FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H10RR 1. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-Mål Resultat  
1   Lassi Kuva
Rastivarsat
2:42 (2)
5:33 (6)
2:51 (8)
7:32 (3)
1:59 (1)
10:34 (1)
3:02 (2)
11:27 (1)
53 (2)
11:45 (1)
18 (2)
11:44  Lassi Kuva
2   Daniil Melnitskiy
Nord West
2:43 (3)
5:13 (2)
2:30 (4)
7:22 (2)
2:09 (2)
10:36 (2)
3:14 (9)
11:30 (2)
54 (3)
11:55 (2)
25 (26)
11:54  Daniil Melnitskiy
3   Lasse Viilo
Tampereen Pyrintö
2:46 (4)
5:15 (3)
2:29 (3)
7:36 (4)
2:21 (11)
10:54 (3)
3:18 (13)
11:55 (3)
1:01 (9)
12:17 (3)
22 (17)
12:16  Lasse Viilo
4   Leevi Roine
Delta
3:02 (9)
5:26 (5)
2:24 (2)
7:42 (5)
2:16 (5)
10:58 (4)
3:16 (11)
11:58 (4)
1:00 (7)
12:18 (4)
20 (8)
12:18  Leevi Roine
5   Arttu Lindqvist
Kuusankosken Urheiluseura
2:52 (5)
5:25 (4)
2:33 (5)
7:47 (6)
2:22 (12)
11:13 (5)
3:26 (15)
12:15 (5)
1:02 (11)
12:32 (5)
17 (1)
12:31  Arttu Lindqvist
6   Lasse Laakso
Suunta Jyväskylä
3:12 (13)
6:12 (10)
3:00 (11)
8:30 (8)
2:18 (6)
11:21 (6)
2:51 (1)
12:16 (6)
55 (4)
12:38 (6)
22 (17)
12:37  Lasse Laakso
7   Lassi Vaismaa
Suunta Jyväskylä
3:30 (20)
6:09 (8)
2:39 (6)
8:20 (7)
2:11 (3)
11:31 (7)
3:11 (6)
12:28 (7)
57 (5)
12:48 (7)
20 (8)
12:47  Lassi Vaismaa
8   Iiro Kurttila
Navi
3:11 (11)
6:12 (10)
3:01 (13)
8:36 (10)
2:24 (14)
11:46 (9)
3:10 (4)
12:48 (9)
1:02 (11)
13:08 (8)
20 (8)
13:08  Iiro Kurttila
9   Saku Hakulinen
Vehkalahden Veikot
2:40 (1)
4:55 (1)
2:15 (1)
7:15 (1)
2:20 (8)
11:39 (8)
4:24 (30)
12:44 (8)
1:05 (18)
13:09 (9)
25 (26)
13:09  Saku Hakulinen
10   Roni Luukkanen
SK Vuoksi
3:30 (20)
6:24 (15)
2:54 (9)
8:38 (12)
2:14 (4)
11:54 (11)
3:16 (11)
12:55 (10)
1:01 (9)
13:17 (10)
22 (17)
13:18  Roni Luukkanen
11   Vili Mähönen
Tampereen Pyrintö
2:58 (8)
6:16 (12)
3:18 (17)
8:36 (10)
2:20 (8)
12:02 (12)
3:26 (15)
13:00 (11)
58 (6)
13:19 (11)
19 (5)
13:19  Vili Mähönen
12   Vesa Nokka
Rasti 88
3:16 (16)
6:05 (7)
2:49 (7)
8:34 (9)
2:29 (18)
11:49 (10)
3:15 (10)
13:00 (11)
1:11 (30)
13:21 (12)
21 (13)
13:21  Vesa Nokka
13   Leevi Keronen
Tampereen Pyrintö
3:13 (14)
6:32 (19)
3:19 (19)
8:57 (16)
2:25 (16)
12:09 (13)
3:12 (8)
13:11 (13)
1:02 (11)
13:31 (13)
20 (8)
13:31  Leevi Keronen
14   Miika Tala
Helsingin Suunnistajat
3:09 (10)
7:14 (22)
4:05 (28)
9:34 (20)
2:20 (8)
12:45 (15)
3:11 (6)
13:37 (14)
52 (1)
13:56 (14)
19 (5)
13:57  Miika Tala
15   Oskari Silvennoinen
Kalevan Rasti
3:14 (15)
6:10 (9)
2:56 (10)
8:41 (13)
2:31 (20)
12:26 (14)
3:45 (19)
13:37 (14)
1:11 (30)
13:58 (15)
21 (13)
13:58  Oskari Silvennoinen
16   Teemu Kerkola
Suomusjärven Sisu
3:11 (11)
6:17 (13)
3:06 (14)
8:58 (17)
2:41 (21)
13:06 (16)
4:08 (23)
14:08 (16)
1:02 (11)
14:29 (16)
21 (13)
14:29  Teemu Kerkola
17   Markus Simonen
Kalevan Rasti
3:31 (22)
6:31 (18)
3:00 (11)
8:54 (15)
2:23 (13)
13:08 (17)
4:14 (27)
14:18 (17)
1:10 (25)
14:41 (17)
23 (24)
14:40  Markus Simonen
18   Vertti Lepo
Suunta Jyväskylä
2:52 (5)
7:38 (27)
4:46 (37)
10:02 (22)
2:24 (14)
13:22 (20)
3:20 (14)
14:25 (18)
1:03 (15)
14:43 (18)
18 (2)
14:42  Vertti Lepo
19   Eero Rötsä
Tampereen Pyrintö
2:54 (7)
6:22 (14)
3:28 (20)
8:51 (14)
2:29 (18)
13:21 (19)
4:30 (32)
14:28 (19)
1:07 (19)
14:49 (19)
21 (13)
14:48  Eero Rötsä
20   Vilppu Viinikainen
Espoon Suunta
3:23 (19)
6:30 (17)
3:07 (16)
9:14 (18)
2:44 (22)
13:19 (18)
4:05 (22)
14:28 (19)
1:09 (23)
14:53 (20)
25 (26)
14:52  Vilppu Viinikainen
21   Väinö Kotro
Kymin Suunnistajat
3:57 (32)
7:29 (25)
3:32 (21)
9:47 (21)
2:18 (6)
13:35 (22)
3:48 (20)
14:38 (21)
1:03 (15)
14:56 (21)
18 (2)
14:54  Väinö Kotro
22   Eero Turkki
Olavin Rasti
3:21 (18)
6:27 (16)
3:06 (14)
9:14 (18)
2:47 (24)
13:25 (21)
4:11 (25)
14:41 (22)
1:16 (36)
15:00 (22)
19 (5)
14:59  Eero Turkki
23   Jussi Jalonen
Hämeenlinnan Suunnistajat
3:38 (26)
6:56 (20)
3:18 (17)
10:30 (25)
3:34 (36)
14:13 (24)
3:43 (18)
15:23 (25)
1:10 (25)
15:48 (23)
25 (26)
15:47  Jussi Jalonen
24   Ilya Doroshev
Lytkarino
3:53 (31)
7:51 (31)
3:58 (26)
11:06 (30)
3:15 (31)
14:16 (25)
3:10 (4)
15:16 (23)
1:00 (7)
15:49 (24)
33 (44)
15:48  Ilya Doroshev
24   Denis Smirnov
BelieNochi
3:39 (28)
7:20 (23)
3:41 (23)
10:59 (28)
3:39 (38)
14:05 (23)
3:06 (3)
15:22 (24)
1:17 (37)
15:49 (24)
27 (38)
15:48  Denis Smirnov
26   Juho Ojala
Ulvilan Ura
3:19 (17)
7:46 (29)
4:27 (35)
10:14 (23)
2:28 (17)
14:22 (26)
4:08 (23)
15:33 (26)
1:11 (30)
15:53 (26)
20 (8)
15:52  Juho Ojala
27   Markus Harald Pais
Ok West
3:32 (23)
7:08 (21)
3:36 (22)
10:15 (24)
3:07 (28)
14:47 (27)
4:32 (33)
16:04 (27)
1:17 (37)
16:29 (27)
25 (26)
16:28  Markus Harald Pais
28   Jani Manderbacka
Vaasan Suunnistajat
3:47 (30)
7:40 (28)
3:53 (25)
10:53 (27)
3:13 (30)
15:15 (28)
4:22 (29)
16:24 (28)
1:09 (23)
16:49 (28)
25 (26)
16:49  Jani Manderbacka
29   Mikko Tervakangas
Espoon Suunta
4:09 (34)
8:20 (33)
4:11 (31)
11:04 (29)
2:44 (22)
15:23 (31)
4:19 (28)
16:26 (29)
1:03 (15)
16:52 (29)
26 (34)
16:51  Mikko Tervakangas
30   Markus Suutari
Sippurasti
3:35 (24)
7:49 (30)
4:14 (32)
10:49 (26)
3:00 (25)
15:15 (28)
4:26 (31)
16:26 (29)
1:11 (30)
16:52 (29)
26 (34)
16:52  Markus Suutari
31   Pieti Liukka
Kalevan Rasti
3:39 (28)
7:25 (24)
3:46 (24)
11:16 (32)
3:51 (41)
15:18 (30)
4:02 (21)
16:30 (31)
1:12 (34)
16:55 (31)
25 (26)
16:54  Pieti Liukka
32   Valentin Degtev
Juventa
4:14 (38)
8:20 (33)
4:06 (29)
11:51 (35)
3:31 (35)
15:29 (32)
3:38 (17)
16:39 (32)
1:10 (25)
17:07 (32)
28 (39)
17:07  Valentin Degtev
33   Eetu Martikainen
Ilomantsin Urheilijat
4:11 (37)
8:20 (33)
4:09 (30)
11:23 (33)
3:03 (26)
16:26 (35)
5:03 (37)
17:36 (35)
1:10 (25)
17:58 (34)
22 (17)
17:57  Eetu Martikainen
34   Andrey Lakomkin
Kalinka
3:58 (33)
8:18 (32)
4:20 (34)
11:34 (34)
3:16 (32)
16:25 (34)
4:51 (35)
17:32 (34)
1:07 (19)
18:00 (35)
28 (39)
17:59  Andrey Lakomkin
35   Nikita Shevchenko
Juventa
4:09 (34)
8:28 (36)
4:19 (33)
12:25 (37)
3:57 (42)
16:36 (36)
4:11 (25)
17:49 (36)
1:13 (35)
18:15 (36)
26 (34)
18:01  Nikita Shevchenko
36   Aleksi Mutka
Suunta Jyväskylä
3:37 (25)
7:37 (26)
4:00 (27)
11:06 (30)
3:29 (34)
16:36 (36)
5:30 (41)
18:11 (37)
1:35 (45)
18:34 (37)
23 (24)
18:33  Aleksi Mutka
37   Lukas Enlund
IF Femman
4:09 (34)
8:54 (37)
4:45 (36)
12:01 (36)
3:07 (28)
17:58 (38)
5:57 (44)
19:21 (38)
1:23 (39)
19:46 (38)
25 (26)
19:46  Lukas Enlund
38   Janne Lehtimäki
Hiisirasti
4:20 (39)
11:05 (42)
6:45 (44)
14:08 (42)
3:03 (26)
18:45 (40)
4:37 (34)
19:53 (40)
1:08 (21)
20:15 (39)
22 (17)
20:14  Janne Lehtimäki
39   Egor Shashinkov
Sestrorets
4:29 (40)
9:37 (38)
5:08 (39)
13:00 (38)
3:23 (33)
18:20 (39)
5:20 (39)
19:50 (39)
1:30 (43)
20:19 (40)
29 (41)
20:19  Egor Shashinkov
40   Arttu Asikainen
Navi
4:32 (41)
9:42 (39)
5:10 (40)
13:22 (39)
3:40 (40)
19:11 (42)
5:49 (43)
20:45 (41)
1:34 (44)
21:14 (42)
29 (41)
21:13  Arttu Asikainen
41   Topias Kulmala
Keuruun Kisailijat
4:32 (41)
10:19 (40)
5:47 (43)
13:56 (40)
3:37 (37)
19:28 (43)
5:32 (42)
20:57 (42)
1:29 (42)
21:28 (43)
31 (43)
21:27  Topias Kulmala
42   Vitalii Pustovoyt
ABCSt-Pete
6:21 (45)
11:48 (43)
5:27 (41)
16:28 (43)
4:40 (44)
21:37 (44)
5:09 (38)
23:02 (43)
1:25 (40)
23:38 (44)
36 (45)
23:38  Vitalii Pustovoyt
43   Artem Pkin
Juventa
9:12 (47)
14:17 (45)
5:05 (38)
18:44 (44)
4:27 (43)
24:06 (45)
5:22 (40)
25:33 (44)
1:27 (41)
25:59 (45)
26 (34)
26:01  Artem Pkin
44   Jaakko Myllys
Olavin Rasti
6:42 (46)
13:52 (44)
7:10 (45)
20:44 (45)
6:52 (45)
27:35 (46)
6:51 (45)
30:02 (45)
2:27 (46)
30:24 (46)
22 (17)
30:24  Jaakko Myllys
45   Toivo Hursti
Espoon Suunta
4:37 (43)
10:19 (40)
5:42 (42)
13:58 (41)
3:39 (38)
18:57 (41)
4:59 (36)
-
-
20:36 (41)
-
30:37  Toivo Hursti
46   Semen Kisil
Onego
3:38 (26)
-
-
-
-
16:18 (33)
-
17:28 (33)
1:10 (25)
17:50 (33)
22 (17)
37:49  Semen Kisil
47   Denis Khimanych
Foton-Mosc
4:49 (44)
-
-
31:09 (46)
-
39:09 (47)
8:00 (46)
40:17 (46)
1:08 (21)
40:59 (47)
42 (46)
50:58  Denis Khimanych
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English