FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H10RR 4. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-Mål Resultat  
1   Daniil Melnitskiy
Nord West
1:12 (1)
2:42 (1)
1:30 (3)
4:39 (1)
1:57 (1)
7:07 (1)
2:28 (1)
9:16 (1)
2:09 (9)
9:36 (1)
20 (14)
9:36  Daniil Melnitskiy
2   Lasse Laakso
Suunta Jyväskylä
1:19 (10)
2:46 (3)
1:27 (1)
4:54 (2)
2:08 (3)
7:35 (2)
2:41 (4)
9:30 (2)
1:55 (2)
9:48 (2)
18 (5)
9:48  Lasse Laakso
3   Miika Tala
Helsingin Suunnistajat
1:12 (1)
2:48 (5)
1:36 (9)
5:02 (6)
2:14 (7)
7:51 (6)
2:49 (11)
9:42 (3)
1:51 (1)
9:58 (3)
16 (1)
9:58  Miika Tala
4   Lasse Viilo
Tampereen Pyrintö
1:21 (12)
2:52 (6)
1:31 (4)
4:58 (5)
2:06 (2)
7:44 (4)
2:46 (7)
9:44 (4)
2:00 (5)
10:06 (4)
22 (23)
10:04  Lasse Viilo
5   Saku Hakulinen
Vehkalahden Veikot
1:14 (4)
2:42 (1)
1:28 (2)
4:54 (2)
2:12 (5)
7:37 (3)
2:43 (5)
10:02 (5)
2:25 (13)
10:19 (5)
17 (2)
10:20  Saku Hakulinen
6   Sakari Koskela
Rasti-Jussit
1:18 (8)
2:52 (6)
1:34 (6)
5:31 (11)
2:39 (23)
8:09 (8)
2:38 (2)
10:11 (6)
2:02 (6)
10:31 (6)
20 (14)
10:31  Sakari Koskela
7   Iiro Kurttila
Navi
1:34 (32)
3:16 (18)
1:42 (10)
5:33 (12)
2:17 (10)
8:17 (11)
2:44 (6)
10:16 (7)
1:59 (4)
10:38 (7)
22 (23)
10:38  Iiro Kurttila
8   Arttu Lindqvist
Kuusankosken Urheiluseura
1:25 (18)
2:59 (9)
1:34 (6)
5:38 (15)
2:39 (23)
8:27 (12)
2:49 (11)
10:22 (8)
1:55 (2)
10:39 (8)
17 (2)
10:39  Arttu Lindqvist
9   Juho Ojala
Ulvilan Ura
1:23 (15)
3:13 (17)
1:50 (20)
5:44 (17)
2:31 (19)
8:30 (14)
2:46 (7)
10:35 (9)
2:05 (7)
10:55 (9)
20 (14)
10:55  Juho Ojala
10   Oskari Silvennoinen
Kalevan Rasti
1:38 (37)
3:22 (21)
1:44 (16)
5:51 (18)
2:29 (18)
8:44 (15)
2:53 (16)
10:50 (10)
2:06 (8)
11:10 (10)
20 (14)
11:09  Oskari Silvennoinen
11   Lassi Kuva
Rastivarsat
1:14 (4)
2:46 (3)
1:32 (5)
4:54 (2)
2:08 (3)
7:45 (5)
2:51 (14)
11:06 (11)
3:21 (18)
11:24 (11)
18 (5)
11:23  Lassi Kuva
12   Eetu Martikainen
Ilomantsin Urheilijat
1:32 (26)
3:21 (20)
1:49 (19)
5:59 (20)
2:38 (22)
8:51 (17)
2:52 (15)
11:10 (12)
2:19 (12)
11:31 (12)
21 (19)
11:30  Eetu Martikainen
13   Vesa Nokka
Rasti 88
1:22 (14)
3:09 (13)
1:47 (17)
5:34 (13)
2:25 (15)
9:01 (19)
3:27 (34)
11:12 (13)
2:11 (10)
11:35 (13)
23 (29)
11:35  Vesa Nokka
14   Andrey Lakomkin
Kalinka
1:33 (29)
3:26 (24)
1:53 (22)
6:06 (22)
2:40 (25)
9:05 (20)
2:59 (17)
11:54 (14)
2:49 (17)
12:16 (14)
22 (23)
12:16  Andrey Lakomkin
15   Leevi Roine
Delta
1:29 (24)
3:11 (15)
1:42 (10)
5:26 (9)
2:15 (9)
8:06 (7)
2:40 (3)
12:05 (15)
3:59 (25)
12:24 (15)
19 (10)
12:19  Leevi Roine
16   Vertti Lepo
Suunta Jyväskylä
1:24 (16)
3:06 (12)
1:42 (10)
5:25 (8)
2:19 (12)
8:47 (16)
3:22 (30)
12:16 (16)
3:29 (19)
12:34 (16)
18 (5)
12:34  Vertti Lepo
17   Väinö Kotro
Kymin Suunnistajat
1:32 (26)
3:20 (19)
1:48 (18)
5:39 (16)
2:19 (12)
8:27 (12)
2:48 (9)
12:22 (18)
3:55 (23)
12:41 (17)
19 (10)
12:41  Väinö Kotro
18   Markus Harald Pais
Ok West
1:19 (10)
2:53 (8)
1:34 (6)
5:05 (7)
2:12 (5)
8:12 (9)
3:07 (25)
12:21 (17)
4:09 (30)
12:45 (18)
24 (38)
12:45  Markus Harald Pais
18   Roni Luukkanen
SK Vuoksi
1:27 (21)
3:09 (13)
1:42 (10)
5:26 (9)
2:17 (10)
8:14 (10)
2:48 (9)
12:26 (19)
4:12 (33)
12:45 (18)
19 (10)
12:45  Roni Luukkanen
20   Elmeri Voutilainen
Siilin Rasti
1:28 (23)
3:32 (28)
2:04 (27)
5:52 (19)
2:20 (14)
9:21 (23)
3:29 (35)
13:01 (20)
3:40 (21)
13:19 (20)
18 (5)
13:19  Elmeri Voutilainen
21   Markus Simonen
Kalevan Rasti
2:07 (46)
4:51 (41)
2:44 (42)
7:24 (34)
2:33 (20)
10:40 (33)
3:16 (29)
13:08 (21)
2:28 (14)
13:29 (21)
21 (19)
13:30  Markus Simonen
22   Mikko Tervakangas
Espoon Suunta
1:32 (26)
3:40 (30)
2:08 (30)
6:16 (23)
2:36 (21)
9:19 (21)
3:03 (20)
13:15 (22)
3:56 (24)
13:40 (22)
25 (43)
13:40  Mikko Tervakangas
23   Ilya Doroshev
Lytkarino
1:18 (8)
3:29 (26)
2:11 (33)
6:57 (31)
3:28 (36)
9:59 (30)
3:02 (18)
13:28 (24)
3:29 (19)
13:46 (23)
18 (5)
13:46  Ilya Doroshev
24   Lassi Vaismaa
Suunta Jyväskylä
1:30 (25)
3:12 (16)
1:42 (10)
5:37 (14)
2:25 (15)
8:51 (17)
3:14 (27)
13:33 (26)
4:42 (40)
13:50 (24)
17 (2)
13:49  Lassi Vaismaa
25   Denis Smirnov
BelieNochi
1:37 (35)
3:43 (32)
2:06 (28)
7:28 (35)
3:45 (38)
10:53 (34)
3:25 (32)
13:27 (23)
2:34 (15)
13:51 (25)
24 (38)
13:51  Denis Smirnov
25   Semen Kisil
Onego
1:21 (12)
3:04 (10)
1:43 (15)
6:05 (21)
3:01 (29)
9:19 (21)
3:14 (27)
13:28 (24)
4:09 (30)
13:51 (25)
23 (29)
13:51  Semen Kisil
27   Jussi Jalonen
Hämeenlinnan Suunnistajat
1:39 (39)
3:57 (36)
2:18 (37)
6:25 (24)
2:28 (17)
9:28 (24)
3:03 (20)
13:35 (27)
4:07 (29)
13:59 (28)
24 (38)
13:58  Jussi Jalonen
27   Janne Lehtimäki
Hiisirasti
1:15 (7)
3:25 (22)
2:10 (32)
6:25 (24)
3:00 (28)
9:33 (25)
3:08 (26)
13:38 (28)
4:05 (27)
13:58 (27)
20 (14)
13:58  Janne Lehtimäki
29   Vilppu Viinikainen
Espoon Suunta
2:06 (45)
4:20 (39)
2:14 (35)
6:34 (27)
2:14 (7)
9:37 (26)
3:03 (20)
13:42 (29)
4:05 (27)
14:06 (29)
24 (38)
14:06  Vilppu Viinikainen
30   Teemu Kerkola
Suomusjärven Sisu
1:12 (1)
3:04 (10)
1:52 (21)
6:50 (30)
3:46 (40)
9:39 (27)
2:49 (11)
13:51 (30)
4:12 (33)
14:10 (30)
19 (10)
14:10  Teemu Kerkola
31   Jani Manderbacka
Vaasan Suunnistajat
1:26 (19)
3:26 (24)
2:00 (26)
6:25 (24)
2:59 (27)
9:47 (28)
3:22 (30)
14:09 (31)
4:22 (35)
14:32 (31)
23 (29)
14:31  Jani Manderbacka
32   Eetu Hänninen
RastiPiikkiö
1:38 (37)
4:13 (37)
2:35 (39)
7:58 (38)
3:45 (38)
11:42 (36)
3:44 (37)
14:17 (32)
2:35 (16)
14:38 (32)
21 (19)
14:38  Eetu Hänninen
33   Lukas Enlund
IF Femman
1:35 (33)
3:29 (26)
1:54 (23)
6:37 (28)
3:08 (30)
10:03 (31)
3:26 (33)
14:37 (33)
4:34 (38)
15:02 (33)
25 (43)
15:01  Lukas Enlund
34   Leevi Keronen
Tampereen Pyrintö
1:33 (29)
3:42 (31)
2:09 (31)
7:02 (32)
3:20 (33)
11:00 (35)
3:58 (40)
15:09 (34)
4:09 (30)
15:30 (34)
21 (19)
15:30  Leevi Keronen
35   Egor Shashinkov
Sestrorets
1:51 (42)
4:26 (40)
2:35 (39)
7:46 (36)
3:20 (33)
12:04 (37)
4:18 (42)
16:04 (35)
4:00 (26)
16:27 (35)
23 (29)
16:27  Egor Shashinkov
36   Aleksi Mutka
Suunta Jyväskylä
1:27 (21)
3:25 (22)
1:58 (25)
6:48 (29)
3:23 (35)
9:54 (29)
3:06 (24)
16:14 (36)
6:20 (43)
16:36 (36)
22 (23)
16:36  Aleksi Mutka
37   Vili Mähönen
Tampereen Pyrintö
1:14 (4)
7:15 (44)
6:01 (46)
10:12 (43)
2:57 (26)
14:23 (42)
4:11 (41)
16:34 (37)
2:11 (10)
16:58 (37)
24 (38)
16:58  Vili Mähönen
38   Nikita Shevchenko
Juventa
1:26 (19)
3:45 (34)
2:19 (38)
7:22 (33)
3:37 (37)
10:24 (32)
3:02 (18)
16:41 (39)
6:17 (42)
17:04 (39)
23 (29)
16:59  Nikita Shevchenko
39   Pieti Liukka
Kalevan Rasti
1:24 (16)
3:39 (29)
2:15 (36)
8:18 (40)
4:39 (44)
12:11 (39)
3:53 (38)
16:40 (38)
4:29 (36)
17:03 (38)
23 (29)
17:03  Pieti Liukka
40   Toivo Hursti
Espoon Suunta
1:37 (35)
3:44 (33)
2:07 (29)
7:55 (37)
4:11 (41)
12:17 (40)
4:22 (43)
17:17 (40)
5:00 (41)
17:39 (40)
22 (23)
17:39  Toivo Hursti
41   Topias Kulmala
Keuruun Kisailijat
1:33 (29)
4:15 (38)
2:42 (41)
9:33 (41)
5:18 (45)
13:15 (41)
3:42 (36)
17:48 (41)
4:33 (37)
18:15 (41)
27 (45)
18:15  Topias Kulmala
42   Lucas Mylläri
Närpes OK
1:35 (33)
3:46 (35)
2:11 (33)
8:14 (39)
4:28 (43)
12:08 (38)
3:54 (39)
18:33 (42)
6:25 (44)
18:56 (42)
23 (29)
18:56  Lucas Mylläri
43   Valentin Degtev
Juventa
7:15 (47)
9:09 (46)
1:54 (23)
12:25 (45)
3:16 (31)
15:30 (44)
3:05 (23)
20:09 (43)
4:39 (39)
20:40 (43)
31 (47)
20:39  Valentin Degtev
44   Artem Pkin
Juventa
1:49 (41)
5:43 (43)
3:54 (44)
9:54 (42)
4:11 (41)
15:04 (43)
5:10 (44)
21:32 (44)
6:28 (46)
22:00 (44)
28 (46)
22:01  Artem Pkin
45   Vitalii Pustovoyt
ABCSt-Pete
1:52 (43)
4:58 (42)
3:06 (43)
10:26 (44)
5:28 (46)
16:23 (45)
5:57 (46)
22:50 (45)
6:27 (45)
23:13 (45)
23 (29)
23:14  Vitalii Pustovoyt
46   Denis Khimanych
Foton-Mosc
1:42 (40)
10:19 (47)
8:37 (47)
13:37 (46)
3:18 (32)
19:28 (46)
5:51 (45)
23:09 (46)
3:41 (22)
23:32 (46)
23 (29)
23:33  Denis Khimanych
47   Jaakko Myllys
Olavin Rasti
2:03 (44)
7:41 (45)
5:38 (45)
18:29 (47)
10:48 (47)
26:02 (47)
7:33 (47)
37:00 (47)
10:58 (47)
37:22 (47)
22 (23)
37:23  Jaakko Myllys
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English