FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

D12TR 1. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-Mål Resultat  
1   Henna Pylvänäinen
Sippurasti
2:11 (1)
5:23 (1)
3:12 (1)
9:01 (2)
3:38 (14)
12:30 (2)
3:29 (5)
14:39 (1)
2:09 (1)
15:02 (1)
23 (21)
15:02  Henna Pylvänäinen
2   Anni Muhonen
Vaasan Suunnistajat
2:22 (4)
5:50 (3)
3:28 (3)
9:44 (3)
3:54 (16)
12:56 (3)
3:12 (3)
15:22 (2)
2:26 (2)
15:41 (2)
19 (4)
15:40  Anni Muhonen
3   Elsa Peltonen
Itä-Päijänteen Rasti
2:58 (12)
7:09 (6)
4:11 (5)
10:37 (6)
3:28 (13)
13:35 (5)
2:58 (2)
16:15 (3)
2:40 (6)
16:36 (3)
21 (13)
16:35  Elsa Peltonen
4   Aino Lampinen
Keravan Urheilijat
2:13 (3)
5:34 (2)
3:21 (2)
10:07 (4)
4:33 (23)
13:34 (4)
3:27 (4)
16:18 (4)
2:44 (8)
16:38 (4)
20 (6)
16:38  Aino Lampinen
5   Mari Ryytty
SK Vuoksi
2:37 (6)
7:50 (10)
5:13 (18)
12:37 (14)
4:47 (26)
15:32 (7)
2:55 (1)
18:17 (5)
2:45 (9)
18:38 (5)
21 (13)
18:37  Mari Ryytty
6   Veera Roine
Delta
2:35 (5)
7:06 (5)
4:31 (7)
11:29 (9)
4:23 (20)
15:49 (11)
4:20 (19)
18:21 (6)
2:32 (4)
18:46 (6)
25 (29)
18:45  Veera Roine
7   Julia Himilä
Delta
2:46 (9)
7:54 (11)
5:08 (16)
11:00 (7)
3:06 (6)
15:33 (8)
4:33 (23)
18:32 (7)
2:59 (15)
18:53 (7)
21 (13)
18:52  Julia Himilä
8   Veera Hokka
IF Sibbo-Vargarna
2:12 (2)
8:58 (15)
6:46 (26)
12:00 (11)
3:02 (5)
15:44 (10)
3:44 (8)
18:36 (8)
2:52 (14)
18:56 (8)
20 (6)
18:55  Veera Hokka
9   Julia Karpenko
Juventa
4:49 (28)
9:46 (19)
4:57 (10)
12:10 (12)
2:24 (1)
16:14 (12)
4:04 (14)
18:41 (9)
2:27 (3)
19:05 (9)
24 (24)
19:04  Julia Karpenko
10   Sanni Perälä
Keravan Urheilijat
2:58 (12)
7:56 (12)
4:58 (11)
11:17 (8)
3:21 (11)
15:25 (6)
4:08 (15)
18:47 (10)
3:22 (18)
19:08 (10)
21 (13)
19:07  Sanni Perälä
11   Viivi Varjus
SK Vuoksi
3:03 (16)
7:22 (7)
4:19 (6)
11:45 (10)
4:23 (20)
15:38 (9)
3:53 (11)
18:48 (11)
3:10 (16)
19:08 (10)
20 (6)
19:09  Viivi Varjus
12   Annu Pylkkänen
Savon Suunta
2:42 (7)
6:10 (4)
3:28 (3)
8:39 (1)
2:29 (2)
12:19 (1)
3:40 (6)
20:06 (12)
7:47 (35)
20:26 (12)
20 (6)
20:25  Annu Pylkkänen
13   Katri Katainen
Keuruun Kisailijat
3:27 (21)
9:55 (20)
6:28 (24)
13:06 (16)
3:11 (8)
17:34 (16)
4:28 (21)
20:25 (13)
2:51 (12)
20:45 (13)
20 (6)
20:45  Katri Katainen
14   Venla Nurmi
Rastiketut
2:47 (10)
7:31 (8)
4:44 (9)
13:42 (18)
6:11 (31)
17:28 (14)
3:46 (9)
20:58 (14)
3:30 (23)
21:16 (14)
18 (2)
21:15  Venla Nurmi
15   Emma Kivilaakso
Lynx
4:19 (27)
10:09 (22)
5:50 (19)
13:20 (17)
3:11 (8)
17:33 (15)
4:13 (18)
20:58 (14)
3:25 (19)
21:19 (15)
21 (13)
21:19  Emma Kivilaakso
16   Katri Leinonen
Keuruun Kisailijat
3:27 (21)
8:26 (13)
4:59 (12)
12:58 (15)
4:32 (22)
17:49 (17)
4:51 (27)
21:16 (16)
3:27 (21)
21:42 (16)
26 (33)
21:41  Katri Leinonen
17   Siiri Lyytikäinen
Lappeen Riento
3:29 (23)
8:33 (14)
5:04 (14)
12:26 (13)
3:53 (15)
17:11 (13)
4:45 (26)
21:20 (17)
4:09 (29)
21:44 (17)
24 (24)
21:43  Siiri Lyytikäinen
18   Milja Pohjonen
Ikaalisten Nouseva-Voima
6:53 (31)
11:57 (27)
5:04 (14)
14:46 (21)
2:49 (4)
19:29 (19)
4:43 (25)
22:15 (19)
2:46 (11)
22:32 (18)
17 (1)
22:33  Milja Pohjonen
19   Jenni Jäkälä
SK Vuoksi
3:10 (19)
9:10 (16)
6:00 (22)
13:55 (19)
4:45 (25)
18:48 (18)
4:53 (28)
22:14 (18)
3:26 (20)
22:39 (19)
25 (29)
22:39  Jenni Jäkälä
20   Claudia Kantola
Lahden Suunnistajat-37
6:54 (32)
11:35 (24)
4:41 (8)
15:49 (25)
4:14 (18)
19:35 (20)
3:46 (9)
22:26 (20)
2:51 (12)
22:46 (20)
20 (6)
22:45  Claudia Kantola
21   Freia Gustafsson
Tuusulan Voima-Veikot
3:02 (15)
11:51 (25)
8:49 (31)
15:11 (22)
3:20 (10)
19:45 (21)
4:34 (24)
22:28 (21)
2:43 (7)
22:48 (21)
20 (6)
22:46  Freia Gustafsson
22   Emmi Korhonen
Tuusulan Voima-Veikot
8:03 (33)
13:13 (28)
5:10 (17)
16:19 (26)
3:06 (6)
20:12 (23)
3:53 (11)
22:47 (22)
2:35 (5)
23:09 (22)
22 (19)
23:09  Emmi Korhonen
23   Maija Laasanen
Laihian Luja
2:49 (11)
9:41 (18)
6:52 (27)
15:13 (23)
5:32 (29)
20:08 (22)
4:55 (29)
24:15 (23)
4:07 (28)
24:39 (23)
24 (24)
24:39  Maija Laasanen
24   Minna Lonka
SK Vuoksi
3:32 (24)
13:33 (29)
10:01 (33)
16:58 (27)
3:25 (12)
21:06 (24)
4:08 (15)
24:33 (24)
3:27 (21)
24:56 (24)
23 (21)
24:55  Minna Lonka
25   Tessa Tähtinen
Päijät-Rasti
3:24 (20)
9:21 (17)
5:57 (21)
17:05 (28)
7:44 (34)
21:14 (25)
4:09 (17)
24:50 (25)
3:36 (24)
25:13 (25)
23 (21)
25:12  Tessa Tähtinen
26   Tiina Mäntylä
Rastiketut
6:33 (29)
15:01 (31)
8:28 (30)
19:11 (31)
4:10 (17)
23:09 (28)
3:58 (13)
25:54 (26)
2:45 (9)
26:15 (26)
21 (13)
26:14  Tiina Mäntylä
27   Kia Lehtimäki
Hiisirasti
2:58 (12)
14:52 (30)
11:54 (34)
19:10 (30)
4:18 (19)
23:32 (29)
4:22 (20)
26:42 (27)
3:10 (16)
27:06 (27)
24 (24)
27:05  Kia Lehtimäki
28   Henriikka Tilli
Lynx
3:38 (26)
10:18 (23)
6:40 (25)
15:31 (24)
5:13 (27)
21:49 (27)
6:18 (31)
27:10 (28)
5:21 (32)
27:35 (28)
25 (29)
27:34  Henriikka Tilli
29   Saara-Maria Kahiala
Pihkaniskat
3:03 (16)
9:57 (21)
6:54 (28)
14:31 (20)
4:34 (24)
23:44 (30)
9:13 (33)
27:38 (29)
3:54 (26)
28:03 (29)
25 (29)
28:02  Saara-Maria Kahiala
30   Venla Polvela
Tuusulan Voima-Veikot
3:34 (25)
11:51 (25)
8:17 (29)
17:17 (29)
5:26 (28)
23:48 (31)
6:31 (32)
27:43 (30)
3:55 (27)
28:07 (30)
24 (24)
28:05  Venla Polvela
31   Xenia Rabinovich
NorthernWi
2:42 (7)
7:41 (9)
4:59 (12)
10:15 (5)
2:34 (3)
21:47 (26)
11:32 (35)
28:42 (31)
6:55 (34)
29:04 (31)
22 (19)
29:05  Xenia Rabinovich
32   Sanni Prittinen
Hämeenlinnan Tarmo
3:06 (18)
16:41 (33)
13:35 (35)
23:02 (33)
6:21 (32)
27:31 (32)
4:29 (22)
31:18 (32)
3:47 (25)
31:37 (32)
19 (4)
31:36  Sanni Prittinen
33   Julia Koivisto
Kortesjärven Järvi-Veikot
12:35 (34)
18:25 (34)
5:50 (19)
26:47 (34)
8:22 (35)
30:30 (33)
3:43 (7)
35:10 (33)
4:40 (31)
35:28 (33)
18 (2)
35:27  Julia Koivisto
34   Anna Ivanova
Gulfstream
6:39 (30)
15:33 (32)
8:54 (32)
21:28 (32)
5:55 (30)
32:44 (34)
11:16 (34)
39:11 (34)
6:27 (33)
39:43 (34)
32 (35)
39:43  Anna Ivanova
35   Mira Mandell
IF Femman
28:40 (35)
34:41 (35)
6:01 (23)
42:20 (35)
7:39 (33)
47:41 (35)
5:21 (30)
51:51 (35)
4:10 (30)
52:20 (35)
29 (34)
52:19  Mira Mandell
   Svetlana Blagonravova
Olimp-Vidn
-
-
-
19:12
-
24:21
5:09
27:20
2:59
27:44
24
disk  Svetlana Blagonravova
   Sofia Averchenkova
ABCSt-Pete
47:23
-
-
-
-
1:03:48
-
1:06:59
3:11
1:07:37
38
disk  Sofia Averchenkova
   Zlata Averchenkova
ABCSt-Pete
-
-
-
21:08
-
26:30
5:22
29:25
2:55
29:48
23
disk  Zlata Averchenkova
   Maria Tarasova
Gulfstream
-
-
-
-
-
-
-
10:58
-
11:22
24
disk  Maria Tarasova
   Ekaterina Fadeeva
NorthernWi
3:31
-
-
19:29
-
-
-
30:49
-
31:18
29
disk  Ekaterina Fadeeva
   Antonina Shtolina
Olimp-Vidn
-
15:34
-
24:14
8:40
-
-
42:44
-
43:15
31
disk  Antonina Shtolina
   Arina Bektasheva
Sestrorets
-
7:49
-
-
-
-
-
18:56
-
19:24
28
disk  Arina Bektasheva
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English