SM-maastot Vantaa 12.5.2013

Miehet 12 km

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1,9 km
Intermediate
3,9 km
Intermediate
5,9 km
Intermediate
7,9 km
Intermediate
9,9 km
Intermediate
11,9 km
Finish
12,0 km
 
1.   Lewis Korir Turun Urheiluliitto    11:00:00   5:50 (1)  11:27 (1)  17:04 (1)     28:32 (1)  34:14 (1)  34:51  
2.   Willy Rotich Turun Urheiluliitto    11:00:00   5:55 (6)  11:45 (3)  17:40 (3)     29:54 (2)  35:56 (2)  36:33  
3.   Henri Manninen Jyväskylän Kenttäurheilijat    11:00:00   5:54 (2)  11:44 (2)  17:39 (2)     29:54 (2)  36:03 (3)  36:40  
4.   Jussi Utriainen Lahden Ahkera    11:00:00   5:54 (2)  11:49 (4)  18:03 (4)     30:30 (4)  36:34 (4)  37:14  
5.   Miika Takala Jyväskylän Kenttäurheilijat    11:00:00   5:54 (2)  12:00 (6)  18:08 (6)     30:33 (5)  36:44 (5)  37:21  
6.   Jere Pajunen Joensuun Kataja    11:00:00   5:55 (6)  12:00 (6)  18:18 (8)     30:53 (6)  37:14 (6)  37:53  
7.   Kimmo Randelin Iisalmen Visa    11:00:00   5:55 (6)  12:00 (6)  18:18 (8)     30:56 (7)  37:25 (7)  38:02  
8.   Petteri Kuorikoski Kuortaneen Kunto    11:00:00   5:58 (13)  12:09 (12)  18:27 (11)     31:11 (10)  37:28 (8)  38:05  
9.   Antti-Pekka Niinistö Turun Weikot Yleisurheilu    11:00:00   5:54 (2)  11:49 (4)  18:03 (4)     30:56 (7)  37:36 (9)  38:14  
10.   Marko Tuokko Naantalin Löyly    11:00:00   5:56 (9)  12:01 (9)  18:18 (8)     31:07 (9)  37:39 (10)  38:18  
11.   Jaakko Kero Turun Urheiluliitto    11:00:00   6:00 (15)  12:11 (13)  18:36 (14)     31:30 (11)  37:46 (11)  38:21  
12.   Lasse Suonpää Turun Weikot Yleisurheilu    11:00:00   5:57 (12)  12:11 (13)  18:36 (14)     31:30 (11)  37:50 (12)  38:29  
13.   Francis Kirwa Lahden Ahkera    11:00:00   5:56 (9)  12:03 (10)  18:14 (7)     31:42 (14)  37:59 (13)  38:37  
14.   Matti Rauma Turun Urheiluliitto    11:00:00   5:58 (13)  12:11 (13)  18:35 (13)     31:33 (13)  38:04 (14)  38:43  
15.   Jaakko Nieminen Jyväskylän Kenttäurheilijat    11:00:00   5:56 (9)  12:08 (11)  18:34 (12)     31:58 (15)  38:43 (15)  39:24  
16.   Sami Turkulainen Imatran Urheilijat    11:00:00   6:17 (28)  12:37 (17)  19:07 (16)     32:21 (16)  38:53 (16)  39:32  
17.   Joni Jäntti Savonlinnan Riento    11:00:00   6:03 (16)  12:33 (16)  19:07 (16)     32:22 (17)  39:00 (17)  39:42  
18.   Magnus Hellström Sjundeå IF    11:00:00   6:11 (18)  12:39 (18)  19:15 (18)     32:33 (18)  39:09 (18)  39:51  
19.   Jan Kaas Gamlakarleby IF    11:00:00   6:12 (19)  12:46 (21)  19:25 (19)     33:01 (19)  39:35 (19)  40:15  
20.   Mika Luoto Turun Urheiluliitto    11:00:00   6:13 (20)  12:45 (19)  19:25 (19)     33:02 (20)  39:48 (21)  40:25  
21.   Kai Takkunen Alavieskan Viri    11:00:00   6:13 (20)  12:45 (19)  19:25 (19)     33:02 (20)  39:47 (20)  40:25  
22.   Mika Sällinen Gamlakarleby IF    11:00:00   6:10 (17)  12:46 (21)  19:27 (22)     33:15 (22)  40:05 (22)  40:43  
23.   Jan Backlund Gamlakarleby IF    11:00:00   6:13 (20)  12:53 (24)  19:39 (24)     33:21 (23)  40:11 (23)  40:46  
24.   Matti Teittinen Helsingin Jyry    11:00:00   6:16 (26)  12:53 (24)  19:38 (23)     33:21 (23)  40:11 (23)  40:47  
25.   Mikko Virta Turun Weikot Yleisurheilu    11:00:00   6:15 (25)  12:53 (24)  19:41 (26)     33:33 (25)  40:25 (25)  41:04  
26.   Markku Kalliokoski Jyväskylän Kenttäurheilijat    11:00:00   6:14 (23)  12:47 (23)  19:41 (26)     33:41 (26)  40:45 (26)  41:29  
27.   Ilkka Utriainen Turun Urheiluliitto    11:00:00   6:32 (30)  13:20 (30)  20:14 (29)     34:14 (28)  41:04 (27)  41:45  
28.   Mikko Kuusela Kenttäurheilijat-58    11:00:00   6:16 (26)  12:54 (27)  19:45 (28)     34:14 (28)  41:12 (28)  41:51  
29.   Aku Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat    11:00:00   6:14 (23)  12:54 (27)  19:40 (25)     34:07 (27)  41:21 (29)  42:04  
30.   Maunu Toivari Turun Urheiluliitto    11:00:00   6:25 (29)  13:15 (29)  20:15 (30)     34:52 (30)  42:15 (30)  42:56  
31.   Pekka Stenholm Turun Urheiluliitto    11:00:00   6:34 (31)  13:34 (31)  20:42 (31)     35:19 (31)  42:41 (31)  43:25  
32.   Lasse Hakulinen Helsingin Tarmo    11:00:00   6:36 (32)  13:44 (32)  21:00 (32)     36:03 (32)  43:48 (32)  44:32  
33.   Jari Välikorpi Kenttäurheilijat-58    11:00:00   6:46 (33)  14:08 (33)  21:38 (33)     37:06 (33)  44:44 (33)  45:26  
   Janne Mänkärlä Sjundeå IF    11:00:00                     DNS  
   Jukka Salo Kenttäurheilijat-58    11:00:00                     DNS  
   Joseph Tanui Lahden Ahkera    11:00:00                     DNS  
   Jari Vanhanen Sjundeå IF    11:00:00                     DNS  
   Tommi Hytönen Kenttäurheilijat-58    11:00:00                     DNF  
   Markus Roukala Keski-Uudenmaan Yleisurheilu    11:00:00                     DNS  
   Fredric Portin Sjundeå IF    11:00:00                     DNS  
   Antti Nisonen Mikkelin Kilpa-Veikot    11:00:00                     DNS  
   Jari Nylander Helsingin Tarmo    11:00:00                     DNS  
   Antti Parjanne Sjundeå IF    11:00:00                     DNS  
   Yrjö Pesonen Joensuun Kataja    11:00:00                     DNS  
   Obed Kipkurui Sjundeå IF    11:00:00                     DNF  
   Aapo Leskinen Sjundeå IF    11:00:00                     DNF  
   Panu Lieto Keuruun Kisailijat    11:00:00                     DNS  
   Ari-Pekka Lassila Vetelin Urheilijat    11:00:00                     DNS  
   Jani Lakanen Jyväskylän Kenttäurheilijat    11:00:00                     DNS  
   Matti Liukkonen Sjundeå IF    11:00:00                     DNS  
   Jukka Kero Turun Urheiluliitto    11:00:00                     DNS  
   Hannu Airila Joensuun Kataja    11:00:00                     DNS  
   Jarkko Järvenpää Tampereen Pyrintö    11:00:00                     DNS  
   Abdurahman Hämäläinen Helsingin Tarmo    11:00:00                     DNS  
   Mårten Boström Sjundeå IF    11:00:00                     DNS  
   Juuso Metsälä Joensuun Kataja    11:00:00                     DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English