FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H12TR 5. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-Mål Resultat  
1   Samu Pylvänäinen
Sippurasti
1:02 (3)
5:01 (2)
3:59 (2)
8:20 (3)
3:19 (10)
11:26 (2)
3:06 (1)
14:10 (1)
2:44 (3)
14:29 (1)
19 (8)
14:29  Samu Pylvänäinen
2   Marten Henrik Pais
Ok West
57 (1)
4:41 (1)
3:44 (1)
7:38 (1)
2:57 (3)
10:55 (1)
3:17 (3)
14:15 (2)
3:20 (19)
14:34 (2)
19 (8)
14:33  Marten Henrik Pais
3   Otto Latvala
Alajärven Ankkurit
1:01 (2)
5:33 (3)
4:32 (5)
8:15 (2)
2:42 (1)
12:05 (3)
3:50 (13)
14:48 (3)
2:43 (2)
15:07 (3)
19 (8)
15:07  Otto Latvala
4   Aapo Tonder
SK Vuoksi
1:49 (34)
6:08 (12)
4:19 (3)
9:08 (6)
3:00 (4)
12:21 (4)
3:13 (2)
14:58 (4)
2:37 (1)
15:15 (4)
17 (3)
15:15  Aapo Tonder
5   Juha Lilja
Tampereen Pyrintö
1:06 (4)
5:42 (4)
4:36 (9)
8:29 (4)
2:47 (2)
12:23 (5)
3:54 (16)
15:25 (6)
3:02 (7)
15:40 (5)
15 (1)
15:39  Juha Lilja
6   Aapo Viippola
Oulun Tarmo
1:11 (9)
5:50 (6)
4:39 (11)
9:11 (7)
3:21 (11)
12:28 (6)
3:17 (3)
15:23 (5)
2:55 (4)
15:41 (6)
18 (5)
15:40  Aapo Viippola
7   Väinö Juvakka
Lappeen Riento
1:19 (17)
5:49 (5)
4:30 (4)
9:04 (5)
3:15 (7)
12:58 (7)
3:54 (16)
16:05 (7)
3:07 (10)
16:26 (7)
21 (23)
16:26  Väinö Juvakka
8   Vsevolod Selkov
Juventa
1:40 (30)
6:13 (13)
4:33 (7)
9:28 (11)
3:15 (7)
13:03 (8)
3:35 (8)
16:08 (8)
3:05 (9)
16:29 (8)
21 (23)
16:30  Vsevolod Selkov
9   Antti Ketola
Lapuan Virkiä
1:06 (4)
6:48 (18)
5:42 (21)
9:54 (14)
3:06 (6)
13:13 (10)
3:19 (5)
16:13 (9)
3:00 (6)
16:31 (9)
18 (5)
16:31  Antti Ketola
10   Atte Isolähteenmäki
Länsi-Lavian Loiske
1:12 (10)
5:56 (9)
4:44 (12)
9:22 (9)
3:26 (15)
13:11 (9)
3:49 (12)
16:18 (10)
3:07 (10)
16:38 (10)
20 (16)
16:39  Atte Isolähteenmäki
11   Miika Husu
SK Vuoksi
1:14 (12)
6:15 (14)
5:01 (14)
9:33 (12)
3:18 (9)
13:23 (11)
3:50 (13)
16:30 (11)
3:07 (10)
16:50 (11)
20 (16)
16:49  Miika Husu
12   Antti Saarela
Keminmaan Urheilijat
1:18 (15)
5:50 (6)
4:32 (5)
9:49 (13)
3:59 (24)
13:36 (13)
3:47 (11)
16:34 (13)
2:58 (5)
16:53 (12)
19 (8)
16:52  Antti Saarela
13   Maxim Ivanov
Baltiyskiy
1:06 (4)
6:17 (15)
5:11 (17)
9:21 (8)
3:04 (5)
13:24 (12)
4:03 (19)
16:33 (12)
3:09 (14)
16:58 (13)
25 (44)
16:56  Maxim Ivanov
14   Pauli Hietanen
Kuusankosken Urheiluseura
1:28 (24)
6:06 (11)
4:38 (10)
9:27 (10)
3:21 (11)
13:57 (15)
4:30 (24)
17:13 (14)
3:16 (17)
17:32 (14)
19 (8)
17:32  Pauli Hietanen
15   Oskari Niemi
Lappeen Riento
1:10 (7)
6:04 (10)
4:54 (13)
10:40 (18)
4:36 (32)
14:05 (16)
3:25 (6)
17:22 (15)
3:17 (18)
17:44 (15)
22 (28)
17:44  Oskari Niemi
16   Guriy Alexandrov
Juventa
1:10 (7)
6:52 (19)
5:42 (21)
10:13 (16)
3:21 (11)
14:20 (17)
4:07 (20)
17:27 (16)
3:07 (10)
17:47 (16)
20 (16)
17:46  Guriy Alexandrov
17   Otto Juga
Keravan Urheilijat
1:18 (15)
5:53 (8)
4:35 (8)
10:10 (15)
4:17 (28)
13:56 (14)
3:46 (9)
17:30 (17)
3:34 (30)
17:49 (17)
19 (8)
17:49  Otto Juga
18   Akseli Kalela
Kuusankosken Urheiluseura
1:15 (13)
6:56 (20)
5:41 (19)
10:27 (17)
3:31 (17)
14:25 (18)
3:58 (18)
17:47 (18)
3:22 (21)
18:09 (18)
22 (28)
18:09  Akseli Kalela
19   Atte Mattila
Kyrös-Rasti
1:19 (17)
6:20 (16)
5:01 (14)
11:49 (23)
5:29 (43)
15:35 (19)
3:46 (9)
18:57 (19)
3:22 (21)
19:19 (19)
22 (28)
19:18  Atte Mattila
20   Nikita Fadeev
NorthernWi
1:32 (26)
8:25 (31)
6:53 (33)
11:55 (24)
3:30 (16)
15:45 (21)
3:50 (13)
19:13 (20)
3:28 (27)
19:35 (20)
22 (28)
19:35  Nikita Fadeev
21   Lauri Heinaro
Espoon Suunta
2:46 (49)
7:53 (29)
5:07 (16)
11:16 (20)
3:23 (14)
15:55 (22)
4:39 (28)
19:18 (21)
3:23 (23)
19:40 (21)
22 (28)
19:39  Lauri Heinaro
22   Alexey Malov
Kirishi-La
1:12 (10)
6:44 (17)
5:32 (18)
11:08 (19)
4:24 (30)
15:38 (20)
4:30 (24)
19:23 (22)
3:45 (34)
19:48 (22)
25 (44)
19:48  Alexey Malov
23   Pyry Hyppölä
Sotkamon Jymy
1:40 (30)
7:21 (24)
5:41 (19)
12:49 (30)
5:28 (42)
16:20 (24)
3:31 (7)
19:30 (24)
3:10 (15)
19:50 (23)
20 (16)
19:49  Pyry Hyppölä
24   Sergey Esatov
Baltiyskiy
1:17 (14)
7:41 (26)
6:24 (30)
11:32 (21)
3:51 (20)
16:03 (23)
4:31 (26)
19:28 (23)
3:25 (25)
19:51 (24)
23 (37)
19:50  Sergey Esatov
25   Justus Rantala
Riihimäen Suunnistajat
1:26 (23)
8:33 (33)
7:07 (36)
12:25 (27)
3:52 (21)
16:45 (25)
4:20 (22)
20:12 (25)
3:27 (26)
20:29 (25)
17 (3)
20:29  Justus Rantala
26   Veikka Liljeström
Olavin Rasti
1:19 (17)
7:02 (21)
5:43 (23)
13:10 (32)
6:08 (46)
17:23 (28)
4:13 (21)
20:44 (26)
3:21 (20)
21:00 (26)
16 (2)
20:59  Veikka Liljeström
27   Elias Lehikoinen
Espoon Suunta
1:23 (20)
7:15 (22)
5:52 (26)
11:36 (22)
4:21 (29)
16:51 (26)
5:15 (40)
20:51 (27)
4:00 (39)
21:14 (27)
23 (37)
21:14  Elias Lehikoinen
28   Rasmus Salminen
Kouvolan Rasti-72
1:24 (21)
7:46 (28)
6:22 (29)
12:24 (26)
4:38 (33)
17:06 (27)
4:42 (29)
20:57 (28)
3:51 (36)
21:17 (28)
20 (16)
21:16  Rasmus Salminen
29   Evgeniy Timoshenko
Juventa
1:58 (39)
9:08 (37)
7:10 (37)
12:39 (29)
3:31 (17)
17:35 (30)
4:56 (32)
21:17 (29)
3:42 (33)
21:40 (29)
23 (37)
21:39  Evgeniy Timoshenko
30   Daniil Botov
Ramenskoye
1:54 (36)
8:21 (30)
6:27 (31)
13:10 (32)
4:49 (36)
18:12 (33)
5:02 (34)
21:59 (30)
3:47 (35)
22:24 (30)
25 (44)
22:24  Daniil Botov
31   Niklas Rontu
Angelniemen Ankkuri
2:32 (48)
9:28 (38)
6:56 (34)
13:52 (36)
4:24 (30)
18:39 (34)
4:47 (30)
22:10 (31)
3:31 (29)
22:29 (31)
19 (8)
22:28  Niklas Rontu
32   Elias Liukka
Kalevan Rasti
2:16 (45)
10:31 (43)
8:15 (42)
14:27 (40)
3:56 (22)
18:51 (35)
4:24 (23)
22:14 (32)
3:23 (23)
22:35 (32)
21 (23)
22:35  Elias Liukka
33   Olli Haapalainen
Rastiketut
1:49 (34)
7:45 (27)
5:56 (28)
12:58 (31)
5:13 (39)
18:09 (32)
5:11 (39)
22:21 (33)
4:12 (42)
22:42 (33)
21 (23)
22:41  Olli Haapalainen
34   Lukas Kankkunen
OK77
1:32 (26)
7:27 (25)
5:55 (27)
12:05 (25)
4:38 (33)
18:05 (31)
6:00 (44)
22:22 (34)
4:17 (44)
22:47 (34)
25 (44)
22:46  Lukas Kankkunen
35   Ilya Medvedev
Juventa
1:35 (29)
9:01 (35)
7:26 (38)
13:49 (35)
4:48 (35)
19:10 (37)
5:21 (42)
22:38 (35)
3:28 (27)
23:00 (35)
22 (28)
23:00  Ilya Medvedev
36   Eero Kelosuo
SK Vuoksi
1:33 (28)
7:16 (23)
5:43 (23)
12:31 (28)
5:15 (40)
17:29 (29)
4:58 (33)
22:45 (36)
5:16 (52)
23:03 (36)
18 (5)
23:02  Eero Kelosuo
37   Denis Razumov
NordWest
2:06 (44)
9:03 (36)
6:57 (35)
13:15 (34)
4:12 (25)
19:55 (39)
6:40 (46)
22:58 (37)
3:03 (8)
23:18 (37)
20 (16)
23:18  Denis Razumov
38   Daniil Orudzhov
Kuzmolovo1
1:58 (39)
10:24 (42)
8:26 (43)
14:22 (38)
3:58 (23)
18:53 (36)
4:31 (26)
23:24 (38)
4:31 (47)
23:45 (38)
21 (23)
23:44  Daniil Orudzhov
39   Juuso Kaihtela
Rasti-Lukko
1:45 (32)
8:25 (31)
6:40 (32)
14:25 (39)
6:00 (45)
19:31 (38)
5:06 (36)
23:34 (39)
4:03 (40)
24:01 (39)
27 (50)
24:01  Juuso Kaihtela
40   Anton Fedorov
Gulfstream
2:24 (47)
11:59 (48)
9:35 (47)
15:33 (42)
3:34 (19)
20:35 (41)
5:02 (34)
23:47 (40)
3:12 (16)
24:09 (40)
22 (28)
24:09  Anton Fedorov
41   Aleksandr Semenov
Juventa
2:04 (42)
9:44 (39)
7:40 (39)
13:58 (37)
4:14 (26)
20:10 (40)
6:12 (45)
24:26 (41)
4:16 (43)
24:50 (41)
24 (42)
24:50  Aleksandr Semenov
42   Vladislav Shumnov
BelieNochi
1:45 (32)
11:19 (44)
9:34 (46)
15:35 (43)
4:16 (27)
20:50 (42)
5:15 (40)
24:31 (42)
3:41 (32)
24:53 (42)
22 (28)
24:52  Vladislav Shumnov
43   Linus Peltonen
Lappeen Riento
1:25 (22)
11:57 (47)
10:32 (50)
16:48 (45)
4:51 (37)
21:54 (43)
5:06 (36)
25:34 (43)
3:40 (31)
25:57 (43)
23 (37)
25:57  Linus Peltonen
44   Eskil Grahn
Närpes OK
1:54 (36)
9:45 (40)
7:51 (40)
15:01 (41)
5:16 (41)
22:11 (44)
7:10 (48)
27:06 (44)
4:55 (50)
27:36 (44)
30 (54)
27:36  Eskil Grahn
45   Artem Sachko
ABCSt-Pete
1:55 (38)
11:26 (45)
9:31 (45)
16:19 (44)
4:53 (38)
23:18 (45)
6:59 (47)
27:17 (45)
3:59 (38)
27:45 (45)
28 (53)
27:46  Artem Sachko
46   Simo Linnainmaa
Kyrös-Rasti
2:00 (41)
12:19 (49)
10:19 (49)
18:15 (46)
5:56 (44)
23:37 (46)
5:22 (43)
27:57 (46)
4:20 (45)
28:21 (46)
24 (42)
28:20  Simo Linnainmaa
47   Leo Granberg
IF Femman
2:17 (46)
10:20 (41)
8:03 (41)
19:06 (48)
8:46 (51)
24:12 (47)
5:06 (36)
28:04 (47)
3:52 (37)
28:27 (47)
23 (37)
28:27  Leo Granberg
48   Maxim Linin
NordWest
3:28 (52)
12:20 (50)
8:52 (44)
19:06 (48)
6:46 (48)
26:24 (49)
7:18 (49)
31:03 (48)
4:39 (48)
31:25 (48)
22 (28)
31:25  Maxim Linin
49   Denis Myakishev
St.-Petersburg
3:07 (50)
8:54 (34)
5:47 (25)
20:53 (51)
11:59 (54)
25:42 (48)
4:49 (31)
32:11 (49)
6:29 (54)
32:30 (49)
19 (8)
32:29  Denis Myakishev
50   Konsta Mäkelä
Kyrös-Rasti
2:04 (42)
11:46 (46)
9:42 (48)
20:50 (50)
9:04 (52)
28:24 (50)
7:34 (50)
33:37 (50)
5:13 (51)
34:04 (50)
27 (50)
34:03  Konsta Mäkelä
51   Vlad Chugunov
Kuzmolovo1
1:28 (24)
12:28 (51)
11:00 (51)
18:39 (47)
6:11 (47)
31:37 (51)
12:58 (54)
36:19 (51)
4:42 (49)
36:39 (51)
20 (16)
36:40  Vlad Chugunov
52   Arttu Hyyrynen
Kuusankosken Urheiluseura
3:11 (51)
17:20 (52)
14:09 (53)
25:54 (52)
8:34 (50)
36:26 (52)
10:32 (53)
41:54 (52)
5:28 (53)
42:21 (52)
27 (50)
42:21  Arttu Hyyrynen
53   Anton Poleshchuk
Juventa
13:42 (54)
25:46 (53)
12:04 (52)
33:19 (53)
7:33 (49)
42:17 (53)
8:58 (52)
46:43 (53)
4:26 (46)
47:08 (53)
25 (44)
47:08  Anton Poleshchuk
54   Theo Perepelkin
NorthernWi
4:14 (53)
26:07 (54)
21:53 (54)
36:25 (54)
10:18 (53)
45:00 (54)
8:35 (51)
49:03 (54)
4:03 (40)
49:28 (54)
25 (44)
49:27  Theo Perepelkin
   Nikita Bogryanov
K110
2:20
24:46
22:26
-
-
44:06
-
49:54
5:48
50:20
26
disk  Nikita Bogryanov
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English