XXVIII Oravatonni, 6.10.2013

H11

Split times

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Finish Result  
1   Niklas Ekström
MS Parma
2:26 (3)
5:14 (2)
2:48 (1)
6:35 (2)
1:21 (2)
8:36 (1)
2:01 (1)
10:47 (1)
2:11 (1)
12:19 (1)
1:32 (2)
12:45 (1)
26 (14)
12:45  Niklas Ekström
2   Touko Seppä
Turun Suunnistajat
2:21 (1)
5:13 (1)
2:52 (2)
6:31 (1)
1:18 (1)
8:38 (2)
2:07 (4)
10:49 (2)
2:11 (1)
12:51 (2)
2:02 (14)
13:17 (2)
26 (14)
13:17  Touko Seppä
3   Akseli Virtanen
Kymin Suunnistajat
2:40 (7)
5:42 (4)
3:02 (4)
7:14 (3)
1:32 (5)
9:47 (5)
2:33 (19)
12:14 (5)
2:27 (5)
13:45 (3)
1:31 (1)
14:12 (3)
27 (21)
14:12  Akseli Virtanen
4   Alex Virtala
Pargas IF
2:40 (7)
5:43 (5)
3:03 (5)
7:29 (5)
1:46 (10)
9:45 (4)
2:16 (6)
12:00 (3)
2:15 (3)
13:52 (4)
1:52 (10)
14:17 (4)
25 (5)
14:17  Alex Virtala
5   Aleksi Karttila
MS Parma
2:28 (4)
5:56 (6)
3:28 (9)
7:29 (5)
1:33 (6)
9:54 (6)
2:25 (13)
12:54 (6)
3:00 (12)
14:47 (5)
1:53 (11)
15:15 (5)
28 (28)
15:15  Aleksi Karttila
6   Akseli Konttila
Koovee
2:30 (5)
5:34 (3)
3:04 (6)
7:26 (4)
1:52 (11)
9:37 (3)
2:11 (5)
12:01 (4)
2:24 (4)
15:26 (6)
3:25 (38)
15:58 (6)
32 (39)
15:58  Akseli Konttila
7   Mikko Kuusisto
Angelniemen Ankkuri
2:45 (9)
6:31 (10)
3:46 (14)
8:40 (10)
2:09 (19)
11:09 (8)
2:29 (17)
14:11 (8)
3:02 (13)
16:08 (7)
1:57 (12)
16:31 (7)
23 (1)
16:31  Mikko Kuusisto
8   Otto Kuusela
Rastivarsat
3:29 (24)
7:07 (14)
3:38 (12)
8:44 (11)
1:37 (7)
11:34 (10)
2:50 (28)
14:22 (9)
2:48 (9)
16:12 (8)
1:50 (6)
16:39 (8)
27 (21)
16:39  Otto Kuusela
9   Ilari Laakso
Rajamäen Rykmentti
2:47 (10)
6:20 (8)
3:33 (10)
8:56 (12)
2:36 (27)
11:15 (9)
2:19 (7)
14:08 (7)
2:53 (10)
16:25 (9)
2:17 (18)
16:51 (9)
26 (14)
16:51  Ilari Laakso
10   Eelis Johansson
OK Orient
3:58 (32)
7:33 (20)
3:35 (11)
9:37 (17)
2:04 (18)
11:56 (16)
2:19 (7)
14:38 (10)
2:42 (8)
16:29 (10)
1:51 (8)
16:53 (10)
24 (2)
16:53  Eelis Johansson
11   Anton Hamppu
Helsingin Suunnistajat
2:22 (2)
6:24 (9)
4:02 (19)
8:02 (8)
1:38 (9)
11:52 (13)
3:50 (34)
14:47 (11)
2:55 (11)
17:06 (11)
2:19 (20)
17:31 (11)
25 (5)
17:31  Anton Hamppu
12   Matias Maronen
Lynx
3:21 (20)
7:07 (14)
3:46 (14)
9:08 (14)
2:01 (16)
11:34 (10)
2:26 (14)
14:53 (12)
3:19 (15)
17:15 (12)
2:22 (21)
17:40 (12)
25 (5)
17:40  Matias Maronen
13   Olli Mustajoki
Tampereen Pyrintö
2:30 (5)
7:45 (24)
5:15 (31)
11:08 (27)
3:23 (39)
13:10 (25)
2:02 (2)
15:38 (14)
2:28 (6)
17:18 (13)
1:40 (4)
17:48 (13)
30 (35)
17:48  Olli Mustajoki
14   Vili Olkkonen
Kangasala SK
2:55 (12)
7:02 (12)
4:07 (21)
9:03 (13)
2:01 (16)
11:49 (12)
2:46 (27)
15:48 (16)
3:59 (28)
17:52 (14)
2:04 (15)
18:17 (14)
25 (5)
18:17  Vili Olkkonen
15   Antti Reiman
Angelniemen Ankkuri
3:03 (17)
7:38 (22)
4:35 (26)
10:43 (25)
3:05 (36)
13:07 (24)
2:24 (12)
16:09 (20)
3:02 (13)
17:58 (15)
1:49 (5)
18:24 (15)
26 (14)
18:24  Antti Reiman
16   Aleksanteri Hiiro
Rajamäen Rykmentti
3:17 (19)
7:36 (21)
4:19 (25)
9:32 (16)
1:56 (13)
11:52 (13)
2:20 (10)
15:17 (13)
3:25 (16)
17:58 (15)
2:41 (28)
18:26 (16)
28 (28)
18:26  Aleksanteri Hiiro
17   Visa Salonen
Koovee
3:02 (14)
7:06 (13)
4:04 (20)
9:29 (15)
2:23 (24)
12:05 (17)
2:36 (22)
15:42 (15)
3:37 (20)
18:00 (17)
2:18 (19)
18:30 (17)
30 (35)
18:30  Visa Salonen
18   Samuli Rousku
MS Parma
3:21 (20)
7:09 (16)
3:48 (16)
9:48 (18)
2:39 (28)
12:21 (18)
2:33 (19)
16:01 (18)
3:40 (21)
18:05 (18)
2:04 (15)
18:31 (18)
26 (14)
18:31  Samuli Rousku
19   Topias Ahola
Kangasala SK
3:02 (14)
6:13 (7)
3:11 (8)
7:50 (7)
1:37 (7)
11:54 (15)
4:04 (38)
15:58 (17)
4:04 (30)
18:26 (19)
2:28 (24)
18:50 (19)
24 (2)
18:50  Topias Ahola
20   Emil Laaksonen
Espoon Suunta
3:31 (26)
7:31 (19)
4:00 (18)
9:53 (19)
2:22 (23)
12:47 (21)
2:54 (29)
16:31 (21)
3:44 (24)
18:32 (20)
2:01 (13)
19:01 (20)
29 (33)
19:01  Emil Laaksonen
21   Oula Pelkonen
Mäntsälän Urheilijat
3:40 (27)
7:22 (18)
3:42 (13)
9:57 (20)
2:35 (26)
12:40 (20)
2:43 (25)
16:06 (19)
3:26 (17)
19:05 (21)
2:59 (35)
19:33 (21)
28 (28)
19:33  Oula Pelkonen
22   Niilo Syrjälä
Lounais-Hämeen Rasti
3:47 (31)
6:52 (11)
3:05 (7)
8:22 (9)
1:30 (4)
10:24 (7)
2:02 (2)
17:31 (23)
7:07 (38)
19:22 (22)
1:51 (8)
19:49 (22)
27 (21)
19:49  Niilo Syrjälä
23   Mikko Määttälä
Espoon Suunta
4:02 (33)
8:12 (26)
4:10 (22)
10:07 (22)
1:55 (12)
13:20 (26)
3:13 (31)
17:10 (22)
3:50 (25)
19:46 (23)
2:36 (27)
20:13 (23)
27 (21)
20:13  Mikko Määttälä
24   Rasmus Toivanen
Hiidenkiertäjät
8:54 (40)
11:51 (38)
2:57 (3)
13:18 (36)
1:27 (3)
15:37 (33)
2:19 (7)
18:09 (27)
2:32 (7)
19:46 (23)
1:37 (3)
20:18 (24)
32 (39)
20:18  Rasmus Toivanen
25   Otso Pajuoja
Espoon Suunta
2:58 (13)
7:11 (17)
4:13 (23)
10:05 (21)
2:54 (34)
13:06 (23)
3:01 (30)
17:46 (25)
4:40 (33)
19:57 (25)
2:11 (17)
20:22 (25)
25 (5)
20:22  Otso Pajuoja
26   Oskar Haapala
Rajamäen Rykmentti
3:43 (28)
8:26 (28)
4:43 (28)
11:39 (28)
3:13 (37)
14:56 (30)
3:17 (32)
18:36 (28)
3:40 (21)
20:26 (26)
1:50 (6)
20:53 (26)
27 (21)
20:53  Oskar Haapala
27   Vertti Kolkkala
MS Parma
3:43 (28)
9:01 (29)
5:18 (32)
11:51 (29)
2:50 (30)
14:30 (28)
2:39 (23)
17:57 (26)
3:27 (18)
20:39 (27)
2:42 (30)
21:04 (27)
25 (5)
21:04  Vertti Kolkkala
28   Benjamin Saarela
Lounais-Hämeen Rasti
3:02 (14)
8:22 (27)
5:20 (33)
10:56 (26)
2:34 (25)
13:24 (27)
2:28 (16)
17:34 (24)
4:10 (31)
21:05 (28)
3:31 (39)
21:29 (28)
24 (2)
21:29  Benjamin Saarela
29   Olli Forma
Hiidenkiertäjät
3:30 (25)
10:16 (34)
6:46 (37)
12:12 (32)
1:56 (13)
14:52 (29)
2:40 (24)
19:16 (29)
4:24 (32)
21:48 (29)
2:32 (26)
22:14 (29)
26 (14)
22:14  Olli Forma
30   Antti Sorsa
Pihkaniskat
4:05 (35)
9:10 (30)
5:05 (30)
12:03 (31)
2:53 (31)
15:21 (32)
3:18 (33)
19:18 (30)
3:57 (26)
22:08 (30)
2:50 (32)
22:36 (30)
28 (28)
22:36  Antti Sorsa
31   Olli Tiainen
Espoon Suunta
3:26 (23)
7:42 (23)
4:16 (24)
10:28 (24)
2:46 (29)
13:03 (22)
2:35 (21)
19:18 (30)
6:15 (35)
22:37 (31)
3:19 (37)
23:02 (31)
25 (5)
23:02  Olli Tiainen
32   Taneli Lehtonen
Tuusulan Voima-Veikot
3:23 (22)
11:03 (36)
7:40 (39)
14:01 (38)
2:58 (35)
16:23 (34)
2:22 (11)
19:59 (32)
3:36 (19)
22:40 (32)
2:41 (28)
23:05 (32)
25 (5)
23:05  Taneli Lehtonen
33   Markus Sojakka
Helsingin Suunnistajat
3:43 (28)
10:20 (35)
6:37 (36)
13:13 (35)
2:53 (31)
17:36 (36)
4:23 (39)
21:33 (35)
3:57 (26)
24:00 (33)
2:27 (22)
24:28 (33)
28 (28)
24:28  Markus Sojakka
34   Kasimir Niinimäki
Kyrös-Rasti
3:16 (18)
8:00 (25)
4:44 (29)
10:11 (23)
2:11 (20)
12:38 (19)
2:27 (15)
21:42 (36)
9:04 (39)
24:12 (34)
2:30 (25)
24:38 (34)
26 (14)
24:38  Kasimir Niinimäki
35   Aapo Roininen
Helsingin Suunnistajat
4:03 (34)
9:44 (33)
5:41 (35)
12:37 (33)
2:53 (31)
15:08 (31)
2:31 (18)
21:23 (33)
6:15 (35)
24:38 (36)
3:15 (36)
25:05 (35)
27 (21)
25:05  Aapo Roininen
36   Voima Tuomasjukka
Paimion Rasti
5:40 (38)
9:35 (32)
3:55 (17)
11:54 (30)
2:19 (22)
17:51 (38)
5:57 (41)
21:32 (34)
3:41 (23)
24:26 (35)
2:54 (33)
25:06 (36)
40 (41)
25:06  Voima Tuomasjukka
37   Tuomo Haapala
Paimion Rasti
4:46 (36)
9:23 (31)
4:37 (27)
13:03 (34)
3:40 (41)
18:48 (39)
5:45 (40)
22:50 (37)
4:02 (29)
25:48 (37)
2:58 (34)
26:19 (37)
31 (37)
26:19  Tuomo Haapala
38   Sakari Seppälä
Tuusulan Voima-Veikot
5:24 (37)
12:12 (39)
6:48 (38)
14:12 (39)
2:00 (15)
16:55 (35)
2:43 (25)
23:20 (38)
6:25 (37)
27:59 (38)
4:39 (40)
28:28 (38)
29 (33)
28:28  Sakari Seppälä
39   Leevi Röntynen
Turun Suunnistajat
2:47 (10)
11:45 (37)
8:58 (40)
14:00 (37)
2:15 (21)
17:50 (37)
3:50 (34)
23:25 (39)
5:35 (34)
29:03 (39)
5:38 (41)
29:30 (39)
27 (21)
29:30  Leevi Röntynen
40   Lenni Väisänen
Helsingin Suunnistajat
8:41 (39)
14:10 (40)
5:29 (34)
17:34 (40)
3:24 (40)
21:36 (40)
4:02 (37)
35:08 (40)
13:32 (41)
37:57 (40)
2:49 (31)
38:22 (40)
25 (5)
38:22  Lenni Väisänen
41   Matti Rintanen
Kangasala SK
9:14 (41)
20:23 (41)
11:09 (41)
23:41 (41)
3:18 (38)
27:40 (41)
3:59 (36)
38:08 (41)
10:28 (40)
40:35 (41)
2:27 (22)
41:06 (41)
31 (37)
41:06  Matti Rintanen
   Alvar Seppälä
Lauttakylän Luja
-
-
-
-
-
-
-
-
-
14:31
-
14:56
25
DQ  Alvar Seppälä
   Tommi Liljeström
Helsingin Suunnistajat
-
12:20
-
-
-
27:11
-
32:14
5:03
34:31
2:17
34:59
28
DQ  Tommi Liljeström
| Form of the results:
Suomi Svenska English