Oulun Terwahölkkä, maraton ja Veteraanien SM-Maraton 25.5.2013

Miehet maraton

Smart Follow

        Starting time Intermediate
21,1 km
Intermediate
42,1 km
Intermediate
Netto
Finish
42.2 km km
 
1.   Teemu Piksilä Kokkola    12:00:00   1:17:04 (1)  2:37:54 (1)  2:38:06 (1)  2:38:06  
2.   Andreas Norrgård Vasa Skidklubb    12:00:00   1:24:16 (2)  2:54:12 (2)  2:54:22 (2)  2:54:23  
3.   Jaakko Lehto Koski Tl    12:00:00   1:28:44 (4)  3:01:19 (3)  3:01:28 (3)  3:01:30  
4.   Tomi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka    12:00:00   1:29:29 (6)  3:07:19 (4)  3:07:30 (4)  3:07:32  
5.   Mikko Merihaara Oulu Triathlon & Cycling    12:00:00   1:32:27 (12)  3:07:58 (5)  3:08:08 (5)  3:08:10  
6.   Teppo Mäkelä Glascon Oy    12:00:00   1:30:44 (8)  3:08:04 (6)  3:08:15 (6)  3:08:19  
7.   Timo Juntunen Kempele    12:00:00   1:34:34 (15)  3:10:42 (7)  3:10:50 (7)  3:10:54  
8.   Harri Yrttiaho Haukipudas    12:00:00   1:32:25 (10)  3:11:48 (8)  3:11:59 (8)  3:12:01  
9.   Ismo Kullberg Ikiliikkujat Oulu    12:00:00   1:31:03 (9)  3:12:29 (9)  3:12:40 (9)  3:12:43  
10.   Samuli Malmi Helsinki    12:00:00   1:37:56 (19)  3:14:24 (10)  3:14:31 (10)  3:14:37  
11.   Pekka Roivainen Lapinlahden Veto    12:00:00   1:38:56 (20)  3:14:31 (11)  3:14:35 (11)  3:14:44  
12.   Matti Eskelinen Oulu    12:00:00   1:29:47 (7)  3:16:54 (12)  3:17:04 (12)  3:17:07  
13.   Ilari Jounila Squeezy Team    12:00:00   1:34:57 (16)  3:18:55 (13)  3:19:05 (13)  3:19:09  
14.   Topi Karjalainen Muhos    12:00:00   1:40:32 (24)  3:19:39 (14)  3:19:43 (14)  3:19:51  
15.   Juha Kukkonen WSP Finland Oy/RuNsU    12:00:00   1:35:31 (17)  3:19:58 (15)  3:20:12 (15)  3:20:16  
16.   Esa Vehkalahti AfterRacingTeam    12:00:00   1:33:07 (13)  3:20:14 (16)  3:20:26 (16)  3:20:29  
17.   Pekka Leinonen Kuusamo    12:00:00   1:32:26 (11)  3:20:17 (17)  3:20:28 (17)  3:20:31  
18.   Juha Erkkilä Oulu    12:00:00   1:34:33 (14)  3:21:22 (18)  3:21:30 (18)  3:21:35  
19.   Erkki Nissilä LapTi Oy    12:00:00   1:29:23 (5)  3:21:54 (19)  3:22:07 (19)  3:22:07  
20.   Jarkko Vähäkangas Oulun Yliopisto    12:00:00   1:27:15 (3)  3:23:46 (20)  3:24:01 (20)  3:24:04  
21.   Jaakko Mikkonen Nittedal IL If BIL    12:00:00   1:40:24 (23)  3:24:17 (21)  3:24:24 (21)  3:24:31  
22.   Esa Savolainen Tyrnävä    12:00:00   1:40:09 (22)  3:24:49 (22)  3:24:57 (22)  3:25:03  
23.   Antti Siipola Team EB    12:00:00   1:42:35 (27)  3:27:03 (23)  3:27:09 (23)  3:27:16  
24.   Janne Siikaluoma Sodankylä    12:00:00   1:44:31 (34)  3:28:27 (24)  3:28:28 (24)  3:28:37  
25.   Petteri Seppänen Oulu    12:00:00   1:42:40 (28)  3:28:38 (26)  3:28:41 (25)  3:28:47  
26.   Kari Niemelä Oulu    12:00:00   1:42:49 (29)  3:28:38 (25)  3:28:42 (26)  3:28:50  
27.   Onni Vähäaho Lakeuden Kipinä    12:00:00   1:35:49 (18)  3:29:25 (27)  3:29:32 (27)  3:29:37  
28.   Niko Laamanen Oulu    12:00:00   1:42:52 (31)  3:30:00 (28)  3:30:04 (28)  3:30:11  
29.   Tuomas Lappi Nokia Oyj    12:00:00   1:45:15 (37)  3:35:08 (29)  3:35:12 (29)  3:35:22  
30.   Atte Sipola Oulun Yliopisto    12:00:00   1:49:50 (41)  3:37:12 (30)  3:37:07 (30)  3:37:21  
31.   Tuomas Kauppila Oulu    12:00:00   1:47:23 (39)  3:37:33 (31)  3:37:34 (31)  3:37:46  
32.   Mikko Tokola Oulu    12:00:00   1:41:46 (26)  3:37:58 (32)  3:38:05 (32)  3:38:10  
33.   Jukka Ala-Mattila Pattijoki    12:00:00   1:41:28 (25)  3:38:00 (33)  3:38:05 (33)  3:38:10  
34.   Jouko Perttula WSP Finland Oy    12:00:00   1:44:28 (32)  3:38:18 (34)  3:38:24 (34)  3:38:31  
35.   Samuli Huttula Oulun Osuuspankki    12:00:00   1:51:39 (43)  3:40:02 (35)  3:40:01 (35)  3:40:15  
36.   Sami Niska Espoo    12:00:00   1:44:30 (33)  3:40:45 (36)  3:40:53 (36)  3:40:59  
37.   Olli Kohonen Mairean muikeat myllyttäjät    12:00:00   1:49:51 (42)  3:41:16 (37)  3:41:19 (37)  3:41:31  
38.   Lauri Ukkola Oulu    12:00:00   1:51:40 (44)  3:42:18 (38)  3:42:19 (38)  3:42:31  
39.   Juha Romakkaniemi Rovaniemi    12:00:00   1:45:11 (36)  3:42:24 (39)  3:42:32 (39)  3:42:38  
40.   Veli-Matti Ek Varalan Maratonklubi    12:00:00   1:48:18 (40)  3:44:00 (40)  3:44:03 (40)  3:44:13  
41.   Eeku Koponen Oulun Yliopisto    12:00:00   1:44:35 (35)  3:44:03 (41)  3:44:10 (41)  3:44:19  
42.   Kalle-Pekka Lukkari Kajaani    12:00:00   1:42:51 (30)  3:44:13 (42)  3:44:26 (42)  3:44:29  
43.   Sampo Piippo Nokia Oyj    12:00:00   1:51:41 (45)  3:46:10 (43)  3:46:14 (43)  3:46:27  
44.   Jukka Tervaskanto Ounasvaaran Hiihtoseura    12:00:00   1:54:22 (53)  3:52:09 (44)  3:52:23 (45)  3:52:27  
45.   Lauri Hautala Endurance    12:00:00   1:57:11 (60)  3:52:23 (45)  3:52:21 (44)  3:52:35  
46.   Risto Liimatainen   12:00:00   1:58:12 (63)  3:53:32 (47)  3:53:27 (46)  3:53:44  
47.   Joni Jääskeläinen Lapinlahden Veto    12:00:00   1:38:58 (21)  3:53:31 (46)  3:53:42 (48)  3:53:51  
48.   Joona Heikkilä Oulu    12:00:00   1:55:21 (56)  3:53:36 (48)  3:53:40 (47)  3:53:51  
49.   Antti Sundström Oulu    12:00:00   1:51:43 (46)  3:55:20 (49)  3:55:25 (49)  3:55:39  
50.   Pekka Holmi Oulu    12:00:00   1:52:12 (48)  3:55:29 (50)  3:55:26 (50)  3:55:42  
51.   Jussi Hiltunen Oulu    12:00:00   1:58:11 (61)  3:56:16 (52)  3:56:08 (51)  3:56:31  
52.   Jukka Heikkilä Oulu    12:00:00   1:58:11 (62)  3:56:16 (51)  3:56:09 (52)  3:56:31  
53.   Markus Lippo Intersport Joutsensilta    12:00:00   1:59:24 (71)  3:56:36 (53)  3:56:25 (53)  3:56:47  
54.   Matias Pynnönen Rovaniemi    12:00:00   1:56:38 (58)  3:57:19 (54)  3:57:13 (55)  3:57:33  
55.   Jarmo Jämsén Eximia Business Intelligence    12:00:00   1:58:28 (66)  3:57:20 (55)  3:57:12 (54)  3:57:33  
56.   Jaakko Tähtinen Droit    12:00:00   1:52:45 (49)  3:57:21 (56)  3:57:18 (56)  3:57:35  
57.   Kalevi Väisänen Pudasjärvi    12:00:00   1:59:25 (72)  3:57:24 (58)  3:57:20 (57)  3:57:39  
58.   Toni Pystö Sotkamo    12:00:00   1:46:54 (38)  3:57:23 (57)  3:57:28 (58)  3:57:39  
59.   Matti Heinonen Eeron ja Hennin talli    12:00:00   2:01:31 (79)  3:57:59 (59)  3:57:50 (59)  3:58:12  
60.   Jani Tyni Porvoo    12:00:00   1:58:30 (67)  3:58:05 (60)  3:58:05 (60)  3:58:16  
61.   Marko Sarkkinen Viispuu Oy    12:00:00   1:59:23 (69)  3:58:30 (61)  3:58:29 (62)  3:58:46  
62.   Miika Moilanen Vison Oy    12:00:00   1:59:27 (75)  3:58:30 (62)  3:58:28 (61)  3:58:46  
63.   Jukka Kilpeläinen Siikalatvan Juoksukoulu    12:00:00   1:59:25 (73)  3:59:27 (63)  3:59:23 (63)  3:59:40  
64.   Jukka Klemetti Oulun Osuuspankki    12:00:00   1:54:38 (55)  4:03:56 (64)  4:03:58 (64)  4:04:12  
65.   Tommi Korpi Kokkola    12:00:00   1:59:26 (74)  4:06:14 (65)  4:06:09 (65)  4:06:28  
66.   Tuomas Koistinen Ii    12:00:00   2:02:25 (83)  4:06:47 (66)  4:06:36 (66)  4:06:57  
67.   Elmeri Lämsä Oulu    12:00:00   2:06:56 (89)  4:07:14 (67)  4:07:03 (67)  4:07:26  
68.   Iikka Yrjänä Siikajoki    12:00:00   1:58:14 (65)  4:08:02 (68)  4:08:08 (70)  4:08:19  
69.   Matti Riekki Tampere    12:00:00   1:59:24 (70)  4:08:10 (69)  4:08:07 (68)  4:08:27  
70.   Ari Pohjanen Tornio    12:00:00   2:01:33 (80)  4:08:14 (70)  4:08:07 (69)  4:08:28  
71.   Petri Pääkkönen Lievestuore    12:00:00   2:00:58 (78)  4:08:51 (71)  4:08:37 (71)  4:09:00  
72.   Ilpo Mettovaara Team EB    12:00:00   1:56:46 (59)  4:09:51 (72)  4:09:44 (72)  4:10:08  
73.   Jarkko Kallio ONMKYU/KKM    12:00:00   1:59:07 (68)  4:10:04 (73)  4:10:00 (73)  4:10:18  
74.   Tuukka Timonen Oulun Yliopisto    12:00:00   2:02:10 (81)  4:15:34 (74)  4:15:28 (74)  4:15:50  
75.   Elias Juhani Koski Oulu    12:00:00   2:02:59 (85)  4:17:03 (75)  4:16:55 (75)  4:17:18  
76.   Jaakko Matinolli Oulu    12:00:00   1:58:13 (64)  4:17:17 (76)  4:17:19 (76)  4:17:34  
77.   Markku Aunio Oulu    12:00:00   2:04:34 (87)  4:18:43 (77)  4:18:24 (77)  4:18:54  
78.   Juha Palomäki Alavus    12:00:00   1:54:04 (52)  4:19:31 (78)  4:19:33 (78)  4:19:46  
79.   Jari Salo Oulun Yliopisto    12:00:00   1:56:32 (57)  4:19:46 (79)  4:19:43 (79)  4:19:59  
80.   Niko Kemppainen Puolanka    12:00:00   2:02:21 (82)  4:20:58 (80)  4:20:52 (80)  4:21:13  
81.   Henri Kontola Procant    12:00:00   2:11:20 (93)  4:22:21 (81)  4:22:12 (81)  4:22:36  
82.   Timo Sinervo Suomen NMKY    12:00:00   2:02:36 (84)  4:23:30 (82)  4:23:28 (82)  4:23:47  
83.   Petri Korpela Kempele    12:00:00   2:05:49 (88)  4:27:45 (83)  4:27:35 (83)  4:28:03  
84.   Antti Henttonen Helsinki    12:00:00   2:04:03 (86)  4:28:31 (84)  4:28:27 (84)  4:28:48  
85.   Piotr Legutko Ericpol    12:00:00   1:59:28 (76)  4:28:49 (85)  4:28:42 (85)  4:29:04  
86.   Sakari Mäenpää Airlon Oy    12:00:00   1:54:28 (54)  4:29:01 (86)  4:29:12 (87)  4:29:20  
87.   Johannes Kurtti Intersport Joutsensilta    12:00:00   2:13:25 (96)  4:29:21 (87)  4:29:08 (86)  4:29:33  
88.   Jukka Päkkälä Oulu    12:00:00   1:53:23 (50)  4:29:28 (88)  4:29:30 (88)  4:29:44  
89.   Daniel Pakkala Haukipudas    12:00:00   2:09:29 (91)  4:33:47 (89)  4:33:41 (89)  4:34:03  
90.   Reijo Parkkila Ylivieska    12:00:00   2:10:08 (92)  4:35:36 (90)  4:35:30 (90)  4:35:51  
91.   Glenn Orgehoskie Slidell Loutsiana USA    12:00:00         4:38:32 (91)  4:39:43  
92.   Antti Yliniemi Nokia Siemens Networks    12:00:00   2:13:21 (95)  4:39:45 (91)  4:39:35 (92)  4:40:00  
93.   Jani Otsukka Nokia Siemens Networks / Team L    12:00:00   1:51:58 (47)  4:41:28 (92)  4:41:32 (93)  4:41:46  
94.   Samuli Kotilainen Videra    12:00:00   2:18:17 (99)  4:44:37 (93)  4:44:22 (94)  4:44:52  
95.   Sami Niskala At-Artic Oy    12:00:00   2:12:49 (94)  4:45:27 (94)  4:45:24 (95)  4:45:51  
95.   Mikko Tapaninaho Loomis    12:00:00   1:59:49 (77)  4:45:27 (95)  4:45:31 (96)  4:45:51  
97.   Kimmo Kaunisto Isokyrö    12:00:00   2:08:02 (90)  4:46:17 (96)  4:46:19 (97)  4:46:36  
98.   Hannu Österberg Österbears    12:00:00   1:54:01 (51)  4:50:16 (97)  4:50:29 (98)  4:50:45  
99.   Mika Kukkonen Oulu    12:00:00   2:13:28 (98)  4:52:48 (98)  4:52:36 (99)  4:53:05  
100.   Risto Pohjola J. Kärkkäinen Oy    12:00:00   2:13:27 (97)  5:00:20 (99)  5:00:08 (100)  5:00:32  
101.   Karri Nikunen Oulun Yliopisto    12:00:00   2:31:07 (100)  5:12:37 (100)  5:12:39 (101)  5:12:59  
   Zhu Han University of Houston USA    12:00:00            DNS  
   Olli-Pekka Siltala Kajaani    12:00:00            DNF  
   Lauri Suua Aalto-yliopisto    12:00:00            DNS  
   Marko Mattila Keminmaa    12:00:00            DNF  
   Timo Tyynismaa KulPe    12:00:00            DNS  
   Juha-Pekka Käkelä Oulun kaupunki    12:00:00            DNF  
   Janne Kotanieni Tornio    12:00:00            DNF  
   Jarkko Väätämöinen Sannin talli    12:00:00            DNF  
   Esa Haahti Rovaniemi    12:00:00            DNF  
   Joel Lehtikangas Muotoiluasema Oy    12:00:00            DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English