Terwahölkkä ja -maraton 24.5.2014

Miehet 22 puolimaraton

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,35 km
Intermediate
14,86 km
Intermediate
20,66 km

Finish
21,1 km km
 
1.   Jesse Kuokkanen Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   12:24 (1)  57:18 (1)  1:20:50 (1)  1:22:17 (1)  1:22:21  
2.   Viljami Vuorre Kuivasjärven Aura  FIN  12:00:00   12:38 (2)  58:55 (2)  1:23:24 (2)  1:25:12 (2)  1:25:12  
3.   Joel Huovinen Oulu  FI  12:00:00   14:03 (5)  1:01:06 (3)  1:25:39 (3)  1:27:23 (3)  1:27:32  
4.   Juho Latvakoski Haukipudas  FIN  12:00:00   13:20 (3)  1:01:48 (4)  1:26:55 (4)  1:28:46 (4)  1:28:46  
5.   Aleksi Huuha Oulaisten huima  FIN  12:00:00   14:00 (4)  1:03:43 (5)  1:30:31 (5)  1:32:23 (5)  1:32:24  
6.   Aatu Liikanen nivala  FIN  12:00:00   14:48 (6)  1:07:51 (6)  1:34:15 (6)  1:36:05 (6)  1:36:11  
7.   Atte Pyykkönen Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00   15:48 (8)  1:09:03 (7)  1:35:42 (7)  1:37:40 (7)  1:37:50  
8.   Antton Lehto Ruukki  FIN  12:00:00   17:30 (16)  1:13:53 (12)  1:39:41 (8)  1:40:56 (8)  1:41:26  
9.   Jeremias Mällinen Kempele  FIN  12:00:00   17:43 (17)  1:13:03 (10)  1:40:09 (9)  1:41:36 (9)  1:42:08  
10.   Juho Kaarivaara Talotuk oy  FIN  12:00:00   15:49 (9)  1:11:35 (8)  1:40:25 (10)  1:42:19 (10)  1:42:30  
11.   Konsta Lehto Siikajoki  FIN  12:00:00   17:20 (14)  1:16:00 (14)  1:43:56 (11)  1:45:26 (11)  1:45:56  
12.   Antti Raitanen Ulvila  FIN  12:00:00   16:44 (12)  1:14:06 (13)  1:44:07 (12)  1:45:51 (12)  1:46:10  
13.   Okko Kinnunen Paavola  FIN  12:00:00   17:23 (15)  1:16:01 (15)  1:45:16 (13)  1:46:24 (13)  1:47:02  
14.   Lassi Hintsala Oulu  FIN  12:00:00   14:49 (7)  1:13:51 (11)  1:45:18 (14)  1:47:07 (15)  1:47:10  
15.   Joni Ollanketo oamk  FIN  12:00:00   18:55 (27)  1:18:33 (22)  1:45:57 (15)  1:47:01 (14)  1:47:38  
16.   Niko Harmaala Hemascon Oy  FIN  12:00:00   18:11 (23)  1:18:48 (23)  1:47:26 (17)  1:48:52 (16)  1:49:21  
17.   Ilmari Sirén Raksilan resupöksyt  FIN  12:00:00   16:45 (13)  1:17:01 (16)  1:47:26 (16)  1:49:14 (17)  1:49:24  
18.   Jani Anttila Sbt suola  FIN  12:00:00   18:14 (24)  1:18:22 (17)  1:48:09 (18)  1:49:46 (19)  1:50:06  
19.   Topi Kiviniemi Oplax Oy  FIN  12:00:00   19:50 (31)  1:19:25 (24)  1:48:38 (20)  1:49:18 (18)  1:50:24  
20.   Niko Vahtola Sbt suola  FIN  12:00:00   18:18 (26)  1:18:25 (19)  1:48:16 (19)  1:50:06 (20)  1:50:25  
21.   Anssi Torvinen Oulu  FIN  12:00:00   18:01 (20)  1:18:32 (21)  1:48:50 (21)  1:50:40 (22)  1:51:03  
22.   Juho-Oskari Manninen S-market Pudasjärvi  FIN  12:00:00   18:05 (21)  1:18:24 (18)  1:48:58 (22)  1:50:31 (21)  1:51:04  
23.   Santeri Lahdenperä Vantaa  FIN  12:00:00   20:38 (32)  1:22:04 (26)  1:51:20 (24)  1:51:43 (23)  1:53:07  
24.   Patrik Nissilä Ravelast Oy Kello  FIN  12:00:00   16:19 (10)  1:12:45 (9)  1:51:00 (23)  1:53:26 (24)  1:53:42  
25.   Valtteri Moilanen Vison Oy  FIN  12:00:00   19:21 (29)  1:22:51 (30)  1:52:42 (25)  1:53:43 (25)  1:54:32  
26.   Ville Myllymäki Woodmark oy  FIN  12:00:00   17:54 (18)  1:18:28 (20)  1:52:50 (26)  1:55:06 (26)  1:55:28  
27.   Aleksi Väätäinen Oulu  FIN  12:00:00   20:41 (33)  1:23:19 (31)  1:54:15 (27)  1:55:15 (27)  1:56:21  
28.   Mikko Moilanen Suomussalamen rasti  FIN  12:00:00   16:23 (11)  1:22:51 (29)  1:55:42 (28)  1:57:39 (29)  1:57:49  
29.   Joni Kokko Oulu  FIN  12:00:00   19:05 (28)  1:22:50 (28)  1:55:52 (29)  1:57:22 (28)  1:58:15  
30.   Jarkko Tapio Team Artic  FIN  12:00:00   18:10 (22)  1:22:27 (27)  1:56:54 (30)  1:58:36 (30)  1:59:08  
31.   Iiro Kemppainen Suomussalmi  FIN  12:00:00   19:40 (30)  1:24:18 (32)  1:57:43 (31)  1:59:08 (31)  1:59:59  
32.   Mika Kontio Oulainen  FIN  12:00:00   21:35 (37)  1:27:03 (34)  1:59:35 (32)  2:00:21 (32)  2:01:41  
33.   Hannu Honkanen Oulu  FIN  12:00:00   18:15 (25)  1:19:52 (25)  2:01:01 (33)  2:03:43 (33)  2:04:16  
34.   Jori Oosi Oulu  FIN  12:00:00   17:57 (19)  1:25:55 (33)  2:04:27 (34)  2:06:29 (35)  2:06:49  
35.   Erik Lepistö Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  12:00:00   22:00 (39)  1:30:33 (35)  2:05:10 (35)  2:06:25 (34)  2:07:26  
36.   Santeri Siira Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   24:24 (40)  1:35:12 (38)  2:07:22 (36)  2:07:21 (36)  2:09:18  
37.   Hannu Helakorpi Sale Kaijonharju  FIN  12:00:00   21:23 (36)  1:30:35 (36)  2:08:24 (37)  2:09:55 (37)  2:11:13  
38.   Okko Manninen ONMKY  FIN  12:00:00   24:51 (42)  1:38:05 (41)  2:14:52 (40)  2:15:44 (39)  2:17:32  
39.   Saku Huhmo ONMKY  FIN  12:00:00   24:52 (43)  1:38:05 (42)  2:14:51 (39)  2:15:44 (38)  2:17:32  
40.   Iiro Karjula Kempele  FIN  12:00:00   21:03 (34)  1:33:38 (37)  2:14:47 (38)  2:17:07 (40)  2:17:58  
41.   Mikael Myllyneva Ii  FIN  12:00:00   21:13 (35)  1:35:40 (40)  2:17:18 (41)  2:18:53 (41)  2:20:11  
42.   Sami Pramila Kaukovainion kimmoke Oulu  FIN  12:00:00   25:57 (45)  1:42:06 (43)  2:19:20 (42)  2:19:46 (42)  2:21:44  
43.   Antti Kiviniemi Oplax Oy  FIN  12:00:00   21:54 (38)  1:35:30 (39)  2:20:04 (43)  2:21:36 (43)  2:22:43  
44.   Olli Nylander Kaukovainion kimmoke Oulu  FIN  12:00:00   24:50 (41)  1:42:06 (43)  2:23:44 (44)  2:24:57 (44)  2:26:29  
45.   Juha-Matti Leskelä Kaukovainion kimmoke Oulu  FIN  12:00:00   25:59 (46)  1:42:06 (43)  2:24:13 (45)  2:24:59 (45)  2:26:59  
46.   Ismo Ikonen Kaukovainion kimmoke Oulu  FIN  12:00:00   33:20 (55)  1:51:25 (46)  2:28:39 (46)  2:28:29 (46)  2:30:29  
47.   Veli-Matti Keränen Kaukovainion kimmoke Oulu  FIN  12:00:00   28:53 (51)  1:53:55 (47)  2:32:22 (47)  2:32:50 (48)  2:34:48  
47.   Jaakko Tuomivaara Kaukovainion kimmoke Oulu  FIN  12:00:00   28:54 (53)  1:53:55 (48)  2:32:23 (48)  2:32:49 (47)  2:34:48  
49.   Kari Simontaival Kaukovainion kimmoke Oulu  FIN  12:00:00   28:38 (49)  1:54:07 (49)     2:35:49 (49)  2:37:48  
50.   Sampo Kummala Kaukovainion kimmoke Oulu  FIN  12:00:00   28:36 (48)  1:55:41 (50)  2:39:08 (49)  2:39:44 (50)  2:41:43  
51.   Ossi Pärssinen Pori  FIN  12:00:00   28:41 (50)  1:55:55 (52)  2:44:58 (50)  2:46:34 (51)  2:48:34  
52.   Toni Mömmö Kaukovainion kimmoke Oulu  FIN  12:00:00   27:36 (47)  1:55:45 (51)     2:53:44 (52)  2:55:42  
53.   Jere Väisänen Kaukovainion kimmoke Oulu  FIN  12:00:00   32:39 (54)  2:12:16 (55)  3:07:53 (51)  3:09:12 (53)  3:11:10  
54.   Jesse Hiironen Kaukovainion kimmoke Oulu  FIN  12:00:00   25:57 (44)  2:12:16 (53)  3:07:54 (52)  3:09:15 (54)  3:11:14  
55.   Veli-Matti Greus Kaukovainion kimmoke Oulu  FIN  12:00:00   28:54 (52)  2:12:16 (54)  3:09:10 (53)  3:10:55 (55)  3:12:53  
   Aleksi Nikula Liminka  FIN  12:00:00               DNS  
   Sakari Rautalin Oplax Oy  FIN  12:00:00               DNS  
   Jaakko Tölli Tyrnävä  FIN  12:00:00               DNS  
   Valtteri Eskola Kaukovainion kimmoke Oulu  FIN  12:00:00               DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English