Kansainvälinen 41. Lassen Hölkkä Myrskylässä 14.9.2014

10,3 km miehet

Smart Follow

        Starting time Intermediate
9,9 km
Finish
10,25 km
 
1.   Jukka Keskisalo Joensuun Kataja    13:00:00   31:26 (1)  32:27  
2.   Antti-Pekka Niinistö TuWe YU    13:00:00   32:17 (2)  33:23  
3.   Mikael Fabritius Lapinjärvi    13:00:00   34:11 (3)  35:21  
4.   Janne Rauta Kouvolan Pojat    13:00:00   34:44 (4)  35:57  
5.   Anssi Laine Lahti    13:00:00   34:55 (5)  36:05  
6.   Lauri Lappalainen Olan Jymy    13:00:00   35:45 (6)  37:01  
7.   Ville Laine Nastolan Naseva    13:00:00   37:03 (7)  38:16  
8.   Arto Peltola Sippolan Kunto    13:00:00   37:10 (8)  38:24  
9.   Markku Kaarlela Kotka    13:00:00   37:16 (9)  38:34  
10.   Jorma Amur Heinola    13:00:00   38:28 (10)  39:51  
11.   Joonas Lotta Lahden Hiihtoseura    13:00:00   38:42 (11)  39:57  
12.   Antero Manninen X-tri Lahti    13:00:00   39:00 (12)  40:22  
13.   Timo Talvi Seinäjoen seudun urheilijat    13:00:00   39:47 (13)  41:08  
14.   Simo Puumalainen Karjala Triathlon    13:00:00   40:14 (15)  41:26  
15.   Matias Jukka Hyvinkään seudun urheilijat    13:00:00   40:15 (16)  41:30  
16.   Kari Hietamies Porvoon Urheilijat    13:00:00   40:06 (14)  41:32  
17.   Pasi Heinonen Palokka    13:00:00   40:18 (17)  41:39  
18.   Pasi Taskinen Stamina TC    13:00:00   40:24 (18)  41:48  
19.   Arto Kuusisto SUL    13:00:00   40:37 (19)  41:57  
20.   Tomi Haarala Helsinki    13:00:00   40:40 (20)  42:04  
21.   Mikko Pihlajavesi Vantaa    13:00:00   40:57 (21)  42:17  
22.   Kari Mäntyharju Octobus Lohja Triathlon    13:00:00   41:01 (22)  42:23  
23.   Jussi Joensuu Koskitukki Oy/Järvelä    13:00:00   41:10 (23)  42:30  
24.   Erno Koskenmäki Porvoon Urheilijat    13:00:00   43:24 (24)  44:49  
25.   Peter Heikkerö Porvoon Urheilijat    13:00:00   43:55 (25)  45:19  
26.   Esa Heinonen Xtri Lahti    13:00:00   44:08 (26)  45:39  
27.   Mikko Hietanen Helsinki    13:00:00   44:23 (27)  45:47  
28.   Jari Nieminen Padasjoen Yritys    13:00:00   44:26 (28)  45:58  
29.   Ilkka Pihlajamäki Orimattila    13:00:00   44:40 (29)  46:13  
30.   Tony Meyer Helsinki    13:00:00   45:19 (30)  46:43  
31.   Jussi Ylimartimo Tuusula    13:00:00   45:43 (31)  47:10  
32.   Jari Haikkola MyMy    13:00:00   45:49 (32)  47:19  
33.   Peter Ståhl IF Sibbo Vargarna    13:00:00   45:53 (33)  47:25  
34.   Markku Kinnunen Kotilieden Turva    13:00:00   46:21 (34)  47:47  
35.   Mikko Nieminen Espoon Etanat    13:00:00   46:32 (35)  47:57  
36.   Algot Silvennoinen US Tähti / IF Stjärnan    13:00:00   46:49 (36)  48:13  
37.   Pekka Virtanen Myrskylän Myrsky    13:00:00   46:52 (37)  48:19  
38.   Mikko Saarnio Helsinki    13:00:00   46:59 (39)  48:22  
39.   Matias Suonpää Punaportin Blues, Hämeenlinna    13:00:00   46:58 (38)  48:25  
40.   Heikki Vilén Tampere    13:00:00   47:03 (41)  48:32  
41.   Teuvo Karvonen PU    13:00:00   47:02 (40)  48:41  
42.   Pasi Kauppila Valkeala    13:00:00   47:06 (42)  48:47  
43.   Olavi Heino Octobus Lohja Triathlon    13:00:00   47:29 (43)  48:56  
44.   Esa Rajala Tampereen Maratonklubi    13:00:00   47:40 (44)  49:07  
45.   Teemu Silvennoinen US Tähti / IF Stjärnan    13:00:00   47:45 (45)  49:17  
46.   Matti Harju Porvoo    13:00:00   47:50 (46)  49:21  
47.   Joona Heikkerö Porvoon Urheilijat    13:00:00   47:50 (47)  49:24  
48.   Markku Engberg Padasjoen Yritys    13:00:00   47:53 (48)  49:28  
49.   Arto Peräkylä Loviisa    13:00:00   47:54 (49)  49:29  
50.   Antti Hämäläinen MyMy    13:00:00   47:55 (50)  49:33  
51.   Eelis Heinonen US Tähti / IF Stjärnan    13:00:00   48:34 (53)  49:51  
52.   Otto Valtamo Hollola    13:00:00   48:26 (51)  49:58  
53.   Kristen Sande Porvoo    13:00:00   48:33 (52)  49:59  
54.   Vesa Torppala Lahti    13:00:00   48:34 (54)  50:08  
55.   Jaanus Roots Viro    13:00:00   48:55 (55)  50:26  
56.   Paavo Tomminen Hamina    13:00:00   49:09 (56)  50:55  
57.   Joni Haarala Lahti    13:00:00   49:20 (57)  51:03  
58.   Sami Nurminen Koskitukki Oy/Järvelä    13:00:00   49:42 (58)  51:19  
59.   Juha Niemi Iitin Pyrintö    13:00:00   49:50 (59)  51:21  
60.   Aki Virta Sulkava    13:00:00   49:59 (60)  51:30  
61.   Isto Laine Kouvola    13:00:00   49:59 (62)  51:42  
62.   Vesa Kiuru Finrail Oy/Kuusankoski    13:00:00   49:59 (61)  51:42  
63.   Reijo Airikka Lahti    13:00:00   50:11 (63)  51:51  
64.   Pekka Liekkola Lahti    13:00:00   51:03 (64)  52:40  
65.   Timo Martikainen Puumala    13:00:00   51:04 (65)  52:43  
66.   Sami Pulkkanen Myrskylä    13:00:00   51:08 (66)  52:53  
67.   Reino Kössö Porvoo    13:00:00   51:37 (68)  53:20  
68.   Eero Takki Kouvola    13:00:00   51:33 (67)  53:24  
69.   Kalevi Toppari Kunto-Pirkat    13:00:00   51:52 (69)  53:32  
70.   Teuvo Lähde Kerkkoon Urheilijat    13:00:00   51:55 (70)  53:39  
71.   Sami Saarela     13:00:00   51:59 (71)  53:39  
72.   Mikko Heinonen Helsinki    13:00:00   52:28 (72)  54:14  
73.   Reijo Kauppila Uusi-Summa/Hamina    13:00:00   52:41 (74)  54:16  
74.   Anders Mattila Viirilä    13:00:00   52:36 (73)  54:27  
75.   Markku Mäkelä Tuuloksen Tykit    13:00:00   52:47 (75)  54:37  
76.   Patrik Blomqvist Karhulan Katajaiset    13:00:00   53:17 (77)  54:49  
77.   Seppo Ahonen Nurmijärvi    13:00:00   53:08 (76)  54:55  
78.   Olli Ahola Vehkalahden Veikot    13:00:00   53:25 (78)  55:15  
79.   Keijo Hämäläinen Koria    13:00:00   53:58 (79)  55:38  
80.   Rony Kalenius Hindersby    13:00:00   54:13 (83)  55:48  
81.   Unto Mustonen Hyvinkää    13:00:00   54:08 (80)  55:53  
82.   Mikko Kallas Tohina    13:00:00   54:12 (82)  56:04  
83.   Mike Jagielski Pukkilan Puristus    13:00:00   54:11 (81)  56:04  
84.   Juha Högström Myrskylän Myrsky    13:00:00   54:48 (84)  56:42  
85.   Leevi Lehikoinen Vantaa    13:00:00   55:01 (85)  56:45  
86.   Meelis Minn Running Expert Viro    13:00:00   56:05 (87)  57:44  
87.   Antero Nuuttila Olan Jymy    13:00:00   55:48 (86)  57:49  
88.   Hannu Hutri PawPaw/Vantaa    13:00:00   56:12 (88)  57:55  
89.   Seppo Ollinen Lahti Sport    13:00:00   56:58 (90)  58:46  
90.   Markku Koponen Kouvola    13:00:00   56:44 (89)  58:57  
91.   Jaakko Heinonen US Tähti / IF Stjärnan    13:00:00   57:22 (91)  59:08  
92.   Herbert Fallström Porvoo PU    13:00:00   57:26 (92)  59:31  
93.   Manu Hyvärinen Porlammin Pyry    13:00:00   58:08 (93)  59:42  
94.   Hannu Pasanen Sulkava    13:00:00   58:25 (94)  1:00:08  
95.   Thomas Kurki Porvoo    13:00:00   58:34 (95)  1:00:32  
96.   Keijo Karjunen Ruokolahden raju    13:00:00   58:46 (96)  1:00:39  
97.   Tom Heljös Myrskylän Myrsky    13:00:00   58:59 (97)  1:00:52  
98.   Pentti Harjula Pukkila    13:00:00   59:26 (99)  1:01:02  
99.   Taneli Heinonen Hölkkämäyrät    13:00:00   59:12 (98)  1:01:06  
100.   Kim Bergroth HIFK-Helsinki    13:00:00   59:43 (100)  1:01:48  
101.   Perttu Pitkänen Oitti    13:00:00   1:00:22 (101)  1:02:22  
102.   Nisse Viren Myrskylän Myrsky    13:00:00   1:00:43 (102)  1:02:42  
103.   Jere Harjula Pukkila    13:00:00   1:01:27 (105)  1:02:59  
104.   Markku Eskelinen Koskitukki Oy/Järvelä    13:00:00   1:01:25 (104)  1:03:18  
105.   Simo Syrjälä Längelmäki    13:00:00   1:01:22 (103)  1:03:37  
106.   Erkki Saarilampi Luumäki    13:00:00   1:02:07 (106)  1:04:16  
107.   Antti Poikela Koskitukki Oy/Järvelä    13:00:00   1:02:21 (107)  1:04:32  
108.   Paavo Tomminen Lahti    13:00:00   1:03:02 (108)  1:04:48  
109.   Antti Niemi Orimattila    13:00:00   1:03:04 (109)  1:05:00  
110.   Mika Hakkarainen Lahti    13:00:00   1:03:39 (110)  1:05:48  
111.   Frank Weckström Porvoo    13:00:00   1:03:49 (111)  1:05:50  
112.   Peter Boberg PK/Pernaja    13:00:00   1:04:00 (112)  1:05:54  
113.   Hannu Toponen Järvenpää    13:00:00   1:04:16 (113)  1:06:29  
114.   Hannu Alanne Myrskylän Myrsky    13:00:00   1:05:00 (114)  1:07:14  
115.   Marko Jyllilä Haukilahden Työväen ampujat    13:00:00   1:05:36 (115)  1:07:54  
116.   Anders Weckström Porvoo    13:00:00   1:06:20 (116)  1:08:40  
117.   Kari Mielonen Lahti    13:00:00   1:07:28 (117)  1:09:35  
118.   Miki Garam Hopealaakson hurjat    13:00:00   1:07:46 (118)  1:09:38  
119.   Juha Hyvärinen Koskitukki Oy/Järvelä    13:00:00   1:07:58 (119)  1:09:53  
120.   Richard Garam Hopealaakson Hurjat    13:00:00   1:08:47 (120)  1:11:20  
121.   Juha Kulpakko Helsinki    13:00:00   1:10:05 (121)  1:12:24  
122.   Pentti Ylöstalo Porvoo    13:00:00   1:11:11 (122)  1:13:40  
123.   Taisto Siira Artjärven Ahjo    13:00:00   1:11:27 (123)  1:13:56  
124.   Pekka Kautto Jyväskylä    13:00:00   1:12:28 (124)  1:14:45  
125.   Mikko Turkki Väskilän Voima    13:00:00   1:13:10 (125)  1:15:36  
126.   Jukka Helokumpu Askola    13:00:00   1:14:52 (126)  1:16:23  
127.   Kari Kettunen Askola    13:00:00   1:14:57 (127)  1:17:13  
128.   Tom Wickholm UFK    13:00:00   1:14:58 (128)  1:17:31  
129.   Lajos Garam Hopealaakson hurjat    13:00:00   1:18:24 (129)  1:21:14  
130.   Esa Nummila kirkkonummen judoseura    13:00:00   1:19:44 (131)  1:21:59  
131.   Eemil Nummila Kirkkonummen Judoseura    13:00:00   1:19:44 (131)  1:22:00  
132.   Veijo Kytö Valkeala    13:00:00   1:19:31 (130)  1:22:51  
133.   Jaakko Kauppila Kouvola    13:00:00   1:20:51 (133)  1:23:21  
134.   Peter Lauren UFK    13:00:00   1:23:40 (134)  1:26:27  
   Antti Erola Koskitukki Oy/Järvelä    13:00:00      DNS  
   Teemu Eskola Pukkilan Vesa    13:00:00      DNS  
   Isto Knaapinen Lahti    13:00:00      DNS  
   Ville-Veikko Sainio Mynämäen Isku    13:00:00      DNS  
   Lasse Suonpää Turun Weikot    13:00:00      DNS  
   Jari Tuominen Myrskylän Myrsky    13:00:00      DNS  
   Eero Vaahto HPS    13:00:00      DNS  
   Lauri Vaahto Pakilan Veto    13:00:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English