FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H10RR 3. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 7-Mål Resultat  
1   Lasse Laakso
Suunta Jyväskylä
2:40 (2)
7:49 (2)
5:09 (2)
10:56 (1)
3:07 (1)
12:32 (1)
1:36 (2)
14:29 (1)
1:57 (2)
16:13 (1)
1:44 (5)
16:59 (1)
46 (8)
17:23 (1)
24 (28)
17:22  Lasse Laakso
2   Leevi Roine
Delta
2:40 (2)
8:04 (4)
5:24 (5)
11:26 (3)
3:22 (8)
13:08 (3)
1:42 (4)
15:14 (3)
2:06 (5)
17:03 (2)
1:49 (8)
17:50 (2)
47 (9)
18:10 (2)
20 (7)
18:10  Leevi Roine
3   Lasse Viilo
Tampereen Pyrintö
2:44 (6)
7:57 (3)
5:13 (3)
11:14 (2)
3:17 (3)
12:57 (2)
1:43 (5)
15:12 (2)
2:15 (14)
17:12 (3)
2:00 (20)
17:59 (3)
47 (9)
18:20 (3)
21 (11)
18:20  Lasse Viilo
4   Arttu Lindqvist
Kuusankosken Urheiluseura
3:05 (13)
8:24 (5)
5:19 (4)
11:45 (4)
3:21 (7)
13:39 (4)
1:54 (12)
15:55 (4)
2:16 (15)
17:51 (4)
1:56 (17)
18:38 (4)
47 (9)
18:55 (4)
17 (1)
18:54  Arttu Lindqvist
5   Juho Ojala
Ulvilan Ura
3:02 (12)
8:49 (6)
5:47 (6)
12:13 (5)
3:24 (9)
14:06 (5)
1:53 (10)
16:17 (5)
2:11 (7)
18:11 (5)
1:54 (16)
18:53 (5)
42 (3)
19:14 (5)
21 (11)
19:13  Juho Ojala
6   Vertti Lepo
Suunta Jyväskylä
2:41 (4)
9:54 (12)
7:13 (19)
13:06 (10)
3:12 (2)
14:42 (7)
1:36 (2)
16:53 (7)
2:11 (7)
18:28 (6)
1:35 (2)
19:12 (6)
44 (6)
19:31 (6)
19 (3)
19:29  Vertti Lepo
7   Miika Tala
Helsingin Suunnistajat
2:44 (6)
7:26 (1)
4:42 (1)
12:35 (6)
5:09 (23)
14:10 (6)
1:35 (1)
16:50 (6)
2:40 (28)
18:30 (7)
1:40 (3)
19:24 (7)
54 (26)
19:44 (7)
20 (7)
19:44  Miika Tala
8   Lassi Kuva
Rastivarsat
2:39 (1)
9:02 (7)
6:23 (10)
12:59 (8)
3:57 (15)
15:16 (10)
2:17 (27)
17:14 (8)
1:58 (3)
19:04 (8)
1:50 (12)
19:48 (8)
44 (6)
20:06 (8)
18 (2)
20:06  Lassi Kuva
9   Väinö Kotro
Kymin Suunnistajat
3:17 (21)
10:09 (14)
6:52 (14)
13:41 (13)
3:32 (10)
15:28 (12)
1:47 (8)
17:41 (10)
2:13 (12)
19:33 (10)
1:52 (15)
20:22 (9)
49 (17)
20:44 (9)
22 (14)
20:43  Väinö Kotro
10   Vilppu Viinikainen
Espoon Suunta
3:13 (19)
9:31 (9)
6:18 (8)
12:51 (7)
3:20 (4)
15:00 (8)
2:09 (24)
17:25 (9)
2:25 (20)
19:32 (9)
2:07 (25)
20:26 (10)
54 (26)
20:51 (10)
25 (35)
20:50  Vilppu Viinikainen
11   Vesa Nokka
Rasti 88
3:10 (16)
9:13 (8)
6:03 (7)
13:01 (9)
3:48 (12)
15:02 (9)
2:01 (20)
17:44 (11)
2:42 (31)
19:47 (11)
2:03 (22)
20:40 (11)
53 (24)
20:59 (11)
19 (3)
20:57  Vesa Nokka
12   Oskari Silvennoinen
Kalevan Rasti
3:24 (24)
9:43 (11)
6:19 (9)
13:24 (11)
3:41 (11)
15:25 (11)
2:01 (20)
17:59 (12)
2:34 (23)
19:55 (12)
1:56 (17)
20:46 (12)
51 (19)
21:08 (12)
22 (14)
21:06  Oskari Silvennoinen
13   Vili Mähönen
Tampereen Pyrintö
2:45 (8)
9:41 (10)
6:56 (15)
13:37 (12)
3:56 (14)
15:37 (13)
2:00 (18)
17:59 (12)
2:22 (18)
19:59 (13)
2:00 (20)
20:46 (12)
47 (9)
21:08 (12)
22 (14)
21:07  Vili Mähönen
14   Saku Hakulinen
Vehkalahden Veikot
3:18 (22)
10:53 (21)
7:35 (22)
14:13 (14)
3:20 (4)
16:12 (14)
1:59 (16)
18:26 (14)
2:14 (13)
20:25 (14)
1:59 (19)
21:17 (14)
52 (21)
21:41 (14)
24 (28)
21:40  Saku Hakulinen
15   Ilya Doroshev
Lytkarino
3:48 (34)
11:00 (23)
7:12 (18)
15:16 (18)
4:16 (18)
17:15 (16)
1:59 (16)
19:20 (16)
2:05 (4)
21:00 (16)
1:40 (3)
21:41 (16)
41 (2)
22:00 (15)
19 (3)
22:00  Ilya Doroshev
16   Iiro Kurttila
Navi
3:08 (15)
10:59 (22)
7:51 (24)
14:19 (15)
3:20 (4)
16:14 (15)
1:55 (14)
19:00 (15)
2:46 (32)
20:49 (15)
1:49 (8)
21:40 (15)
51 (19)
22:02 (16)
22 (14)
22:01  Iiro Kurttila
17   Daniil Melnitskiy
Nord West
2:47 (9)
10:10 (15)
7:23 (20)
15:54 (21)
5:44 (29)
17:37 (19)
1:43 (5)
19:24 (17)
1:47 (1)
21:10 (17)
1:46 (6)
21:52 (17)
42 (3)
22:16 (17)
24 (28)
22:15  Daniil Melnitskiy
18   Eetu Martikainen
Ilomantsin Urheilijat
3:05 (13)
11:54 (25)
8:49 (29)
16:01 (23)
4:07 (17)
18:01 (22)
2:00 (18)
20:09 (19)
2:08 (6)
21:57 (19)
1:48 (7)
22:39 (19)
42 (3)
22:59 (18)
20 (7)
22:57  Eetu Martikainen
19   Teemu Kerkola
Suomusjärven Sisu
2:56 (11)
10:05 (13)
7:09 (17)
15:01 (17)
4:56 (21)
17:31 (18)
2:30 (33)
19:47 (18)
2:16 (15)
21:50 (18)
2:03 (22)
22:38 (18)
48 (14)
23:00 (19)
22 (14)
22:58  Teemu Kerkola
20   Mikko Tervakangas
Espoon Suunta
3:37 (28)
10:27 (17)
6:50 (13)
15:56 (22)
5:29 (27)
18:22 (24)
2:26 (32)
20:33 (22)
2:11 (7)
22:23 (20)
1:50 (12)
23:11 (20)
48 (14)
23:33 (20)
22 (14)
23:31  Mikko Tervakangas
21   Sakari Koskela
Rasti-Jussit
2:41 (4)
11:55 (27)
9:14 (33)
15:45 (19)
3:50 (13)
17:39 (20)
1:54 (12)
20:16 (21)
2:37 (26)
22:31 (21)
2:15 (31)
23:33 (21)
1:02 (39)
23:57 (21)
24 (28)
23:56  Sakari Koskela
22   Jussi Jalonen
Hämeenlinnan Suunnistajat
3:12 (18)
10:46 (19)
7:34 (21)
15:49 (20)
5:03 (22)
17:55 (21)
2:06 (23)
20:35 (23)
2:40 (28)
22:45 (22)
2:10 (28)
23:39 (22)
54 (26)
24:03 (22)
24 (28)
24:02  Jussi Jalonen
23   Pieti Liukka
Kalevan Rasti
3:52 (37)
10:23 (16)
6:31 (12)
16:03 (24)
5:40 (28)
18:16 (23)
2:13 (25)
20:43 (24)
2:27 (22)
22:50 (23)
2:07 (25)
23:42 (23)
52 (21)
24:07 (23)
25 (35)
24:03  Pieti Liukka
24   Andrey Lakomkin
Kalinka
4:10 (40)
10:33 (18)
6:23 (10)
14:49 (16)
4:16 (18)
17:19 (17)
2:30 (33)
20:14 (20)
2:55 (34)
22:51 (24)
2:37 (40)
23:47 (24)
56 (31)
24:13 (24)
26 (37)
24:12  Andrey Lakomkin
25   Leevi Keronen
Tampereen Pyrintö
3:47 (33)
12:30 (31)
8:43 (28)
17:52 (27)
5:22 (25)
19:56 (25)
2:04 (22)
22:21 (25)
2:25 (20)
24:10 (25)
1:49 (8)
25:03 (25)
53 (24)
25:25 (25)
22 (14)
25:24  Leevi Keronen
26   Jani Manderbacka
Vaasan Suunnistajat
3:24 (24)
12:01 (28)
8:37 (27)
17:10 (25)
5:09 (23)
20:08 (26)
2:58 (41)
22:46 (26)
2:38 (27)
25:10 (26)
2:24 (35)
26:08 (26)
58 (34)
26:28 (26)
20 (7)
26:27  Jani Manderbacka
27   Roni Luukkanen
SK Vuoksi
3:10 (16)
15:13 (37)
12:03 (41)
19:16 (30)
4:03 (16)
22:02 (31)
2:46 (37)
24:22 (29)
2:20 (17)
26:12 (27)
1:50 (12)
27:00 (27)
48 (14)
27:23 (27)
23 (25)
27:22  Roni Luukkanen
28   Markus Simonen
Kalevan Rasti
3:19 (23)
12:19 (30)
9:00 (31)
20:04 (32)
7:45 (40)
21:55 (30)
1:51 (9)
24:29 (30)
2:34 (23)
26:36 (29)
2:07 (25)
27:23 (28)
47 (9)
27:44 (28)
21 (11)
27:43  Markus Simonen
29   Lukas Enlund
IF Femman
3:49 (36)
10:50 (20)
7:01 (16)
17:51 (26)
7:01 (36)
20:24 (27)
2:33 (35)
24:18 (28)
3:54 (44)
26:35 (28)
2:17 (32)
27:31 (29)
56 (31)
27:54 (29)
23 (25)
27:53  Lukas Enlund
30   Eetu Hänninen
RastiPiikkiö
4:33 (44)
12:43 (32)
8:10 (26)
18:52 (28)
6:09 (34)
21:13 (28)
2:21 (29)
24:12 (27)
2:59 (35)
26:43 (30)
2:31 (39)
27:41 (30)
58 (34)
28:11 (30)
30 (44)
28:09  Eetu Hänninen
31   Lassi Vaismaa
Suunta Jyväskylä
3:45 (31)
15:45 (39)
12:00 (40)
21:52 (38)
6:07 (33)
23:35 (36)
1:43 (5)
25:46 (35)
2:11 (7)
27:17 (31)
1:31 (1)
27:57 (31)
40 (1)
28:16 (31)
19 (3)
28:14  Lassi Vaismaa
32   Janne Lehtimäki
Hiisirasti
2:54 (10)
13:04 (34)
10:10 (34)
19:09 (29)
6:05 (32)
21:34 (29)
2:25 (31)
25:09 (31)
3:35 (41)
27:19 (32)
2:10 (28)
28:14 (32)
55 (29)
28:36 (32)
22 (14)
28:35  Janne Lehtimäki
33   Valentin Degtev
Juventa
3:30 (26)
14:47 (36)
11:17 (38)
21:00 (35)
6:13 (35)
22:53 (33)
1:53 (10)
25:17 (32)
2:24 (19)
27:20 (33)
2:03 (22)
28:26 (33)
1:06 (42)
28:48 (33)
22 (14)
28:47  Valentin Degtev
34   Vitalii Pustovoyt
ABCSt-Pete
4:07 (39)
12:57 (33)
8:50 (30)
20:05 (33)
7:08 (37)
22:58 (34)
2:53 (39)
25:38 (34)
2:40 (28)
27:48 (34)
2:10 (28)
28:47 (34)
59 (36)
29:15 (34)
28 (39)
29:14  Vitalii Pustovoyt
35   Semen Kisil
Onego
3:30 (26)
13:59 (35)
10:29 (35)
21:07 (36)
7:08 (37)
23:05 (35)
1:58 (15)
25:17 (32)
2:12 (11)
28:01 (35)
2:44 (43)
29:04 (35)
1:03 (41)
29:36 (35)
32 (46)
29:35  Semen Kisil
36   Nikita Shevchenko
Juventa
3:13 (19)
12:17 (29)
9:04 (32)
19:40 (31)
7:23 (39)
22:51 (32)
3:11 (43)
26:20 (36)
3:29 (39)
28:59 (36)
2:39 (42)
29:54 (36)
55 (29)
30:16 (36)
22 (14)
30:15  Nikita Shevchenko
37   Egor Shashinkov
Sestrorets
4:18 (42)
15:25 (38)
11:07 (37)
21:26 (37)
6:01 (31)
23:42 (37)
2:16 (26)
26:58 (37)
3:16 (37)
29:21 (37)
2:23 (33)
30:21 (37)
1:00 (37)
30:50 (37)
29 (42)
30:49  Egor Shashinkov
38   Denis Smirnov
BelieNochi
3:46 (32)
11:23 (24)
7:37 (23)
22:04 (39)
10:41 (46)
24:28 (39)
2:24 (30)
27:19 (38)
2:51 (33)
29:43 (38)
2:24 (35)
30:45 (38)
1:02 (39)
31:14 (38)
29 (42)
31:13  Denis Smirnov
39   Topias Kulmala
Keuruun Kisailijat
3:53 (38)
11:54 (25)
8:01 (25)
20:17 (34)
8:23 (41)
24:07 (38)
3:50 (45)
27:33 (39)
3:26 (38)
30:35 (39)
3:02 (44)
31:42 (39)
1:07 (43)
32:10 (39)
28 (39)
32:10  Topias Kulmala
40   Artem Pkin
Juventa
4:17 (41)
16:42 (41)
12:25 (42)
26:20 (43)
9:38 (45)
29:14 (43)
2:54 (40)
31:50 (41)
2:36 (25)
34:18 (41)
2:28 (37)
35:38 (41)
1:20 (45)
36:05 (41)
27 (38)
36:04  Artem Pkin
41   Markus Harald Pais
Ok West
3:42 (29)
19:26 (44)
15:44 (44)
25:13 (41)
5:47 (30)
28:40 (42)
3:27 (44)
33:04 (42)
4:24 (45)
34:53 (42)
1:49 (8)
35:42 (42)
49 (17)
36:13 (42)
31 (45)
36:12  Markus Harald Pais
42   Denis Khimanych
Foton-Mosc
4:47 (45)
16:27 (40)
11:40 (39)
25:14 (42)
8:47 (43)
28:02 (41)
2:48 (38)
31:36 (40)
3:34 (40)
35:11 (43)
3:35 (45)
37:08 (43)
1:57 (46)
37:36 (43)
28 (39)
37:35  Denis Khimanych
43   Toivo Hursti
Espoon Suunta
4:29 (43)
18:55 (42)
14:26 (43)
27:37 (44)
8:42 (42)
30:46 (44)
3:09 (42)
34:34 (43)
3:48 (43)
36:57 (44)
2:23 (33)
37:58 (44)
1:01 (38)
38:21 (44)
23 (25)
38:21  Toivo Hursti
44   Elmeri Voutilainen
Siilin Rasti
8:31 (46)
19:13 (43)
10:42 (36)
23:31 (40)
4:18 (20)
26:06 (40)
2:35 (36)
-
-
32:11 (40)
-
33:03 (40)
52 (21)
33:27 (40)
24 (28)
43:26  Elmeri Voutilainen
45   Aleksi Mutka
Suunta Jyväskylä
3:42 (29)
34:55 (45)
31:13 (46)
40:23 (45)
5:28 (26)
42:40 (45)
2:17 (27)
45:50 (44)
3:10 (36)
48:18 (45)
2:28 (37)
49:15 (45)
57 (33)
49:37 (45)
22 (14)
49:37  Aleksi Mutka
46   Lucas Mylläri
Närpes OK
3:48 (34)
35:00 (46)
31:12 (45)
44:01 (46)
9:01 (44)
48:19 (46)
4:18 (46)
52:04 (45)
3:45 (42)
54:42 (46)
2:38 (41)
55:50 (46)
1:08 (44)
56:14 (46)
24 (28)
56:12  Lucas Mylläri
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English