28. Ruskamaraton, Levillä 03.9.2011

PM50

Smart Follow

        Starting time Intermediate
20,0 km
Finish
21,1 km
 
1.   Seppo Kykkänen Porin Kuntoilijat    14:00:00   1:12:41 (1)  1:16:41  
2.   Esa Kurvinen Onmkyu    14:00:00   1:17:53 (2)  1:22:18  
3.   Heikki Ojantakanen Olshe/oulu    14:00:00   1:20:45 (3)  1:25:11  
4.   Markku Mantere Kristiinan Urheilijat    14:00:00   1:20:45 (3)  1:25:13  
5.   Jorma Suonnansalo RDS    14:00:00   1:21:13 (5)  1:25:39  
6.   Hans Arild Holmestrand Ilnordlys    14:00:00   1:22:30 (6)  1:27:02  
7.   Jukka Sääskilahti Runsu    14:00:00   1:23:50 (7)  1:28:21  
8.   Yrjö Portti Inarin Yritys    14:00:00   1:23:50 (7)  1:28:25  
9.   Heikki Vauhkonen Kauppakeskus Stella    14:00:00   1:24:00 (9)  1:28:49  
10.   Arto Havela Pelloplast Oy    14:00:00   1:24:16 (10)  1:28:53  
11.   Aimo Määttä Destia, Rovaniemi    14:00:00   1:26:18 (11)  1:31:01  
12.   Ari Kokkonen Kemaki    14:00:00   1:26:48 (12)  1:31:30  
13.   Kimmo Tauriainen Kuusamo    14:00:00   1:26:49 (13)  1:31:37  
14.   Heikki Ranttila Inari    14:00:00   1:27:26 (14)  1:32:14  
15.   Martti Mäkelä Häjyt    14:00:00   1:27:33 (15)  1:32:32  
16.   Sergey Savchenko Energy Sc Kola Npp    14:00:00   1:29:24 (17)  1:34:19  
16.   Heikki Vesalainen JuPu    14:00:00   1:29:23 (16)  1:34:19  
18.   Erkki Koivula Bakers Mafia    14:00:00   1:29:59 (18)  1:34:42  
19.   Tarmo Alaniemi Pelloplast Oy    14:00:00   1:30:10 (19)  1:34:57  
20.   Mauri Iisakka Outokumpu Tornio    14:00:00   1:30:17 (21)  1:35:16  
21.   Vladimir Egolaev Energy Sc Kola Npp    14:00:00   1:30:10 (19)  1:35:28  
22.   Juha Kankkunen Acm    14:00:00   1:30:46 (22)  1:36:07  
23.   Kari Virtanen Porin Kuntoilijat    14:00:00   1:31:48 (23)  1:37:10  
24.   Iiro Siponen Kauppakeskus Stella    14:00:00   1:32:21 (24)  1:37:19  
25.   Hannu Reinikainen HölkkäTeam    14:00:00   1:33:42 (25)  1:39:13  
26.   Harry Olli Ruotsi    14:00:00   1:34:21 (26)  1:39:47  
27.   Paavo Kuorelahti Sähköliike Kuorelahti Ky Paavon Sähkö    14:00:00   1:34:46 (27)  1:39:49  
28.   Jouko Illikainen Kemijoki Oy    14:00:00   1:36:33 (28)  1:42:03  
29.   Jarmo Koutaniemi NKlogRoi    14:00:00   1:36:50 (29)  1:42:18  
30.   Heikki Kämäräinen Rovaniemi    14:00:00   1:37:12 (30)  1:42:33  
31.   Hannu Kumpula Rovaniemi    14:00:00   1:38:16 (33)  1:43:00  
32.   Jarmo Tauriainen OulunKärpä    14:00:00   1:38:13 (31)  1:43:14  
33.   Heikki Kunnari Tornio    14:00:00   1:38:15 (32)  1:43:25  
34.   Kauno Ronkainen Pölkky Oy    14:00:00   1:38:24 (34)  1:43:45  
35.   Ari Tolvanen Varkaus    14:00:00   1:38:44 (35)  1:43:55  
36.   Salomo Juupaluoma Muurolan lukio    14:00:00   1:39:21 (36)  1:44:42  
37.   Jouni Heliste Nivan Voima    14:00:00   1:39:30 (38)  1:44:52  
38.   Juha J. Jaako Kolari    14:00:00   1:39:29 (37)  1:44:53  
39.   Markku Arola Kemijärvi    14:00:00   1:40:15 (40)  1:45:37  
40.   Veli-Matti Rauhala Kittilän Kunta    14:00:00   1:40:06 (39)  1:45:51  
41.   Markku Jaakkola Kolari    14:00:00   1:40:39 (41)  1:45:52  
42.   Jukka Nevalaita Kemijärvi    14:00:00   1:41:16 (46)  1:46:20  
43.   Ari Vuorio Turku    14:00:00   1:40:52 (43)  1:46:21  
44.   Karl-Magnus Lindfors Valio    14:00:00   1:40:52 (43)  1:46:23  
45.   Sulo Pirttimaa Tornio    14:00:00   1:41:04 (45)  1:46:33  
46.   Jari Tuomisto SeijanTeam    14:00:00   1:40:51 (42)  1:46:35  
47.   Jukka Penttilä Hyvinkää    14:00:00   1:41:17 (47)  1:46:44  
48.   Arvo Peltomäki Itella    14:00:00   1:41:37 (48)  1:47:15  
49.   Kari Vuorinen K.h.p.v Lounainen Suomi    14:00:00   1:42:09 (52)  1:47:30  
50.   Erkki Sortti Haukipudas    14:00:00   1:41:51 (49)  1:47:35  
51.   Kari Lahnasalo NuoretKkut    14:00:00   1:42:00 (51)  1:47:48  
52.   Gunnar Enholm Puma Team    14:00:00   1:41:55 (50)  1:47:54  
53.   Hannu Kunnari Keminmaa    14:00:00   1:43:20 (57)  1:48:15  
54.   Esko Pasanen Oulu    14:00:00   1:42:26 (53)  1:48:18  
55.   Tero Wallin Hämeenlinna    14:00:00   1:43:28 (58)  1:48:47  
56.   Kullervo Luokkanen Posio    14:00:00   1:43:14 (55)  1:48:48  
57.   Pertti Laine Cafealppimaja    14:00:00   1:43:00 (54)  1:48:51  
58.   Pentti Stenbäck Amc/rovaniemi    14:00:00   1:43:38 (59)  1:48:57  
59.   Sakari Kivelä Pölkky Oy    14:00:00   1:43:14 (55)  1:49:18  
60.   Juha Kaulanen Ylläksen Nousu    14:00:00   1:44:37 (61)  1:49:37  
61.   Veli Ruismäki Lahti    14:00:00   1:44:21 (60)  1:50:02  
62.   Teijo Sirviö Kolari/metla    14:00:00   1:44:48 (62)  1:50:31  
63.   Jari Gullsten Kolari    14:00:00   1:45:13 (64)  1:50:42  
64.   Vesa Viik Rovaniemi    14:00:00   1:45:09 (63)  1:50:53  
65.   Juha Karjalainen Umpitunneli    14:00:00   1:45:35 (67)  1:51:01  
66.   Pekka Romppainen     14:00:00   1:45:28 (65)  1:51:05  
67.   Jukka Rönkä Raahen Maitohapot    14:00:00   1:45:32 (66)  1:51:24  
68.   Jouko Suonsaari Keurusselän Maratoonarit    14:00:00   1:46:09 (69)  1:51:28  
69.   Mauri Isometsä Mettän Sähkö    14:00:00   1:46:15 (70)  1:51:47  
70.   Jarmo Hietala     14:00:00   1:46:36 (71)  1:52:14  
71.   Lauri Virkkula Kuusamo    14:00:00   1:46:06 (68)  1:52:17  
72.   Seppo Kouva Ilkka Säkkinen Ky    14:00:00   1:47:00 (72)  1:52:48  
73.   Bo-Göran Byggningsbacka Maratbären    14:00:00   1:47:17 (73)  1:52:59  
74.   Jouko Kallunki Eltel / Kuusamo    14:00:00   1:47:43 (76)  1:53:35  
75.   Markku Kemppainen Oulu    14:00:00   1:47:34 (75)  1:53:40  
76.   Pauli Vierikko Dahl Seinäjoki    14:00:00   1:48:08 (77)  1:53:55  
77.   Osmo Ohtonen Amc Rovaniemi    14:00:00   1:48:32 (79)  1:54:04  
78.   Erkki Erola Amc Rovaniemi    14:00:00   1:48:33 (80)  1:54:15  
79.   Jorma Hämäläinen Koskenkylän Nuorisoseura    14:00:00   1:48:34 (81)  1:54:16  
80.   Reijo Jylhä Lapin Urheiluopisto    14:00:00   1:48:37 (82)  1:54:37  
81.   Jorma Hartikainen Antoniina Oy    14:00:00   1:48:49 (84)  1:54:38  
81.   Timo Sirviö Suomussalmen Rasti    14:00:00   1:49:11 (85)  1:54:38  
83.   Jukka Aula Lapin Metsänhoitoyhdistykset    14:00:00   1:49:43 (90)  1:54:42  
84.   Ilkka Kerkelä Lioy    14:00:00   1:48:38 (83)  1:54:44  
85.   Pekka Similä Raahen Maitohapot    14:00:00   1:49:19 (86)  1:54:59  
86.   Kyösti Jokelainen Muonio    14:00:00   1:48:24 (78)  1:55:04  
87.   Matti Alarousu Tornio    14:00:00   1:49:21 (87)  1:55:09  
88.   Reijo Paaso Nurmo    14:00:00   1:49:33 (89)  1:55:17  
89.   Pauli Husso Iisalmi    14:00:00   1:47:26 (74)  1:55:19  
90.   Antti Huttunen Lapin Maanmittaustoimisto    14:00:00   1:49:24 (88)  1:55:20  
91.   Sune Dahlvik Orc    14:00:00   1:50:24 (91)  1:56:02  
92.   Kari Tohmola Rovaniemi    14:00:00   1:50:25 (92)  1:56:33  
93.   Ossi Salmela Keminmaa    14:00:00   1:51:13 (94)  1:56:40  
94.   Jukka Salmi Kittilä    14:00:00   1:51:05 (93)  1:57:01  
95.   Harri Virén Eura    14:00:00   1:51:40 (95)  1:57:51  
96.   Raimo Suominen Soraenso    14:00:00   1:52:08 (96)  1:57:53  
97.   Yrjö Yliniva Rovaniemi    14:00:00   1:52:40 (98)  1:58:54  
98.   Harri Koskinen Lalkeuden Sportti    14:00:00   1:53:15 (100)  1:59:05  
99.   Vesa Juntunen Lakiasiaintoimisto Advukaari Oy    14:00:00   1:52:53 (99)  1:59:29  
100.   Heikki Wiik Cool Operator    14:00:00   1:52:23 (97)  1:59:31  
101.   Kari Tunturi FiskarTeam    14:00:00   1:54:01 (101)  1:59:52  
102.   Timo Särkelä Espoo    14:00:00   1:54:04 (102)  2:00:03  
103.   Reijo Kolehmainen Rovakaira Oy, Voimaviesti    14:00:00   1:54:46 (106)  2:00:26  
104.   Risto Hyvönen Raahen Maitohapot    14:00:00   1:54:24 (103)  2:00:28  
105.   Risto Goman Lao    14:00:00   1:54:27 (104)  2:00:38  
106.   Pekka Maukonen Inkeroinen    14:00:00   1:54:46 (106)  2:00:45  
107.   Risto Isokangas K-Supermarket Trio    14:00:00   1:54:45 (105)  2:00:50  
108.   Arto Kaskivirta Wslmry    14:00:00   1:55:29 (110)  2:01:37  
109.   Jukka Lehikoinen Tapanilan Erä    14:00:00   1:55:27 (108)  2:01:40  
110.   Tapio Jalonen Rovakaira Oy, Voimaviesti    14:00:00   1:55:28 (109)  2:01:41  
111.   Tapio Törmänen Pölkky Oy    14:00:00   1:56:08 (112)  2:02:36  
112.   Seppo Aho Vantaa    14:00:00   1:55:53 (111)  2:02:44  
113.   Ilmo Pietarinen Condia    14:00:00   1:56:34 (113)  2:02:57  
114.   Timo Vanhatalo Kao    14:00:00   1:56:49 (114)  2:03:17  
115.   Jouko Lehikoinen Lohtaja    14:00:00   1:57:56 (117)  2:03:26  
116.   Markku Kärkkäinen Kuohun Kovat    14:00:00   1:57:08 (115)  2:03:29  
117.   Jyrki Kiviniemi Rovaniemen maratonhiihtäjät    14:00:00   1:57:22 (116)  2:03:33  
118.   Ilpo Laitinen LongWayRun    14:00:00   1:58:10 (118)  2:04:35  
119.   Erkki Turunen HimangUrh    14:00:00   1:59:06 (119)  2:05:30  
120.   Seppo Hämäläinen Jyväskylä    14:00:00   2:00:49 (124)  2:06:27  
121.   Esa Väänänen Ouneva Oy    14:00:00   1:59:17 (120)  2:07:23  
122.   Erkki Eemil Kähkölä HormanBoys    14:00:00   2:00:57 (125)  2:07:25  
123.   Kari Jaronen Raahe    14:00:00   2:00:28 (121)  2:07:47  
124.   Tauno Holappa Tyrnävä    14:00:00   2:00:45 (123)  2:07:51  
125.   Jorma Maijanen Tornio    14:00:00   2:00:33 (122)  2:07:54  
126.   Antti Kaikkonen ACM Rovaniemi    14:00:00   2:01:46 (127)  2:08:24  
127.   Harri Salin Hirviveikot    14:00:00   2:01:08 (126)  2:08:26  
128.   Ari Ruotsalainen Lakeden Sportti    14:00:00   2:02:56 (130)  2:08:56  
129.   Tuomo Vuokila Veljekset Vaara Oy    14:00:00   2:02:52 (128)  2:09:07  
130.   Pertti Kalliosalo Outokumpu Tornio    14:00:00   2:02:55 (129)  2:09:46  
131.   Antti Latva-Rasku Helsinki    14:00:00   2:03:23 (133)  2:10:01  
132.   Terho Koski Sattasen Kyläseura    14:00:00   2:03:15 (131)  2:10:03  
133.   Erkki Kämäräinen OH    14:00:00   2:03:17 (132)  2:10:09  
134.   Timo Tervaniemi     14:00:00   2:03:25 (134)  2:10:12  
135.   Tapani Nahkiaisoja Keminmaa    14:00:00   2:03:50 (136)  2:10:23  
136.   Harri Romakkaniemi Kirkkonummi    14:00:00   2:04:25 (138)  2:11:05  
137.   Olavi Heikkilä Heinola    14:00:00   2:04:07 (137)  2:11:06  
138.   Seppo Turpeenniemi Rovaniemi    14:00:00   2:03:33 (135)  2:11:39  
139.   Lauri Poikela Tornio    14:00:00   2:06:20 (140)  2:11:56  
140.   Timo Mustonen Auto Aho Oy / Tojo Auto    14:00:00   2:05:59 (139)  2:12:43  
141.   Vesa Tennilä Lapin Metsänhoitoyhdistykset    14:00:00   2:06:44 (141)  2:12:57  
142.   Juha Paltto K-Market Härkönen Oy    14:00:00   2:06:47 (142)  2:13:46  
143.   Timo Murtola Goldfingers    14:00:00   2:07:16 (143)  2:14:05  
144.   Veijo Riipi At-Artic Oy    14:00:00   2:07:55 (146)  2:14:26  
145.   Matti Kokkonen FiskarTeam    14:00:00   2:07:45 (145)  2:14:29  
146.   Aaro Kemppainen Vihti    14:00:00   2:07:43 (144)  2:15:15  
147.   Richard Foley Amc    14:00:00   2:09:35 (147)  2:16:23  
148.   Tapani Sipilä Lumimetsän Lumiukot    14:00:00   2:09:48 (148)  2:16:30  
149.   Markku Korpela Kittilän Kunta    14:00:00   2:12:05 (150)  2:17:50  
150.   Krister Lönnqvist Srs Fenno-El    14:00:00   2:10:43 (149)  2:17:59  
151.   Olli Tiuraniemi Amc    14:00:00   2:12:35 (151)  2:18:50  
152.   Kari Sipilä Kasins    14:00:00   2:12:42 (152)  2:19:24  
153.   Tarmo Möykkymäki Ylivieska    14:00:00   2:13:11 (153)  2:20:09  
153.   Reijo Kujanpää Lapua    14:00:00   2:13:12 (154)  2:20:09  
155.   Pekka Vaahtera Aga    14:00:00   2:13:58 (155)  2:21:02  
156.   Markku Heiskari Sieppijärven Sisu Ry.    14:00:00   2:15:02 (156)  2:22:13  
157.   Terho Paksuniemi HotLeviT    14:00:00   2:15:31 (160)  2:22:40  
158.   Timo Kukkonen LongWayRun    14:00:00   2:15:28 (158)  2:22:53  
159.   Pekka Nousiainen LongWayRun    14:00:00   2:15:30 (159)  2:23:20  
160.   Kari Kinnunen Altek    14:00:00   2:15:25 (157)  2:23:31  
161.   Erkki Siivola KuljKoval    14:00:00   2:16:16 (161)  2:24:33  
162.   Teppo Rimali Keminmaa    14:00:00   2:16:31 (162)  2:24:54  
163.   Jari Latvala LatMSport    14:00:00   2:18:04 (165)  2:25:11  
164.   Erkki Karvo     14:00:00   2:18:03 (164)  2:25:15  
165.   Tuomo Harjanne Töijensalon Työväenyhdistys/sysmä    14:00:00   2:18:18 (166)  2:25:20  
166.   Juha Teinilä Vrtranspoint    14:00:00   2:17:17 (163)  2:25:22  
167.   Erkki Kautto Jyväskylä    14:00:00   2:20:56 (168)  2:27:20  
168.   Martti Memonen Oulun Poliisiurheilijat Ry.    14:00:00   2:19:28 (167)  2:27:31  
169.   Jan Stenman Vesimiehet    14:00:00   2:24:51 (170)  2:33:51  
170.   Jouko Arvola Iss Palvelut Oy    14:00:00   2:26:25 (172)  2:33:57  
171.   Krister Wennström Kaeser Kompressorit Oy    14:00:00   2:23:38 (169)  2:34:02  
172.   Aimo Vaattovaara Rovaniemi    14:00:00   2:26:24 (171)  2:34:59  
173.   Martti Kovalainen KuljKoval    14:00:00   2:30:03 (173)  2:40:18  
174.   Jukka Lappalainen Pielaveden Sampo    14:00:00      3:39:10  
   Viljo Pesonen Rovakaira Oy, Voimaviesti    14:00:00         
   Esa Keskikallio Askola    14:00:00         
   Jukka Pietikäinen Ii    14:00:00         
   Vilho Varonen     14:00:00      DNF  
   Juhani Salmi Outokumpu Tornio    14:00:00         
   Jyrki Kenttälehto Sieppijärven Sisu (sisi)    14:00:00         
   Antti Korpiniemi Söderkulla    14:00:00         
   Eero Tervo Joutenrannan Tyrintö    14:00:00         
   Martti Anttila Rovakaira Oy, Voimaviesti    14:00:00         
   Timo Tervaniemi Outokumpu Tornio    14:00:00         
   Hannu Tohmola Tornio    14:00:00         
   Ari Laamanen Kauppakeskus Stella    14:00:00         
   Hannu Rinne K-Kauppiasliitto    14:00:00         
| Form of the results:
Suomi Svenska English