FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H12 2. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Mål Resultat  
1   Elmeri Toivanen
Delta
3:22 (7)
5:18 (7)
1:56 (35)
7:04 (5)
1:46 (6)
9:15 (4)
2:11 (3)
12:11 (2)
2:56 (1)
13:01 (1)
50 (3)
13:18 (1)
17 (13)
13:17  Elmeri Toivanen
2   Akseli Ruohola
MS Parma
3:02 (1)
4:34 (1)
1:32 (2)
6:13 (1)
1:39 (2)
8:12 (1)
1:59 (1)
12:18 (3)
4:06 (31)
13:04 (2)
46 (2)
13:18 (1)
14 (1)
13:18  Akseli Ruohola
3   Tuomas Heikkilä
Mäntsälän Urheilijat
3:19 (6)
4:57 (3)
1:38 (7)
6:47 (3)
1:50 (8)
9:03 (2)
2:16 (7)
12:09 (1)
3:06 (2)
13:04 (2)
55 (11)
13:22 (3)
18 (24)
13:23  Tuomas Heikkilä
4   Aaro Lampinen
Keravan Urheilijat
3:18 (5)
4:55 (2)
1:37 (6)
6:50 (4)
1:55 (14)
9:08 (3)
2:18 (8)
12:27 (4)
3:19 (11)
13:26 (4)
59 (23)
13:43 (4)
17 (13)
13:43  Aaro Lampinen
5   Antti Pasi
Kymin Suunnistajat
3:15 (3)
5:17 (6)
2:02 (39)
7:19 (8)
2:02 (20)
9:49 (10)
2:30 (16)
13:05 (5)
3:16 (7)
14:03 (5)
58 (18)
14:23 (5)
20 (42)
14:23  Antti Pasi
6   Niilo Ojanaho
Ounasvaaran Hiihtoseura
3:30 (10)
5:20 (10)
1:50 (28)
7:35 (13)
2:15 (28)
9:47 (8)
2:12 (4)
13:15 (8)
3:28 (17)
14:09 (6)
54 (8)
14:29 (6)
20 (42)
14:29  Niilo Ojanaho
6   Niku Rintala
Teuvan Rivakka
3:31 (12)
5:22 (11)
1:51 (30)
7:06 (6)
1:44 (4)
9:18 (5)
2:12 (4)
13:12 (6)
3:54 (25)
14:10 (7)
58 (18)
14:29 (6)
19 (29)
14:29  Niku Rintala
8   Juuso Lampinen
Navi
3:56 (19)
5:32 (15)
1:36 (5)
7:24 (10)
1:52 (9)
9:37 (6)
2:13 (6)
13:13 (7)
3:36 (19)
14:14 (8)
1:01 (28)
14:30 (8)
16 (4)
14:31  Juuso Lampinen
9   Erik Ahola
Kangasala SK
3:15 (3)
5:02 (4)
1:47 (24)
6:46 (2)
1:44 (4)
10:06 (11)
3:20 (44)
13:24 (9)
3:18 (10)
14:17 (9)
53 (7)
14:34 (9)
17 (13)
14:33  Erik Ahola
10   Samu Takanen
Vehkalahden Veikot
3:36 (14)
5:19 (9)
1:43 (14)
7:30 (12)
2:11 (24)
10:11 (13)
2:41 (21)
13:27 (10)
3:16 (7)
14:22 (10)
55 (11)
14:38 (10)
16 (4)
14:37  Samu Takanen
11   Juuso Järviö
Hämeenlinnan Suunnistajat
3:24 (8)
5:41 (18)
2:17 (49)
7:42 (15)
2:01 (19)
10:13 (14)
2:31 (17)
13:28 (11)
3:15 (5)
14:25 (11)
57 (16)
14:41 (11)
16 (4)
14:41  Juuso Järviö
12   Arttu Malmlund
Koovee
4:01 (21)
5:39 (17)
1:38 (7)
7:57 (17)
2:18 (30)
10:42 (18)
2:45 (25)
13:57 (13)
3:15 (5)
14:59 (13)
1:02 (31)
15:15 (12)
16 (4)
15:16  Arttu Malmlund
13   Nikita Trifonov
Juventa
3:52 (17)
5:30 (14)
1:38 (7)
7:27 (11)
1:57 (16)
10:07 (12)
2:40 (20)
13:52 (12)
3:45 (20)
14:57 (12)
1:05 (40)
15:17 (13)
20 (42)
15:17  Nikita Trifonov
14   Valtteri Heikkinen
Vehkalahden Veikot
3:30 (10)
5:18 (7)
1:48 (25)
7:13 (7)
1:55 (14)
10:18 (16)
3:05 (36)
14:11 (15)
3:53 (24)
15:03 (15)
52 (6)
15:19 (14)
16 (4)
15:19  Valtteri Heikkinen
14   Samuli Natunen
Savon Suunta
3:09 (2)
5:41 (18)
2:32 (56)
7:38 (14)
1:57 (16)
9:46 (7)
2:08 (2)
14:06 (14)
4:20 (39)
15:00 (14)
54 (8)
15:19 (14)
19 (29)
15:19  Samuli Natunen
16   Mitri Tuomala
Suunta Jyväskylä
3:44 (16)
5:24 (12)
1:40 (10)
7:23 (9)
1:59 (18)
9:48 (9)
2:25 (12)
14:15 (16)
4:27 (42)
15:12 (16)
57 (16)
15:30 (16)
18 (24)
15:29  Mitri Tuomala
17   Santeri Oikkonen
Ounasvaaran Hiihtoseura
5:51 (62)
7:15 (44)
1:24 (1)
9:08 (29)
1:53 (12)
11:32 (22)
2:24 (11)
14:45 (17)
3:13 (4)
15:43 (17)
58 (18)
16:00 (17)
17 (13)
16:00  Santeri Oikkonen
18   Kiri Huhtanen
Tampereen Pyrintö
3:59 (20)
5:47 (21)
1:48 (25)
8:05 (20)
2:18 (30)
10:48 (20)
2:43 (22)
14:45 (17)
3:57 (28)
15:55 (18)
1:10 (53)
16:12 (18)
17 (13)
16:11  Kiri Huhtanen
19   Joona Nisula
Teuvan Rivakka
5:07 (50)
6:58 (37)
1:51 (30)
9:27 (36)
2:29 (40)
11:45 (25)
2:18 (8)
15:06 (19)
3:21 (13)
16:02 (19)
56 (13)
16:22 (19)
20 (42)
16:21  Joona Nisula
20   Matti Suutari
Vehkalahden Veikot
4:05 (23)
6:06 (26)
2:01 (38)
7:58 (18)
1:52 (9)
10:34 (17)
2:36 (19)
15:16 (20)
4:42 (49)
16:27 (21)
1:11 (57)
16:44 (20)
17 (13)
16:44  Matti Suutari
21   Vladislav Grachev
LytkarinoK
3:39 (15)
5:29 (13)
1:50 (28)
8:54 (26)
3:25 (59)
12:15 (28)
3:21 (45)
15:27 (22)
3:12 (3)
16:25 (20)
58 (18)
16:46 (21)
21 (52)
16:45  Vladislav Grachev
22   Tommi Hakuli
Keravan Urheilijat
4:15 (28)
5:59 (23)
1:44 (19)
8:46 (25)
2:47 (51)
11:38 (24)
2:52 (29)
15:26 (21)
3:48 (22)
16:29 (22)
1:03 (32)
16:50 (22)
21 (52)
16:48  Tommi Hakuli
23   Atte Nokka
Rasti 88
4:06 (25)
6:11 (28)
2:05 (41)
8:36 (24)
2:25 (36)
11:36 (23)
3:00 (33)
15:40 (23)
4:04 (29)
16:43 (23)
1:03 (32)
17:00 (23)
17 (13)
17:00  Atte Nokka
24   Eemeli Saukkonen
Pihkaniskat
5:09 (52)
6:49 (36)
1:40 (10)
9:26 (35)
2:37 (45)
12:26 (29)
3:00 (33)
15:49 (24)
3:23 (14)
16:53 (24)
1:04 (36)
17:13 (24)
20 (42)
17:12  Eemeli Saukkonen
25   Aaro Haikonen
Ulvilan Ura
4:41 (37)
6:26 (29)
1:45 (20)
9:16 (30)
2:50 (53)
12:04 (27)
2:48 (27)
15:58 (26)
3:54 (25)
16:56 (25)
58 (18)
17:16 (25)
20 (42)
17:16  Aaro Haikonen
26   Kirill Gurlev
Sestrorets
4:03 (22)
5:36 (16)
1:33 (3)
7:45 (16)
2:09 (22)
10:17 (15)
2:32 (18)
15:56 (25)
5:39 (55)
17:00 (26)
1:04 (36)
17:19 (26)
19 (29)
17:19  Kirill Gurlev
27   Ville Kinnala
Turun Suunnistajat
4:16 (30)
6:02 (24)
1:46 (22)
8:28 (22)
2:26 (39)
10:55 (21)
2:27 (14)
16:40 (28)
5:45 (58)
17:48 (27)
1:08 (50)
18:07 (27)
19 (29)
18:06  Ville Kinnala
28   Topias Niemi
Helsingin Suunnistajat
5:37 (58)
7:20 (46)
1:43 (14)
9:33 (38)
2:13 (26)
13:43 (40)
4:10 (52)
17:07 (30)
3:24 (16)
18:03 (28)
56 (13)
18:18 (28)
15 (2)
18:16  Topias Niemi
29   Egor Annenkov
Vesta
4:59 (45)
6:41 (35)
1:42 (13)
8:20 (21)
1:39 (2)
13:23 (37)
5:03 (63)
17:19 (32)
3:56 (27)
18:09 (29)
50 (3)
18:29 (29)
20 (42)
18:28  Egor Annenkov
30   Vesa Lahtinen
Delta
4:51 (41)
6:34 (32)
1:43 (14)
9:24 (34)
2:50 (53)
12:41 (32)
3:17 (41)
16:54 (29)
4:13 (35)
18:14 (30)
1:20 (69)
18:32 (30)
18 (24)
18:32  Vesa Lahtinen
31   Mikko Kemppi
Kangasala SK
4:11 (26)
5:57 (22)
1:46 (22)
8:28 (22)
2:31 (41)
11:51 (26)
3:23 (46)
16:01 (27)
4:10 (33)
18:17 (31)
2:16 (79)
18:34 (31)
17 (13)
18:33  Mikko Kemppi
32   Alexander Knip
IF Femman
4:49 (40)
7:02 (40)
2:13 (45)
8:56 (27)
1:54 (13)
12:37 (30)
3:41 (48)
17:15 (31)
4:38 (47)
18:19 (32)
1:04 (36)
18:41 (32)
22 (61)
18:41  Alexander Knip
33   Antti Väyrynen
Kymin Suunnistajat
6:12 (65)
7:55 (52)
1:43 (14)
10:39 (48)
2:44 (49)
13:22 (36)
2:43 (22)
17:27 (33)
4:05 (30)
18:34 (33)
1:07 (46)
18:51 (33)
17 (13)
18:50  Antti Väyrynen
34   Lars Brunner
OLGKöllike
5:53 (64)
8:11 (54)
2:18 (50)
10:36 (47)
2:25 (36)
13:43 (40)
3:07 (38)
17:30 (34)
3:47 (21)
18:38 (34)
1:08 (50)
18:58 (34)
20 (42)
18:56  Lars Brunner
35   Janne Niskanen
Vehkalahden Veikot
3:26 (9)
5:44 (20)
2:18 (50)
8:01 (19)
2:17 (29)
10:47 (19)
2:46 (26)
17:47 (36)
7:00 (71)
18:48 (35)
1:01 (28)
19:07 (35)
19 (29)
19:07  Janne Niskanen
36   Lauri Kaitola
Rastiketut
6:44 (69)
8:29 (58)
1:45 (20)
10:00 (43)
1:31 (1)
14:48 (44)
4:48 (59)
18:04 (39)
3:16 (7)
18:55 (38)
51 (5)
19:11 (36)
16 (4)
19:10  Lauri Kaitola
37   Ville Launonen
Keravan Urheilijat
5:20 (55)
7:38 (47)
2:18 (50)
9:59 (42)
2:21 (33)
13:02 (34)
3:03 (35)
17:47 (36)
4:45 (50)
18:54 (37)
1:07 (46)
19:15 (37)
21 (52)
19:14  Ville Launonen
38   Andrey Varpahovskiy
ABCSt-Pete
4:33 (33)
6:30 (30)
1:57 (37)
9:01 (28)
2:31 (41)
13:09 (35)
4:08 (51)
17:36 (35)
4:27 (42)
18:53 (36)
1:17 (66)
19:19 (38)
26 (73)
19:18  Andrey Varpahovskiy
39   Mikhail Vikhrov
Kirishi-La
4:59 (45)
7:04 (42)
2:05 (41)
9:43 (40)
2:39 (47)
12:39 (31)
2:56 (31)
17:59 (38)
5:20 (53)
19:02 (39)
1:03 (32)
19:28 (39)
26 (73)
19:27  Mikhail Vikhrov
40   Evgeny Perevedentsev
Foton-Mosc
4:33 (33)
8:03 (53)
3:30 (68)
11:12 (51)
3:09 (57)
14:18 (42)
3:06 (37)
18:29 (40)
4:11 (34)
19:33 (40)
1:04 (36)
19:51 (40)
18 (24)
19:51  Evgeny Perevedentsev
41   Atte Reunanen
Tampereen Pyrintö
4:16 (30)
6:04 (25)
1:48 (25)
9:29 (37)
3:25 (59)
15:12 (47)
5:43 (64)
19:01 (42)
3:49 (23)
20:08 (41)
1:07 (46)
20:28 (41)
20 (42)
20:27  Atte Reunanen
42   Hannes Stubb
IK Falken
4:44 (38)
6:36 (34)
1:52 (33)
9:41 (39)
3:05 (56)
13:36 (39)
3:55 (49)
19:18 (43)
5:42 (56)
20:12 (42)
54 (8)
20:29 (42)
17 (13)
20:28  Hannes Stubb
43   Georgy Fadin
Foton-Mosc
5:51 (62)
7:43 (49)
1:52 (33)
10:08 (44)
2:25 (36)
12:59 (33)
2:51 (28)
18:56 (41)
5:57 (60)
20:16 (43)
1:20 (69)
20:38 (43)
22 (61)
20:37  Georgy Fadin
44   Hannes Holmback
IF Femman
5:04 (48)
7:44 (50)
2:40 (59)
10:08 (44)
2:24 (35)
15:10 (46)
5:02 (62)
19:28 (44)
4:18 (37)
20:37 (44)
1:09 (52)
20:56 (44)
19 (29)
20:56  Hannes Holmback
45   Kasper Ena
IK Falken
5:03 (47)
6:59 (38)
1:56 (35)
9:18 (32)
2:19 (32)
15:12 (47)
5:54 (65)
19:45 (47)
4:33 (46)
20:46 (45)
1:01 (28)
21:03 (45)
17 (13)
21:03  Kasper Ena
46   Anatoliy Yenalskiy
LytkarinoK
5:04 (48)
7:17 (45)
2:13 (45)
9:21 (33)
2:04 (21)
15:40 (51)
6:19 (67)
19:48 (48)
4:08 (32)
20:58 (46)
1:10 (53)
21:20 (46)
22 (61)
21:20  Anatoliy Yenalskiy
47   Rasmus Ekström
MS Parma
5:39 (59)
8:21 (56)
2:42 (60)
10:59 (49)
2:38 (46)
15:17 (49)
4:18 (55)
19:36 (45)
4:19 (38)
21:05 (47)
1:29 (74)
21:26 (47)
21 (52)
21:25  Rasmus Ekström
48   Aatu Korja
Delta
4:39 (36)
7:00 (39)
2:21 (53)
11:02 (50)
4:02 (66)
13:28 (38)
2:26 (13)
19:39 (46)
6:11 (62)
21:08 (48)
1:29 (74)
21:27 (48)
19 (29)
21:26  Aatu Korja
49   Juho Lakanen
Perhon Kiri
4:17 (32)
7:06 (43)
2:49 (62)
9:17 (31)
2:11 (24)
16:07 (52)
6:50 (69)
20:35 (49)
4:28 (44)
21:34 (49)
59 (23)
21:53 (49)
19 (29)
21:54  Juho Lakanen
50   Kasatkin Artem
Orienta-Ky
5:28 (56)
13:28 (72)
8:00 (75)
15:20 (69)
1:52 (9)
17:43 (59)
2:23 (10)
21:15 (50)
3:32 (18)
22:11 (50)
56 (13)
22:32 (50)
21 (52)
22:32  Kasatkin Artem
51   Urho Vepsäläinen
Espoon Akilles
3:54 (18)
8:25 (57)
4:31 (72)
10:35 (46)
2:10 (23)
17:18 (56)
6:43 (68)
21:49 (52)
4:31 (45)
22:54 (51)
1:05 (40)
23:13 (51)
19 (29)
23:13  Urho Vepsäläinen
52   Egor Melnikov
SKRUMMosco
4:36 (35)
8:36 (60)
4:00 (69)
12:16 (57)
3:40 (62)
15:30 (50)
3:14 (40)
21:21 (51)
5:51 (59)
22:56 (52)
1:35 (77)
23:15 (52)
19 (29)
23:15  Egor Melnikov
53   Jeremias Joutsensaari
Kangasala SK
4:05 (23)
6:07 (27)
2:02 (39)
14:09 (62)
8:02 (77)
16:52 (54)
2:43 (22)
21:51 (53)
4:59 (52)
23:02 (53)
1:11 (57)
23:21 (53)
19 (29)
23:21  Jeremias Joutsensaari
54   Kirill Pustovoyt
ABCSt-Pete
4:15 (28)
9:40 (65)
5:25 (74)
11:54 (55)
2:14 (27)
16:49 (53)
4:55 (61)
22:33 (54)
5:44 (57)
23:36 (54)
1:03 (32)
23:55 (54)
19 (29)
23:55  Kirill Pustovoyt
55   Alexander Garbuz
Olimp-Vidn
5:39 (59)
9:00 (61)
3:21 (65)
11:40 (53)
2:40 (48)
15:08 (45)
3:28 (47)
22:39 (55)
7:31 (73)
23:38 (55)
59 (23)
23:57 (55)
19 (29)
23:56  Alexander Garbuz
56   Vladislav Vikhrov
Kirishi-La
5:07 (50)
9:20 (63)
4:13 (71)
12:07 (56)
2:47 (51)
18:04 (60)
5:57 (66)
22:42 (56)
4:38 (47)
23:52 (56)
1:10 (53)
24:20 (56)
28 (77)
24:20  Vladislav Vikhrov
57   Antti Paasi
Tampereen Pyrintö
7:27 (73)
9:18 (62)
1:51 (30)
11:40 (53)
2:22 (34)
14:36 (43)
2:56 (31)
22:52 (57)
8:16 (75)
23:57 (57)
1:05 (40)
24:21 (57)
24 (68)
24:21  Antti Paasi
58   Alexander Khoroshavin
ABCSt-Pete
4:47 (39)
6:30 (30)
1:43 (14)
12:39 (59)
6:09 (74)
20:21 (66)
7:42 (72)
23:40 (58)
3:19 (11)
24:39 (58)
59 (23)
25:00 (58)
21 (52)
24:59  Alexander Khoroshavin
59   Matias Mäki-Petäys
Espoon Akilles
4:51 (41)
7:03 (41)
2:12 (44)
14:24 (65)
7:21 (76)
17:41 (58)
3:17 (41)
24:12 (59)
6:31 (64)
25:37 (59)
1:25 (72)
25:58 (59)
21 (52)
25:58  Matias Mäki-Petäys
60   Konsta Mäntylä
Lynx
5:41 (61)
7:48 (51)
2:07 (43)
16:32 (71)
8:44 (78)
20:44 (67)
4:12 (53)
25:07 (61)
4:23 (40)
26:06 (60)
59 (23)
26:22 (60)
16 (4)
26:22  Konsta Mäntylä
61   Alexander Barazenko
Nord West
3:32 (13)
5:07 (5)
1:35 (4)
9:57 (41)
4:50 (69)
22:08 (71)
12:11 (77)
25:31 (63)
3:23 (14)
26:16 (61)
45 (1)
26:32 (61)
16 (4)
26:32  Alexander Barazenko
62   Valerii Mihailov
ABCSt-Pete
6:53 (72)
9:52 (66)
2:59 (64)
13:44 (61)
3:52 (65)
18:12 (61)
4:28 (57)
25:03 (60)
6:51 (68)
26:20 (62)
1:17 (66)
26:48 (62)
28 (77)
26:47  Valerii Mihailov
63   Iiro Kaitola
Rastiketut
5:35 (57)
16:42 (76)
11:07 (78)
18:29 (74)
1:47 (7)
20:56 (68)
2:27 (14)
25:21 (62)
4:25 (41)
26:34 (63)
1:13 (60)
26:52 (63)
18 (24)
26:51  Iiro Kaitola
64   Valera Kostetskiy
Nord West
6:40 (68)
10:04 (67)
3:24 (67)
14:24 (65)
4:20 (67)
18:54 (62)
4:30 (58)
25:39 (64)
6:45 (67)
26:55 (64)
1:16 (64)
27:16 (64)
21 (52)
27:16  Valera Kostetskiy
65   Timofey Durynin
Lytkarino
6:20 (67)
8:35 (59)
2:15 (48)
11:34 (52)
2:59 (55)
19:20 (63)
7:46 (73)
25:51 (66)
6:31 (64)
26:57 (65)
1:06 (44)
27:20 (65)
23 (66)
27:20  Timofey Durynin
66   Vladimir Shefov
Sestrorets
5:16 (54)
8:12 (55)
2:56 (63)
13:14 (60)
5:02 (70)
17:11 (55)
3:57 (50)
25:42 (65)
8:31 (77)
26:57 (65)
1:15 (62)
27:24 (66)
27 (75)
27:23  Vladimir Shefov
67   Konstantin Kurilov
NorthernWi
6:17 (66)
10:29 (68)
4:12 (70)
16:08 (70)
5:39 (71)
19:26 (64)
3:18 (43)
26:20 (67)
6:54 (69)
27:26 (67)
1:06 (44)
27:50 (67)
24 (68)
27:50  Konstantin Kurilov
68   Smirnov Mihail
Orienta-Ky
6:44 (69)
11:27 (70)
4:43 (73)
15:12 (68)
3:45 (64)
20:05 (65)
4:53 (60)
27:31 (68)
7:26 (72)
29:00 (68)
1:29 (74)
29:24 (68)
24 (68)
29:24  Smirnov Mihail
69   Dmitrii Kuharchuk
ABCSt-Pete
5:14 (53)
7:39 (48)
2:25 (54)
14:17 (63)
6:38 (75)
17:26 (57)
3:09 (39)
28:10 (69)
10:44 (79)
29:25 (69)
1:15 (62)
29:48 (69)
23 (66)
29:47  Dmitrii Kuharchuk
70   Akseli Laatikainen
SK Vuoksi
8:40 (74)
10:53 (69)
2:13 (45)
14:18 (64)
3:25 (59)
21:21 (69)
7:03 (71)
29:08 (71)
7:47 (74)
30:20 (70)
1:12 (59)
30:40 (70)
20 (42)
30:40  Akseli Laatikainen
71   Alexey Kurochkin
NorthernWi
13:37 (77)
16:16 (75)
2:39 (58)
19:56 (75)
3:40 (62)
22:49 (72)
2:53 (30)
29:04 (70)
6:15 (63)
30:22 (71)
1:18 (68)
30:52 (71)
30 (79)
30:51  Alexey Kurochkin
72   Ville Rehn
Lynx
4:54 (43)
6:34 (32)
1:40 (10)
12:16 (57)
5:42 (72)
25:03 (73)
12:47 (78)
29:59 (72)
4:56 (51)
31:24 (72)
1:25 (72)
31:40 (72)
16 (4)
31:39  Ville Rehn
73   Riku Saksa
Teuvan Rivakka
4:14 (27)
14:58 (74)
10:44 (77)
17:34 (73)
2:36 (44)
21:58 (70)
4:24 (56)
30:55 (73)
8:57 (78)
32:11 (73)
1:16 (64)
32:26 (73)
15 (2)
32:25  Riku Saksa
74   Daniil Botigin
BelieNochi
10:31 (75)
13:05 (71)
2:34 (57)
17:25 (72)
4:20 (67)
25:19 (74)
7:54 (74)
33:36 (74)
8:17 (76)
34:59 (74)
1:23 (71)
35:21 (74)
22 (61)
35:20  Daniil Botigin
75   Niko Kontinen
Navi
6:45 (71)
9:27 (64)
2:42 (60)
15:10 (67)
5:43 (73)
28:13 (75)
13:03 (79)
33:47 (75)
5:34 (54)
35:56 (75)
2:09 (78)
36:20 (75)
24 (68)
36:19  Niko Kontinen
76   Maxim Karpelson
NorthernWi
4:58 (44)
14:41 (73)
9:43 (76)
23:28 (76)
8:47 (79)
32:48 (76)
9:20 (75)
37:01 (76)
4:13 (35)
38:15 (76)
1:14 (61)
38:39 (76)
24 (68)
38:39  Maxim Karpelson
77   Evgeny Rogov
Foton-Mosc
11:39 (76)
27:08 (78)
15:29 (79)
30:27 (78)
3:19 (58)
34:42 (77)
4:15 (54)
41:36 (77)
6:54 (69)
42:43 (77)
1:07 (46)
43:05 (77)
22 (61)
43:04  Evgeny Rogov
78   Hugo Lervik
Solf IK
24:16 (78)
26:42 (77)
2:26 (55)
29:26 (77)
2:44 (49)
36:18 (78)
6:52 (70)
42:58 (78)
6:40 (66)
44:08 (78)
1:10 (53)
44:29 (78)
21 (52)
44:29  Hugo Lervik
79   Dmitriy Gulchenko
SKRUMMosco
29:17 (79)
32:39 (79)
3:22 (66)
35:11 (79)
2:32 (43)
45:28 (79)
10:17 (76)
51:37 (79)
6:09 (61)
52:42 (79)
1:05 (40)
53:09 (79)
27 (75)
53:09  Dmitriy Gulchenko
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English