FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H12TR 3. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 7-8 8-9 9-Mål Resultat  
1   Antti Saarela
Keminmaan Urheilijat
3:12 (2)
5:27 (1)
2:15 (1)
9:19 (2)
3:52 (11)
10:48 (2)
1:29 (10)
13:33 (1)
2:45 (4)
18:41 (1)
5:08 (3)
20:08 (1)
1:27 (6)
22:13 (1)
2:05 (7)
23:09 (1)
56 (10)
23:28 (1)
19 (11)
23:27  Antti Saarela
2   Väinö Juvakka
Lappeen Riento
4:22 (18)
6:38 (9)
2:16 (3)
9:35 (4)
2:57 (2)
11:03 (4)
1:28 (7)
14:59 (4)
3:56 (23)
20:12 (2)
5:13 (4)
21:45 (2)
1:33 (9)
24:00 (2)
2:15 (13)
24:50 (2)
50 (2)
25:14 (2)
24 (36)
25:13  Väinö Juvakka
3   Niklas Heikkilä
Kuusankosken Urheiluseura
4:20 (17)
7:37 (15)
3:17 (16)
10:32 (6)
2:55 (1)
11:59 (6)
1:27 (5)
14:39 (3)
2:40 (3)
21:23 (5)
6:44 (18)
22:41 (4)
1:18 (2)
24:32 (3)
1:51 (1)
25:23 (3)
51 (5)
25:42 (3)
19 (11)
25:42  Niklas Heikkilä
4   Samu Pylvänäinen
Sippurasti
2:52 (1)
5:28 (2)
2:36 (5)
10:52 (8)
5:24 (25)
12:16 (8)
1:24 (2)
14:33 (2)
2:17 (2)
21:42 (7)
7:09 (22)
23:07 (6)
1:25 (5)
25:06 (4)
1:59 (6)
25:54 (4)
48 (1)
26:15 (4)
21 (23)
26:15  Samu Pylvänäinen
5   Miika Husu
SK Vuoksi
5:50 (33)
8:54 (25)
3:04 (12)
12:27 (17)
3:33 (7)
13:54 (15)
1:27 (5)
16:10 (8)
2:16 (1)
21:48 (8)
5:38 (7)
23:02 (5)
1:14 (1)
25:08 (5)
2:06 (8)
26:02 (5)
54 (7)
26:20 (5)
18 (7)
26:19  Miika Husu
5   Aapo Tonder
SK Vuoksi
4:00 (14)
6:47 (10)
2:47 (8)
10:59 (9)
4:12 (14)
12:47 (9)
1:48 (23)
16:14 (9)
3:27 (13)
21:21 (4)
5:07 (2)
23:22 (7)
2:01 (17)
25:13 (6)
1:51 (1)
26:03 (6)
50 (2)
26:20 (5)
17 (1)
26:19  Aapo Tonder
7   Marten Henrik Pais
Ok West
3:15 (4)
5:30 (3)
2:15 (1)
8:37 (1)
3:07 (5)
10:14 (1)
1:37 (15)
15:36 (5)
5:22 (37)
21:13 (3)
5:37 (6)
22:37 (3)
1:24 (4)
25:22 (7)
2:45 (31)
26:23 (7)
1:01 (19)
26:41 (7)
18 (7)
26:40  Marten Henrik Pais
8   Akseli Kalela
Kuusankosken Urheiluseura
4:50 (27)
7:42 (16)
2:52 (9)
11:30 (12)
3:48 (10)
13:08 (12)
1:38 (17)
16:28 (13)
3:20 (11)
21:32 (6)
5:04 (1)
23:57 (9)
2:25 (29)
25:49 (8)
1:52 (4)
26:49 (8)
1:00 (16)
27:08 (8)
19 (11)
27:07  Akseli Kalela
9   Maxim Ivanov
Baltiyskiy
3:15 (4)
6:30 (8)
3:15 (15)
9:28 (3)
2:58 (3)
10:54 (3)
1:26 (3)
16:26 (12)
5:32 (39)
22:06 (10)
5:40 (8)
23:24 (8)
1:18 (2)
25:56 (9)
2:32 (26)
26:51 (9)
55 (8)
27:16 (9)
25 (38)
27:14  Maxim Ivanov
10   Aapo Viippola
Oulun Tarmo
3:14 (3)
5:53 (5)
2:39 (6)
9:46 (5)
3:53 (12)
11:12 (5)
1:26 (3)
15:57 (7)
4:45 (35)
21:50 (9)
5:53 (9)
25:04 (11)
3:14 (43)
26:56 (10)
1:52 (4)
27:47 (10)
51 (5)
28:06 (10)
19 (11)
28:05  Aapo Viippola
11   Guriy Alexandrov
Juventa
3:22 (6)
5:50 (4)
2:28 (4)
10:39 (7)
4:49 (19)
12:08 (7)
1:29 (10)
15:45 (6)
3:37 (17)
23:58 (14)
8:13 (30)
25:25 (12)
1:27 (6)
27:33 (11)
2:08 (11)
28:23 (11)
50 (2)
28:44 (11)
21 (23)
28:42  Guriy Alexandrov
12   Atte Isolähteenmäki
Länsi-Lavian Loiske
4:01 (15)
7:59 (19)
3:58 (29)
11:30 (12)
3:31 (6)
13:08 (12)
1:38 (17)
16:15 (10)
3:07 (7)
22:30 (11)
6:15 (13)
25:40 (13)
3:10 (42)
27:47 (13)
2:07 (10)
28:50 (12)
1:03 (27)
29:08 (12)
18 (7)
29:06  Atte Isolähteenmäki
13   Juuso Kaihtela
Rasti-Lukko
3:42 (11)
7:27 (13)
3:45 (24)
11:45 (15)
4:18 (15)
13:59 (16)
2:14 (39)
17:03 (14)
3:04 (6)
23:02 (12)
5:59 (12)
24:59 (10)
1:57 (16)
27:40 (12)
2:41 (30)
28:54 (13)
1:14 (40)
29:19 (13)
25 (38)
29:17  Juuso Kaihtela
14   Oskari Niemi
Lappeen Riento
3:32 (8)
6:27 (7)
2:55 (10)
11:26 (11)
4:59 (22)
13:00 (10)
1:34 (13)
16:23 (11)
3:23 (12)
23:13 (13)
6:50 (20)
25:47 (14)
2:34 (31)
28:25 (14)
2:38 (28)
29:29 (14)
1:04 (30)
29:46 (14)
17 (1)
29:45  Oskari Niemi
15   Pyry Hyppölä
Sotkamon Jymy
3:56 (12)
7:15 (12)
3:19 (17)
14:49 (24)
7:34 (34)
16:38 (24)
1:49 (26)
19:26 (20)
2:48 (5)
25:20 (15)
5:54 (10)
26:58 (15)
1:38 (11)
29:18 (15)
2:20 (17)
30:20 (15)
1:02 (22)
30:41 (15)
21 (23)
30:40  Pyry Hyppölä
16   Vsevolod Selkov
Juventa
4:34 (22)
7:34 (14)
3:00 (11)
11:11 (10)
3:37 (8)
13:05 (11)
1:54 (32)
19:05 (18)
6:00 (43)
25:37 (16)
6:32 (16)
27:17 (16)
1:40 (12)
29:35 (16)
2:18 (14)
30:37 (16)
1:02 (22)
30:57 (16)
20 (18)
30:56  Vsevolod Selkov
17   Atte Mattila
Kyrös-Rasti
3:59 (13)
7:08 (11)
3:09 (14)
13:30 (22)
6:22 (28)
14:58 (20)
1:28 (7)
18:25 (15)
3:27 (13)
26:30 (17)
8:05 (29)
28:49 (19)
2:19 (24)
30:55 (17)
2:06 (8)
31:51 (17)
56 (10)
32:11 (17)
20 (18)
32:10  Atte Mattila
18   Juha Lilja
Tampereen Pyrintö
3:31 (7)
6:15 (6)
2:44 (7)
11:37 (14)
5:22 (24)
13:09 (14)
1:32 (12)
21:27 (26)
8:18 (44)
26:53 (20)
5:26 (5)
28:26 (17)
1:33 (9)
31:02 (18)
2:36 (27)
32:02 (18)
1:00 (16)
32:19 (18)
17 (1)
32:17  Juha Lilja
19   Pauli Hietanen
Kuusankosken Urheiluseura
6:15 (34)
9:22 (26)
3:07 (13)
13:06 (18)
3:44 (9)
14:43 (19)
1:37 (15)
19:03 (17)
4:20 (29)
26:41 (19)
7:38 (26)
28:34 (18)
1:53 (14)
31:05 (19)
2:31 (25)
32:03 (19)
58 (15)
32:23 (19)
20 (18)
32:21  Pauli Hietanen
20   Veikka Liljeström
Olavin Rasti
4:49 (26)
8:14 (22)
3:25 (18)
15:18 (27)
7:04 (32)
17:06 (27)
1:48 (23)
20:13 (22)
3:07 (7)
27:32 (21)
7:19 (25)
29:01 (20)
1:29 (8)
31:28 (20)
2:27 (21)
32:30 (20)
1:02 (22)
32:47 (20)
17 (1)
32:46  Veikka Liljeström
21   Denis Razumov
NordWest
3:33 (9)
10:06 (31)
6:33 (42)
13:10 (20)
3:04 (4)
14:38 (18)
1:28 (7)
19:36 (21)
4:58 (36)
26:40 (18)
7:04 (21)
29:59 (22)
3:19 (44)
31:50 (21)
1:51 (1)
32:46 (21)
56 (10)
33:05 (21)
19 (11)
33:04  Denis Razumov
22   Otto Juga
Keravan Urheilijat
4:34 (22)
8:09 (20)
3:35 (22)
14:56 (25)
6:47 (30)
16:45 (26)
1:49 (26)
21:10 (25)
4:25 (30)
27:32 (21)
6:22 (15)
29:34 (21)
2:02 (18)
31:54 (22)
2:20 (17)
32:59 (22)
1:05 (31)
33:19 (22)
20 (18)
33:17  Otto Juga
23   Elias Lehikoinen
Espoon Suunta
4:25 (20)
7:53 (17)
3:28 (20)
15:06 (26)
7:13 (33)
16:41 (25)
1:35 (14)
22:08 (27)
5:27 (38)
28:53 (23)
6:45 (19)
30:55 (23)
2:02 (18)
33:35 (23)
2:40 (29)
34:52 (23)
1:17 (41)
35:13 (23)
21 (23)
35:13  Elias Lehikoinen
24   Sergey Esatov
Baltiyskiy
4:14 (16)
7:53 (17)
3:39 (23)
12:18 (16)
4:25 (16)
14:21 (17)
2:03 (36)
20:17 (23)
5:56 (41)
29:07 (25)
8:50 (36)
31:12 (24)
2:05 (20)
34:22 (24)
3:10 (36)
35:30 (24)
1:08 (34)
35:57 (24)
27 (44)
35:55  Sergey Esatov
25   Rasmus Salminen
Kouvolan Rasti-72
6:16 (35)
10:34 (33)
4:18 (33)
15:34 (28)
5:00 (23)
18:11 (29)
2:37 (43)
22:09 (28)
3:58 (25)
30:29 (27)
8:20 (31)
32:22 (26)
1:53 (14)
34:46 (25)
2:24 (20)
35:42 (25)
56 (10)
36:00 (25)
18 (7)
35:59  Rasmus Salminen
26   Simo Linnainmaa
Kyrös-Rasti
5:36 (30)
9:48 (29)
4:12 (31)
14:19 (23)
4:31 (17)
16:07 (23)
1:48 (23)
20:23 (24)
4:16 (27)
29:00 (24)
8:37 (33)
31:39 (25)
2:39 (34)
35:01 (26)
3:22 (41)
36:06 (26)
1:05 (31)
36:27 (26)
21 (23)
36:26  Simo Linnainmaa
27   Alexey Malov
Kirishi-La
4:30 (21)
8:44 (24)
4:14 (32)
15:35 (29)
6:51 (31)
17:15 (28)
1:40 (19)
23:13 (29)
5:58 (42)
29:46 (26)
6:33 (17)
32:47 (27)
3:01 (38)
35:14 (27)
2:27 (21)
36:36 (27)
1:22 (42)
37:06 (27)
30 (48)
37:05  Alexey Malov
28   Justus Rantala
Riihimäen Suunnistajat
7:22 (42)
12:04 (38)
4:42 (35)
20:54 (37)
8:50 (40)
22:47 (37)
1:53 (30)
27:21 (36)
4:34 (34)
33:39 (30)
6:18 (14)
35:31 (30)
1:52 (13)
38:01 (29)
2:30 (23)
39:02 (28)
1:01 (19)
39:19 (28)
17 (1)
39:18  Justus Rantala
29   Eero Kelosuo
SK Vuoksi
4:24 (19)
8:11 (21)
3:47 (25)
13:07 (19)
4:56 (21)
15:10 (21)
2:03 (36)
19:00 (16)
3:50 (20)
32:00 (29)
13:00 (47)
34:30 (29)
2:30 (30)
37:36 (28)
3:06 (34)
39:08 (29)
1:32 (46)
39:27 (29)
19 (11)
39:26  Eero Kelosuo
30   Evgeniy Timoshenko
Juventa
4:42 (24)
9:34 (28)
4:52 (37)
19:35 (34)
10:01 (43)
21:22 (34)
1:47 (21)
25:54 (33)
4:32 (33)
33:41 (31)
7:47 (27)
35:48 (31)
2:07 (21)
38:18 (30)
2:30 (23)
39:31 (30)
1:13 (38)
39:53 (30)
22 (28)
39:50  Evgeniy Timoshenko
31   Vladislav Shumnov
BelieNochi
7:16 (40)
11:16 (34)
4:00 (30)
18:58 (33)
7:42 (35)
20:47 (32)
1:49 (26)
24:03 (30)
3:16 (9)
33:42 (32)
9:39 (41)
36:06 (32)
2:24 (28)
39:10 (31)
3:04 (33)
40:13 (31)
1:03 (27)
40:35 (31)
22 (28)
40:34  Vladislav Shumnov
32   Daniil Orudzhov
Kuzmolovo1
6:22 (36)
9:51 (30)
3:29 (21)
21:24 (39)
11:33 (45)
23:13 (39)
1:49 (26)
26:53 (35)
3:40 (18)
35:34 (35)
8:41 (34)
38:41 (35)
3:07 (40)
40:59 (33)
2:18 (14)
42:01 (32)
1:02 (22)
42:20 (32)
19 (11)
42:19  Daniil Orudzhov
33   Eskil Grahn
Närpes OK
5:34 (29)
9:29 (27)
3:55 (28)
18:14 (31)
8:45 (39)
20:42 (31)
2:28 (41)
24:38 (31)
3:56 (23)
34:16 (33)
9:38 (40)
37:04 (33)
2:48 (36)
40:56 (32)
3:52 (45)
42:37 (33)
1:41 (47)
43:05 (33)
28 (45)
43:05  Eskil Grahn
34   Maxim Linin
NordWest
8:17 (44)
14:00 (41)
5:43 (39)
19:58 (36)
5:58 (27)
22:13 (36)
2:15 (40)
25:40 (32)
3:27 (13)
35:05 (34)
9:25 (39)
37:39 (34)
2:34 (31)
41:21 (34)
3:42 (44)
42:49 (34)
1:28 (45)
43:15 (34)
26 (43)
43:14  Maxim Linin
35   Linus Peltonen
Lappeen Riento
4:43 (25)
8:32 (23)
3:49 (26)
13:22 (21)
4:50 (20)
15:27 (22)
2:05 (38)
19:25 (19)
3:58 (25)
31:15 (28)
11:50 (44)
33:30 (28)
2:15 (23)
42:59 (35)
9:29 (48)
44:10 (35)
1:11 (36)
44:33 (35)
23 (32)
44:32  Linus Peltonen
36   Vlad Chugunov
Kuzmolovo1
5:44 (32)
10:06 (31)
4:22 (34)
18:42 (32)
8:36 (38)
21:10 (33)
2:28 (41)
26:48 (34)
5:38 (40)
36:34 (36)
9:46 (42)
39:37 (36)
3:03 (39)
43:13 (36)
3:36 (43)
44:40 (36)
1:27 (44)
45:03 (36)
23 (32)
45:03  Vlad Chugunov
37   Elias Liukka
Kalevan Rasti
7:39 (43)
11:30 (35)
3:51 (27)
20:58 (38)
9:28 (42)
22:55 (38)
1:57 (33)
31:30 (39)
8:35 (45)
40:18 (38)
8:48 (35)
42:57 (38)
2:39 (34)
45:16 (38)
2:19 (16)
46:17 (37)
1:01 (19)
46:39 (37)
22 (28)
46:38  Elias Liukka
38   Aleksandr Semenov
Juventa
7:19 (41)
13:24 (39)
6:05 (40)
26:14 (44)
12:50 (48)
28:51 (43)
2:37 (43)
32:10 (41)
3:19 (10)
39:23 (37)
7:13 (23)
41:58 (37)
2:35 (33)
45:11 (37)
3:13 (39)
46:24 (38)
1:13 (38)
46:47 (38)
23 (32)
46:45  Aleksandr Semenov
39   Anton Fedorov
Gulfstream
8:33 (45)
15:36 (42)
7:03 (44)
19:43 (35)
4:07 (13)
21:30 (35)
1:47 (21)
34:10 (42)
12:40 (47)
42:34 (41)
8:24 (32)
44:54 (41)
2:20 (25)
48:20 (40)
3:26 (42)
49:23 (39)
1:03 (27)
49:51 (39)
28 (45)
49:49  Anton Fedorov
40   Artem Sachko
ABCSt-Pete
5:36 (30)
13:29 (40)
7:53 (45)
21:35 (40)
8:06 (36)
24:20 (40)
2:45 (45)
28:15 (37)
3:55 (21)
40:50 (40)
12:35 (46)
44:50 (40)
4:00 (47)
48:00 (39)
3:10 (36)
49:23 (39)
1:23 (43)
49:52 (40)
29 (47)
49:50  Artem Sachko
41   Nikita Fadeev
NorthernWi
3:38 (10)
21:06 (46)
17:28 (48)
32:34 (48)
11:28 (44)
33:53 (48)
1:19 (1)
38:09 (47)
4:16 (27)
44:06 (45)
5:57 (11)
46:20 (43)
2:14 (22)
48:40 (43)
2:20 (17)
49:35 (41)
55 (8)
50:00 (41)
25 (38)
49:58  Nikita Fadeev
42   Olli Haapalainen
Rastiketut
5:24 (28)
11:30 (35)
6:06 (41)
23:45 (41)
12:15 (47)
26:49 (41)
3:04 (47)
30:19 (38)
3:30 (16)
40:42 (39)
10:23 (43)
44:12 (39)
3:30 (46)
48:35 (41)
4:23 (46)
49:46 (43)
1:11 (36)
50:03 (42)
17 (1)
50:02  Olli Haapalainen
43   Leevi Kulmala
SuuntaSepo
6:47 (38)
23:29 (48)
16:42 (47)
29:52 (47)
6:23 (29)
31:45 (47)
1:53 (30)
36:13 (46)
4:28 (32)
43:29 (43)
7:16 (24)
45:51 (42)
2:22 (27)
48:38 (42)
2:47 (32)
49:45 (42)
1:07 (33)
50:05 (43)
20 (18)
50:04  Leevi Kulmala
44   Nikita Bogryanov
K110
14:27 (47)
17:54 (45)
3:27 (19)
29:32 (46)
11:38 (46)
31:18 (46)
1:46 (20)
34:58 (43)
3:40 (18)
43:54 (44)
8:56 (37)
46:44 (45)
2:50 (37)
48:55 (44)
2:11 (12)
49:55 (44)
1:00 (16)
50:17 (44)
22 (28)
50:16  Nikita Bogryanov
45   Daniil Botov
Ramenskoye
6:54 (39)
11:42 (37)
4:48 (36)
16:16 (30)
4:34 (18)
18:18 (30)
2:02 (35)
35:21 (44)
17:03 (48)
43:13 (42)
7:52 (28)
46:22 (44)
3:09 (41)
49:32 (45)
3:10 (36)
50:40 (45)
1:08 (34)
51:04 (45)
24 (36)
51:03  Daniil Botov
46   Ilya Medvedev
Juventa
16:07 (48)
23:08 (47)
7:01 (43)
29:00 (45)
5:52 (26)
31:01 (45)
2:01 (34)
35:28 (45)
4:27 (31)
44:37 (46)
9:09 (38)
46:57 (46)
2:20 (25)
50:16 (46)
3:19 (40)
51:18 (46)
1:02 (22)
51:41 (46)
23 (32)
51:40  Ilya Medvedev
47   Valery Shumnov
BelieNochi
6:42 (37)
17:20 (44)
10:38 (46)
25:26 (43)
8:06 (36)
28:12 (42)
2:46 (46)
32:07 (40)
3:55 (21)
44:40 (47)
12:33 (45)
48:43 (47)
4:03 (48)
51:51 (47)
3:08 (35)
52:47 (47)
56 (10)
53:12 (47)
25 (38)
53:12  Valery Shumnov
48   Konsta Mäkelä
Kyrös-Rasti
10:37 (46)
16:04 (43)
5:27 (38)
25:10 (42)
9:06 (41)
29:28 (44)
4:18 (48)
41:14 (48)
11:46 (46)
1:11:20 (48)
30:06 (48)
1:14:47 (48)
3:27 (45)
1:21:58 (48)
7:11 (47)
1:25:00 (48)
3:02 (48)
1:25:25 (48)
25 (38)
1:25:23  Konsta Mäkelä
   Otto Latvala
Alajärven Ankkurit
3:12
5:32
2:20
11:45
6:13
16:22
4:37
19:07
2:45
24:26
5:19
30:22
5:56
-
-
32:52
-
33:10
18
disk  Otto Latvala
   Lauri Heinaro
Espoon Suunta
4:40
7:53
3:13
14:44
6:51
16:28
1:44
20:02
3:34
25:51
5:49
27:07
1:16
-
-
29:45
-
30:08
23
disk  Lauri Heinaro
   Leo Granberg
IF Femman
5:01
11:42
6:41
17:02
5:20
-
-
21:39
-
27:56
6:17
-
-
-
-
34:27
-
34:56
29
disk  Leo Granberg
   Joonas Säde
SK Vuoksi
6:00
9:35
3:35
15:30
5:55
18:13
2:43
22:43
4:30
31:41
8:58
34:48
3:07
-
-
38:18
-
38:39
21
disk  Joonas Säde
   Anton Poleshchuk
Juventa
-
22:05
-
35:40
13:35
38:17
2:37
43:44
5:27
57:25
13:41
1:03:16
5:51
1:07:46
4:30
1:09:04
1:18
1:09:28
24
disk  Anton Poleshchuk
   Theo Perepelkin
NorthernWi
10:14
17:22
7:08
-
-
-
-
-
-
46:54
-
49:51
2:57
53:50
3:59
55:33
1:43
56:18
45
disk  Theo Perepelkin
   Denis Myakishev
St.-Petersburg
5:47
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
bröt  Denis Myakishev
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English