Terwahölkkä ja -maraton 24.5.2014

Miehet 45 maraton

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,35 km
Intermediate
14,86 km
Intermediate
20,66 km
Intermediate
24,51 km
Intermediate
35,96 km
Intermediate
41,76 km

Finish
42,2 km km
 
1.   Teppo Ronkainen Sokos Hotel Vaakuna Rovaniemi  FIN  12:00:00   11:52 (1)  53:32 (1)  1:14:54 (1)  1:29:09 (1)  2:13:19 (1)  2:35:52 (1)  2:37:31 (1)  2:37:31  
2.   Jyrki Ilvesluoto Rovaniemi  FIN  12:00:00   13:18 (2)  59:14 (2)  1:22:22 (2)  1:38:03 (2)  2:26:28 (2)  2:51:42 (2)  2:53:31 (2)  2:53:31  
3.   Hansi Kitti ONMKY/Jänispalvelu  FIN  12:00:00   14:00 (4)  1:03:08 (4)  1:27:35 (4)  1:43:57 (4)  2:32:59 (3)  2:57:41 (3)  2:59:24 (3)  2:59:26  
4.   Olli Kyyhkönen Kemijärvi  FIN  12:00:00   13:59 (3)  1:03:06 (3)  1:27:32 (3)  1:43:55 (3)  2:33:31 (4)  2:59:25 (4)  3:01:17 (4)  3:01:19  
5.   Kari-Pekka Raappana Alatornion Pirkat  FIN  12:00:00   14:51 (5)  1:06:22 (5)  1:32:22 (5)  1:49:30 (5)  2:42:54 (5)  3:09:37 (5)  3:11:21 (5)  3:11:23  
6.   Markku Hilden Kangasala  FIN  12:00:00   14:58 (6)  1:06:57 (6)  1:33:24 (6)  1:51:01 (6)  2:47:41 (6)  3:18:54 (6)  3:21:19 (6)  3:21:22  
7.   Simo Välikangas Kemijärvi  FIN  12:00:00   16:28 (9)  1:13:20 (9)  1:41:42 (9)  2:00:28 (8)  2:58:10 (8)  3:27:34 (7)  3:29:25 (7)  3:29:38  
8.   Juha Torvikoski Oulu  FIN  12:00:00   16:24 (8)  1:13:09 (8)  1:41:34 (8)  2:00:30 (9)  2:58:10 (7)  3:27:34 (7)  3:29:26 (8)  3:29:38  
9.   Jari Manninen Prisma Kuusamo  FIN  12:00:00   17:03 (14)  1:14:34 (13)  1:43:05 (12)  2:02:18 (12)  2:59:25 (9)  3:29:04 (9)  3:31:06 (9)  3:31:21  
10.   Jari Välijeesiö Rovakaira  FIN  12:00:00   15:46 (7)  1:11:50 (7)  1:40:40 (7)  1:59:52 (7)  3:00:27 (10)  3:31:46 (10)  3:33:44 (10)  3:33:53  
11.   Ari Vihriälä Liminka  FIN  12:00:00   16:43 (10)  1:14:01 (10)  1:42:11 (10)  2:01:06 (10)  3:02:01 (11)  3:32:40 (11)  3:34:31 (11)  3:34:44  
12.   Jari Seppälä Arpela  FIN  12:00:00   16:54 (12)  1:15:42 (14)  1:44:40 (14)  2:04:00 (14)  3:03:16 (13)  3:35:24 (12)  3:37:26 (12)  3:37:47  
13.   Kai Huuhka Nokia/NSN  FIN  12:00:00   16:49 (11)  1:14:02 (11)  1:42:25 (11)  2:01:41 (11)  3:02:41 (12)  3:38:03 (13)  3:40:03 (13)  3:40:19  
14.   Ville Sirviö Normek  FIN  12:00:00   18:07 (17)  1:17:18 (15)  1:47:29 (15)  2:07:43 (15)  3:10:29 (14)  3:43:28 (14)  3:45:16 (14)  3:45:44  
15.   Jarmo Nasi Sodankylä  FIN  12:00:00   18:17 (19)  1:19:44 (20)  1:50:43 (20)  2:11:38 (20)  3:15:47 (18)  3:49:01 (15)  3:50:36 (15)  3:51:13  
16.   Pasi Tapola IBM Spotlab  FIN  12:00:00   18:03 (16)  1:18:00 (17)  1:48:27 (17)  2:09:06 (16)  3:14:35 (16)  3:49:39 (16)  3:51:47 (16)  3:52:13  
17.   Petri Junttila Nokia/NSN  FIN  12:00:00   18:17 (19)  1:18:41 (19)  1:48:37 (18)  2:09:28 (18)  3:15:37 (17)  3:50:25 (17)  3:52:18 (17)  3:52:51  
18.   Tuomas Hölsä Siptune Long Run  FIN  12:00:00   17:02 (13)  1:14:02 (12)  1:43:17 (13)  2:03:54 (13)  3:11:58 (15)  3:51:35 (18)  3:53:40 (18)  3:53:51  
19.   Arto Tapio Team Artic  FIN  12:00:00   18:10 (18)  1:17:34 (16)  1:48:23 (16)  2:09:39 (19)  3:19:44 (21)  3:54:51 (19)  3:56:43 (19)  3:57:14  
20.   Tuomo Vääräniemi Taivalkoski  FIN  12:00:00   18:49 (21)  1:21:10 (22)  1:51:33 (22)  2:12:50 (22)  3:19:51 (22)  3:56:12 (20)  3:58:02 (20)  3:58:32  
21.   Heikki Ojala Haukiputaan Heitto  FIN  12:00:00   19:13 (26)  1:21:37 (24)  1:52:47 (23)  2:13:15 (23)  3:18:37 (19)  5:13:39 (32)  3:58:42 (21)  3:59:20  
22.   Jyrki Salokorpi Polar Electro Oy  FIN  12:00:00   19:06 (24)  1:22:42 (26)  1:54:22 (26)  2:15:20 (25)  3:20:58 (23)  3:59:01 (21)  4:00:53 (22)  4:01:39  
23.   Kari Rönkä Oulu  FIN  12:00:00   17:27 (15)  1:18:23 (18)  1:49:09 (19)  2:09:26 (17)  3:18:46 (20)  4:00:54 (22)  4:02:58 (23)  4:03:18  
24.   Tapani Karinkanta vaasa  FIN  12:00:00   19:08 (25)  1:22:29 (25)  1:54:10 (25)  2:15:58 (26)  3:24:48 (25)  4:02:07 (23)  4:04:06 (24)  4:04:44  
25.   Janne Mattila Kuopio  FIN  12:00:00   20:40 (28)  1:28:24 (29)  2:01:54 (28)  2:23:55 (28)  3:30:01 (28)  4:03:09 (25)  4:04:44 (26)  4:05:35  
26.   Kari Pitkänen Kuusamo  FIN  12:00:00   18:58 (22)  1:21:36 (23)  1:52:48 (24)  2:13:55 (24)  3:21:55 (24)  4:02:50 (24)  4:04:39 (25)  4:05:36  
27.   Kari Moisio Oulu  FIN  12:00:00   19:19 (27)  1:24:33 (27)  1:57:25 (27)  2:19:51 (27)  3:28:24 (27)  4:05:09 (26)  4:07:36 (28)  4:08:02  
28.   Vesa Näätänen Lapin Lennosto  FIN  12:00:00   24:23 (31)  1:33:10 (31)  2:05:35 (31)  2:27:12 (30)  3:32:20 (29)  4:06:17 (27)  4:06:42 (27)  4:08:33  
29.   Risto Vikström Kokkola  FIN  12:00:00   18:59 (23)  1:20:38 (21)  1:51:31 (21)  2:12:22 (21)  3:26:27 (26)  4:09:37 (28)  4:11:54 (29)  4:12:31  
30.   Juha-Matti Vääränen Otanniemenjyllääjät  FIN  12:00:00   21:23 (30)  1:29:44 (30)  2:04:32 (30)  2:28:59 (31)  3:45:43 (30)  4:23:55 (29)  4:25:13 (30)  4:26:35  
31.   Pekka Kankainen Muhos  FIN  12:00:00   24:55 (33)  1:39:13 (32)  2:17:08 (32)  2:42:17 (32)  3:58:36 (31)  4:34:52 (30)  4:35:35 (31)  4:37:17  
32.   Mika Ahlroth Penan-tiimi  FIN  12:00:00   24:28 (32)  1:40:24 (33)  2:18:18 (33)  2:44:11 (33)  4:04:34 (33)     4:45:42 (32)  4:47:29  
33.   Lasse Alaluukas tornio  FIN  12:00:00   21:08 (29)  1:28:09 (28)  2:02:47 (29)  2:26:46 (29)  4:00:38 (32)  4:52:18 (31)  4:53:26 (33)  4:54:58  
34.   Kalpesh Jain Surti Runners    12:00:00   25:24 (34)  1:48:36 (34)  2:31:20 (34)  3:02:50 (34)  4:40:39 (34)  5:28:39 (33)  5:29:56 (34)  5:31:47  
   Arto Kauhanen Kiuruveden Urheilijat  FIN  12:00:00                        DNF  
   Janne Helttunen Oulu  FIN  12:00:00                        DNS  
   Pasi Tiikkaja Tyrnävä  FIN  12:00:00                        DNS  
   Petri Pohjola Tornio  FIN  12:00:00                        DNF  
   Pasi Isopahkala Muhos  FIN  12:00:00                        DNF  
   Marko Kemppainen Pölkky Oy  FIN  12:00:00                        DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English