28. Ruskamaraton, Levillä 03.9.2011

PM40

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
20,0 km
Maali
21,1 km
 
1.   Teppo Ronkainen Onmkyu    14:00:00   1:07:49 (1)  1:11:36  
2.   Lasse Östmo     14:00:00   1:14:59 (2)  1:19:17  
3.   Robert Johansson Buena Vista A.C    14:00:00   1:15:48 (3)  1:20:00  
4.   Jyrki Ilvesluoto Rds Rovaniemi    14:00:00   1:16:31 (4)  1:20:45  
5.   Aki Ojala Saku Ry    14:00:00   1:18:29 (5)  1:22:52  
6.   Seppo Rauhala Kempele    14:00:00   1:18:41 (6)  1:22:58  
7.   Pertti Kvist Saku Ry    14:00:00   1:19:19 (7)  1:23:40  
8.   Mika Rintala PoKu    14:00:00   1:19:33 (8)  1:24:00  
9.   Sakari Törmänen Rds    14:00:00   1:20:43 (9)  1:25:05  
10.   Veli-Matti Kulla Haukiputaan Veikot    14:00:00   1:21:14 (10)  1:25:40  
11.   Tuomo Pesonen Yit Teollisuus Oy, Keminmaa    14:00:00   1:21:27 (11)  1:26:09  
12.   Mauri Särkinen Vesilahti    14:00:00   1:22:19 (12)  1:27:02  
13.   Niklas Wikblom Socklot    14:00:00   1:23:18 (13)  1:27:49  
14.   Mats Pettersson Gällivare Sk    14:00:00   1:25:11 (14)  1:29:44  
15.   Jarmo Hartikka Jääli    14:00:00   1:26:48 (15)  1:31:24  
16.   Jerker Pälviaho Kolari    14:00:00   1:27:11 (16)  1:31:54  
17.   Jonne Karanta Lks    14:00:00   1:27:43 (18)  1:32:24  
18.   Matti Pulkkinen Oulun Nmky    14:00:00   1:27:16 (17)  1:32:40  
19.   Mika Mäkelä HML    14:00:00   1:28:57 (19)  1:33:47  
20.   Mika Liimatainen Kouvola    14:00:00   1:29:01 (20)  1:34:03  
21.   Mika Mörsäri Polarhouse    14:00:00   1:29:59 (22)  1:34:41  
22.   Matti Luusua     14:00:00   1:29:57 (21)  1:34:51  
23.   Heikki Hämäläinen Kauppakeskus Stella    14:00:00   1:31:30 (23)  1:36:19  
24.   Simo Raiskio Kemski    14:00:00   1:31:51 (25)  1:36:51  
25.   Timo Muje Hyvä Yritys    14:00:00   1:31:42 (24)  1:36:53  
26.   Jarmo Juuso Tornio    14:00:00   1:32:00 (27)  1:37:00  
27.   Lasse Qvist Koskelankylän Riento    14:00:00   1:31:52 (26)  1:37:03  
28.   Arto Hamari Tieto Oyj    14:00:00   1:32:24 (28)  1:37:31  
29.   Risto Kontio Laatuenergiaa Rovakairasta    14:00:00   1:32:34 (29)  1:38:16  
30.   Jarmo Saareks Rautanet    14:00:00   1:33:35 (31)  1:38:48  
31.   Arto Vilppola Outokumpu Tornio    14:00:00   1:32:53 (30)  1:38:58  
32.   Matti Tanninen Sodankylä    14:00:00   1:33:48 (32)  1:39:04  
33.   Jari Kvist Outokumpu Tornio    14:00:00   1:33:49 (33)  1:39:09  
34.   Juha Sujala Ounasauto    14:00:00   1:34:04 (34)  1:39:14  
35.   Jaakko Repola Rovaniemi    14:00:00   1:34:16 (35)  1:40:00  
36.   Mauri Puolakanaho Oulun Aluetaksi Oy    14:00:00   1:34:56 (36)  1:40:03  
37.   Jyrki Narinen Dmp    14:00:00   1:35:08 (37)  1:40:16  
38.   Mika Karvonen Paavalniemen Poikia    14:00:00   1:36:03 (40)  1:41:03  
39.   Risto Jäärni Malininkankaan Karpaasit    14:00:00   1:36:09 (41)  1:41:37  
40.   Pertti Virkki Rudus Oy    14:00:00   1:36:34 (42)  1:41:50  
41.   Tarmo Ruotsalainen Onmky/kkm    14:00:00   1:35:19 (38)  1:41:52  
42.   Matti Nummi Vaalan Karhu    14:00:00   1:35:48 (39)  1:42:02  
43.   Janne Ylimaula Outokumpu Tornio    14:00:00   1:36:41 (43)  1:42:10  
44.   Petri Berg Rautakesko Oy    14:00:00   1:37:01 (44)  1:42:14  
45.   Veli-Pekka Satokangas Rovaniemi    14:00:00   1:37:25 (45)  1:43:01  
46.   Pauli Ranta Muonion Kiri Ry    14:00:00   1:38:07 (46)  1:43:04  
47.   Mikko Martimo Haukipudas    14:00:00   1:38:21 (47)  1:43:37  
48.   Pasi Oksanen Rauma    14:00:00   1:38:42 (48)  1:44:02  
49.   Janne Soutukorva Alamuonion Hoppu    14:00:00   1:39:09 (51)  1:44:06  
50.   Juha Valtari Ruukki Maraton Team    14:00:00   1:38:59 (50)  1:44:22  
51.   Mikko Kokkonen     14:00:00   1:38:55 (49)  1:44:27  
52.   Petri Carstensen JuPu    14:00:00   1:39:30 (52)  1:45:00  
52.   Juha Malinen Ulvila    14:00:00   1:40:02 (55)  1:45:00  
54.   Kari Hannunkivi Auto Aho Oy / Tojo Auto    14:00:00   1:40:00 (54)  1:45:24  
55.   Juha Rantala Rovaniemi    14:00:00   1:40:07 (57)  1:45:29  
56.   Kari Pitkänen VuotunVet    14:00:00   1:40:04 (56)  1:45:30  
57.   Jari Suvanto Kaustisen Pohjan Veikot KP-V    14:00:00   1:40:08 (58)  1:45:31  
58.   Antti Perttu Fysioline Oy    14:00:00   1:40:34 (59)  1:45:48  
59.   Markku Suontie Outokumpu Tornio    14:00:00   1:39:50 (53)  1:46:12  
60.   Marko Päkkilä Fescon Haukipudas    14:00:00   1:41:14 (61)  1:46:54  
61.   Petri Nikula ONKMYU    14:00:00   1:42:07 (65)  1:47:02  
62.   Ari Jonasson Carsport Team    14:00:00   1:41:45 (62)  1:47:06  
63.   Reijo Kinnunen Autoliike Koskinen Oy    14:00:00   1:42:02 (64)  1:47:12  
64.   Jarmo Karjalainen Ahola Team/tampere    14:00:00   1:41:54 (63)  1:47:13  
65.   Antero Pantsar Ruuhijärvi    14:00:00   1:40:59 (60)  1:47:23  
66.   Hannu Laurila Saku Ry    14:00:00   1:42:45 (68)  1:47:32  
67.   Heikki Paaso Malininkankaan Karpaasit    14:00:00   1:42:35 (66)  1:48:01  
68.   Juha Pyörälä Kuivaniemi    14:00:00   1:43:14 (70)  1:48:35  
69.   Jarmo Mäkipörhölä Kemi    14:00:00   1:42:35 (66)  1:48:42  
70.   Pasi Leinonen Rovaniemi    14:00:00   1:43:05 (69)  1:48:44  
71.   Heikki Harjuniemi Rovaniemi    14:00:00   1:43:18 (71)  1:48:55  
72.   Raimo Arpi Outokumpu Tornio    14:00:00   1:43:50 (72)  1:49:17  
73.   Tenho Tulppo Amc    14:00:00   1:44:24 (73)  1:50:19  
74.   Pekka Iisakka Ylikiiminki    14:00:00   1:44:45 (74)  1:50:32  
75.   Jyrki Jokinen Team Poro    14:00:00   1:46:30 (77)  1:51:48  
76.   Reijo Alapuranen YBT    14:00:00   1:46:30 (77)  1:51:50  
77.   Kari Tikkanen Kemi    14:00:00   1:46:15 (76)  1:51:51  
78.   Julian Reid Rovaniemi    14:00:00   1:45:57 (75)  1:52:14  
79.   Risto Viinikka Kuusamo    14:00:00   1:46:53 (80)  1:52:19  
80.   Ari Jääskö     14:00:00   1:46:42 (79)  1:52:37  
81.   Janne Heino Kaeser Kompressorit Oy    14:00:00   1:47:11 (81)  1:52:40  
82.   Marko Tuomela Siilinjärvi    14:00:00   1:47:29 (85)  1:52:42  
83.   Tapio Waris Yit Runners    14:00:00   1:47:13 (82)  1:52:56  
84.   Petri Lintula Mikkeli    14:00:00   1:47:22 (84)  1:53:04  
85.   Isto Salonen Konecranes    14:00:00   1:48:15 (87)  1:53:22  
86.   Jari Kangas TeamKätnen    14:00:00   1:47:17 (83)  1:53:28  
87.   Seppo Ollikainen Juoksukärpäset    14:00:00   1:48:19 (88)  1:53:44  
88.   Jouni Marjaniemi Hailuoto    14:00:00   1:47:38 (86)  1:54:08  
89.   Kari Kantola Häjyt    14:00:00   1:48:31 (89)  1:54:11  
90.   Matti Olavi Matinheikki Vesimiehet Sport team    14:00:00   1:48:59 (95)  1:54:15  
91.   Jouni Saloniitty Raisio    14:00:00   1:48:39 (91)  1:54:19  
92.   Sakari Manninen Oulu    14:00:00   1:48:58 (94)  1:54:36  
93.   Tommi Tanhuanpää K-Kauppiasliitto    14:00:00   1:48:35 (90)  1:54:41  
94.   Mauri Kuivalainen Rovakaira Oy, Voimaviesti    14:00:00   1:49:45 (97)  1:54:45  
95.   Vesa Mesilaakso Tornio    14:00:00   1:48:57 (93)  1:54:56  
95.   Ismo Joentakanen SAKK    14:00:00   1:49:45 (97)  1:54:56  
97.   Risto Niemelä     14:00:00   1:48:50 (92)  1:55:03  
98.   Ulf Bengs Kehähait    14:00:00   1:49:57 (99)  1:55:19  
99.   Asko Keloneva Outokumpu Tornio    14:00:00   1:49:41 (96)  1:55:44  
100.   Matti Ilmivalta     14:00:00   1:50:02 (101)  1:55:54  
101.   Tenho Onkamo Kemijärvi    14:00:00   1:50:26 (103)  1:56:06  
102.   Oula Valkeapää LapinMtti    14:00:00   1:50:07 (102)  1:56:20  
103.   Ari Nevala BrontSkyl    14:00:00   1:50:00 (100)  1:56:29  
104.   Marko Berg Rovaniemi    14:00:00   1:50:29 (105)  1:56:52  
105.   Martti Finnilä Raahe    14:00:00   1:51:29 (108)  1:56:54  
105.   Petri Herva     14:00:00   1:51:28 (107)  1:56:54  
107.   Markku Höynälä Evergreen    14:00:00      1:56:58  
108.   Kari Höynälä Tornio    14:00:00   1:51:14 (106)  1:56:59  
109.   Arto Stenbäck Oulu    14:00:00   1:50:26 (103)  1:57:06  
110.   Timo Pekkinen Okfinnmap    14:00:00   1:51:34 (109)  1:57:55  
111.   Mauri Rantamaa     14:00:00   1:52:21 (110)  1:58:04  
112.   Vesa Haapala     14:00:00      1:58:35  
113.   Antti Mönkkönen Siilinjärvi    14:00:00   1:52:29 (112)  1:58:42  
114.   Rami Huttunen Pellon Ponsi    14:00:00   1:52:23 (111)  1:58:47  
115.   Ari Kokko Pudasjärvi    14:00:00   1:52:31 (113)  1:59:11  
116.   Harry Sookari APKMaratoo    14:00:00   1:53:45 (118)  1:59:28  
117.   Markku Leppänen Sariel Oy    14:00:00   1:53:56 (120)  1:59:33  
118.   Jussi Ruismäki Kuortaneen Kunto    14:00:00   1:54:26 (124)  1:59:37  
119.   Tuomo Jussila Pentik Haukipudas    14:00:00   1:53:43 (117)  1:59:49  
120.   Petri Pohjola TOJK    14:00:00   1:53:38 (115)  1:59:53  
121.   Jukka Mattila Vantaa    14:00:00   1:53:55 (119)  1:59:54  
122.   Mika Oja Tievan Lumi Ja Linko    14:00:00   1:53:02 (114)  1:59:56  
123.   Jari Tervo Oulu    14:00:00   1:53:40 (116)  2:00:11  
123.   Pertti Riepula Kempele    14:00:00   1:54:15 (123)  2:00:11  
125.   Pekka Saari Alavuden Urheilijat    14:00:00   1:54:38 (126)  2:00:22  
126.   Unto Raunio Mikevan Maratoonarit    14:00:00   1:54:32 (125)  2:00:23  
127.   Mikko Kangasniemi Laatuenergiaa Rovakairasta    14:00:00   1:54:13 (122)  2:00:31  
128.   Mika Tammela Hollola    14:00:00   1:55:38 (129)  2:01:07  
129.   Jouni Viinikkala RBA    14:00:00   1:54:03 (121)  2:01:35  
130.   Pekka Nyman Kittilän Kunta    14:00:00   1:55:21 (128)  2:02:06  
131.   Jukka Niska Team Niska    14:00:00   1:55:07 (127)  2:02:08  
132.   Ari Välimaa Kuku, Kuortane    14:00:00   1:56:31 (131)  2:02:10  
133.   Juha Laaksonen Kerava    14:00:00   1:56:08 (130)  2:02:24  
134.   Kari Kajamoja UtsunRiek    14:00:00   1:56:44 (134)  2:02:30  
135.   Jyrki Niva Lapin Safarit    14:00:00   1:56:42 (133)  2:02:54  
136.   Jari Paksuniemi Iss Palvelut Oy Rovaniemi    14:00:00   1:56:59 (135)  2:03:14  
137.   Mikko Nikkanen Kuopio    14:00:00   1:56:33 (132)  2:03:30  
138.   Panu Jussila Outokumpu Tornio    14:00:00   1:57:48 (137)  2:04:10  
139.   Pasi Nyman Pudasjärvi    14:00:00   1:58:55 (139)  2:05:04  
139.   Arto Asmundi Fjäder Group Oy    14:00:00   1:58:55 (139)  2:05:04  
141.   Jari-Pekka Jumisko Lapin Metsänhoitoyhdistykset    14:00:00   1:58:56 (141)  2:05:12  
142.   Veli Jumisko Pölkky Oy    14:00:00   1:57:06 (136)  2:05:16  
143.   Jari Juopperi Kempele    14:00:00   1:59:16 (142)  2:05:29  
144.   Kari Nenonen E Avenue Oy    14:00:00   1:58:22 (138)  2:05:50  
145.   Pirkka Hartikainen Sito Oy    14:00:00   1:59:16 (142)  2:06:00  
146.   Antti Raninen Kemi    14:00:00   1:59:39 (144)  2:06:14  
147.   Tapio Still Havator Oy    14:00:00   2:00:52 (145)  2:06:26  
148.   Jussi Hakunti UtsunRiek    14:00:00   2:01:31 (148)  2:07:51  
149.   Petri Jaatinen Doris-Team    14:00:00   2:01:13 (147)  2:07:58  
150.   Kari Elomaa Seinäjoki    14:00:00   2:01:10 (146)  2:08:02  
151.   Esa Reivo Puljun Pyllistys    14:00:00   2:01:58 (149)  2:08:14  
152.   Arto Parkkinen Lapin Metsänhoitoyhdistykset    14:00:00   2:02:56 (150)  2:09:22  
153.   Reijo Nissi Kuusamo    14:00:00   2:03:45 (152)  2:09:35  
154.   Pasi Raiskio FUR-Urheilu    14:00:00   2:04:17 (157)  2:10:05  
155.   Juha-Pekka Smolander Ruukki Maraton Team    14:00:00   2:03:24 (151)  2:10:08  
156.   Mikko Linnaluoto Opu    14:00:00   2:03:53 (154)  2:10:09  
156.   Markus Kiiskinen Oulunsalo    14:00:00   2:03:53 (154)  2:10:09  
158.   Seppo Kuisma Rovaniemi    14:00:00   2:03:47 (153)  2:10:43  
159.   Ari Holappa Kpr Oy    14:00:00   2:03:59 (156)  2:10:46  
160.   Juha Mäki-Jyllilä Jkmm Arkkitehdit    14:00:00   2:05:08 (160)  2:11:29  
161.   Alpo Särkelä Oulu    14:00:00   2:05:49 (164)  2:11:31  
162.   Pasi Junna Auto Aho Oy / Tojo Auto    14:00:00   2:05:29 (162)  2:11:43  
163.   Esa Pekka Juntunen Maliininkankaan Karpaasit    14:00:00   2:05:03 (159)  2:11:52  
164.   Petri Hannila Pajusaari Sport    14:00:00   2:06:18 (167)  2:11:55  
165.   Tuomo Alafrantti Kuljetus Alafrantti    14:00:00   2:05:52 (165)  2:11:57  
166.   Pekka Lamberg Team De Luze    14:00:00   2:04:50 (158)  2:11:59  
167.   Geert Laevens Kittilä    14:00:00   2:05:14 (161)  2:12:04  
168.   Marko Juhani Mikkola     14:00:00   2:05:29 (162)  2:12:44  
169.   Hannu Koivuranta     14:00:00   2:05:52 (165)  2:12:46  
170.   Janne Laitinen Oulun Poliisiurheilijat    14:00:00   2:06:45 (168)  2:13:05  
171.   Markku Jaakola Karhukopla    14:00:00   2:07:42 (169)  2:13:50  
172.   Harri Piekkola Pam Oulu    14:00:00   2:07:58 (170)  2:13:55  
173.   Juha Hiltula Kemi    14:00:00   2:08:53 (171)  2:15:42  
174.   Arto Sutinen Rovakaira Oy, Voimaviesti    14:00:00   2:10:12 (173)  2:16:02  
175.   Vesa Heikkuri     14:00:00   2:09:52 (172)  2:16:07  
176.   Pasi Ryynänen Lemminkäinen    14:00:00   2:11:19 (174)  2:17:25  
177.   Kari Heljasvaara Pam-Liikealan Oulun Os. 135    14:00:00   2:11:25 (175)  2:17:40  
178.   Tapio Juurakko Ideal Plm    14:00:00   2:11:55 (176)  2:18:57  
179.   Teppo Nevala VanajanlGr    14:00:00   2:12:49 (177)  2:19:40  
180.   Tero Ehrola Tampere    14:00:00   2:13:54 (178)  2:21:00  
181.   Ville Urponen Rovaniemi    14:00:00   2:15:37 (179)  2:21:37  
182.   Markku Juuso Torso-98    14:00:00   2:15:38 (180)  2:21:51  
183.   Arto Marttila TilitMtila    14:00:00   2:15:41 (181)  2:23:33  
184.   Jarmo Kokkoniemi Mansikin Mannekiinit    14:00:00   2:16:36 (182)  2:23:35  
185.   Kimmo Ilva Hämeenlinna    14:00:00   2:18:02 (184)  2:24:44  
186.   Antti Lähteinen Iss Palvelut Oy    14:00:00   2:18:38 (185)  2:25:09  
187.   Jouni Niskala Keminmaa    14:00:00   2:17:58 (183)  2:25:54  
188.   Marko Iso-Kungas Tampere    14:00:00   2:19:25 (186)  2:27:21  
189.   Vesa Pellikka     14:00:00   2:21:11 (188)  2:27:50  
190.   Jari Virta Sähälärit Ry    14:00:00   2:20:49 (187)  2:29:03  
191.   Petri Kotiranta Rautanet    14:00:00   2:21:39 (190)  2:29:23  
192.   Mika Urpalainen Rautanet    14:00:00   2:21:38 (189)  2:29:24  
193.   Vesa Rita Rakennuspalvelu V.m. Rita Ky    14:00:00   2:24:02 (192)  2:31:27  
194.   Jyrki Lehto VojakkaNs    14:00:00   2:23:20 (191)  2:31:41  
195.   Timo Karjalainen Veljekset Vaara Oy    14:00:00   2:33:53 (193)  2:41:58  
196.   Jarko Lehto Vesimiehet Sport team    14:00:00   2:40:40 (194)  2:48:29  
197.   Marko Rossi Kittilä    14:00:00   3:05:09 (195)  3:16:43  
   Juha Pulkkinen Lappland Ski Team    14:00:00         
   Leevi Tiikkainen Oulu    14:00:00         
   Jari Kaipola Kaeser Kompressorit Oy    14:00:00         
   Mauri Kuivalainen Rovakaira Oy, Voimaviesti    14:00:00         
   Kaj Lundström Pumppumies    14:00:00         
   Petri Huhtala Onmkyu    14:00:00         
   Markku Kangasniemi Outokumpu Tornio    14:00:00         
   Hannu Välikoski Fysioline Oy    14:00:00         
   Vesa Haapala Koskenkylän Nuorisoseura Kns    14:00:00         
   Mauri Rantamaa Outokumpu Tornio    14:00:00         
   Vesa-Jukka Savolainen Oulu    14:00:00         
   Marko Kaveri L&t    14:00:00         
   Tommy Niva Gällivare Sk    14:00:00         
   Arto Pirneskoski Peräpohjolan Poliisilaitos    14:00:00         
   Jukka Pelimanni Tluk    14:00:00         
   Heikki Kukkonen Maliininkankaan Karpaasit    14:00:00         
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English