eSprint ja Huippuliigan 1. osakilpailu, 20.4.2013

H21E

Smart Follow

        Starting time Intermediate
0,1
Intermediate
1,9 km
Intermediate
2,2 km
Intermediate
2,9 km
Intermediate
3,1 km
Finish
3,5 km
 
1.   Mårten Boström Lynx  FIN  12:56:00   26 (3)  7:38 (2)  8:23 (2)  11:01 (2)  11:31 (1)  12:50  
2.   Tuomas Tervo Rajamäen Rykmentti  FIN  12:52:00   27 (11)  7:33 (1)  8:15 (1)  10:59 (1)  11:33 (2)  12:55  
3.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät  FIN  13:04:00   28 (22)  7:42 (3)  8:25 (3)  11:15 (3)  11:46 (3)  13:12  
4.   Tomas Dlabaja Rajamäen Rykmentti  FIN  12:59:00   27 (11)  7:56 (6)  8:39 (5)  11:27 (6)  11:58 (5)  13:18  
5.   Jonne Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  13:00:00   28 (22)  7:52 (4)  8:35 (4)  11:25 (4)  11:57 (4)  13:20  
6.   Antti Parjanne Lynx  FIN  12:54:00   26 (3)  7:53 (5)  8:39 (5)  11:25 (4)  11:58 (5)  13:22  
7.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  12:58:00   28 (22)  8:03 (7)  8:48 (8)  11:30 (7)  12:03 (7)  13:27  
8.   Andreas Rüedlinger SUI  SUI  12:36:00   26 (3)  8:04 (8)  8:45 (7)  11:34 (8)  12:05 (8)  13:29  
9.   Juha Sorvisto Vaajakosken Terä  FIN  12:39:00   28 (22)  8:11 (11)  8:56 (10)  11:46 (9)  12:17 (9)  13:43  
10.   Fredric Portin Paimion Rasti  FIN  12:53:00   28 (22)  8:16 (12)  8:59 (12)  11:48 (10)  12:20 (10)  13:46  
11.   Matti Kivelä Hiidenkiertäjät  FIN  12:16:00   27 (11)  8:23 (18)  9:08 (17)  11:55 (12)  12:27 (11)  13:50  
12.   Simo-Pekka Fincke Kalevan Rasti  FIN  13:05:00   27 (11)  8:22 (16)  9:05 (14)  11:55 (12)  12:27 (11)  13:51  
13.   Miika Suominen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:41:00   27 (11)  8:16 (12)  8:59 (12)  11:55 (12)  12:27 (11)  13:54  
14.   Antti Anttonen Vaajakosken Terä  FIN  13:02:00   28 (22)  8:24 (19)  9:08 (17)  12:00 (15)  12:32 (14)  13:56  
15.   Hannu Airila Kalevan Rasti  FIN  12:57:00   27 (11)  8:26 (20)  9:09 (19)  12:00 (15)  12:33 (15)  14:01  
16.   Peeter Pihl MS Parma  EST  12:37:00   26 (3)  8:20 (14)  9:06 (15)  12:01 (17)  12:37 (16)  14:02  
17.   Mikko Patana Hiidenkiertäjät  FIN  12:43:00   31 (43)  8:31 (24)  9:19 (26)  12:09 (21)  12:40 (21)  14:03  
17.   Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri  FIN  12:55:00   27 (11)  8:40 (33)  9:21 (27)  12:09 (21)  12:39 (19)  14:03  
17.   Jere Pajunen Kalevan Rasti  FIN  13:03:00   28 (22)  8:31 (24)  9:15 (22)  12:04 (18)  12:38 (18)  14:03  
20.   Ari-Pekka Lassila Koovee  FIN  12:22:00   30 (37)  8:36 (27)  9:23 (28)  12:09 (21)  12:43 (23)  14:05  
21.   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti  FIN  12:50:00   25 (1)  8:21 (15)  9:06 (15)  12:06 (20)  12:39 (19)  14:06  
22.   Juuso Metsälä Kalevan Rasti  FIN  12:44:00   30 (37)  8:39 (31)  9:27 (33)  12:12 (25)  12:45 (24)  14:10  
22.   Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat  FIN  13:01:00   27 (11)  8:09 (10)  8:58 (11)  12:04 (18)  12:40 (21)  14:10  
24.   Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö  FIN  12:48:00   28 (22)  8:06 (9)  8:51 (9)  11:54 (11)  12:37 (16)  14:12  
25.   Antti Nurmonen Kalevan Rasti  FIN  12:51:00   26 (3)  8:32 (26)  9:17 (24)  12:10 (24)  12:48 (25)  14:14  
26.   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat  FIN  12:17:00   40 (45)  8:44 (36)  9:28 (34)  12:20 (29)  12:53 (28)  14:15  
27.   Johan Bäckman Sweden  FIN  12:40:00   27 (11)  8:30 (23)  9:15 (22)  12:12 (25)  12:49 (26)  14:18  
27.   Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri  FIN  12:49:00   28 (22)  8:27 (21)  9:14 (21)  12:15 (27)  12:50 (27)  14:18  
29.   Jörgen Wickholm Rajamäen Rykmentti  FIN  12:38:00   26 (3)  8:22 (16)  9:11 (20)  12:19 (28)  12:53 (28)  14:21  
30.   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN  12:30:00   30 (37)  8:37 (28)  9:26 (31)  12:22 (30)  12:58 (30)  14:25  
31.   Otto Simosas OK Orient  FIN  12:35:00   28 (22)  8:53 (37)  9:36 (37)  12:29 (32)  13:02 (31)  14:26  
32.   Sami Hämäläinen MS Parma  FIN  12:20:00   27 (11)  8:39 (31)  9:26 (31)  12:28 (31)  13:06 (32)  14:31  
33.   Aapo Summanen Halden SK  FIN  12:21:00   28 (22)  8:43 (35)  9:30 (36)  12:34 (36)  13:10 (35)  14:37  
33.   Tuomo Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  12:23:00   28 (22)  8:29 (22)  9:18 (25)  12:33 (34)  13:08 (34)  14:37  
35.   Janne Mänkärlä Lynx  FIN  12:33:00   31 (43)  8:38 (29)  9:25 (30)  12:33 (34)  13:10 (35)  14:39  
36.   Lasse Kautto Vaajakosken Terä  FIN  12:15:00   28 (22)  8:42 (34)  9:28 (34)  12:32 (33)  13:06 (32)  14:41  
37.   Lauri Oikarinen Pellon Ponsi  FIN  12:24:00   26 (3)  8:56 (40)  9:43 (41)  12:42 (37)  13:15 (37)  14:45  
38.   Otto Sund IF Femman  FIN  12:27:00   25 (1)  8:57 (41)  9:42 (40)  12:42 (37)  13:16 (38)  14:46  
39.   Simo Mertanen OK Orient  FIN  12:31:00   26 (3)  8:38 (29)  9:24 (29)  12:49 (39)  13:23 (40)  14:50  
40.   Toni Saari Vaajakosken Terä  FIN  12:19:00   29 (36)  8:54 (39)  9:40 (39)  12:49 (39)  13:20 (39)  14:54  
41.   Ross Morrison Rajamäen Rykmentti  NZL  12:42:00   30 (37)  8:53 (37)  9:39 (38)  12:52 (42)  13:31 (41)  15:00  
42.   Aaro Asikainen Kalevan Rasti  FIN  12:47:00   27 (11)  9:15 (42)  9:57 (42)  12:51 (41)  13:49 (42)  15:16  
43.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  12:18:00   30 (37)  9:21 (43)  10:08 (43)  13:17 (43)  13:51 (43)  15:23  
44.   Markku Isokoski Pellon Ponsi  FIN  12:32:00   30 (37)  9:40 (44)  10:28 (44)  13:41 (44)  14:18 (44)  15:47  
45.   Tobias Henriksson Pargas IF  FIN  12:25:00   28 (22)  9:53 (45)  10:41 (45)  14:06 (45)  14:39 (45)  16:07  
   Mikael Fabritius OK Orient  FIN  12:26:00                  DNS  
   Lasse Suonpää MS Parma  FIN  12:28:00                  DQ  
   Antti Vainio Pellon Ponsi  FIN  12:29:00                  DNS  
   Daniel Stenlund Paimion Rasti  FIN  12:34:00                  DQ  
   Mikko Sirén Angelniemen Ankkuri  FIN  12:45:00                  DNS  
   Henrik Väisänen Hiisirasti  FIN  12:46:00                  DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English