25. Ruskamaraton 13.9.2008, Levi

VMYL

Startlista

3001Juha RaappanaShinshowa14:15:00   3001
3002Markku SutelaOulu14:15:00   3002
3003Timo HanhelaOulu14:15:00   3003
3004Pauli LappalainenSkanska/kuopio14:15:00   3004
3005Jani OllikainenLapin Liha Oy14:15:00   3005
3006Olli VilponenLapin Liha Oy14:15:00   3006
3007Stanislav KharlamovLapin Liha Oy14:15:00   3007
3008Juha NiemeläLapin Liha Oy14:15:00   3008
3009Kalle HuhtamellaLapin Liha Oy14:15:00   3009
3010Jyrki TurtiainenHelsinki14:15:00   3010
3011Tuomo RöytiöLapin Liha Oy14:15:00   3011
3012Jonne KalloRpu14:15:00   3012
3013Veikko MäkirantaLakeuren Jussit14:15:00   3013
3014Jarno HietalahtiM&h Snocross14:15:00   3014
3015Rauno SuomelaVähäkyrö14:15:00   3015
3016Kaj LundströmItt Water & Wastewater Suomi Oy14:15:00   3016
3017Timo NeuvonenHus14:15:00   3017
3018Matti KropsuLapin Veikot14:15:00   3018
3019Risto Elsilä-/haukipudas / Upo14:15:00   3019
3020Perttu Piirainen-/ Sotkamo/ Upo14:15:00   3020
3021Matti Tolonen-/ Kajaani / Upo14:15:00   3021
3022Aku KallioKaivopiha Sport14:15:00   3022
3023Yrjö HervaKaivopiha Sport14:15:00   3023
3024Kari KuuselaEltel Networks Pohjoinen Oy14:15:00   3024
3025Unto KarjalainenEltel Networks Pohjoinen Oy14:15:00   3025
3026Tapio KurttiEltel Networks Pohjoinen Oy14:15:00   3026
3027Kauko LompoloKittilän Ikiliikkujat14:15:00   3027
3028Ossi AaltoUltimate Runners14:15:00   3028
3029Jari TurpeinenUltimate Runners14:15:00   3029
3030Jukka HarjunpääUltimate Runners14:15:00   3030
3031Pekka LuusuaRovakaira Oy, Voimaviesti14:15:00   3031
3032Raimo JääskeläinenRovakaira Oy, Voimaviesti14:15:00   3032
3033Usko LokkaRovakaira Oy, Voimaviesti14:15:00   3033
3034Valto KuusipaloRovakaira Oy, Voimaviesti14:15:00   3034
3035Markku YlitervoRovaniemi14:15:00   3035
3036Eero TimonenKiiminki14:15:00   3036
3037Arto HyvärinenKoulutus Nord, Övertorneå14:15:00   3037
3038Jari YlitapioKoulutus Nord, Övertorneå14:15:00   3038
3039Mika VeikanmaaSodankylä14:15:00   3039
3040Mikko SipolaUltimate Runners14:15:00   3040
3041Per HolmströmUltimate Runners14:15:00   3041
3042Henkka SilvonenUltimate Runners14:15:00   3042
3043Vesa VuorinenUltimate Runners14:15:00   3043
3044Pekka IngerttiläRaahe14:15:00   3044
3045Arttu KarénUltimate Runners14:15:00   3045
3046Teemu SuutariUltimate Runners14:15:00   3046
3047Pasi MustajokiUltimate Runners14:15:00   3047
3048Vesa MastomäkiUltimate Runners14:15:00   3048
3049Mikko LaitinenUltimate Runners14:15:00   3049
3050Ari MastomäkiUltimate Runners14:15:00   3050
3051Jaakko HumalajokiUltimate Runners14:15:00   3051
3052Jarkko SivulaUltimate Runners14:15:00   3052
3053Timo JalonenTampere14:15:00   3053
3054Jarno MaimonenAhola Team14:15:00   3054
3055Vesa KaukonenKariniemen Karhut14:15:00   3055
3056Jukka PeltonenKariniemen Karhut14:15:00   3056
3057Petri MustapääKariniemen Karhut14:15:00   3057
3058Pentti KiviahoKariniemen Karhut14:15:00   3058
3059Antti RaninenKemi14:15:00   3059
3060Jarmo VainikkaRajavartiolaitos14:15:00   3060
3061Markku KärenlampiLupa14:15:00   3061
3062Jari MäkinenRajavartiolaitos14:15:00   3062
3063Jarkko BambergSunkoti.fi14:15:00   3063
3064Martti SeppäläOulu14:15:00   3064
3065Olavi MännistöPori14:15:00   3065
3066Matti HämäläinenLoimailevi14:15:00   3066
3067Kalervo LammiArjan Sankarit14:15:00   3067
3068Tomi TervaniemiTornio14:15:00   3068
3069Mikael WesterlundRajavartiolaitos14:15:00   3069
3070Peter SundellRajavartiolaitos14:15:00   3070
3071Ari-Ville SyreniusRajavartiolaitos14:15:00   3071
3072Arto SuokanervaRajavartiolaitos14:15:00   3072
3073Jukka HannukselaEspoo14:15:00   3073
3074Pauli HakalaTampere14:15:00   3074
3075Juha RiikolaKarinniemen Karhut14:15:00   3075
3076Timo NieminenHullu Poro Oy14:15:00   3076
3077Olli RanuaRajavartiolaitos14:15:00   3077
3078Jarmo RuokamoPosio14:15:00   3078
3079Joonas RuokamoPosio14:15:00   3079
3080Markus RuokamoPosio14:15:00   3080
3081Manu StenroosPello14:15:00   3081
3082Jorma KaltioOulu14:15:00   3082
3083Oscar HärkönenRovaniemi14:15:00   3083
3084Ari MarjettaRajavartiolaitos14:15:00   3084
3085Petri VeikkolainenRovaniemi14:15:00   3085
3086Jari HuttuKeminmaa14:15:00   3086
3087Sakari HeikkinenKirkkonummi14:15:00   3087
3088Tapio PeltolaKempele14:15:00   3088
3089Jouni HaatainenJyväskylän Kenttäurheilijat14:15:00   3089
3090Ville KyyhkynenKu14:15:00   3090
3091Matti HiironenKokkolan Veikot14:15:00   3091
3092Eero SaariYlivieskan Kuula14:15:00   3092
3093Kari KiveläÖvermalax14:15:00   3093
3094Jussi PirkonenRovaniemi14:15:00   3094
3095Kari MäntynenäRajavartiolaitos14:15:00   3095
3096Jyri UusitaloPellon Ponsi14:15:00   3096
3097Kyösti SiiraTekmanni Oy14:15:00   3097
3098Toni AatsinkiTekmanni Oy14:15:00   3098
3099Pekka RantalaTekmanni Oy14:15:00   3099
3100Juha KeskinivaSuomi Ki-Mu-ra Oy14:15:00   3100
3101Samuli KeisuAlatornion Pirkat14:15:00   3101
3102Asko VääräniemiOnmky14:15:00   3102
3103Arto HarjulaKaure14:15:00   3103
3104Jari HaapalaFiskars14:15:00   3104
3105Oskari RaunioLevin Alppihiihtoyhdistys Ry14:15:00   3105
3106Kimmo KinisjärviRovaniemi / Kk-Sähkötyöt14:15:00   3106
3107Juho JumiskoLapinlukko14:15:00   3107
3108Heikki JärkkäläPajusaarispot14:15:00   3108
3293Heikki Rytkönen14:15:00   3293
3296Martti Vahermo14:15:00   3296
3297Rauno PasanenRoll Boys14:15:00   3297
3299Kari HaanpääFinn-Power14:15:00   3299
3300Jukka OnnelaFinn-Power14:15:00   3300
3301Tapani AlarotuKankaanpää14:15:00   3301
3302Sami OrajärviVRJ Group14:15:00   3302
3303Markku RasinkangasVRJ Group14:15:00   3303
3304Sami KortelainenSawon Sitkeet14:15:00   3304
3306Markku SiirtolaAhola Team14:15:00   3306
3309Jorma KenttämaaAavasaksan Kisa14:15:00   3309
3310Hannu JussilaRajavartiolaitos14:15:00   3310
3311Juha Savolainen14:15:00   3311
3313Antti SimiläVRJ Group14:15:00   3313
3314Tapio TuomaalaVRJ Group14:15:00   3314
3315Risto SumanenHartman14:15:00   3315
3316Marko RuohioHartman14:15:00   3316
3317Miska KoivistoHartman14:15:00   3317
3318Veikko ViitanenRR Oy Pulkkila14:15:00   3318
3319Voitto KauppinenRR Oy Pulkkila14:15:00   3319
3320Arto HandIi14:15:00   3320
3322Antero MarkunsaloKusVu14:15:00   3322
3323Miikka Sutela14:15:00   3323
3325Mauri IsometsäMettän Sähkö14:15:00   3325
3326Tapio TervonenVeho Oulu14:15:00   3326
3327Janne HaukipuroVeho Oulu14:15:00   3327
3328Kari NiemeläUPO14:15:00   3328
3330Kari ValliusRaskone Oy Oulu14:15:00   3330
3331Petri TyniVeho Oulu14:15:00   3331
3332Vesa HentiläVeho Oulu14:15:00   3332
3334Osmo PonnikasRaahen Sporttiveteraanit14:15:00   3334
3336Santtu MäkinenIntersport Team14:15:00   3336
3338Veijo Vuolli14:15:00   3338
3339Esa KurvinenONMKY Rajavartiolaitos14:15:00   3339
3340Kauko Veikko SillanpääAarnen talli14:15:00   3340
3343Jari KoivupaloLapin Liha14:15:00   3343
3344Esa MäkinenOrpo14:15:00   3344
3347Aleksi HiltunenRovaniemen Lappi14:15:00   3347
3348Jorma OnnelaHikiset14:15:00   3348
3352Matti PesäläRauma14:15:00   3352
3353Oiva LukkariAlatornion Pirkat/Alpi14:15:00   3353
3354Kari Salonen14:15:00   3354
3358Ilkka Ukkola14:15:00   3358
3361Erkki LaunonenFeelmax14:15:00   3361
3365Markku KulomäkiFeelmax14:15:00   3365
3366Gustavo OrozpoMedellin14:15:00   3366
3367Mauricio RodriguezBogota14:15:00   3367
3368Päivö LaukkalaRvl14:15:00   3368
3372Janne Nissilä14:15:00   3372
3373Seppo MikkolaSINSU14:15:00   3373
3374Tuomo HerttuaLapin Liha14:15:00   3374
3375Mikko HalmetLapin Liha14:15:00   3375
3377Antti LiljaRDS14:15:00   3377
3378Mika Savola14:15:00   3378
3379Pertti Parviainen14:15:00   3379
3380Mika PihlajaniemiOvira Oy14:15:00   3380
3383Juha Ollikkala14:15:00   3383
3386Ilkka KontinenNiinisaaren Voima14:15:00   3386
3388Heikki KeskitaloLapin Urheiluopisto14:15:00   3388
3389Pertti SuihkoRovaniemi14:15:00   3389
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English