Terwahölkkä ja -maraton 24.5.2014

Miehet 40 puolimaraton

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,35 km
Intermediate
14,86 km
Intermediate
20,66 km

Finish
21,1 km km
 
1.   Jani Määttä Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   11:57 (2)  54:15 (1)  1:16:03 (1)  1:17:35 (1)  1:17:35  
2.   Ismo Juntunen Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00   11:52 (1)  54:26 (2)  1:17:05 (2)  1:18:43 (2)  1:18:43  
3.   Mikko Laukkanen Finnish Marathon Runners  FIN  12:00:00   13:02 (3)  58:46 (3)  1:22:29 (3)  1:24:06 (3)  1:24:06  
4.   Markku Kouva Forestplus  FIN  12:00:00   13:36 (5)  1:01:33 (5)  1:26:01 (4)  1:27:42 (4)  1:27:45  
5.   Jarkko Hiltunen Nokia/NSN  FIN  12:00:00   13:59 (8)  1:03:06 (6)  1:27:02 (5)  1:28:36 (5)  1:28:40  
6.   Marko Tuomaala Kuusamo  FIN  12:00:00   13:20 (4)  1:00:49 (4)  1:27:07 (6)  1:29:08 (6)  1:29:08  
7.   Hannu Kinnunen Herukanmarjat  FIN  12:00:00   14:39 (15)  1:04:42 (8)  1:29:25 (7)  1:31:12 (7)  1:31:15  
8.   Janne Klemetti   FIN  12:00:00   13:58 (6)  1:04:07 (7)  1:30:50 (8)  1:32:45 (8)  1:32:46  
9.   Kai Heikkinen Rovaniemi  FIN  12:00:00   14:46 (17)  1:05:48 (11)  1:31:07 (9)  1:32:55 (9)  1:32:59  
10.   Sami Suopajärvi Sodankylä  FIN  12:00:00   14:03 (10)  1:05:44 (10)  1:32:00 (11)  1:33:39 (10)  1:33:41  
11.   Janne Junkkonen UMMENSUKSIJAT  FIN  12:00:00   14:00 (9)  1:05:02 (9)  1:31:53 (10)  1:33:39 (11)  1:33:43  
12.   Marko Miinala Topv  FIN  12:00:00   14:48 (18)  1:06:28 (13)  1:33:25 (12)  1:35:23 (12)  1:35:29  
13.   Hannu Siira VR-Yhtymä Oy  FIN  12:00:00   15:12 (22)  1:07:52 (16)  1:33:50 (13)  1:35:30 (13)  1:35:37  
14.   Jorma Hekkala Espoo  FIN  12:00:00   15:05 (20)  1:07:55 (19)  1:34:07 (14)  1:35:52 (14)  1:35:56  
15.   Petri Snellman Oulu / Ramboll  FIN  12:00:00   15:12 (23)  1:07:52 (18)  1:34:18 (16)  1:35:57 (15)  1:36:02  
16.   Sami Klemola Oulu  FIN  12:00:00   14:23 (11)  1:07:07 (14)  1:34:14 (15)  1:36:15 (16)  1:36:17  
17.   Petri Tolkkinen Fysigo  FIN  12:00:00   15:10 (21)  1:07:57 (20)  1:34:58 (17)  1:36:56 (17)  1:37:04  
18.   Pekka Jokinen Kempele  FIN  12:00:00   14:32 (12)  1:07:52 (15)  1:35:26 (18)  1:37:25 (19)  1:37:29  
19.   Matti Tarkiainen Hartela-Forum Oy  FIN  12:00:00   15:15 (25)  1:08:31 (22)  1:35:34 (20)  1:37:20 (18)  1:37:30  
20.   Veli-Matti Latvakoski CCSB  FIN  12:00:00   14:37 (14)  1:07:52 (16)  1:35:30 (19)  1:37:28 (20)  1:37:31  
21.   Pertti Haapamäki OTC  FIN  12:00:00   14:56 (19)  1:08:01 (21)  1:36:47 (22)  1:38:44 (22)  1:38:46  
22.   Miika Lahtinen Oulu  FIN  12:00:00   14:36 (13)  1:06:17 (12)  1:36:40 (21)  1:38:43 (21)  1:38:46  
23.   Paavo Lehto Oulu  FIN  12:00:00   16:04 (32)  1:11:01 (28)  1:37:25 (23)  1:39:08 (23)  1:39:19  
24.   Esa Kauppinen BREAKhotel Oulu Eden  FIN  12:00:00   15:29 (26)  1:10:18 (26)  1:38:02 (24)  1:39:58 (24)  1:40:02  
25.   Juha-Matti Mellaaho Jääli  FIN  12:00:00   15:52 (30)  1:11:01 (28)  1:38:26 (26)  1:40:08 (25)  1:40:17  
26.   Tommi Issakainen Oulu  FIN  12:00:00   14:43 (16)  1:09:02 (23)  1:38:17 (25)  1:40:41 (26)  1:40:45  
27.   Jyrki Vattu Uusikaupunki  FIN  12:00:00   16:23 (35)  1:12:07 (31)  1:39:46 (28)  1:41:22 (27)  1:41:36  
28.   Matti Kinnunen WSP  FIN  12:00:00   15:15 (24)  1:10:16 (25)  1:39:46 (27)  1:41:31 (28)  1:41:40  
29.   Niko Mikkola Oulu  FIN  12:00:00   15:43 (28)  1:11:11 (30)  1:40:35 (29)  1:42:36 (29)  1:42:41  
30.   Jukka Ukkola Haukiputaan koulu  FIN  12:00:00   16:41 (41)  1:13:20 (34)  1:41:00 (30)  1:42:37 (30)  1:42:52  
31.   Vesa Raappana Martinniemi  FIN  12:00:00   17:03 (48)  1:13:38 (36)  1:41:15 (32)  1:42:51 (31)  1:43:15  
32.   Marko Sulonen Oulu  FIN  12:00:00   16:21 (34)  1:13:11 (33)  1:41:21 (33)  1:43:07 (32)  1:43:21  
33.   Tero Osmo Oulu  FIN  12:00:00   16:33 (39)  1:13:24 (35)  1:41:27 (34)  1:43:09 (33)  1:43:23  
34.   Marko Kovaniemi Oulu  FIN  12:00:00   16:10 (33)  1:11:01 (27)  1:41:06 (31)  1:43:15 (34)  1:43:27  
35.   Tuomas Takalo Helsinki  FIN  12:00:00   17:02 (46)  1:14:48 (40)  1:42:22 (35)  1:43:26 (35)  1:43:55  
36.   Harri Häll Oulu  FIN  12:00:00   16:47 (42)  1:14:03 (39)  1:42:25 (36)  1:43:57 (36)  1:44:15  
37.   Jani Räisänen Reijo Mehtälä Oy Raahe  FIN  12:00:00   16:30 (38)  1:13:48 (37)  1:43:38 (37)  1:45:40 (37)  1:45:51  
38.   Esa Alarvo OTC  FIN  12:00:00   15:57 (31)  1:13:06 (32)  1:44:38 (38)  1:46:50 (38)  1:47:02  
39.   Ilkka Luoma Kokkola  FIN  12:00:00   16:33 (40)  1:13:56 (38)  1:45:11 (39)  1:47:27 (39)  1:47:40  
40.   Janne Pihlajaniemi Arkkitehdit m3 Oy  FIN  12:00:00   17:02 (44)  1:14:49 (41)  1:45:44 (40)  1:47:42 (40)  1:48:11  
41.   Jukka Sillankorva Haukipudas  FIN  12:00:00   17:36 (53)  1:16:49 (46)  1:46:18 (41)  1:47:59 (41)  1:48:26  
42.   Sauli Mönttinen Anite Finland Ltd  FIN  12:00:00   17:50 (54)  1:18:25 (53)  1:46:45 (43)  1:48:17 (42)  1:48:36  
43.   Jani Kuisma OYS vapari  FIN  12:00:00   17:09 (50)  1:16:52 (47)  1:46:44 (42)  1:48:32 (43)  1:48:53  
44.   Oula Karjalainen Oulu  FIN  12:00:00   18:01 (55)  1:18:31 (54)  1:47:19 (44)  1:48:41 (44)  1:49:12  
45.   Janne Hakanen Ruukki Construction  FIN  12:00:00   15:30 (27)  1:15:50 (42)  1:47:36 (45)  1:49:35 (45)  1:49:42  
46.   Jukka Ojala Codenomicon Oy  FIN  12:00:00   16:27 (36)  1:16:05 (43)  1:47:42 (46)  1:49:48 (47)  1:50:02  
47.   Daniel Lehtonen Shaman Adventure  FIN  12:00:00   18:22 (60)  1:19:04 (57)  1:48:22 (48)  1:49:46 (46)  1:50:21  
48.   Sami Tetri Oulu  FIN  12:00:00   17:03 (47)  1:18:21 (52)  1:48:30 (49)  1:50:27 (49)  1:50:36  
49.   Sami Jussila Fonecta Media Oy  FIN  12:00:00   17:02 (44)  1:16:22 (45)  1:48:06 (47)  1:50:29 (50)  1:50:45  
50.   Jere Kanninen Välivainion palloseura  FIN  12:00:00   17:32 (51)  1:17:04 (48)  1:48:37 (50)  1:50:23 (48)  1:50:46  
51.   Petri Jussinniemi Raahe  FIN  12:00:00   16:30 (37)  1:16:21 (44)  1:48:49 (51)  1:50:54 (52)  1:51:02  
52.   Kari Ylisassi OYS vapari  FIN  12:00:00   18:13 (58)  1:18:46 (56)  1:49:18 (53)  1:50:54 (53)  1:51:28  
53.   Jouni Lepistö JP-Caravan Oy Running Team  FIN  12:00:00   17:33 (52)  1:17:46 (51)  1:49:14 (52)  1:51:06 (54)  1:51:30  
54.   Sami Kokkonen Tornio  FIN  12:00:00   19:22 (69)  1:20:30 (59)  1:49:35 (55)  1:50:47 (51)  1:51:40  
55.   Jari Haapaniemi Kuivaniemen isku  FIN  12:00:00   17:00 (43)  1:17:16 (50)  1:49:20 (54)  1:51:34 (55)  1:51:52  
56.   Jukka Keski-Filppula Oulu  FIN  12:00:00   18:07 (57)  1:18:41 (55)  1:50:07 (56)  1:52:03 (56)  1:52:32  
57.   Hannu Hannila Polar elektro Oy  FIN  12:00:00   19:36 (73)  1:21:29 (63)  1:51:48 (58)  1:53:13 (58)  1:54:00  
58.   Jyrki Tolonen OSAO  FIN  12:00:00   19:34 (72)  1:20:53 (60)  1:51:44 (57)  1:52:57 (57)  1:54:07  
59.   Tomi Finnilä Juoksukipinä, Toholampi  FIN  12:00:00   19:07 (67)  1:22:43 (67)  1:52:34 (59)  1:54:11 (60)  1:54:43  
60.   Jani Kokko Ammattiopisto Luovi  FIN  12:00:00   19:25 (70)  1:22:14 (65)  1:52:38 (60)  1:54:04 (59)  1:54:52  
61.   Tomi Kummala Kemi  FIN  12:00:00   18:05 (56)  1:20:27 (58)  1:52:55 (61)  1:54:53 (61)  1:55:11  
62.   Pasi Keränen Digia  FIN  12:00:00   18:19 (59)  1:21:08 (61)  1:53:24 (62)  1:55:10 (62)  1:55:45  
63.   Jussi Poutiainen Lumijoki  FIN  12:00:00   19:53 (84)  1:23:15 (68)  1:54:05 (63)  1:55:28 (63)  1:56:22  
64.   Esa Paajanen Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00   19:05 (65)  1:21:13 (62)  1:54:06 (64)  1:56:00 (65)  1:56:45  
65.   Arto Poussu OSAO Kaukovainio tekniikka  FIN  12:00:00   19:39 (74)  1:22:25 (66)  1:54:32 (65)  1:55:52 (64)  1:56:50  
66.   Petri Jurmu Oulu  FIN  12:00:00   18:22 (61)  1:21:31 (64)  1:54:41 (66)  1:56:50 (68)  1:57:13  
67.   Tommi Ylisuvanto Sport team Ukkometot  FIN  12:00:00   20:45 (95)  1:24:31 (74)  1:55:24 (67)  1:56:31 (66)  1:57:37  
68.   Jouni Mikkonen VR-Yhtymä Oy  FIN  12:00:00   20:15 (91)  1:24:33 (75)  1:55:25 (68)  1:56:46 (67)  1:57:40  
69.   Heikki Määttälä Toholammin urheilijat  FIN  12:00:00   19:26 (71)  1:24:16 (71)  1:55:49 (69)  1:57:03 (69)  1:57:57  
70.   Janne Ylimaula Tornio  FIN  12:00:00   15:46 (29)  1:17:09 (49)  1:56:07 (70)  1:58:32 (74)  1:58:39  
71.   Markku Katajärvi Raahe  FIN  12:00:00   19:01 (64)  1:23:36 (70)  1:56:21 (71)  1:57:57 (71)  1:58:40  
72.   Perttu Hietala OSAO KauL  FIN  12:00:00   19:08 (68)  1:23:21 (69)  1:56:25 (72)  1:58:11 (72)  1:58:46  
73.   Kimmo Salminen Go On Yhtiöt  FIN  12:00:00   21:02 (99)  1:25:08 (78)  1:56:42 (73)  1:57:42 (70)  1:58:59  
74.   Marko Ilmola Tyrnävä  FIN  12:00:00   19:50 (81)  1:24:40 (76)  1:57:11 (74)  1:58:22 (73)  1:59:39  
75.   Jani Kuurluntti Oulunsalo  FIN  12:00:00   20:23 (93)  1:27:37 (88)  1:57:49 (75)  1:59:58 (77)  1:59:58  
76.   Pasi Laakkonen Oulu  FIN  12:00:00   19:42 (76)  1:25:59 (79)  1:58:13 (76)  1:59:36 (75)  2:00:25  
77.   Tapio Koivuniemi Code-Q  FIN  12:00:00   19:52 (82)  1:24:54 (77)     1:59:45 (76)  2:00:40  
78.   Sakri Taskila Jänispalvelu  FIN  12:00:00   19:49 (79)  1:26:46 (83)  1:59:04 (77)  2:00:06 (78)  2:00:58  
79.   Tero Rytilahti Hartela-Forum Oy  FIN  12:00:00   20:05 (88)  1:26:28 (81)  1:59:56 (78)  2:01:46 (79)  2:02:28  
80.   Juha Körkkö Oplax Oy  FIN  12:00:00   19:06 (66)  1:26:31 (82)  2:00:40 (79)  2:02:39 (80)  2:03:05  
81.   Keijo Haataja Pölkky Oy  FIN  12:00:00   18:57 (63)  1:24:26 (73)  2:01:14 (80)  2:03:18 (81)  2:03:55  
82.   Mika Ylianttila Oulun Yliopisto  FIN  12:00:00   19:40 (75)  1:27:34 (87)  2:02:02 (83)  2:03:39 (84)  2:04:18  
83.   Jari Mäki-Runsas Touhula-Liikuntapäiväkoti  FIN  12:00:00   19:59 (86)  1:27:31 (86)  2:01:51 (81)  2:03:36 (83)  2:04:24  
84.   Mika Henriksson Kempele  FIN  12:00:00   20:54 (97)  1:27:22 (85)  2:01:59 (82)  2:03:49 (85)  2:04:36  
85.   Juha Sarja K-Citymarket Kaakkuri  FIN  12:00:00   21:10 (100)  1:28:40 (92)  2:02:13 (84)  2:03:22 (82)  2:04:43  
86.   Juhani Mattila Fortum  FIN  12:00:00   17:05 (49)  1:24:18 (72)  2:02:21 (85)  2:04:52 (88)  2:05:10  
87.   Marko Kanniainen Oulu  FIN  12:00:00   13:58 (7)  1:10:15 (24)  2:02:51 (86)  2:05:27 (92)  2:05:30  
88.   Riku Savela Lämpöykkönen  FIN  12:00:00   19:44 (77)  1:28:53 (95)  2:03:22 (88)  2:04:51 (87)  2:05:36  
89.   Tomi Särkkä Stora Enso Oyj  FIN  12:00:00   24:10 (119)  1:32:39 (102)  2:03:42 (89)  2:03:56 (86)  2:05:58  
90.   Janne Niemelä Atoms-95  FIN  12:00:00   19:48 (78)  1:26:52 (84)  2:03:16 (87)  2:05:11 (89)  2:05:59  
91.   Janne Kovaniemi Oulu  FIN  12:00:00   21:01 (98)  1:28:35 (90)  2:03:57 (90)  2:05:21 (91)  2:06:41  
92.   Mikko Ahokas WSP  FIN  12:00:00   22:24 (106)  1:28:52 (94)  2:04:14 (91)  2:05:18 (90)  2:06:48  
93.   Tarmo Kanerva Scandic  FIN  12:00:00   20:31 (94)  1:28:22 (89)  2:04:44 (92)  2:06:36 (93)  2:07:24  
94.   Kim Sulkakoski Kiiminki  FIN  12:00:00   19:53 (83)  1:28:41 (93)  2:04:51 (93)  2:06:49 (94)  2:07:27  
95.   Mika Pelkonen Tyrnävä  FIN  12:00:00   20:11 (90)  1:29:48 (98)  2:05:48 (94)  2:08:16 (95)  2:08:41  
96.   Antti Konola Oulu  FIN  12:00:00      1:26:23 (80)     2:09:39 (101)  2:09:39  
97.   Vesa Vähäkangas PPSHP  FIN  12:00:00   20:15 (92)  1:28:35 (91)  2:06:46 (95)  2:08:46 (97)  2:09:45  
98.   Samu Metsäpelto Oulu  FIN  12:00:00   22:52 (108)  1:33:07 (106)  2:07:21 (96)  2:08:18 (96)  2:09:51  
99.   Mika Luukkonen Ylläs  FIN  12:00:00   20:11 (89)  1:29:31 (97)  2:07:32 (97)  2:09:16 (100)  2:10:12  
100.   Joona Lohilahti Maskun kalustetalo Oy  FIN  12:00:00   23:13 (110)  1:36:09 (113)  2:08:16 (100)  2:09:03 (98)  2:10:23  
101.   Kimmo Hurtig Oppimis- ja ohjauskeskus Tervav  FIN  12:00:00   24:01 (118)  1:33:44 (107)  2:08:09 (99)  2:09:04 (99)  2:10:48  
102.   Kari Nykänen Arkkitehdit m3 Oy  FIN  12:00:00   22:22 (105)  1:34:44 (109)  2:09:40 (101)  2:10:53 (102)  2:11:59  
103.   Harri Kotavuopio OYS vapari  FIN  12:00:00   23:26 (111)  1:35:46 (112)  2:10:28 (103)  2:11:09 (103)  2:12:43  
104.   Matti Turunen Haukipudas  FIN  12:00:00   23:38 (114)  1:34:36 (108)  2:10:28 (104)  2:11:37 (105)  2:13:08  
105.   Harri Parkkinen kaskipuu  FIN  12:00:00   24:43 (120)  1:35:02 (110)  2:10:26 (102)  2:11:34 (104)  2:13:13  
106.   Petri Kokko Pohjoista Voimaa  FIN  12:00:00   22:11 (104)  1:39:29 (119)  2:11:16 (106)  2:12:25 (106)  2:13:23  
107.   Vesa Mesilaakso Tornio  FIN  12:00:00   19:50 (80)  1:29:23 (96)  2:10:37 (105)  2:12:34 (107)  2:13:26  
108.   Tapani Lahtinen Alavus  FIN  12:00:00   21:55 (103)  1:31:40 (101)  2:07:42 (98)  2:12:50 (108)  2:14:06  
109.   Pekka Päivärinta Pehutec  FIN  12:00:00   18:30 (62)  1:31:38 (100)  2:12:33 (107)  2:14:25 (109)  2:14:53  
110.   Jouko Jurmu Nokia/NSN  FIN  12:00:00   20:53 (96)  1:32:43 (104)  2:12:35 (108)  2:14:29 (110)  2:15:26  
111.   Pekka Taskila Oulu  FIN  12:00:00   21:34 (102)  1:32:42 (103)  2:13:22 (109)  2:14:59 (111)  2:16:05  
112.   Hannu Musta Seinäjoki  FIN  12:00:00   23:50 (117)  1:36:51 (115)  2:13:34 (110)  2:15:03 (112)  2:16:30  
113.   Mika Räsänen Oulu  FIN  12:00:00   23:03 (109)  1:36:46 (114)  2:14:00 (111)  2:15:37 (113)  2:17:00  
114.   Mika Kursokangas Posio  FIN  12:00:00   19:57 (85)  1:31:09 (99)  2:14:58 (112)  2:17:03 (115)  2:17:48  
115.   Mika Hanni Nordea  FIN  12:00:00   22:33 (107)  1:37:04 (116)  2:15:33 (113)  2:17:02 (114)  2:18:18  
116.   Jukka-Pekka Pietilä Nokia/NSN  FIN  12:00:00   23:45 (115)  1:37:32 (117)  2:16:46 (115)  2:18:00 (116)  2:19:36  
117.   Petri Holm Muhos  FIN  12:00:00   21:30 (101)  1:35:44 (111)  2:16:22 (114)  2:18:51 (117)  2:19:38  
118.   Ismo Leskelä Oulu  FIN  12:00:00   20:05 (87)  1:32:51 (105)  2:17:25 (116)  2:19:58 (118)  2:20:34  
119.   Markku Ikonen Go On Yhtiöt  FIN  12:00:00   23:37 (113)  1:39:06 (118)  2:19:41 (117)  2:21:17 (120)  2:22:37  
120.   Jarkko Ojala Oulu  FIN  12:00:00   25:00 (122)  1:43:01 (121)  2:20:01 (118)  2:20:58 (119)  2:22:47  
121.   Veli Pappa Pekkala JBE-Service  FIN  12:00:00   25:34 (124)  1:44:10 (123)  2:23:43 (119)  2:24:41 (121)  2:26:34  
122.   Marko Ollikainen DNA Kauppa  FIN  12:00:00   24:56 (121)  1:44:18 (124)  2:24:56 (120)  2:25:46 (122)  2:27:44  
123.   Jarkko Limnel Oulu GU  FIN  12:00:00   25:13 (123)  1:45:25 (125)  2:25:29 (122)  2:26:15 (123)  2:28:06  
124.   Janne Turpeinen Kerho -40  FIN  12:00:00   23:29 (112)  1:41:50 (120)  2:25:07 (121)  2:26:44 (124)  2:28:16  
125.   Chris Thompson United States  USA  12:00:00   23:46 (116)  1:43:47 (122)  2:25:37 (123)  2:27:07 (125)  2:28:25  
   Timo Koljonen Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00               DNS  
   Marko Karkulehto Oulu  FIN  12:00:00               DNS  
   Tero Kähkönen Oplax Oy  FIN  12:00:00               DNS  
   Kok Keong Chan Polar Electro Oy    12:00:00               DNS  
   Jari Airio Raahe  FIN  12:00:00               DNS  
   Janne Määttä Rasti-Hyry  FIN  12:00:00               DNS  
   Mika Grönroos Oulun vankila  FIN  12:00:00               DNS  
   Jaakko Ruokola OsNa  FIN  12:00:00               DNS  
   Kaj Witick Kaustarin Karhut  FIN  12:00:00               DNS  
   Juha Möttönen Suomussalmi  FIN  12:00:00               DNF  
   Heikki Salmela S-market Tuira  FIN  12:00:00               DNS  
   Pasi Saikkonen Transtech Oy  FIN  12:00:00               DNS  
   Petri Räihä Oppimis- ja ohjauskeskus Tervav  FIN  12:00:00               DNS  
   Mika Palokangas Oulu  FIN  12:00:00               DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English