XXVIII Oravatonni, 6.10.2013

D10RR

Split times

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-Finish Result  
1   Ida Heikkinen
Vehkalahden Veikot
3:32 (13)
5:58 (2)
2:26 (1)
7:38 (1)
1:40 (3)
9:17 (1)
1:39 (3)
11:30 (1)
2:13 (1)
11:58 (1)
28 (4)
11:58  Ida Heikkinen
2   Siiri Julkunen
Lounais-Hämeen Rasti
2:55 (2)
6:07 (4)
3:12 (9)
7:40 (2)
1:33 (2)
9:23 (2)
1:43 (5)
11:43 (2)
2:20 (6)
12:12 (2)
29 (10)
12:12  Siiri Julkunen
3   Juulia Tala
Helsingin Suunnistajat
3:21 (8)
5:57 (1)
2:36 (2)
7:52 (5)
1:55 (12)
9:37 (4)
1:45 (7)
11:59 (3)
2:22 (7)
12:24 (3)
25 (1)
12:24  Juulia Tala
4   Vilma Pesu
Tampereen Pyrintö
3:04 (4)
6:03 (3)
2:59 (4)
7:44 (3)
1:41 (4)
9:27 (3)
1:43 (5)
12:00 (4)
2:33 (8)
12:30 (4)
30 (15)
12:30  Vilma Pesu
5   Minja Nietula
Helsingin Suunnistajat
3:17 (6)
6:07 (4)
2:50 (3)
7:48 (4)
1:41 (4)
9:48 (5)
2:00 (12)
12:07 (5)
2:19 (5)
12:34 (5)
27 (2)
12:34  Minja Nietula
6   Emmi Hietala
Lapuan Virkiä
3:02 (3)
6:12 (6)
3:10 (8)
8:14 (6)
2:02 (19)
10:04 (6)
1:50 (9)
12:20 (6)
2:16 (3)
12:48 (6)
28 (4)
12:48  Emmi Hietala
7   Pihla Häkkinen
Koovee
3:06 (5)
6:52 (11)
3:46 (12)
8:49 (12)
1:57 (16)
10:22 (9)
1:33 (1)
12:40 (7)
2:18 (4)
13:10 (7)
30 (15)
13:10  Pihla Häkkinen
8   Katarina Sallila
Helsingin Suunnistajat
3:36 (17)
6:41 (9)
3:05 (7)
8:24 (9)
1:43 (6)
10:15 (8)
1:51 (10)
12:58 (8)
2:43 (9)
13:29 (8)
31 (20)
13:29  Katarina Sallila
9   Lotte-Line Ekström
MS Parma
2:47 (1)
6:48 (10)
4:01 (14)
8:15 (7)
1:27 (1)
10:10 (7)
1:55 (11)
13:26 (9)
3:16 (14)
13:54 (9)
28 (4)
13:54  Lotte-Line Ekström
10   Veera Olkkonen
Kangasala SK
3:27 (11)
6:56 (12)
3:29 (11)
8:48 (10)
1:52 (9)
10:59 (11)
2:11 (16)
13:52 (10)
2:53 (10)
14:22 (10)
30 (15)
14:22  Veera Olkkonen
11   Emilia Schmidt
Tampereen Pyrintö
3:17 (6)
6:21 (7)
3:04 (5)
8:21 (8)
2:00 (18)
10:38 (10)
2:17 (22)
13:55 (11)
3:17 (16)
14:26 (11)
31 (20)
14:26  Emilia Schmidt
12   Armi Kosunen
Helsingin Suunnistajat
3:35 (14)
6:39 (8)
3:04 (5)
8:48 (10)
2:09 (23)
11:06 (12)
2:18 (24)
14:14 (12)
3:08 (12)
14:44 (12)
30 (15)
14:44  Armi Kosunen
13   Kerttu Tuomisto
MS Parma
4:07 (26)
8:37 (16)
4:30 (16)
10:27 (16)
1:50 (8)
12:38 (16)
2:11 (16)
15:49 (13)
3:11 (13)
16:19 (13)
30 (15)
16:19  Kerttu Tuomisto
14   Aino Syväluoma
Turun Suunnistajat
3:35 (14)
8:46 (18)
5:11 (21)
10:35 (17)
1:49 (7)
12:52 (17)
2:17 (22)
15:55 (14)
3:03 (11)
16:23 (14)
28 (4)
16:23  Aino Syväluoma
15   Mette Soini
Kymin Suunnistajat
3:35 (14)
7:59 (14)
4:24 (15)
9:52 (14)
1:53 (10)
12:54 (18)
3:02 (28)
16:10 (15)
3:16 (14)
16:39 (15)
29 (10)
16:39  Mette Soini
16   Eveliina Ketola
Koovee
3:23 (9)
7:09 (13)
3:46 (12)
9:07 (13)
1:58 (17)
11:11 (13)
2:04 (13)
16:26 (16)
5:15 (26)
17:03 (16)
37 (33)
17:03  Eveliina Ketola
17   Ellen Sillman
IF Sibbo-Vargarna
4:04 (25)
8:41 (17)
4:37 (17)
10:35 (17)
1:54 (11)
12:20 (15)
1:45 (7)
17:02 (17)
4:42 (21)
17:31 (17)
29 (10)
17:31  Ellen Sillman
18   Venla Kauppila
Ikaalisten Nouseva-Voima
3:59 (23)
11:52 (32)
7:53 (32)
13:47 (27)
1:55 (12)
15:25 (24)
1:38 (2)
17:38 (18)
2:13 (1)
18:05 (18)
27 (2)
18:05  Venla Kauppila
19   Maija Aalto
MS Parma
3:56 (19)
10:26 (23)
6:30 (25)
12:21 (21)
1:55 (12)
14:25 (20)
2:04 (13)
18:07 (19)
3:42 (18)
18:35 (19)
28 (4)
18:35  Maija Aalto
20   Doris Väisänen
Helsingin Suunnistajat
3:57 (22)
9:50 (22)
5:53 (22)
12:21 (21)
2:31 (24)
14:27 (21)
2:06 (15)
18:39 (20)
4:12 (20)
19:08 (20)
29 (10)
19:08  Doris Väisänen
21   Salla Isoherranen
Lynx
5:36 (33)
9:04 (20)
3:28 (10)
11:06 (19)
2:02 (19)
13:19 (19)
2:13 (21)
19:22 (21)
6:03 (31)
19:59 (21)
37 (33)
19:59  Salla Isoherranen
22   Hilla Pirinen
Keravan Urheilijat
3:48 (18)
10:48 (26)
7:00 (28)
12:43 (23)
1:55 (12)
14:55 (23)
2:12 (19)
19:57 (22)
5:02 (24)
20:28 (22)
31 (20)
20:28  Hilla Pirinen
23   Julia Suopajärvi
Vakka-Rasti
3:28 (12)
8:10 (15)
4:42 (18)
10:17 (15)
2:07 (22)
11:57 (14)
1:40 (4)
20:08 (23)
8:11 (33)
20:42 (23)
34 (29)
20:42  Julia Suopajärvi
23   Aili Lavikainen
Kymin Suunnistajat
3:56 (19)
8:50 (19)
4:54 (19)
11:24 (20)
2:34 (25)
14:54 (22)
3:30 (31)
20:13 (24)
5:19 (28)
20:42 (23)
29 (10)
20:42  Aili Lavikainen
25   Liina Viitasaari
Kokkolan Suunnistajat
4:07 (26)
10:38 (25)
6:31 (26)
13:31 (26)
2:53 (27)
15:42 (26)
2:11 (16)
20:32 (25)
4:50 (22)
21:06 (25)
34 (29)
21:06  Liina Viitasaari
26   Essi Multala
Rajamäen Rykmentti
4:15 (28)
11:30 (31)
7:15 (30)
14:09 (30)
2:39 (26)
16:21 (28)
2:12 (19)
21:13 (26)
4:52 (23)
21:41 (26)
28 (4)
21:41  Essi Multala
27   Vilhelmiina Hirvensalo
Keravan Urheilijat
4:42 (31)
9:44 (21)
5:02 (20)
13:14 (25)
3:30 (30)
15:48 (27)
2:34 (26)
21:24 (27)
5:36 (30)
21:57 (27)
33 (28)
21:57  Vilhelmiina Hirvensalo
28   Inca Kantonen
Vakka-Rasti
3:56 (19)
10:53 (28)
6:57 (27)
12:56 (24)
2:03 (21)
15:40 (25)
2:44 (27)
21:53 (28)
6:13 (32)
22:25 (28)
32 (26)
22:25  Inca Kantonen
29   Venla Honkasalo
MS Parma
4:35 (30)
10:28 (24)
5:53 (22)
13:55 (28)
3:27 (29)
17:01 (29)
3:06 (30)
22:03 (29)
5:02 (24)
22:35 (29)
32 (26)
22:35  Venla Honkasalo
30   Siiri Pajula
Kangasala SK
4:16 (29)
11:22 (30)
7:06 (29)
16:06 (31)
4:44 (32)
18:27 (30)
2:21 (25)
23:44 (30)
5:17 (27)
24:15 (30)
31 (20)
24:15  Siiri Pajula
31   Elsa Ikola
Helsingin Suunnistajat
4:52 (32)
10:50 (27)
5:58 (24)
16:26 (32)
5:36 (33)
20:17 (31)
3:51 (32)
23:51 (31)
3:34 (17)
24:25 (31)
34 (29)
24:25  Elsa Ikola
32   Marikki Virtanen
Kymin Suunnistajat
4:02 (24)
12:39 (33)
8:37 (33)
18:30 (33)
5:51 (34)
21:34 (32)
3:04 (29)
25:44 (32)
4:10 (19)
26:15 (32)
31 (20)
26:15  Marikki Virtanen
33   Reetta Hirvonen
Kyrös-Rasti
3:23 (9)
10:55 (29)
7:32 (31)
13:58 (29)
3:03 (28)
21:51 (33)
7:53 (34)
27:14 (33)
5:23 (29)
27:45 (33)
31 (20)
27:45  Reetta Hirvonen
34   Milla-Lotta Tapanainen
Espoon Suunta
7:18 (34)
17:16 (34)
9:58 (34)
21:48 (34)
4:32 (31)
26:54 (34)
5:06 (33)
35:19 (34)
8:25 (34)
35:53 (34)
34 (29)
35:53  Milla-Lotta Tapanainen
| Form of the results:
Suomi Svenska English