Hiihtosuunnistuksen SM keskimatka 16.3.2013 Alajärvellä

H55

Smart Follow

        Starting time Finish
7,4 km
 
1.   Markku Kotala Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:36:00   25:35  
2.   Tapio Tikkanen Savon Suunta  FIN  11:24:00   26:45  
3.   Heikki Peltonen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  11:34:00   27:42  
4.   Keijo Kattelus Luumäen Rasti  FIN  11:22:00   27:45  
5.   Ilkka Kotala Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:32:00   28:04  
6.   Juha Heimala Lappeen Riento  FIN  11:28:00   28:13  
7.   Matti Kotilainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:04:00   28:28  
8.   Pekka Hiltunen Rasti-Pielinen  FIN  11:12:00   28:43  
9.   Jukka-Pekka Rantio Hauhon Sisu  FIN  11:20:00   29:06  
10.   Glenn Höstman Malax IF  FIN  11:10:00   29:15  
11.   Tapio Mannila Epilän Esa  FIN  11:16:00   29:17  
12.   Markku Hämäläinen Rastivarsat  FIN  11:02:00   29:19  
13.   Kalevi Kivipelto Joutsenon Kullervo  FIN  11:08:00   29:22  
14.   Ari Martikainen Haapamäen Urheilijat  FIN  11:18:00   29:23  
15.   Bengt Tunis IF Femman  FIN  11:14:00   29:38  
16.   Pekka Pulkkinen Joutsenon Kullervo  FIN  11:30:00   29:50  
17.   Esa Maajärvi Lappeen Riento  FIN  11:26:00   29:56  
18.   Ismo Paukku Itä-Päijänteen Rasti  FIN  11:00:00   30:34  
19.   Tauno Pajukangas Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  10:58:00   32:33  
20.   Jouko Karppinen Laitasaaren Veto  FIN  10:54:00   33:40  
21.   Tapani Varamäki OK77  FIN  10:56:00   34:27  
22.   Hannu Matikainen Rastiketut  FIN  10:40:00   35:31  
23.   Reino Kurkela Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:50:00   35:33  
24.   Martti Leppälä Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:48:00   35:43  
25.   Antti Aalto Päijät-Rasti  FIN  10:46:00   35:57  
26.   Esa Juura Kankaanpään Suunnistajat  FIN  10:34:00   36:59  
27.   Esko Pensas Laihian Luja  FIN  10:36:00   38:25  
28.   Seppo Raatikainen Saarijärven Pullistus  FIN  10:38:00   38:55  
29.   Martti Pihlajamaa Vetelin Urheilijat  FIN  10:32:00   39:10  
30.   Seppo Rintamäki Rasti-Jussit  FIN  10:20:00   40:10  
31.   Hannu Tamminen Suunta Jurva  FIN  10:22:00   40:49  
32.   Timo Laurila Jalasjärven Jalas  FIN  10:30:00   41:14  
33.   Jorma Kaataja Rastiketut  FIN  10:24:00   42:56  
34.   Matti Viinikka Kauhajoen Karhu  FIN  10:26:00   42:57  
35.   Jari Mahlamäki Teuvan Rivakka  FIN  10:44:00   43:24  
36.   Erkki Tamminen Suunta Jurva  FIN  10:28:00   43:40  
   Markku Vesisenaho Sievin Sisu  FIN  10:42:00   DNS  
   Timo Ahlroth Turengin Sarastus  FIN  10:52:00   DNS  
   Pekka Valkonen Kangasniemen Kalske  FIN  11:06:00   DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English