FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H13A 2. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 7-Mål Resultat  
1   Topi Syrjäläinen
Navi
2:07 (3)
5:00 (1)
2:53 (1)
8:30 (1)
3:30 (1)
10:21 (1)
1:51 (1)
12:26 (1)
2:05 (1)
13:39 (1)
1:13 (1)
14:18 (1)
39 (7)
14:34 (1)
16 (2)
14:35  Topi Syrjäläinen
2   Kirill Komarov
Kalinka
2:06 (2)
5:13 (2)
3:07 (2)
9:06 (2)
3:53 (3)
11:33 (2)
2:27 (12)
13:53 (2)
2:20 (7)
15:28 (2)
1:35 (3)
16:05 (2)
37 (3)
16:25 (2)
20 (39)
16:24  Kirill Komarov
3   Eevert Toivonen
Kangasala SK
2:16 (5)
5:27 (3)
3:11 (3)
9:39 (3)
4:12 (5)
11:49 (3)
2:10 (2)
14:03 (3)
2:14 (2)
15:35 (3)
1:32 (2)
16:14 (3)
39 (7)
16:33 (3)
19 (32)
16:33  Eevert Toivonen
4   Jesper Lindahl
Akilles OK
2:15 (4)
5:51 (5)
3:36 (6)
10:17 (4)
4:26 (7)
12:33 (4)
2:16 (4)
14:48 (4)
2:15 (3)
16:32 (4)
1:44 (6)
17:15 (4)
43 (20)
17:32 (4)
17 (12)
17:31  Jesper Lindahl
5   Anton Sihvonen
Navi
2:44 (15)
6:26 (7)
3:42 (9)
10:54 (5)
4:28 (9)
13:11 (5)
2:17 (5)
15:28 (5)
2:17 (4)
17:08 (5)
1:40 (5)
17:47 (5)
39 (7)
18:05 (5)
18 (22)
18:05  Anton Sihvonen
6   Tommi Huostila
Lammin Säkiä
1:48 (1)
7:17 (21)
5:29 (39)
10:59 (7)
3:42 (2)
13:14 (6)
2:15 (3)
15:35 (6)
2:21 (8)
18:09 (7)
2:34 (25)
18:43 (7)
34 (1)
18:58 (6)
15 (1)
18:57  Tommi Huostila
7   Juuso Toivonen
Lammin Säkiä
3:08 (22)
6:41 (9)
3:33 (5)
11:13 (10)
4:32 (11)
13:53 (9)
2:40 (16)
16:12 (9)
2:19 (6)
18:02 (6)
1:50 (8)
18:42 (6)
40 (13)
18:58 (6)
16 (2)
18:58  Juuso Toivonen
8   Sergey Krasilnikov
Polar Star
2:39 (14)
7:09 (18)
4:30 (26)
11:26 (12)
4:17 (6)
13:44 (8)
2:18 (6)
16:08 (7)
2:24 (10)
18:23 (8)
2:15 (18)
19:02 (8)
39 (7)
19:21 (8)
19 (32)
19:21  Sergey Krasilnikov
9   Joona Tynys
Kouvolan Rasti-72
2:30 (9)
6:43 (10)
4:13 (18)
11:10 (9)
4:27 (8)
13:53 (9)
2:43 (19)
16:11 (8)
2:18 (5)
18:40 (9)
2:29 (22)
19:21 (9)
41 (14)
19:37 (9)
16 (2)
19:37  Joona Tynys
10   Aleksi Sorsa
Pihkaniskat
2:34 (10)
6:56 (15)
4:22 (21)
11:04 (8)
4:08 (4)
14:28 (11)
3:24 (35)
16:56 (11)
2:28 (13)
18:46 (10)
1:50 (8)
19:23 (10)
37 (3)
19:40 (10)
17 (12)
19:40  Aleksi Sorsa
11   Eero Heinonen
Turun Suunnistajat
2:36 (12)
6:38 (8)
4:02 (14)
11:18 (11)
4:40 (12)
13:38 (7)
2:20 (10)
16:42 (10)
3:04 (29)
19:50 (11)
3:08 (38)
20:33 (11)
43 (20)
20:55 (11)
22 (49)
20:55  Eero Heinonen
12   Joona Kirmula
Angelniemen Ankkuri
2:18 (6)
5:41 (4)
3:23 (4)
10:54 (5)
5:13 (17)
14:33 (12)
3:39 (41)
17:00 (12)
2:27 (12)
19:58 (12)
2:58 (35)
20:44 (12)
46 (32)
21:00 (12)
16 (2)
21:00  Joona Kirmula
13   Juha Rauhala
Espoon Suunta
3:12 (25)
7:40 (24)
4:28 (25)
12:39 (14)
4:59 (16)
15:27 (15)
2:48 (25)
18:20 (15)
2:53 (24)
20:23 (13)
2:03 (13)
21:08 (13)
45 (30)
21:26 (13)
18 (22)
21:27  Juha Rauhala
13   Ollipekka Heikkilä
Lynx
3:15 (27)
6:52 (14)
3:37 (7)
14:06 (22)
7:14 (39)
16:24 (19)
2:18 (6)
18:50 (17)
2:26 (11)
20:26 (14)
1:36 (4)
21:11 (14)
45 (30)
21:28 (14)
17 (12)
21:27  Ollipekka Heikkilä
15   Janne Ovaska
Luumäen Rasti
3:04 (19)
6:43 (10)
3:39 (8)
12:58 (16)
6:15 (23)
15:33 (16)
2:35 (14)
18:43 (16)
3:10 (34)
20:54 (15)
2:11 (16)
21:36 (15)
42 (17)
21:56 (15)
20 (39)
21:57  Janne Ovaska
16   Evgeny Tsapin
NordWest
3:18 (28)
7:17 (21)
3:59 (12)
14:04 (20)
6:47 (30)
16:59 (22)
2:55 (28)
19:48 (20)
2:49 (20)
21:33 (17)
1:45 (7)
22:15 (16)
42 (17)
22:34 (16)
19 (32)
22:34  Evgeny Tsapin
17   Bolotov Artem
Orienta-Ky
2:38 (13)
6:48 (13)
4:10 (15)
13:28 (18)
6:40 (27)
16:23 (18)
2:55 (28)
19:21 (19)
2:58 (27)
21:27 (16)
2:06 (14)
22:17 (17)
50 (40)
22:37 (17)
20 (39)
22:37  Bolotov Artem
18   Aleksi Ilmonen
Itä-Päijänteen Rasti
5:45 (45)
9:30 (35)
3:45 (11)
14:11 (23)
4:41 (14)
16:33 (20)
2:22 (11)
19:49 (21)
3:16 (38)
21:50 (18)
2:01 (12)
22:29 (18)
39 (7)
22:45 (18)
16 (2)
22:45  Aleksi Ilmonen
19   Panu Ternola
Kangasala SK
2:34 (10)
6:59 (16)
4:25 (24)
13:27 (17)
6:28 (25)
17:08 (23)
3:41 (42)
19:57 (22)
2:49 (20)
21:54 (19)
1:57 (10)
22:40 (19)
46 (32)
22:56 (19)
16 (2)
22:55  Panu Ternola
20   Evgeny Mukhin
Kalinka
2:26 (7)
6:46 (12)
4:20 (20)
13:34 (19)
6:48 (31)
16:20 (17)
2:46 (21)
19:03 (18)
2:43 (15)
22:38 (20)
3:35 (45)
23:25 (20)
47 (37)
23:43 (20)
18 (22)
23:43  Evgeny Mukhin
21   Juuso Lahikainen
Suunta Jyväskylä
3:05 (20)
7:27 (23)
4:22 (21)
12:42 (15)
5:15 (18)
15:22 (14)
2:40 (16)
17:53 (14)
2:31 (14)
23:11 (22)
5:18 (51)
23:45 (21)
34 (1)
24:01 (21)
16 (2)
24:00  Juuso Lahikainen
22   Antti Kalela
Kuusankosken Urheiluseura
3:14 (26)
8:23 (28)
5:09 (35)
15:09 (27)
6:46 (29)
18:05 (26)
2:56 (31)
20:49 (25)
2:44 (16)
23:04 (21)
2:15 (18)
23:50 (22)
46 (32)
24:09 (22)
19 (32)
24:09  Antti Kalela
23   Kasperi Niemi
Helsingin Suunnistajat
4:25 (40)
10:23 (38)
5:58 (43)
16:10 (32)
5:47 (20)
18:57 (30)
2:47 (24)
21:20 (26)
2:23 (9)
23:17 (24)
1:57 (10)
23:55 (23)
38 (6)
24:13 (23)
18 (22)
24:12  Kasperi Niemi
24   Samuli Saukkonen
Pihkaniskat
2:29 (8)
6:11 (6)
3:42 (9)
12:34 (13)
6:23 (24)
14:52 (13)
2:18 (6)
17:36 (13)
2:44 (16)
23:14 (23)
5:38 (53)
24:07 (24)
53 (47)
24:29 (24)
22 (49)
24:29  Samuli Saukkonen
25   Aleksandr Rozhdestvenskiy
Peterhof
4:24 (39)
9:44 (36)
5:20 (36)
14:37 (24)
4:53 (15)
17:14 (24)
2:37 (15)
20:14 (24)
3:00 (28)
23:34 (25)
3:20 (44)
24:17 (25)
43 (20)
24:40 (25)
23 (55)
24:40  Aleksandr Rozhdestvenskiy
26   Mikael Lindholm
OK Raseborg
2:58 (17)
7:09 (18)
4:11 (16)
14:54 (26)
7:45 (42)
18:52 (29)
3:58 (46)
22:00 (29)
3:08 (33)
24:07 (26)
2:07 (15)
24:50 (26)
43 (20)
25:11 (26)
21 (44)
25:11  Mikael Lindholm
27   Danila Kachalin
Lytkarino
3:28 (30)
8:51 (30)
5:23 (38)
15:40 (29)
6:49 (32)
18:38 (27)
2:58 (32)
21:34 (28)
2:56 (25)
24:28 (27)
2:54 (31)
25:10 (27)
42 (17)
25:28 (27)
18 (22)
25:28  Danila Kachalin
28   Dmitry Rudenko
Polar Star
3:10 (24)
9:01 (32)
5:51 (42)
15:55 (30)
6:54 (34)
18:49 (28)
2:54 (27)
22:27 (30)
3:38 (46)
25:11 (28)
2:44 (28)
26:01 (28)
50 (40)
26:23 (28)
22 (49)
26:22  Dmitry Rudenko
29   Vladislav Kudryavtsev
EVEREST-RU
2:50 (16)
7:13 (20)
4:23 (23)
14:04 (20)
6:51 (33)
16:33 (20)
2:29 (13)
20:01 (23)
3:28 (42)
26:01 (30)
6:00 (54)
26:38 (29)
37 (3)
26:56 (29)
18 (22)
26:56  Vladislav Kudryavtsev
30   Niko Larmala
Espoon Suunta
3:08 (22)
7:55 (25)
4:47 (30)
16:19 (33)
8:24 (45)
20:12 (31)
3:53 (45)
23:19 (31)
3:07 (31)
25:52 (29)
2:33 (24)
26:51 (30)
59 (53)
27:09 (30)
18 (22)
27:09  Niko Larmala
31   Ilari Korsimo
Paimion Rasti
4:48 (42)
9:00 (31)
4:12 (17)
14:52 (25)
5:52 (21)
17:38 (25)
2:46 (21)
21:30 (27)
3:52 (48)
26:04 (31)
4:34 (50)
26:55 (31)
51 (42)
27:16 (31)
21 (44)
27:16  Ilari Korsimo
32   Nikolay Dmitrenko
NorthernWi
3:55 (33)
10:03 (37)
6:08 (44)
17:49 (35)
7:46 (43)
20:39 (34)
2:50 (26)
23:29 (32)
2:50 (23)
27:20 (32)
3:51 (47)
28:03 (32)
43 (20)
28:25 (32)
22 (49)
28:25  Nikolay Dmitrenko
33   Timo Trachsel
OLGThun
3:58 (34)
8:42 (29)
4:44 (29)
15:36 (28)
6:54 (34)
20:34 (33)
4:58 (54)
24:06 (33)
3:32 (43)
27:43 (33)
3:37 (46)
28:37 (33)
54 (49)
28:54 (33)
17 (12)
28:54  Timo Trachsel
34   Arttu Taulavuori
Alatornion Pirkat
2:58 (17)
6:59 (16)
4:01 (13)
20:21 (41)
13:22 (53)
23:07 (40)
2:46 (21)
25:55 (40)
2:48 (19)
28:07 (34)
2:12 (17)
29:01 (34)
54 (49)
29:17 (34)
16 (2)
29:16  Arttu Taulavuori
35   Vesa Suonurmi
Kyrös-Rasti
3:47 (32)
9:08 (33)
5:21 (37)
16:20 (34)
7:12 (38)
21:36 (36)
5:16 (55)
25:14 (36)
3:38 (46)
28:17 (35)
3:03 (36)
29:09 (35)
52 (44)
29:26 (35)
17 (12)
29:25  Vesa Suonurmi
36   Aleksi Mattila
Kyrös-Rasti
4:14 (37)
11:06 (39)
6:52 (48)
18:26 (38)
7:20 (40)
21:50 (37)
3:24 (35)
25:27 (37)
3:37 (45)
28:36 (36)
3:09 (39)
29:22 (36)
46 (32)
29:41 (36)
19 (32)
29:40  Aleksi Mattila
37   Teemu Sundström
Helsingin Suunnistajat
6:21 (47)
12:54 (44)
6:33 (47)
19:33 (39)
6:39 (26)
23:19 (41)
3:46 (43)
26:29 (42)
3:10 (34)
28:51 (38)
2:22 (20)
29:32 (37)
41 (14)
29:49 (37)
17 (12)
29:49  Teemu Sundström
38   Rene Peltonen
Lappeen Riento
4:09 (36)
9:16 (34)
5:07 (34)
17:56 (36)
8:40 (47)
22:24 (38)
4:28 (52)
25:46 (38)
3:22 (40)
28:57 (39)
3:11 (40)
29:43 (38)
46 (32)
30:01 (38)
18 (22)
30:01  Rene Peltonen
39   Niklas Kankkunen
OK77
6:47 (48)
12:18 (41)
5:31 (40)
19:53 (40)
7:35 (41)
22:34 (39)
2:41 (18)
25:47 (39)
3:13 (36)
29:05 (40)
3:18 (43)
29:46 (40)
41 (14)
30:02 (39)
16 (2)
30:02  Niklas Kankkunen
40   Severi Salonen
Ulvilan Ura
3:07 (21)
8:04 (26)
4:57 (31)
16:02 (31)
7:58 (44)
20:26 (32)
4:24 (50)
24:19 (34)
3:53 (49)
28:41 (37)
4:22 (48)
29:45 (39)
1:04 (54)
30:03 (40)
18 (22)
30:04  Severi Salonen
41   Olli Jalonen
Hämeenlinnan Suunnistajat
3:35 (31)
8:13 (27)
4:38 (28)
20:22 (42)
12:09 (52)
23:36 (42)
3:14 (34)
26:23 (41)
2:47 (18)
29:34 (41)
3:11 (40)
30:18 (41)
44 (27)
30:37 (41)
19 (32)
30:35  Olli Jalonen
42   Nico Kerkola
Suomusjärven Sisu
4:41 (41)
15:08 (49)
10:27 (52)
21:48 (45)
6:40 (27)
24:33 (43)
2:45 (20)
27:22 (43)
2:49 (20)
30:27 (43)
3:05 (37)
31:10 (42)
43 (20)
31:27 (42)
17 (12)
31:26  Nico Kerkola
43   Nikolay Kashin
Peterhof
8:43 (51)
13:44 (45)
5:01 (32)
18:24 (37)
4:40 (12)
20:42 (35)
2:18 (6)
24:47 (35)
4:05 (54)
30:21 (42)
5:34 (52)
31:41 (43)
1:20 (57)
32:00 (43)
19 (32)
32:00  Nikolay Kashin
44   Egor Teplov
Juventa
8:34 (50)
15:04 (48)
6:30 (46)
22:15 (46)
7:11 (37)
26:22 (45)
4:07 (47)
29:18 (45)
2:56 (25)
31:46 (44)
2:28 (21)
32:39 (44)
53 (47)
33:03 (44)
24 (56)
33:03  Egor Teplov
45   Antti Nurmi
Lappeen Riento
3:22 (29)
15:11 (50)
11:49 (56)
21:15 (43)
6:04 (22)
25:28 (44)
4:13 (49)
29:02 (44)
3:34 (44)
31:57 (45)
2:55 (32)
32:48 (45)
51 (42)
33:08 (45)
20 (39)
33:07  Antti Nurmi
46   Vasiliy Kosarev
Sestrorets
10:40 (54)
14:55 (47)
4:15 (19)
24:46 (49)
9:51 (51)
27:41 (47)
2:55 (28)
30:48 (47)
3:07 (31)
33:19 (46)
2:31 (23)
34:03 (46)
44 (27)
34:24 (46)
21 (44)
34:24  Vasiliy Kosarev
47   Ilya Mogilniy
BelieNochi
9:47 (52)
15:18 (51)
5:31 (40)
24:04 (48)
8:46 (48)
28:29 (48)
4:25 (51)
31:53 (48)
3:24 (41)
35:05 (47)
3:12 (42)
35:57 (47)
52 (44)
36:19 (47)
22 (49)
36:19  Ilya Mogilniy
48   Johannes Louhi
Helsingin Suunnistajat
5:02 (43)
15:30 (52)
10:28 (53)
25:00 (50)
9:30 (50)
28:38 (49)
3:38 (40)
32:31 (49)
3:53 (49)
35:09 (48)
2:38 (26)
36:13 (48)
1:04 (54)
36:35 (48)
22 (49)
36:35  Johannes Louhi
49   Valtteri Laine
Kokkolan Suunnistajat
4:02 (35)
14:00 (46)
9:58 (51)
23:22 (47)
9:22 (49)
26:49 (46)
3:27 (37)
30:05 (46)
3:16 (38)
36:24 (49)
6:19 (55)
37:31 (49)
1:07 (56)
37:47 (49)
16 (2)
37:46  Valtteri Laine
50   Viacheslav Podorvanov
Kirishi-La
16:07 (55)
22:15 (55)
6:08 (44)
27:52 (51)
5:37 (19)
31:41 (51)
3:49 (44)
34:54 (51)
3:13 (36)
37:39 (50)
2:45 (29)
38:31 (50)
52 (44)
38:51 (50)
20 (39)
38:51  Viacheslav Podorvanov
51   Paavo Simola
Lounais-Hämeen Rasti
4:16 (38)
12:48 (43)
8:32 (50)
21:15 (43)
8:27 (46)
30:41 (50)
9:26 (57)
34:50 (50)
4:09 (55)
39:16 (51)
4:26 (49)
40:10 (51)
54 (49)
40:28 (51)
18 (22)
40:29  Paavo Simola
52   Andrey Shanin
Lytkarino
5:07 (44)
15:39 (53)
10:32 (54)
29:37 (52)
13:58 (55)
33:14 (52)
3:37 (39)
37:10 (52)
3:56 (53)
40:07 (52)
2:57 (34)
40:56 (52)
49 (39)
41:17 (52)
21 (44)
41:17  Andrey Shanin
53   Artem Klishevich
ABCSt-Pete
6:17 (46)
11:21 (40)
5:04 (33)
32:25 (55)
21:04 (57)
36:36 (54)
4:11 (48)
40:30 (54)
3:54 (51)
43:13 (53)
2:43 (27)
44:01 (53)
48 (38)
44:22 (53)
21 (44)
44:22  Artem Klishevich
54   Kalle Melender
Rasti-Jussit
7:53 (49)
12:24 (42)
4:31 (27)
29:54 (53)
17:30 (56)
34:42 (53)
4:48 (53)
40:22 (53)
5:40 (57)
46:44 (54)
6:22 (56)
47:23 (54)
39 (7)
47:40 (54)
17 (12)
47:40  Kalle Melender
55   Aleksandr Bessedin
Lytkarino
10:26 (53)
17:21 (54)
6:55 (49)
31:18 (54)
13:57 (54)
38:40 (55)
7:22 (56)
42:59 (55)
4:19 (56)
49:21 (55)
6:22 (56)
50:17 (55)
56 (52)
50:43 (55)
26 (57)
50:42  Aleksandr Bessedin
56   Roope Ruusuvuori
Vakka-Rasti
28:17 (57)
39:52 (56)
11:35 (55)
46:51 (56)
6:59 (36)
49:50 (56)
2:59 (33)
53:45 (56)
3:55 (52)
56:40 (56)
2:55 (32)
57:24 (56)
44 (27)
57:41 (56)
17 (12)
57:41  Roope Ruusuvuori
57   Kirill Vorovich
Nesta
20:21 (56)
48:44 (57)
28:23 (57)
53:13 (57)
4:29 (10)
56:40 (57)
3:27 (37)
59:44 (57)
3:04 (29)
1:02:34 (57)
2:50 (30)
1:03:17 (57)
43 (20)
1:03:34 (57)
17 (12)
1:03:34  Kirill Vorovich
   Kirill Elizarov
BelieNochi
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
40:29
-
40:54
25
bröt  Kirill Elizarov
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English