FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H16E 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
1,0 km
Väliaika
2,6 km
Maali
3,2 km
 
1.   Elias Kuukka Tampereen Pyrintö    12:54:00   9:23 (8)  21:09 (2)  24:10  
2.   Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti    12:00:00   8:31 (2)  21:01 (1)  24:31  
3.   Kristian Kannus Kangasala SK    12:10:00   10:06 (14)  21:19 (3)  25:04  
4.   Jussi-Elmeri Halme Tampereen Pyrintö    12:18:00   8:55 (5)  21:32 (4)  25:08  
5.   Aleksander Makeychik Voronezh  RUS  12:14:00   8:38 (3)  21:52 (5)  25:16  
6.   Arttu Syrjäläinen Navi    13:24:00   7:46 (1)     25:22  
7.   Eeli Viholainen Suunta Jyväskylä    13:52:00         25:24  
8.   Luukas Valtonen Helsingin Suunnistajat    14:08:00         25:33  
9.   Xander Berger TeamAustri  AUT  13:44:00         25:44  
10.   Christian Kronberg IF Femman    13:16:00   9:45 (12)     25:47  
11.   Edvard Sundman Delta    12:08:00   8:42 (4)  22:26 (6)  25:57  
12.   Misa Tuomala Suunta Jyväskylä    13:10:00   9:23 (8)     26:11  
13.   Tuukka Senttula Suunta Jyväskylä    12:22:00   9:15 (7)  22:42 (7)  26:21  
14.   Teemu Ternola Kangasala SK    13:48:00         26:25  
15.   Anssi Huostila Lammin Säkiä    14:02:00         26:30  
16.   Dmitry Polyakov Nord West  RUS  14:00:00         26:34  
17.   Ville Parkkinen SK Pohjantähti    13:42:00         27:06  
18.   Miika Kirmula Delta    12:16:00   8:56 (6)  23:35 (8)  27:13  
19.   Joonas Ahola Navi    12:56:00   9:30 (11)  24:56 (9)  28:22  
20.   Juuso Tupitsa Keravan Urheilijat    13:14:00   11:44 (22)     28:52  
21.   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat    13:20:00   11:05 (17)     29:13  
22.   Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö    13:40:00         29:20  
23.   Valtteri Kolehmainen Kangasala SK    13:18:00   9:57 (13)     29:25  
24.   Lari Takanen Vehkalahden Veikot    13:32:00   11:05 (17)     30:07  
25.   Alexander Vikentiev Kalinka  RUS  13:00:00   11:03 (16)  26:25 (10)  30:26  
26.   Topias Ahola Navi    12:20:00         30:49  
27.   Lauri Huotari Lahden Suunnistajat-37    12:52:00   12:19 (24)  28:59 (13)  32:21  
28.   Nikolay Rudakov Kalinka  RUS  12:32:00   12:43 (25)  28:55 (12)  32:31  
29.   Jesse Ihalainen Navi    12:06:00         32:32  
30.   Adrian Wickert TeamAustri  AUT  12:48:00   11:16 (21)  29:06 (14)  32:46  
31.   Laurenz Elstner TeamAustri  AUT  12:38:00   9:27 (10)  28:47 (11)  32:53  
32.   Marco Majer TeamAustri  AUT  13:58:00         33:14  
33.   Juho Latvala Alajärven Ankkurit    12:58:00   11:07 (19)  29:15 (15)  33:15  
34.   Eero Saleva Tuusulan Voima-Veikot    13:54:00         34:22  
35.   Olli Huhtinen Turun Suunnistajat    14:04:00         34:30  
36.   Thomas Gillet ASUBOrient  BEL  13:04:00   11:14 (20)     34:58  
37.   Felix Hartlieb TeamAustri  AUT  12:24:00   13:01 (28)  30:59 (17)  35:02  
38.   Aleksey Yaganov Juventa  RUS  13:28:00   15:26 (37)     35:16  
39.   Niko Hakulinen Vehkalahden Veikot    12:26:00   12:48 (26)  30:37 (16)  35:27  
40.   Johannes Zechner TeamAustri  AUT  14:10:00         35:31  
41.   Arto Niiranen Kalevan Rasti    13:08:00   13:05 (29)     35:35  
41.   Antti-Ville Salomaa Navi    13:56:00         35:35  
43.   Matias Ahola Navi    13:36:00         36:30  
44.   Viljam Grahn Närpes OK    12:36:00   12:50 (27)  32:22 (18)  37:21  
45.   Jakob Pauser TeamAustri  AUT  12:12:00   14:01 (33)  33:24 (20)  37:42  
46.   Niko Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat    13:06:00   14:19 (34)     37:59  
47.   Matthias Griener TeamAustri  AUT  13:30:00   15:44 (38)     38:18  
48.   Kari-Pekka Seppänen Rastikarhut    13:12:00   15:52 (39)     38:21  
49.   Florian Schiel TeamAustri  AUT  13:22:00   13:16 (30)     38:25  
50.   Christoffer Melin IK Falken    12:34:00   10:47 (15)  32:30 (19)  38:40  
51.   Ilja Mak Voronezh  RUS  12:50:00   14:21 (35)  35:06 (22)  38:53  
52.   Eero Tuomaala Tuusulan Voima-Veikot    12:46:00   11:54 (23)  35:01 (21)  39:37  
53.   Toni Mäntylä Lynx    13:46:00         40:30  
54.   Severi Heiskanen Kangasniemen Kalske    12:28:00   17:06 (40)  35:15 (23)  40:35  
55.   Antti Kemppi Kangasala SK    12:40:00   13:17 (31)  36:12 (24)  41:11  
56.   Peetu Mattola Haapaveden Urheilijat    12:04:00   14:35 (36)  37:45 (25)  43:06  
57.   Michael Tanzer TeamAustri  AUT  13:02:00   13:34 (32)     43:32  
58.   Vitaliy Nikonov Voronezh  RUS  13:38:00         45:01  
59.   Nikita Chesnokov Kalinka  RUS  13:34:00         45:38  
60.   Heikki Haapakoski Rastikarhut    12:02:00   21:42 (41)  42:37 (26)  47:37  
61.   Joakim Hakala IF Femman    12:30:00         48:47  
62.   Eero Kuusela Kankaanpään Suunnistajat    12:44:00   29:20 (42)     57:30  
   Niko Kauria Navi    12:42:00         ei läht.  
   Artem Kuritsyn Kalinka  RUS  14:06:00         hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English