FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H60A 3. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
5,4 km
 
1.   Håkan Björklund IK Falken    13:03:00   45:50  
2.   Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat    14:11:00   47:19  
3.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu    13:11:00   50:35  
4.   Ossi Tani Sippurasti    11:39:00   51:21  
5.   Matti Railimo Rastivarsat    11:49:00   52:26  
6.   Heikki Hillo Valkeakosken Haka    13:49:00   52:40  
7.   Taisto Kemppainen Vaalan Karhu    11:41:00   53:13  
8.   Åge Liljeström Helsingin Suunnistajat    13:47:00   53:14  
9.   Timo Peltola MS Parma    13:51:00   53:26  
10.   Pekka Kanste Sotkamon Jymy    13:53:00   53:32  
11.   Jaakko Hörkkö MS Parma    12:09:00   55:24  
12.   Hannu Töyrylä Kouvolan Rasti-72    12:31:00   55:56  
13.   Risto Wessman Delta    11:35:00   56:36  
14.   Kyösti Rautanen Tuupovaaran Sepot    12:41:00   56:40  
15.   Aimo Partanen Kuopion Suunnistajat    12:07:00   56:48  
16.   Jussi Lavikainen Kangasala SK    14:01:00   57:40  
17.   Tauno Pajala Espoon Suunta    12:49:00   57:43  
18.   Matti Lampinen Navi    13:41:00   57:45  
19.   Atle Bergseth KvernbitIL    12:53:00   57:56  
20.   Veikko Pellinen Joutsenon Kullervo    14:03:00   57:58  
21.   Heikki Peltonen Kouvolan Rasti-72    11:13:00   58:11  
22.   Martti Mäkelä SOC Asikkala    12:25:00   58:26  
23.   Viacheslav Gorelov Tambov  RUS  13:39:00   58:44  
24.   Reima Parkkonen Pihkaniskat    11:27:00   58:50  
25.   Matti Espo Sippurasti    13:25:00   58:52  
26.   Seppo Tuominen Kouvolan Rasti-72    13:35:00   58:55  
27.   Jukka Aunula Rasti-Jyry    12:43:00   59:22  
28.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus    12:55:00   59:40  
29.   Severi Halkosaari Himangan Urheilijat    12:35:00   59:44  
30.   Reijo Mouhu Raja-Karjalan Suunnistajat    12:05:00   1:00:19  
31.   Reijo Pitkänen Hollolan Urheilijat -46    11:53:00   1:00:23  
32.   Oke Peltola Turun Suunnistajat    13:23:00   1:01:08  
32.   Ilmars Limbens Sigulda  LAT  13:59:00   1:01:08  
34.   Erkki Turunen Hiisirasti    13:37:00   1:01:17  
35.   Mauno Näsi Rasti-Jussit    13:45:00   1:01:20  
36.   Heikki Lahdenniemi Sahalahden Kunto    11:37:00   1:02:25  
36.   Ossi Lakkala Saloisten Reipas    12:17:00   1:02:25  
38.   Pekka Lindqvist Raja-Karjalan Suunnistajat    14:13:00   1:02:58  
39.   Alexander Kozmov EVEREST-RU  RUS  12:11:00   1:03:41  
39.   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä    12:51:00   1:03:41  
41.   Niilo Sevon Saloisten Reipas    13:57:00   1:03:55  
42.   Pertti Euren Rastikarhut    12:19:00   1:03:58  
43.   Roy Dawson NATO  GBR  12:13:00   1:04:41  
44.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat    13:17:00   1:04:43  
45.   Juhani Kytöjoki Rasti-Jyry    11:01:00   1:05:23  
46.   Alexander Orlov Dialog-V:N  RUS  12:27:00   1:06:31  
47.   Henry Lågland Vaasan Suunnistajat    13:05:00   1:07:12  
48.   Leo Koistinen Vakka-Rasti    13:29:00   1:08:44  
49.   Eero Länsiluoto Espoon Suunta    14:07:00   1:09:45  
50.   Pertti Immanen Oriveden Ponnistus    11:09:00   1:10:05  
51.   Pentti Hirvonen Turun Metsänkävijät    11:25:00   1:10:20  
52.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat    13:19:00   1:10:29  
53.   Reino Hotti Helsingin Suunnistajat    12:47:00   1:11:07  
54.   Lasse Myllyaho Keuruun Kisailijat    11:05:00   1:12:11  
55.   Heikki Onnela Kemijärven Urheilijat    13:15:00   1:12:24  
56.   Ronald Mcgaail Söllerödok  DEN  12:33:00   1:12:27  
57.   Seppo Ahvenainen Järvenpään Palo    11:51:00   1:13:03  
58.   Reijo Puurunen Oulun Tarmo    11:19:00   1:14:07  
59.   Jan Åsberg Häverödals  SWE  12:03:00   1:15:08  
60.   Pekka Peltonen Mäntsälän Urheilijat    12:15:00   1:18:22  
61.   Sergei Harkov Inus    13:27:00   1:18:57  
62.   Valery Novozhilov Saint-Pete  RUS  12:45:00   1:19:28  
63.   Erkki Rantakangas Alajärven Ankkurit    11:43:00   1:19:57  
64.   Ilkka Lainema MS Parma    11:15:00   1:20:53  
65.   Reino Ansamaa Rasti-Nokia    11:11:00   1:21:45  
66.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat    11:17:00   1:22:07  
67.   Erkki Väänänen Siilin Rasti    11:31:00   1:23:07  
68.   Rolf Eklund Helsingin Suunnistajat    11:47:00   1:23:44  
69.   Matti Valta Jämsän Retki-Veikot    13:07:00   1:24:12  
70.   Jussi Rajamäki Helsingin Suunnistajat    12:21:00   1:28:10  
71.   Mike Intgroen KOVZ  NED  13:13:00   1:29:11  
72.   Veikko Kaarnijärvi Jämsän Retki-Veikot    11:21:00   1:30:01  
73.   Heikki Kujanpää Alajärven Ankkurit    13:31:00   1:32:18  
74.   Vladimir Ivanov Dialog-V:N  RUS  14:05:00   1:34:15  
75.   Jouko Kontturi Rasti-Lukko    12:39:00   1:35:42  
76.   Pekka Puolakka Säyneisen Salpa    11:57:00   1:38:15  
77.   Pekka Heikelä MS Parma    13:01:00   1:38:38  
78.   Jorma Pöntinen Navi    11:55:00   1:40:16  
79.   Klaus Toivonen Ounasvaaran Hiihtoseura    12:57:00   1:41:20  
80.   Voitto Järvenpää Rasti E4    12:59:00   1:47:02  
81.   Alexander Malinin Saint-Pete  RUS  11:03:00   2:04:23  
   Jorma Juvonen Espoon Suunta    11:23:00   ei läht.  
   Jukka Nurmela Urjalan Urheilijat    11:29:00   ei läht.  
   Lauri Mikkonen KontiolU    11:45:00   hylätty  
   Aarne Hurskainen Valkeakosken Haka    12:01:00   ei läht.  
   Arto Rautiainen Kalevan Rasti    12:23:00   ei läht.  
   Börje Sten Akilles OK    12:29:00   ei läht.  
   Hannu Pönni Kymin Suunnistajat    12:37:00   ei läht.  
   Seppo Kuikko Vehkalahden Veikot    13:09:00   ei läht.  
   Ilmari Mäkilä Espoon Suunta    13:33:00   ei läht.  
   Jouni Marttinen Mäntsälän Urheilijat    13:55:00   keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English