Hiihtosuunnistuksen SM keskimatka 16.3.2013 Alajärvellä

H65

Smart Follow

        Starting time Finish
5,8 km
 
1.   Tapani Kesti Kuortaneen Kunto  FIN  11:59:00   21:54  
2.   Paavo Inkinen Rasti-Jyry  FIN  12:05:00   22:14  
3.   Risto Orpana SOC Asikkala  FIN  12:03:00   22:38  
4.   Pertti Ahtiainen Kalevan Rasti  FIN  11:51:00   22:59  
5.   Leo Jokinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:53:00   23:31  
6.   Unto Virkkula Nivalan Urheilijat  FIN  11:43:00   24:26  
6.   Jussi Köykkä Rasti-Kurikka  FIN  11:47:00   24:26  
8.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu  FIN  12:01:00   24:38  
9.   Heikki Nurminen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  11:45:00   25:05  
10.   Antero Varjonen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:33:00   25:07  
11.   Jukka Aunula Rasti-Jyry  FIN  11:35:00   25:16  
12.   Kimmo Kettunen Säyneisen Salpa  FIN  11:13:00   25:49  
13.   Kauko Turunen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:41:00   25:54  
14.   Jukka Savolainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:25:00   26:07  
15.   Håkan Rauma OK Botnia  FIN  10:53:00   26:14  
16.   Jorma Hyyryläinen Juvan Urheilijat  FIN  12:07:00   26:26  
17.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  11:39:00   26:27  
18.   Esko Taipalus Rastiketut  FIN  11:27:00   26:36  
19.   Tapani Tanttinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:19:00   26:41  
20.   Ilmari Mäkilä Espoon Suunta  FIN  11:17:00   27:01  
21.   Måns Åkerblom Gamlakarleby IF  FIN  11:07:00   27:37  
22.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat  FIN  11:23:00   28:09  
23.   Jorma Kemppi Navi  FIN  11:03:00   28:18  
24.   Stig Sundqvist OK Botnia  FIN  11:01:00   28:34  
25.   Reijo Liitiäinen Akilles OK  FIN  10:51:00   28:44  
26.   Tapio Lindstedt Epilän Esa  FIN  11:31:00   28:52  
27.   Leo Koistinen Vakka-Rasti  FIN  10:49:00   29:01  
28.   Heikki Pitkänen Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:15:00   29:27  
29.   Pertti Valtee Helsingin Suunnistajat  FIN  11:37:00   29:28  
30.   Kalevi Tapaninaho Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:05:00   29:34  
31.   Mikko Saarinen Keuruun Kisailijat  FIN  10:45:00   30:12  
32.   Juhani Valtee Mäntän Seudun Eräpirkat  FIN  10:33:00   30:17  
33.   Tapio Reijula Mesikämmenet  FIN  10:57:00   30:18  
33.   Severi Halkosaari Nivalan Urheilijat  FIN  11:29:00   30:18  
35.   Tuomo Romula Mesikämmenet  FIN  11:11:00   30:27  
36.   Heikki Järvenpää Parkanon Urheilijat  FIN  10:41:00   30:34  
37.   Jaakko Hörkkö MS Parma  FIN  10:39:00   31:22  
38.   Seppo Tammela Tikkakosken Suunnistajat  FIN  10:47:00   31:50  
39.   Risto Partanen Hyvinkään Rasti  FIN  10:35:00   32:38  
40.   Juhani Kytöjoki Rasti-Jyry  FIN  10:55:00   32:56  
41.   Pentti Reinikainen Rasti-Jyry  FIN  10:31:00   33:08  
42.   Asko Kujala Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:09:00   33:12  
43.   Pentti Niemelä Laihian Luja  FIN  10:13:00   33:25  
44.   Sven-Olof Backman IK Falken  FIN  10:23:00   33:30  
45.   Mauno Näsi Rasti-Jussit  FIN  10:19:00   35:37  
46.   Roy Torrkulla IF Minken  FIN  10:09:00   36:46  
47.   Jaakko Teppo Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:27:00   37:04  
48.   Markku Myllyaho Saloisten Reipas  FIN  10:21:00   38:12  
49.   Seppo Nieminen Haapamäen Urheilijat  FIN  10:05:00   38:59  
50.   Martti Joensuu Nivalan Urheilijat  FIN  10:43:00   42:10  
51.   Atso Mäkinen Mesikämmenet  FIN  10:15:00   45:28  
52.   Jussi Kankaanpää Rasti-Jussit  FIN  10:37:00   48:13  
53.   Seppo Kujala Pohjankyrön Rasti  FIN  10:11:00   49:15  
54.   Erkki Niskanen Sievin Sisu  FIN  10:07:00   59:34  
55.   Markku Leinonen Rastiketut  FIN  10:01:00   1:09:30  
   Taisto Järvinen Keuruun Kisailijat  FIN  10:03:00   DNS  
   Erkki Rantakangas Lappajärven Veikot  FIN  10:17:00   DNS  
   Frans Pått IF Minken  FIN  10:25:00   DNS  
   Risto Haapala Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:29:00   DNS  
   Lauri Mustonen Suunta 2000  FIN  10:59:00   DNF  
   Paavo Rönkkö Espoon Suunta  FIN  11:21:00   DQ  
   Mauno Korhonen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:49:00   DNS  
   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto  FIN  11:55:00   DQ  
   Teuvo Lehtinen SOC Asikkala  FIN  11:57:00   DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English