Vantaa Maraton SM-sarjat, 14.10.2012

SM-maraton miehet

Smart Follow

        Starting time Intermediate
10,55 km
Intermediate
21,1 km
Intermediate
31,65 km

Finish
42,195 km
 
1.   Lewis Korir Turun Urheiluliitto    11:00:00   34:39 (1)  1:07:16 (1)  1:40:08 (1)  2:13:34 (1)  2:13:36  
2.   Aki Nummela Helsingin Kisa-Veikot    11:00:00   36:39 (2)  1:13:07 (2)  1:49:03 (2)  2:27:11 (2)  2:27:12  
3.   Harri Nissinen Joensuun Kataja    11:00:00   36:42 (3)  1:13:24 (3)  1:50:07 (3)  2:27:13 (3)  2:27:14  
4.   Lauri Lipiäinen Sjundeå IF    11:00:00   36:55 (4)  1:13:57 (4)  1:51:05 (4)  2:29:33 (4)  2:29:35  
5.   Jussi Makkonen Helsingin Kisa-Veikot    11:00:00   37:41 (12)  1:15:53 (12)  1:54:01 (8)  2:32:50 (5)  2:32:51  
6.   Kimmo Randelin Iisalmen Visa    11:00:00   37:25 (8)  1:15:38 (8)  1:53:14 (5)  2:33:06 (6)  2:33:06  
7.   Petteri Kuorikoski Kuortaneen Kunto    11:00:00   37:26 (10)  1:15:13 (7)  1:53:14 (5)  2:33:27 (7)  2:33:28  
8.   Teemu Toivanen Leppävirran Viri    11:00:00   37:30 (11)  1:15:39 (11)  1:53:48 (7)  2:34:41 (8)  2:34:42  
9.   Joni Saarikoski Ylistaron Kilpa-Veljet    11:00:00   38:22 (15)  1:17:20 (15)  1:56:12 (13)  2:34:42 (9)  2:34:44  
10.   Petri Juuti Kenttäurheilijat-58    11:00:00   37:25 (8)  1:15:38 (8)  1:54:54 (10)  2:35:34 (10)  2:35:36  
11.   Markku Kalliokoski Jyväskylän Kenttäurheilijat    11:00:00   39:00 (17)  1:17:39 (17)  1:56:33 (16)  2:35:58 (11)  2:36:00  
12.   Lauri Friari Mikkelin Kilpa-Veikot    11:00:00   38:04 (13)  1:16:44 (13)  1:56:13 (14)  2:36:36 (12)  2:36:37  
13.   Matti Rauma Turun Urheiluliitto    11:00:00   37:10 (5)  1:14:41 (5)  1:54:04 (9)  2:36:43 (13)  2:36:45  
14.   Matti Taini Seinäjoen Seudun Urheilijat    11:00:00   39:03 (18)  1:18:13 (18)  1:58:40 (18)  2:37:21 (14)  2:37:23  
15.   Tuomas Naakka Kymin Koskenpojat    11:00:00   38:58 (16)  1:17:38 (16)  1:56:16 (15)  2:38:27 (15)  2:38:31  
16.   Veli-Heikki Koivu Rovaniemen Roadrunners    11:00:00   37:24 (7)  1:15:38 (8)  1:55:40 (12)  2:38:53 (16)  2:38:54  
17.   Jani Strömsholm Kenttäurheilijat-58    11:00:00   39:24 (19)  1:19:10 (19)  1:59:08 (19)  2:39:47 (17)  2:39:49  
18.   Timo Leppäkorpi Kenttäurheilijat-58    11:00:00   40:00 (23)  1:19:46 (20)  1:59:51 (20)  2:40:54 (18)  2:40:55  
19.   Wille Keihänen HIFK-Friidrott    11:00:00   37:10 (5)  1:14:41 (5)  1:55:12 (11)  2:42:31 (19)  2:42:32  
20.   Antti Hyttinen Vaajakosken Kuohu    11:00:00   39:58 (21)  1:20:04 (21)  2:00:24 (21)  2:42:32 (20)  2:42:34  
21.   Tomi Forsblom Lempäälän Kisa    11:00:00   40:08 (28)  1:20:19 (23)  2:01:17 (22)  2:43:58 (21)  2:44:00  
22.   Hansi Kitti Oulun Nmky:N Urheilijat    11:00:00   40:00 (23)  1:20:37 (24)  2:01:46 (23)  2:44:03 (22)  2:44:04  
23.   Juha Kanervo Valtimon Vasama    11:00:00   38:04 (13)  1:17:07 (14)  1:58:21 (17)  2:44:29 (23)  2:44:30  
24.   Janne Sakkara Elimäen Vauhti    11:00:00   40:00 (23)  1:21:04 (25)  2:03:46 (26)  2:46:32 (24)  2:46:32  
25.   Jari Uusitalo Porvoon Urheilijat    11:00:00   39:59 (22)  1:21:04 (25)  2:03:19 (25)  2:46:38 (25)  2:46:38  
26.   Marko Savolainen Helsingin Jyry    11:00:00   41:04 (30)  1:22:41 (30)  2:04:51 (27)  2:47:10 (26)  2:47:12  
27.   Mika Nurmo Punkalaitumen Kunto    11:00:00   41:34 (32)  1:22:51 (31)  2:05:32 (30)  2:48:07 (27)  2:48:10  
28.   Jari Hakola Kyyjärven Kyky    11:00:00   40:49 (29)  1:22:35 (29)  2:05:30 (29)  2:50:19 (28)  2:50:20  
29.   Jussi Ernamo HIFK-Friidrott    11:00:00   40:00 (23)  1:20:15 (22)  2:01:46 (23)  2:50:31 (29)  2:50:32  
30.   Juha Lehtikuja Esbo IF    11:00:00   41:10 (31)  1:22:33 (27)  2:05:16 (28)  2:51:20 (30)  2:51:21  
31.   Petri Huhtala Oulun Nmky:N Urheilijat    11:00:00   40:02 (27)  1:22:34 (28)  2:07:20 (31)  2:57:09 (31)  2:57:10  
32.   Matti Teittinen Helsingin Jyry    11:00:00   39:51 (20)  2:58:19 (33)     2:58:29 (32)  2:58:30  
33.   Lasse Hakulinen Helsingin Tarmo    11:00:00   41:39 (33)  1:23:55 (32)  2:08:07 (32)  3:06:42 (33)  3:06:44  
   Marko Vaittinen Forssan Salama    11:00:00               DNF  
   Pasi Huhtala Teivo Stayers    11:00:00               DNF  
   Sakari Hukka Polvijärven Urheilijat    11:00:00               DNF  
   Jari Vanhanen Sjundeå IF    11:00:00               DNF  
   Tommi Hytönen Kenttäurheilijat-58    11:00:00               DNF  
   Manu Kauppila Honkajoen Seudun Urheilijat    11:00:00               DNS  
   Simo-Pekka Fincke Joensuun Kataja    11:00:00               DNS  
   Mika Penttinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet    11:00:00               DNS  
   Willy Rotich Turun Urheiluliitto    11:00:00               DNS  
   Jukka Salo Kenttäurheilijat-58    11:00:00               DNS  
   Magnus Hellström Sjundeå IF    11:00:00               DNF  
   Jussi Utriainen Lahden Ahkera    11:00:00               DNS  
   Pasi Hautamäki Kälviän Tarmo    11:00:00               DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English