FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H45A 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
4,2 km
 
1.   Juha Partanen Rasti-Hyry    14:56:00   28:33  
2.   Alexander Afonyushkin Ramenskoye  RUS  14:52:00   29:02  
3.   Petri Kotro Sippurasti    14:16:00   29:26  
4.   Ilkka Peltola Itä-Hämeen Rasti    13:30:00   30:49  
5.   Markku Huostila Lammin Säkiä    13:02:00   31:00  
6.   Jarmo Launonen Keravan Urheilijat    14:34:00   31:12  
7.   Thomas Nyholm OK Orient    13:40:00   32:35  
8.   Juha-Pekka Harju Tampereen Pyrintö    14:28:00   33:01  
9.   Vesa Koskinen Hiisirasti    12:08:00   33:09  
10.   Pekka Juvakka Suunta Jyväskylä    13:00:00   33:16  
11.   Juha Tuomisto Vaasan Suunnistajat    12:36:00   33:22  
12.   Panu Kärkkäinen Jämsän Retki-Veikot    13:42:00   34:22  
13.   Timo Natunen Savon Suunta    13:22:00   34:34  
14.   Markku Mänty Turun Metsänkävijät    12:30:00   34:40  
15.   Jarmo Reiman Angelniemen Ankkuri    13:08:00   35:25  
16.   Kari Reini Raisu Lumous    13:50:00   35:34  
17.   Leif Haajanen OK Raseborg    13:24:00   35:37  
18.   Markku Hautakoski Suunta Jyväskylä    15:02:00   35:51  
19.   Petteri Vuorinen Hiisirasti    13:44:00   35:52  
20.   Mikko Kuusinen Helsingin Suunnistajat    14:40:00   36:13  
21.   Jukka Hakulinen Vehkalahden Veikot    14:50:00   36:54  
22.   Pawel Morawski Flota Gdynia  POL  14:06:00   36:59  
23.   Dirk Hartmann SVMietrach  GER  14:14:00   37:02  
24.   Jarmo Karjala Delta    12:50:00   37:29  
25.   Jukka-Pekka Vapaniemi Ikaalisten Nouseva-Voima    13:48:00   37:36  
26.   Mikko Rapakko Ounasvaaran Hiihtoseura    12:18:00   38:11  
27.   Tapani Holmijoki Paimion Rasti    13:10:00   38:12  
28.   Jarmo Kattilakoski Kokkolan Suunnistajat    12:56:00   38:17  
28.   Risto Linnainmaa Kyrös-Rasti    13:58:00   38:17  
30.   Timo Neuvonen Mustalammen Pallo    13:36:00   39:04  
31.   Ulf Höglund OK Raseborg    14:20:00   40:09  
32.   Arto Nissinen Ulvilan Ura    12:00:00   40:45  
33.   Aku Pyymäki Kouvolan Rasti-72    13:32:00   41:09  
33.   Jukka Hänninen Delta    14:24:00   41:09  
35.   Seppo Jylhä Kälviän Tarmo    12:44:00   41:23  
36.   Pekka Hakulinen Espoon Suunta    12:52:00   41:27  
37.   Vladimir Mikhailov ViipuriOri  RUS  14:08:00   41:36  
38.   Ari Hietanen Kuusankosken Urheiluseura    15:00:00   41:37  
39.   Tommi Lainema Espoon Suunta    14:26:00   41:41  
40.   Olli-Pekka Paavola Kiimingin Urheilijat    14:30:00   43:32  
41.   Günter Kradischnig TeamAustri  AUT  14:18:00   43:34  
42.   Jari Valtonen Helsingin Suunnistajat    15:04:00   43:54  
43.   Juha Latvala Alajärven Ankkurit    14:22:00   44:17  
44.   Alois Mair NFLinz  AUT  13:18:00   44:24  
45.   Timo Ritakallio Lynx    13:46:00   44:26  
46.   Vesa Ihalainen Navi    13:12:00   44:37  
47.   Sauli Viitasaari Kokkolan Suunnistajat    14:32:00   44:44  
48.   Reijo Mattinen Joutsenon Kullervo    12:14:00   44:50  
49.   Simo Uusikartano Turun Metsänkävijät    14:00:00   44:56  
50.   Oleg Lavryk SFGU  UKR  12:10:00   44:59  
51.   Andrey Ivanov Kuzmolovo1  RUS  13:52:00   45:04  
52.   Matti Heikkilä Mäntsälän Urheilijat    12:32:00   45:10  
53.   Ari Niiranen Kalevan Rasti    13:34:00   45:17  
54.   Kari Hokka IF Sibbo-Vargarna    14:44:00   45:38  
55.   Jyri Vuorinen Keski-Karjalan Rasti    13:04:00   45:51  
56.   Yury Rysev Kirov  RUS  13:38:00   46:40  
57.   Otto Frenckell OK Raseborg    12:16:00   46:54  
58.   Eero Koskivirta Etelä-Kymen Suunnistajat    12:54:00   47:21  
59.   Jaakko Paasi Tampereen Pyrintö    12:24:00   47:25  
60.   Mikko Kimpi Korahdus    12:20:00   47:28  
61.   Pasi Lyyluoma Teuvan Rivakka    13:26:00   47:35  
62.   Pascal Legere VALMO  FRA  13:16:00   47:38  
63.   Santeri Kenttä OK77    12:38:00   48:06  
64.   Pasi Koistinen Nastolan Terä    12:04:00   48:10  
65.   Petri Alvoittu Vihtavuoren Pamaus    14:04:00   48:14  
66.   Kimmo Valtonen MS Parma    13:20:00   48:20  
67.   Sergey Fedorov MGAU  RUS  13:14:00   48:39  
68.   Arto Nummela Mäntsälän Urheilijat    14:02:00   49:54  
69.   Ismo Minkkinen Rajamäen Rykmentti    12:28:00   49:58  
70.   Heikki Huhtinen Turun Suunnistajat    12:58:00   50:02  
71.   Taisto Maijala Lapin Veikot    12:22:00   50:05  
72.   Igor Lazarev Ryazan  RUS  14:36:00   50:24  
73.   Andrei Kulagin Helsingin Suunnistajat    14:12:00   50:49  
74.   Antti Lassila Kuortaneen Kunto    14:10:00   51:49  
75.   Dave Weston Setanta  IRL  14:38:00   52:19  
76.   Andreas Brunner OLGKöllike  SUI  14:46:00   56:22  
77.   Kimmo Laine Kymin Suunnistajat    13:54:00   1:01:28  
78.   Ismo Huhtala Yläneen Kiri    12:40:00   1:08:14  
79.   Yury Berezyuk Kirishi-La  RUS  12:26:00   1:12:54  
   Klaus Krischan NF Linz  AUT  12:02:00   keskeytti  
   Vesa Kemppainen Iisu    12:12:00   ei läht.  
   Sakari Pesola Rastiketut    12:42:00   ei läht.  
   Jaanus Viljamaa M:A:R:U:  EST  12:48:00   hylätty  
   Jyrki Kiviniitty Helsingin Suunnistajat    13:06:00   ei läht.  
   Mika Vuorela Tampereen Pyrintö    13:28:00   ei läht.  
   Victor Potemkin Kirishi  RUS  13:56:00   ei läht.  
   Pekka Ala-Mäyry Koovee    14:42:00   hylätty  
   Markku Saksa Teuvan Rivakka    14:54:00   ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English