Itämeri Maraton, 6.10.2012 Hanko

Puolimaraton miehet

Smart Follow

        Starting time Finish
21,1 km
 
1.   Jan Uggeldal Dragsfjärds Ik    13:00:00   1:21:20  
2.   Petteri Urmas Koski TL    13:00:00   1:21:56  
3.   Jarkko Kovanen Kalvitsan Urheilijat    13:00:00   1:22:07  
4.   Andreas Selenius Österby Sportklubb    13:00:00   1:23:24  
5.   Mats Uggeldahl Dalsbruk    13:00:00   1:26:36  
6.   Thomas Rehn Ekenäs    13:00:00   1:28:44  
7.   Tuomas Mansikka Helsinki    13:00:00   1:28:45  
8.   Robin Hamro-drotz Advon    13:00:00   1:29:11  
9.   Jouni Huotari Gusanos    13:00:00   1:30:06  
10.   Antti Skarp Nurmijärvi    13:00:00   1:30:14  
11.   Sebastian Österholm ÖSK    13:00:00   1:31:48  
12.   Jussi Salonen Tae Solutions Oy    13:00:00   1:31:51  
13.   Jukka Hägg Lohja    13:00:00   1:32:33  
14.   Tommy Korin ÖSK    13:00:00   1:35:34  
15.   Johan Wikström Svenska Bastusällskapet R.F    13:00:00   1:35:48  
16.   Joonas Wikström Helsinki    13:00:00   1:36:00  
17.   Janko Lindros     13:00:00   1:37:46  
18.   Atte Parjanen Hangon Kaupunki    13:00:00   1:39:13  
19.   Benjamin Kada RPY/ KPY    13:00:00   1:39:47  
20.   Tony Repo Ku-58    13:00:00   1:42:15  
21.   Kustaa Piha Med Group    13:00:00   1:42:33  
22.   Markus Hamro-drotz Grankulla    13:00:00   1:43:03  
23.   Mikael Söderström Raasepori    13:00:00   1:43:10  
24.   Miikka Suurnäkki Viskoteepak    13:00:00   1:43:34  
25.   Jami Lietzén Tampere    13:00:00   1:44:19  
26.   Dan Backlund Dragsviks Idrottare    13:00:00   1:44:23  
27.   Jesse Lietzén Tampere    13:00:00   1:46:31  
28.   Tomas Forsman Svartå FBK    13:00:00   1:47:10  
29.   Thomas Malmsten ÖSK    13:00:00   1:47:44  
30.   Joachim Lund Viskoteepak    13:00:00   1:48:03  
31.   Kai Hyvärinen Rauma    13:00:00   1:48:20  
32.   Jan Täppinen ÖSK    13:00:00   1:48:29  
33.   Kenneth Sjöblom Ekenäs    13:00:00   1:49:19  
34.   Toni Björkman Assistor    13:00:00   1:50:14  
35.   Peter Andström Hangö Stevedoring    13:00:00   1:50:18  
36.   Matti Smokki Smokkijuoksijat    13:00:00   1:50:29  
36.   Eicca Toppinen Roosa Nauha    13:00:00   1:50:29  
38.   Mikael Sundqvist Vasa    13:00:00   1:50:57  
39.   Joachim Söderling     13:00:00   1:51:23  
40.   Mats Sundqvist Raadelma    13:00:00   1:52:13  
41.   Lennart Lindroos Hangö Stevedoring    13:00:00   1:52:55  
42.   Max Hildén     13:00:00   1:53:28  
43.   Markus Dahlqvist     13:00:00   1:53:30  
44.   Markus Pauli Helsinki    13:00:00   1:53:33  
45.   Juha Auruksenaho RPY/ KPY    13:00:00   1:53:42  
46.   Max Bergström Ingå    13:00:00   1:54:06  
47.   Stefan Karlsson Pargas    13:00:00   1:54:14  
48.   Olli Jääskä Ullava    13:00:00   1:54:24  
49.   Hannu Tyyskä     13:00:00   1:54:51  
50.   Marko Luostarinen Veho Muurala    13:00:00   1:55:07  
51.   Jari Kärkkäinen Sun City Hanko    13:00:00   1:55:14  
52.   Kärkkäinen Pasi Lohja    13:00:00   1:55:47  
53.   Jan Wikström     13:00:00   1:55:48  
54.   Christian Siven Team Billnäs FBK    13:00:00   1:56:42  
55.   Kurt Sundström Lappvik FBK    13:00:00   1:57:26  
56.   Peter Nordström Team Helo Oy    13:00:00   1:57:40  
57.   Vidar Tollander Åbo    13:00:00   1:57:47  
58.   Mikko Koho Krogarsin Vesiensuojeluyhdistys    13:00:00   1:59:05  
58.   Joakim Welander Hanko    13:00:00   1:59:05  
60.   Lundström Tom Endurance/Svartå FBK    13:00:00   1:59:40  
61.   Mattias Lybäck Åbo    13:00:00   2:00:36  
62.   Matti Soranummi Hyvinkää    13:00:00   2:01:32  
63.   Vesa Lukkari     13:00:00   2:02:37  
64.   Mårten Svartström Esbo    13:00:00   2:03:26  
65.   Juha-matti Helmi Tampere    13:00:00   2:03:52  
66.   Ville Roine     13:00:00   2:04:43  
67.   Eero Avi Ingrit Lillemäe    13:00:00   2:04:53  
68.   Kusti Kairikko Fly Nano    13:00:00   2:05:00  
68.   Kalle Valkama RR2010    13:00:00   2:05:00  
70.   Robert Gröning Hangö    13:00:00   2:05:36  
71.   Heikki Salonen MERIVMATL    13:00:00   2:06:44  
72.   Kristoffer Lindberg Hangö    13:00:00   2:07:05  
73.   Matias Alarotu Espoo    13:00:00   2:07:39  
74.   Johan Pihlström Axxell    13:00:00   2:08:31  
75.   Jouni Kekäle     13:00:00   2:11:05  
76.   Peter Sjöström     13:00:00   2:11:16  
77.   Roger Lindström Ingå    13:00:00   2:11:31  
78.   Ronny Eliasson Pumpvikens Segelsällskap    13:00:00   2:13:13  
79.   Jussi Pohjola Lahti    13:00:00   2:15:56  
80.   Roderick Zilliacus Assistor    13:00:00   2:16:54  
81.   Oskar Damen Team Billnäs FBK    13:00:00   2:18:02  
82.   Anders Levin Pargas    13:00:00   2:18:57  
83.   Mikael Bäckman Ekenäs    13:00:00   2:19:55  
84.   Filip Biström     13:00:00   2:24:24  
85.   Jan Lindström Lohja    13:00:00   2:29:51  
86.   Jani Lehtola Hanko    13:00:00   2:30:15  
87.   Sebastian Siven Team Billnäs FBK    13:00:00   2:32:02  
88.   Anders Sjödahl Helkama Bica    13:00:00   2:46:31  
89.   Jaakko Murtomäki Tampere    13:00:00   2:49:07  
   Kristian Raij     13:00:00   DNS  
   Timo Puputti The Royal Rabbits    13:00:00   DNS  
   Eemeli Repo Hik    13:00:00   DNS  
   Tom Lundström Endurance/Svartå FBK    13:00:00   DNS  
   Krister Lundell Åbo    13:00:00   DNS  
   Riku Suurnäkki Miehet Trikoissa    13:00:00   DNS  
   Ilkka Vuorensyrjä Kanta-Hämeen Pelastuslaitos    13:00:00   DNS  
   Olavi Turpeinen Gusanos    13:00:00   DNS  
   Tony Bäckman Hangon Palomiesyhdistys    13:00:00   DNS  
   Jan-erik Siro Team Billnas FBK    13:00:00   DNS  
   Jukka Rämä     13:00:00   DNS  
   Timo Hakkarainen Sang Som    13:00:00   DNS  
   Thomas Eklund Ekenäs    13:00:00   DNS  
   Sebastian Mattsson Ekenäs    13:00:00   DNF  
   Mikko Vähä-vahe Hahy    13:00:00   DNF  
   Anssi Ryhänen Turku    13:00:00   DNF  
   Timo Lehikoinen Hanko    13:00:00   DNS  
   Tommi Hämäläinen Sang Som    13:00:00   DNS  
   Eemi Eronen Helsinki    13:00:00   DNS  
   Mica Fältmarsch Ekenäs    13:00:00   DNS  
   Andreas Holmgård Svenska Bastu Sällskapet Rf.    13:00:00   DNS  
   Tommi Hämäläinen Sang Som    13:00:00   DNS  
   Casper Alm Team Billnäs FBK    13:00:00   DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English