Terwahölkkä ja -maraton 24.5.2014

Miehet 40 maraton

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,35 km
Intermediate
14,86 km
Intermediate
20,66 km
Intermediate
24,51 km
Intermediate
35,96 km
Intermediate
41,76 km

Finish
42,2 km km
 
1.   Svante Kärkkäinen Hukka  FIN  12:00:00   13:29 (1)  1:01:05 (1)  1:24:55 (1)  1:41:08 (1)  2:31:19 (1)  2:56:42 (1)  2:58:31 (1)  2:58:31  
2.   Antti Tiri Kuntopirkat  FIN  12:00:00   13:41 (2)  1:02:25 (2)  1:26:47 (2)  1:43:04 (2)  2:32:56 (2)  2:57:36 (3)  2:59:16 (2)  2:59:16  
3.   Harri Koponen Rauhalahti Road Runners  FIN  12:00:00   14:15 (4)  1:03:10 (4)  1:27:40 (4)  1:43:59 (4)  2:32:59 (4)  2:57:31 (2)  2:59:18 (3)  2:59:19  
4.   Miska Luoto Puistolan Urheilijat  FIN  12:00:00   14:01 (3)  1:03:08 (3)  1:27:35 (3)  1:43:57 (3)  2:32:59 (3)  2:57:38 (4)  2:59:29 (4)  2:59:32  
5.   Jukka Hannuniemi Automyynti M.Kontio  FIN  12:00:00   14:31 (5)  1:05:10 (5)  1:30:44 (5)  1:47:53 (5)  2:43:01 (5)  3:12:39 (5)  3:14:45 (5)  3:14:45  
6.   Mika Mörsäri Polarhouse, Keminmaa  FIN  12:00:00   14:53 (7)  1:06:39 (6)  1:32:39 (6)  1:49:52 (6)  2:46:12 (6)  3:17:23 (6)  3:19:14 (6)  3:19:16  
7.   Pekka Juntunen Oulu  FIN  12:00:00   14:42 (6)  1:06:54 (7)  1:32:55 (7)  1:50:44 (7)  2:47:41 (7)  3:18:15 (7)  3:20:23 (7)  3:20:26  
8.   Jori Brander Häjyt / Tampere  FIN  12:00:00   15:53 (8)  1:11:02 (8)  1:38:34 (8)  1:57:10 (8)  2:56:15 (8)  3:27:51 (8)  3:30:07 (8)  3:30:15  
9.   Timo Kääriäinen Kastelli-talot Oy  FIN  12:00:00   16:26 (9)  1:13:28 (10)  1:41:41 (10)  2:00:52 (10)  2:58:59 (10)  3:28:31 (9)  3:30:24 (9)  3:30:32  
10.   Jarmo Riikola Raahe  FIN  12:00:00   16:40 (11)  1:13:19 (9)  1:41:40 (9)  2:00:40 (9)  2:58:38 (9)  3:29:44 (10)  3:31:52 (10)  3:32:06  
11.   Kaj Zimmerbauer Seinäjoki  FIN  12:00:00   16:50 (12)  1:14:35 (11)  1:43:09 (11)  2:02:29 (11)  3:02:23 (11)  3:32:57 (11)  3:35:03 (11)  3:35:17  
12.   Jouni Niemi Nokia/NSN  FIN  12:00:00   19:47 (23)  1:19:24 (15)  1:48:17 (14)  2:07:23 (12)  3:05:44 (12)  3:36:18 (12)  3:37:13 (12)  3:38:15  
13.   Thomas Wihlman OYS vapari  FIN  12:00:00   18:21 (14)  1:19:46 (16)  1:50:22 (16)  2:11:25 (16)  3:13:32 (13)  3:45:04 (13)  3:46:40 (13)  3:47:10  
14.   Jan Lågland Kokkola  FIN  12:00:00   19:04 (17)  1:21:35 (17)  1:52:35 (17)  2:12:53 (17)  3:14:59 (15)  3:46:20 (14)  3:47:45 (14)  3:48:26  
15.   Antti Hokkanen Kauppilan Marathon Team  FIN  12:00:00   18:26 (15)  1:18:33 (14)  1:49:21 (15)  2:09:30 (15)  3:17:28 (16)  3:51:17 (15)  3:52:52 (15)  3:53:27  
16.   Marko Sarkkinen Viispuu Oy  FIN  12:00:00   19:00 (16)  1:22:36 (18)  1:54:22 (18)  2:15:55 (18)  3:20:37 (18)  3:52:01 (16)  3:53:05 (16)  3:54:03  
17.   Janne Haapala Oulu  FIN  12:00:00   17:26 (13)  1:17:40 (13)  1:47:58 (13)  2:08:10 (14)  3:14:02 (14)  3:52:48 (17)  3:55:12 (17)  3:55:27  
18.   Harri Peltomaa KaKa Maraton  FIN  12:00:00   19:33 (21)  1:23:49 (22)  1:55:38 (21)  2:17:13 (21)  3:23:02 (19)  3:55:46 (18)  3:57:28 (18)  3:58:07  
19.   Juha Romakkaniemi Rovaniemi  FIN  12:00:00   19:07 (18)  1:22:45 (19)  1:54:30 (19)  2:16:23 (20)  3:23:43 (20)  3:56:46 (19)  3:58:33 (20)  3:59:03  
20.   Timo Kinnunen Nokia/NSN  FIN  12:00:00   19:36 (22)  1:25:59 (23)  1:58:43 (23)  2:20:24 (23)  3:25:46 (21)  3:57:02 (20)  3:58:30 (19)  3:59:08  
21.   Janne Kinnunen Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00   16:36 (10)  1:15:13 (12)  1:46:14 (12)  2:07:42 (13)  3:20:11 (17)  4:02:42 (21)  4:05:07 (22)  4:05:19  
22.   Petri Pöykiö Oulu  FIN  12:00:00   20:45 (24)  1:26:12 (24)  1:59:05 (24)  2:21:11 (24)  3:29:01 (23)  4:03:02 (22)  4:04:34 (21)  4:05:40  
23.   Jukka Nissilä Dekotalo Oy  FIN  12:00:00   19:25 (20)  1:22:53 (20)  1:54:34 (20)  2:16:10 (19)  3:25:50 (22)  4:04:54 (23)  4:06:14 (23)  4:07:26  
24.   Antti Heikinmatti Kemi  FIN  12:00:00   19:09 (19)  1:23:47 (21)  1:56:36 (22)  2:18:23 (22)  3:29:46 (24)  4:15:51 (24)  4:17:48 (24)  4:18:34  
25.   Velu Hietanen Sieppijärven Sisu  FIN  12:00:00   20:57 (25)  1:28:38 (25)  2:02:53 (25)  2:25:46 (25)  3:39:15 (25)  4:16:40 (25)  4:17:55 (25)  4:19:07  
26.   Mika Ekoluoma Lybeckerin käsi- ja taideteolli  FIN  12:00:00   24:01 (30)  1:36:56 (31)  2:12:32 (27)  2:36:28 (28)  3:49:15 (26)     4:25:52 (26)  4:27:25  
27.   Sami Luomanperä Oulu  FIN  12:00:00   22:41 (27)  1:35:01 (27)     2:36:08 (27)  3:51:52 (27)     4:33:13 (27)  4:34:35  
28.   Jarkko Hautamäki Caverion  FIN  12:00:00   21:13 (26)  1:30:27 (26)  2:05:18 (26)  2:28:53 (26)  3:53:14 (28)  4:39:58 (26)  4:41:44 (28)  4:42:55  
29.   Janne Kollin Haapavesi  FIN  12:00:00   24:39 (31)  1:36:32 (29)  2:12:39 (28)  2:37:18 (29)  4:02:48 (29)  4:48:02 (27)  4:49:23 (29)  4:51:07  
30.   Harri Niemelä Schneider Electric  FIN  12:00:00   23:22 (28)  1:36:30 (28)  2:12:41 (29)  2:37:56 (30)  4:10:43 (30)  4:53:37 (28)  4:54:34 (30)  4:56:17  
31.   Risto Tuppurainen Swaninsuon mustat joutsenet  FIN  12:00:00   23:50 (29)  1:36:38 (30)  2:14:47 (30)  2:42:28 (31)  4:16:09 (31)  5:07:01 (29)  5:08:16 (31)  5:09:53  
   Marko Mykkänen Oulu  FIN  12:00:00                        DNF  
   Petri Hänninen Oulu  FIN  12:00:00                        DNS  
   Marko Ekoluoma Yrjö A  FIN  12:00:00                        DNS  
   Aapo Timonen Nokia/NSN  FIN  12:00:00                        DNS  
   Timo Nousiainen We run Oulu  FIN  12:00:00                        DNF  
   Harri Väisänen Caverion  FIN  12:00:00                        DNF  
   Henri Kynsilehto Ei seuraa  FIN  12:00:00                        DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English