08  
15.   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  12:55:00   58:27  
16.   Eero Okkonen Kajaanin Suunnistajat  FIN  13:03:00   59:43  
17.   Pentti Hurskainen Oulun Reipas  FIN  12:17:00   1:00:46  
17.   Ahti Kinnula Kuusamon Erä-Veikot  FIN  12:23:00   1:00:46  
19.   Esko Tuohimaa Oulun NMKY  FIN  13:17:00   1:01:02  
20.   Hannu Sihvonen Kangasniemen Kalske  FIN  12:53:00   1:01:17  
21.   Teuvo Pajukoski Rasti-Jussit  FIN  12:05:00   1:02:10  
22.   Pentti Niemelä Laihian Luja  FIN  12:21:00   1:02:39  
23.   Kari Lietzen Pargas IF  FIN  12:15:00   1:02:47  
24.   Lasse Kalliomaa Laihian Luja  FIN  13:25:00   1:03:14  
25.   Pauli Toropainen Oulun NMKY  FIN  13:01:00   1:03:54  
26.   Pertti Immanen Oriveden Ponnistus  FIN  13:11:00   1:06:31  
27.   Jarmo Huovinen Puolangan Ryhti  FIN  12:25:00   1:08:20  
28.   Sakari Liedes Iisu  FIN  12:13:00   1:09:00  
29.   Matti Väänänen Nilsiän Nujakka  FIN  12:51:00   1:10:01  
30.   Pekka Lindqvist Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  12:31:00   1:10:38  
31.   Pekka Schroderus Sotkamon Jymy  FIN  13:21:00   1:12:26  
32.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus  FIN  12:09:00   1:12:33  
33.   Juhani Matilainen Nilsiän Nujakka  FIN  12:01:00   1:13:17  
34.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot  FIN  11:49:00   1:14:00  
35.   Ilkka Niemi Espoon Suunta  FIN  12:33:00   1:14:43  
36.   Hannu Okkonen Rasti-Pielinen  FIN  13:33:00   1:15:30  
37.   Harri Tolvanen Pihkaniskat  FIN  13:09:00   1:16:17  
38.   Jouko Määttä Puolangan Ryhti  FIN  13:31:00   1:16:25  
39.   Erkki Kari Kajaanin Kuohu  FIN  13:23:00   1:17:29  
40.   Urho Sivonen Saloisten Reipas  FIN  12:35:00   1:18:07  
41.   Ernst Kläy OLGHuttwil  SUI  11:59:00   1:22:59  
42.   Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo  FIN  12:41:00   1:23:13  
43.   Esko Virtanen Pihkaniskat  FIN  12:07:00   1:31:08  
44.   Reijo Puurunen Oulun Tarmo  FIN  13:05:00   1:31:26  
45.   Jorma Pellikka Helsingin Suunnistajat  FIN  12:11:00   1:39:08  
   Pekka Puolakka Säyneisen Salpa  FIN  12:45:00   DNS  
   Pentti Kauppinen Espoon Suunta  FIN  13:35:00   DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English