23. MERIDA MTB FINLANDIA, 10.8.2013

Pitkä-Finlandia

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
35,0 km
Väliaika
69,8 km
Maali
70,0 km
 
1.   Samuel Pökälä TWD-Länken  FIN  12:00:00   1:26:37 (1)  2:57:36 (1)  2:58:40  
2.   Mauri Viitamaa Kaupin Kanuunat  FIN  12:00:00   1:27:38 (2)  3:02:18 (2)  3:03:26  
3.   Samuli Saarela PKK    12:00:00         3:06:43  
4.   Jari Heinikainen TWD  FIN  12:00:00   3:06:44 (86)     3:08:02  
5.   Kari Veikkolainen Korson Kaiku  FIN  12:00:00   1:31:33 (4)  3:14:05 (3)  3:15:35  
6.   Sauli Pihamaa Lahden Pyäräilijät - LaPy  FIN  12:00:00   1:30:50 (3)  3:14:38 (4)  3:16:05  
7.   Leo Laakkonen Tawast Cycling Club  FIN  12:00:00   1:33:33 (5)  3:16:20 (5)  3:17:41  
8.   Anssi Kesonen HK Varma    12:00:00   1:33:35 (6)  3:17:35 (6)  3:19:07  
9.   Kare Eskola Korson Kaiku / Hi5Bikes.fi  FIN  12:00:00   1:36:30 (8)  3:22:20 (7)  3:23:34  
10.   Kalle Kauppinen Iisalmen Visa  FIN  12:00:00   1:41:30 (14)  3:22:32 (8)  3:23:46  
11.   Ari Autio Kaupin Kanuunat  FIN  12:00:00   1:35:29 (7)  3:24:15 (9)  3:25:37  
12.   Pasi Pohjasvuo Espoo  FIN  12:00:00   1:38:14 (9)  3:24:31 (10)  3:25:50  
13.   Juha Tiitta TWD  FIN  12:00:00   1:38:28 (10)  3:28:27 (11)  3:29:57  
14.   Tuomas Tallinen JYPS  FIN  12:00:00   1:39:29 (11)     3:30:28  
15.   Kimmo Ovaska OTC / Syäte MTB  FIN  12:00:00   1:39:31 (12)  3:30:40 (12)  3:31:59  
16.   Mikko Tuoriniemi PLC-TEC  FIN  12:00:00   1:39:32 (13)  3:32:34 (13)  3:33:59  
17.   Henrik Nykänen Koria  FIN  12:00:00   1:44:05 (20)  3:38:43 (14)  3:40:03  
18.   Jani Turtiainen Korson Kaiku  FIN  12:00:00   1:48:49 (31)  3:40:20 (15)  3:41:52  
19.   Jarkko Heikura Hämeenlinna  FIN  12:00:00   1:42:10 (16)  3:40:53 (16)  3:42:17  
20.   Lasse Saarela Hypy  FIN  12:00:00   1:44:02 (18)  3:41:05 (17)  3:42:39  
21.   Pasi Mäenpää Team Garmin  FIN  12:00:00   1:42:07 (15)  3:43:10 (18)  3:44:42  
22.   Tero Mamia Koovee    12:00:00   1:46:51 (26)  3:44:18 (19)  3:46:02  
23.   Jouni Kemppi Felt Team  FIN  12:00:00   1:46:49 (25)  3:44:41 (20)  3:46:10  
24.   Jarmo Mauriala Kaupin Kanuunat  FIN  12:00:00   1:47:04 (27)  3:44:55 (21)  3:46:33  
25.   Rauno Kokkonen TCC  FIN  12:00:00   1:46:08 (22)  3:45:34 (22)  3:46:59  
26.   Ilari Oikari Merida  FIN  12:00:00   1:42:28 (17)  3:46:40 (23)  3:48:30  
27.   Harri Hakavuori Team Garmin  FIN  12:00:00   1:52:04 (41)  3:48:08 (24)  3:49:42  
28.   Sami Tervakari Cycling El Burro    12:00:00   1:44:39 (21)  3:48:39 (25)  3:50:01  
29.   Luis Fraile --  ESP  12:00:00   1:49:37 (36)  3:49:07 (26)  3:50:34  
30.   Tapio Roiha Merida  FIN  12:00:00   1:44:03 (19)  3:49:49 (27)  3:51:38  
31.   Jarno Nieminen TWD  FIN  12:00:00   1:48:46 (30)  3:50:32 (28)  3:52:20  
32.   Ari Lappi Zeus  FIN  12:00:00   1:48:52 (33)  3:50:48 (29)  3:52:21  
33.   Jere Keskiaho Korson Kaiku  FIN  12:00:00   1:48:51 (32)  3:51:02 (30)  3:52:23  
34.   Ossi Salokannel Royal Cycling Team  FIN  12:00:00   1:50:38 (38)  3:51:16 (31)  3:52:50  
35.   Kari Pietikäinen MTBCF  FIN  12:00:00   1:47:59 (28)  3:51:39 (32)  3:53:18  
36.   Päysä Mikko PLC-Tec  FIN  12:00:00   1:46:09 (23)  3:52:31 (33)  3:54:16  
37.   Henrik Moilanen PLC-TEC  FIN  12:00:00   1:46:11 (24)  3:52:33 (34)  3:54:17  
38.   Vesa Uusitalo Team välikuolema  FIN  12:00:00   1:48:53 (34)  3:55:44 (35)  3:57:35  
39.   Pedro Lopez Porvoon Akilles    12:00:00   1:53:10 (43)  3:58:32 (36)  3:59:56  
40.   Ermo Rae Porter Racing Club  EST  12:00:00   1:48:18 (29)  3:59:35 (37)  4:01:07  
41.   Hermanni Haapala Teuvan Rivakka  FIN  12:00:00   1:53:20 (46)  4:00:58 (38)  4:02:40  
42.   Tero Haapanen HePo    12:00:00   1:49:50 (37)  4:02:17 (39)  4:04:03  
43.   Kristian Nysträm Loviisa  FIN  12:00:00   1:55:11 (47)  4:02:58 (40)  4:04:30  
44.   Mika Saukkonen TCC  FIN  12:00:00   1:55:49 (48)  4:04:18 (41)  4:05:55  
45.   Tuomas Juhani Malinen   FIN  12:00:00   1:49:03 (35)  4:04:58 (42)  4:06:51  
46.   Marko Ervast Luistava Polku  FIN  12:00:00   1:53:19 (45)  4:06:39 (43)  4:08:22  
47.   Janne Tepponen ei ole  FIN  12:00:00   1:57:56 (52)  4:07:32 (44)  4:09:06  
48.   Petteri Pyrrä Kaupin Kanuunat  FIN  12:00:00   1:53:12 (44)  4:11:48 (45)  4:13:20  
49.   Jimmy Doyle Polku Magazine    12:00:00   1:57:15 (49)  4:13:30 (46)  4:15:11  
50.   Arjo Pulkkinen Team 2C  FIN  12:00:00   1:59:49 (53)  4:17:41 (47)  4:19:19  
51.   Jarkko Hakanen     12:00:00   1:57:48 (50)  4:17:43 (48)  4:19:32  
52.   Teemu Loman Vaisala Oyj  FIN  12:00:00   2:16:21 (76)  4:18:51 (49)  4:20:32  
53.   Erno Suominen Team Slow  FIN  12:00:00   2:01:08 (57)  4:18:52 (50)  4:21:04  
54.   Heikki Kulmala Merida  FIN  12:00:00   2:00:05 (54)  4:20:24 (51)  4:22:17  
55.   Timo Hiidenheimo     12:00:00   2:04:29 (60)  4:23:42 (52)  4:25:21  
56.   Pasi Warvas Hämeenlinna  FIN  12:00:00   1:52:01 (40)  4:23:43 (53)  4:25:25  
57.   Juha Koukkari ABB  FIN  12:00:00   2:00:22 (55)  4:24:06 (54)  4:25:59  
58.   Juha Lindeman FIN  12:00:00   2:02:02 (58)  4:24:53 (55)  4:26:34  
59.   Antti Liikonen MC Kramppi  FIN  12:00:00   2:00:25 (56)  4:25:22 (56)  4:27:15  
60.   Toni Lund Team Lund  FIN  12:00:00   2:07:51 (66)  4:26:57 (57)  4:28:25  
61.   Mikko Koivula Korson Kaiku  FIN  12:00:00   1:53:06 (42)     4:28:59  
62.   Pertti Kiiskinen Merida  FIN  12:00:00   1:51:58 (39)  4:29:27 (58)  4:31:49  
63.   Jari Tuominen Ojankaivajat  FIN  12:00:00   2:12:17 (72)  4:30:33 (59)  4:32:12  
64.   Tom Karppinen Royal Cycling Team  FIN  12:00:00   2:06:09 (63)  4:30:59 (60)  4:32:45  
65.   Jussi Heikkilä MC Kramppi  FIN  12:00:00   2:11:52 (71)  4:32:19 (61)  4:34:06  
66.   Hannu Talvitie Espoo  FIN  12:00:00   2:07:54 (67)  4:32:42 (62)  4:34:35  
67.   Ilkka Männistä K.H.P.  FIN  12:00:00   2:14:19 (74)  4:33:04 (63)  4:35:07  
68.   Toni Ranta Kouvolan Pyäräilijät  FIN  12:00:00   2:07:48 (65)  4:33:56 (64)  4:35:50  
69.   Topi Vihervaara Vantaa  FIN  12:00:00   2:05:43 (61)  4:34:37 (65)  4:36:10  
70.   Petri Ruotsalainen Riihimäki  FIN  12:00:00   1:57:53 (51)  4:35:09 (66)  4:36:42  
71.   Kristian Karell Trailikalkkunat  FIN  12:00:00   2:07:47 (64)  4:36:17 (67)  4:38:02  
72.   Mikko Luukas Metso MTB    12:00:00   2:08:24 (69)  4:36:59 (68)  4:38:38  
73.   Mikko Väkiparta Klaukkala  FIN  12:00:00   2:13:23 (73)  4:38:51 (69)  4:40:50  
74.   Tomi Kuitunen MTB Järvenpää  FIN  12:00:00   2:08:36 (70)  4:40:51 (70)  4:42:39  
75.   Maarten Patteeuw Merida  FIN  12:00:00   2:05:49 (62)  4:41:49 (71)  4:43:38  
76.   Jaakko Kurikka Merida  FIN  12:00:00   2:15:08 (75)  4:46:24 (72)  4:47:59  
77.   Reima Soikkeli Kerava Drivers  FIN  12:00:00   2:07:59 (68)  4:47:46 (73)  4:49:39  
78.   Riku Koivusalo Helsinki  FIN  12:00:00   2:04:17 (59)  4:49:48 (74)  4:52:09  
79.   Eerikki Tikka Espoo  FIN  12:00:00   2:22:59 (79)  4:50:52 (75)  4:52:32  
80.   Santeri Savolainen Team Garmin  FIN  12:00:00   2:20:05 (77)  5:01:19 (76)  5:03:10  
81.   Antti Vähälä Korson Kaiku    12:00:00   2:22:40 (78)  5:01:22 (77)  5:03:31  
82.   Jouni Nissinen Espoo  FIN  12:00:00   2:23:29 (80)  5:06:39 (78)  5:08:52  
83.   Tapio Peltomäki Mtb Porukka  FIN  12:00:00   2:23:54 (81)     5:16:18  
84.   Arto Ranta Team Rahola  FIN  12:00:00   2:37:03 (85)     5:34:39  
85.   Antti-Jussi Korjonen Kaupin Kanuunat  FIN  12:00:00   2:37:01 (84)     5:34:46  
86.   Mikko Melkkilä MTBCF  FIN  12:00:00   2:29:06 (82)     5:46:51  
87.   Marko Nousiainen MTB Järvenpää  FIN  12:00:00   2:29:16 (83)     5:47:09  
   Janne Vanttaja Merida  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Hugh Hefner-Taskinen Sileet Kivet  FIN  12:00:00         keskeytti  
   Aleksi Sarkola Ei Seuraa  FIN  12:00:00         keskeytti  
   Paul Richartz Team Kotikallio  FIN  12:00:00         keskeytti  
   Marko Jäntti Järvenpää  FIN  12:00:00         keskeytti  
   Jukka-Pekka Kunnari CC Picaro  FIN  12:00:00         keskeytti  
   Olli Hakala UP, Uudenmaan Pyäräilijät  FIN  12:00:00         keskeytti  
   Jarkko Nyman Helsinki City Cycle Club  FIN  12:00:00         keskeytti  
   Mikko Kuoppamäki Raisio    12:00:00         keskeytti  
   Anni Kuoppamäki     12:00:00         keskeytti  
   Markku Nyman     12:00:00         keskeytti  
   Marlon Harewood     12:00:00         keskeytti  
   Juha Viljanen --  FIN  12:00:00         keskeytti  
   Markus Koskela Hämeenlinnan Tarmo  FIN  12:00:00         keskeytti  
   Mikko Peltola Särnäisten paarmat  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Teemu Uusi-Piuhari Team Medilaser  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Hannu Anttila Wasa Velocity  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Juha Mäkelä SPP-56  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Tomi Lindfors ..  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Kimmo Kananen Velocitor  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Jalmari Kauhanen FIN  12:00:00         ei läht.  
   Jere Tynkkynen Itä-Savon Moottorikelkkailijat  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Jani Poussu Kaupin Kanuunat  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Ville Perälä Merida  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Antti Rantanen Kaupin Kanuunat  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Jussi Rossi TWD-Länken  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Mika Siirilä Merida  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Anssi Kesonen HK Varma    12:00:00         ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English