FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H14A 1. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 7-8 8-Mål Resultat  
1   Olli Ojanaho
Ounasvaaran Hiihtoseura
3:57 (17)
9:27 (2)
5:30 (2)
13:16 (2)
3:49 (5)
14:42 (1)
1:26 (1)
16:25 (1)
1:43 (4)
17:56 (1)
1:31 (1)
19:33 (1)
1:37 (3)
20:28 (1)
55 (3)
20:44 (1)
16 (3)
20:44  Olli Ojanaho
2   Anton Kuukka
Tampereen Pyrintö
3:30 (11)
10:04 (5)
6:34 (5)
14:01 (4)
3:57 (6)
15:47 (3)
1:46 (8)
17:30 (3)
1:43 (4)
19:08 (3)
1:38 (3)
20:39 (3)
1:31 (1)
21:31 (2)
52 (1)
21:49 (2)
18 (16)
21:48  Anton Kuukka
3   Arttu Nummela
Mäntsälän Urheilijat
3:23 (7)
9:42 (3)
6:19 (4)
13:18 (3)
3:36 (2)
14:49 (2)
1:31 (3)
16:59 (2)
2:10 (25)
18:47 (2)
1:48 (9)
20:35 (2)
1:48 (9)
21:36 (3)
1:01 (9)
21:52 (3)
16 (3)
21:52  Arttu Nummela
4   Nikita Gusak
NorthernWi
3:39 (13)
10:18 (6)
6:39 (6)
14:35 (5)
4:17 (10)
16:28 (6)
1:53 (12)
18:31 (7)
2:03 (19)
20:09 (6)
1:38 (3)
21:49 (4)
1:40 (6)
22:47 (4)
58 (6)
23:03 (4)
16 (3)
23:03  Nikita Gusak
5   Topi Raitanen
Tuusulan Voima-Veikot
2:56 (1)
8:24 (1)
5:28 (1)
11:43 (1)
3:19 (1)
16:38 (7)
4:55 (54)
18:22 (6)
1:44 (6)
19:56 (5)
1:34 (2)
21:55 (5)
1:59 (16)
23:00 (5)
1:05 (12)
23:15 (5)
15 (1)
23:14  Topi Raitanen
6   Antti Saikko
Lappeen Riento
3:16 (2)
9:57 (4)
6:41 (7)
14:44 (7)
4:47 (15)
16:18 (5)
1:34 (4)
18:04 (4)
1:46 (9)
20:21 (7)
2:17 (25)
21:59 (6)
1:38 (4)
23:14 (6)
1:15 (30)
23:33 (6)
19 (24)
23:33  Antti Saikko
7   Nikolay Shaykin
BelieNochi
3:17 (3)
10:39 (8)
7:22 (12)
14:43 (6)
4:04 (7)
16:09 (4)
1:26 (1)
18:10 (5)
2:01 (15)
19:51 (4)
1:41 (5)
22:32 (8)
2:41 (32)
23:27 (7)
55 (3)
23:45 (7)
18 (16)
23:44  Nikolay Shaykin
8   Miro Tuomala
Suunta Jyväskylä
3:21 (6)
11:02 (9)
7:41 (15)
15:41 (9)
4:39 (12)
17:20 (9)
1:39 (6)
19:04 (9)
1:44 (6)
20:50 (8)
1:46 (8)
22:29 (7)
1:39 (5)
23:29 (8)
1:00 (8)
23:46 (8)
17 (9)
23:45  Miro Tuomala
9   Aaro Ruohola
MS Parma
3:49 (16)
11:36 (12)
7:47 (18)
15:23 (8)
3:47 (4)
17:12 (8)
1:49 (10)
18:57 (8)
1:45 (8)
20:53 (9)
1:56 (11)
22:51 (9)
1:58 (15)
24:04 (9)
1:13 (26)
24:25 (9)
21 (36)
24:25  Aaro Ruohola
10   Jan Brunner
OLGKöllike
3:26 (8)
10:24 (7)
6:58 (9)
16:31 (12)
6:07 (31)
18:31 (11)
2:00 (18)
20:11 (11)
1:40 (3)
22:11 (11)
2:00 (13)
23:51 (10)
1:40 (6)
24:45 (10)
54 (2)
25:04 (10)
19 (24)
25:05  Jan Brunner
11   Jonas Jern
IF Femman
5:03 (28)
12:23 (20)
7:20 (10)
16:08 (11)
3:45 (3)
18:03 (10)
1:55 (14)
19:50 (10)
1:47 (10)
21:56 (10)
2:06 (19)
24:24 (11)
2:28 (28)
25:32 (11)
1:08 (20)
25:50 (11)
18 (16)
25:50  Jonas Jern
12   Tomi Minkkinen
Rajamäen Rykmentti
5:59 (37)
13:25 (23)
7:26 (13)
18:12 (15)
4:47 (15)
19:56 (13)
1:44 (7)
21:47 (12)
1:51 (12)
23:42 (12)
1:55 (10)
25:32 (12)
1:50 (10)
26:29 (12)
57 (5)
26:48 (12)
19 (24)
26:48  Tomi Minkkinen
13   Adeev Sergey
Orienta-Ky
3:32 (12)
11:14 (10)
7:42 (16)
15:58 (10)
4:44 (13)
19:22 (12)
3:24 (45)
21:54 (13)
2:32 (39)
23:51 (13)
1:57 (12)
26:14 (13)
2:23 (23)
27:20 (13)
1:06 (14)
27:37 (13)
17 (9)
27:36  Adeev Sergey
14   Miika Irtola
Kouvolan Rasti-72
3:26 (8)
11:40 (13)
8:14 (22)
18:46 (18)
7:06 (38)
20:32 (15)
1:46 (8)
22:33 (15)
2:01 (15)
24:38 (14)
2:05 (18)
26:41 (14)
2:03 (17)
27:51 (14)
1:10 (22)
28:07 (14)
16 (3)
28:05  Miika Irtola
15   Riku Vidqvist
Mäntsälän Urheilijat
3:47 (15)
12:03 (17)
8:16 (23)
17:59 (14)
5:56 (30)
20:14 (14)
2:15 (25)
22:19 (14)
2:05 (21)
24:48 (15)
2:29 (31)
27:35 (15)
2:47 (35)
28:48 (15)
1:13 (26)
29:07 (15)
19 (24)
29:07  Riku Vidqvist
16   Nikita Biletskiy
K110
4:14 (20)
13:28 (24)
9:14 (29)
19:21 (21)
5:53 (28)
21:27 (19)
2:06 (19)
23:47 (21)
2:20 (30)
25:47 (18)
2:00 (13)
27:58 (16)
2:11 (20)
29:10 (16)
1:12 (25)
29:30 (16)
20 (31)
29:29  Nikita Biletskiy
17   Alexander Shakhunov
Kalinka
4:12 (19)
11:54 (14)
7:42 (16)
18:41 (17)
6:47 (36)
22:20 (23)
3:39 (48)
24:21 (23)
2:01 (15)
26:21 (22)
2:00 (13)
28:16 (20)
1:55 (13)
29:18 (17)
1:02 (10)
29:34 (17)
16 (3)
29:34  Alexander Shakhunov
18   Kasatkin Ilya
Orienta-Ky
5:50 (35)
11:57 (15)
6:07 (3)
20:22 (24)
8:25 (44)
21:57 (22)
1:35 (5)
23:35 (19)
1:38 (2)
25:19 (16)
1:44 (6)
28:13 (19)
2:54 (37)
29:18 (17)
1:05 (12)
29:36 (18)
18 (16)
29:36  Kasatkin Ilya
19   Markku Bergman
Ounasvaaran Hiihtoseura
3:42 (14)
12:11 (19)
8:29 (26)
17:09 (13)
4:58 (19)
21:36 (20)
4:27 (51)
24:02 (22)
2:26 (36)
26:22 (23)
2:20 (29)
28:19 (21)
1:57 (14)
29:25 (20)
1:06 (14)
29:42 (19)
17 (9)
29:42  Markku Bergman
20   Mikko Hulkkonen
Pihkaniskat
4:40 (24)
12:01 (16)
7:21 (11)
19:27 (22)
7:26 (41)
21:41 (21)
2:14 (23)
23:38 (20)
1:57 (13)
25:48 (19)
2:10 (21)
28:12 (18)
2:24 (25)
29:21 (19)
1:09 (21)
29:43 (20)
22 (43)
29:43  Mikko Hulkkonen
21   Ilya Didenko
Polar Star
3:27 (10)
11:35 (11)
8:08 (21)
19:08 (20)
7:33 (42)
21:19 (18)
2:11 (22)
23:22 (18)
2:03 (19)
25:55 (20)
2:33 (33)
28:08 (17)
2:13 (21)
29:33 (21)
1:25 (43)
29:54 (21)
21 (36)
29:54  Ilya Didenko
22   Petrus Hanhijärvi
Espoon Akilles
5:32 (32)
13:48 (25)
8:16 (23)
18:50 (19)
5:02 (21)
20:57 (17)
2:07 (20)
23:17 (17)
2:20 (30)
25:36 (17)
2:19 (26)
28:20 (22)
2:44 (34)
29:40 (22)
1:20 (35)
30:00 (22)
20 (31)
29:58  Petrus Hanhijärvi
23   Mathias Peter
TeamAustri
5:35 (33)
13:22 (22)
7:47 (18)
22:12 (29)
8:50 (46)
24:06 (26)
1:54 (13)
25:38 (26)
1:32 (1)
27:22 (25)
1:44 (6)
28:56 (23)
1:34 (2)
30:03 (23)
1:07 (17)
30:23 (23)
20 (31)
30:23  Mathias Peter
24   Jonas Björkgård
Kokkolan Suunnistajat
4:11 (18)
15:06 (29)
10:55 (36)
19:50 (23)
4:44 (13)
22:23 (24)
2:33 (35)
24:28 (24)
2:05 (21)
26:44 (24)
2:16 (24)
29:11 (25)
2:27 (27)
30:09 (24)
58 (6)
30:25 (24)
16 (3)
30:25  Jonas Björkgård
25   Mikael Mandell
IF Femman
4:50 (26)
13:58 (26)
9:08 (28)
18:31 (16)
4:33 (11)
20:56 (16)
2:25 (30)
23:15 (16)
2:19 (29)
26:18 (21)
3:03 (41)
29:00 (24)
2:42 (33)
30:40 (25)
1:40 (49)
31:04 (25)
24 (49)
31:04  Mikael Mandell
26   Sampo Hyppölä
Sotkamon Jymy
3:19 (4)
14:08 (27)
10:49 (34)
22:18 (30)
8:10 (43)
24:16 (27)
1:58 (15)
26:29 (28)
2:13 (26)
28:32 (27)
2:03 (17)
30:17 (26)
1:45 (8)
31:28 (26)
1:11 (24)
31:49 (26)
21 (36)
31:48  Sampo Hyppölä
27   Linus Lehto
Karjaan Ura
5:57 (36)
15:48 (30)
9:51 (30)
20:37 (25)
4:49 (17)
22:36 (25)
1:59 (16)
24:58 (25)
2:22 (33)
28:03 (26)
3:05 (42)
30:28 (27)
2:25 (26)
32:11 (27)
1:43 (51)
32:30 (27)
19 (24)
32:28  Linus Lehto
28   Nikita Rodnov
Juventa
8:17 (49)
15:00 (28)
6:43 (8)
22:08 (28)
7:08 (39)
24:30 (29)
2:22 (28)
26:19 (27)
1:49 (11)
28:33 (28)
2:14 (22)
30:56 (28)
2:23 (23)
32:16 (28)
1:20 (35)
32:41 (28)
25 (52)
32:40  Nikita Rodnov
29   Alexander Zaslonkin
NW
3:20 (5)
18:41 (44)
15:21 (48)
22:48 (32)
4:07 (9)
25:10 (31)
2:22 (28)
27:12 (29)
2:02 (18)
29:39 (29)
2:27 (30)
31:31 (29)
1:52 (12)
32:37 (29)
1:06 (14)
32:55 (29)
18 (16)
32:54  Alexander Zaslonkin
30   Joonatan Kivelä
Perhon Kiri
6:30 (40)
17:10 (37)
10:40 (32)
23:22 (36)
6:12 (32)
25:21 (33)
1:59 (16)
27:27 (32)
2:06 (23)
30:39 (30)
3:12 (43)
33:16 (30)
2:37 (30)
34:36 (30)
1:20 (35)
34:58 (30)
22 (43)
34:57  Joonatan Kivelä
31   Waltteri Hyvönen
Delta
5:13 (30)
16:37 (33)
11:24 (38)
21:36 (26)
4:59 (20)
24:29 (28)
2:53 (40)
27:12 (29)
2:43 (44)
30:42 (31)
3:30 (46)
33:51 (31)
3:09 (41)
35:15 (31)
1:24 (42)
35:39 (31)
24 (49)
35:39  Waltteri Hyvönen
32   Sami Kattilakoski
Kokkolan Suunnistajat
5:59 (37)
17:24 (39)
11:25 (39)
22:57 (34)
5:33 (23)
26:00 (34)
3:03 (42)
28:33 (34)
2:33 (40)
31:15 (33)
2:42 (36)
34:14 (33)
2:59 (38)
35:28 (32)
1:14 (28)
35:45 (32)
17 (9)
35:44  Sami Kattilakoski
33   Tuomo Niskanen
Mäntsälän Urheilijat
7:40 (46)
16:29 (32)
8:49 (27)
21:39 (27)
5:10 (22)
24:54 (30)
3:15 (44)
27:22 (31)
2:28 (37)
31:17 (34)
3:55 (50)
34:07 (32)
2:50 (36)
35:28 (32)
1:21 (38)
35:47 (33)
19 (24)
35:47  Tuomo Niskanen
34   Jooseppi Kalliokoski
Perhon Kiri
4:31 (22)
12:06 (18)
7:35 (14)
25:37 (42)
13:31 (54)
27:54 (41)
2:17 (26)
30:16 (40)
2:22 (33)
32:35 (39)
2:19 (26)
34:26 (34)
1:51 (11)
35:36 (34)
1:10 (22)
35:57 (34)
21 (36)
35:57  Jooseppi Kalliokoski
35   Max-Mikael Wörlin
Helsingin Suunnistajat
9:00 (50)
17:00 (35)
8:00 (20)
23:35 (38)
6:35 (35)
26:19 (36)
2:44 (37)
28:43 (35)
2:24 (35)
32:20 (38)
3:37 (48)
34:40 (35)
2:20 (22)
35:47 (35)
1:07 (17)
36:04 (35)
17 (9)
36:03  Max-Mikael Wörlin
36   Caj Snickars
Solf IK
7:07 (43)
17:53 (41)
10:46 (33)
23:39 (39)
5:46 (25)
26:09 (35)
2:30 (33)
28:49 (36)
2:40 (42)
31:38 (36)
2:49 (39)
34:43 (36)
3:05 (40)
36:11 (36)
1:28 (46)
36:40 (36)
29 (56)
36:39  Caj Snickars
37   Rasmus Niinimäki
Kyrös-Rasti
7:42 (47)
20:19 (46)
12:37 (46)
24:24 (40)
4:05 (8)
26:55 (38)
2:31 (34)
28:55 (37)
2:00 (14)
31:09 (32)
2:14 (22)
35:24 (37)
4:15 (50)
36:31 (37)
1:07 (17)
36:52 (37)
21 (36)
36:52  Rasmus Niinimäki
38   Mikhail Kuznetsov
BelieNochi
7:22 (45)
18:21 (43)
10:59 (37)
23:16 (35)
4:55 (18)
26:44 (37)
3:28 (46)
29:26 (38)
2:42 (43)
32:13 (37)
2:47 (38)
35:48 (38)
3:35 (45)
37:07 (38)
1:19 (33)
37:29 (38)
22 (43)
37:27  Mikhail Kuznetsov
39   Anton Nozdrachev
Lytkarino
5:08 (29)
17:01 (36)
11:53 (45)
22:48 (32)
5:47 (27)
25:14 (32)
2:26 (31)
28:02 (33)
2:48 (46)
31:17 (34)
3:15 (44)
36:23 (39)
5:06 (52)
38:03 (39)
1:40 (49)
38:27 (39)
24 (49)
38:26  Anton Nozdrachev
40   Nikita Popov
Voronezh
6:04 (39)
17:52 (40)
11:48 (44)
26:43 (43)
8:51 (48)
29:03 (43)
2:20 (27)
31:12 (42)
2:09 (24)
33:43 (40)
2:31 (32)
37:36 (40)
3:53 (47)
38:55 (40)
1:19 (33)
39:12 (40)
17 (9)
39:12  Nikita Popov
41   Artur Kulagin
Helsingin Suunnistajat
8:05 (48)
19:50 (45)
11:45 (42)
27:00 (45)
7:10 (40)
29:50 (44)
2:50 (38)
33:21 (44)
3:31 (51)
36:23 (44)
3:02 (40)
38:55 (44)
2:32 (29)
40:11 (42)
1:16 (31)
40:31 (41)
20 (31)
40:30  Artur Kulagin
41   Tuomas Sainio
Kangasala SK
4:25 (21)
16:10 (31)
11:45 (42)
25:14 (41)
9:04 (49)
27:55 (42)
2:41 (36)
31:49 (43)
3:54 (55)
35:19 (43)
3:30 (46)
38:37 (42)
3:18 (43)
40:08 (41)
1:31 (47)
40:31 (41)
23 (47)
40:30  Tuomas Sainio
43   Axel Granberg
IF Femman
5:14 (31)
16:53 (34)
11:39 (41)
22:46 (31)
5:53 (28)
27:10 (39)
4:24 (50)
29:46 (39)
2:36 (41)
33:48 (41)
4:02 (53)
38:32 (41)
4:44 (51)
40:35 (43)
2:03 (54)
40:56 (43)
21 (36)
40:55  Axel Granberg
44   Oskari Koskivirta
Kymin Suunnistajat
7:10 (44)
17:11 (38)
10:01 (31)
23:34 (37)
6:23 (33)
27:10 (39)
3:36 (47)
30:41 (41)
3:31 (51)
34:36 (42)
3:55 (50)
38:50 (43)
4:14 (49)
40:39 (44)
1:49 (53)
41:02 (44)
23 (47)
41:00  Oskari Koskivirta
45   Dennis Rehn
OK Raseborg
6:45 (41)
18:10 (42)
11:25 (39)
26:48 (44)
8:38 (45)
33:36 (47)
6:48 (56)
35:57 (47)
2:21 (32)
38:16 (45)
2:19 (26)
40:24 (45)
2:08 (19)
41:49 (45)
1:25 (43)
42:07 (45)
18 (16)
42:08  Dennis Rehn
46   Atte Jurvakainen
Suunta Jyväskylä
14:00 (54)
24:52 (49)
10:52 (35)
30:38 (48)
5:46 (25)
32:52 (46)
2:14 (23)
35:21 (45)
2:29 (38)
39:46 (46)
4:25 (54)
42:24 (46)
2:38 (31)
43:38 (46)
1:14 (28)
43:57 (46)
19 (24)
43:56  Atte Jurvakainen
47   Matti Mörsky
Keuruun Kisailijat
4:31 (22)
12:50 (21)
8:19 (25)
30:22 (46)
17:32 (55)
32:49 (45)
2:27 (32)
35:36 (46)
2:47 (45)
41:15 (48)
5:39 (55)
44:34 (47)
3:19 (44)
45:55 (47)
1:21 (38)
46:17 (47)
22 (43)
46:17  Matti Mörsky
48   Joonas Rantala
Riihimäen Suunnistajat
6:53 (42)
23:42 (47)
16:49 (51)
30:32 (47)
6:50 (37)
35:22 (48)
4:50 (52)
38:35 (48)
3:13 (48)
40:43 (47)
2:08 (20)
47:14 (48)
6:31 (55)
48:41 (48)
1:27 (45)
48:56 (48)
15 (1)
48:56  Joonas Rantala
49   Pietu Heiskanen
Kangasniemen Kalske
11:21 (52)
25:15 (50)
13:54 (47)
31:47 (49)
6:32 (34)
37:09 (49)
5:22 (55)
40:28 (49)
3:19 (49)
44:08 (49)
3:40 (49)
48:13 (49)
4:05 (48)
50:30 (49)
2:17 (56)
50:51 (49)
21 (36)
50:51  Pietu Heiskanen
50   Sergey Kochetkov
Olimp-Vidn
4:45 (25)
24:49 (48)
20:04 (52)
36:03 (50)
11:14 (51)
38:54 (50)
2:51 (39)
42:25 (50)
3:31 (51)
45:06 (50)
2:41 (35)
50:29 (50)
5:23 (54)
51:52 (50)
1:23 (41)
52:10 (50)
18 (16)
52:09  Sergey Kochetkov
51   Egor Shein
Juventa
4:51 (27)
38:42 (54)
33:51 (55)
44:23 (52)
5:41 (24)
47:35 (53)
3:12 (43)
49:52 (53)
2:17 (27)
51:53 (51)
2:01 (16)
54:00 (51)
2:07 (18)
55:03 (51)
1:03 (11)
55:21 (51)
18 (16)
55:20  Egor Shein
52   Evgeniy Nikolaychuk
Olimp-Vidn
9:08 (51)
25:22 (51)
16:14 (50)
46:27 (54)
21:05 (56)
48:16 (54)
1:49 (10)
51:19 (54)
3:03 (47)
54:05 (53)
2:46 (37)
57:52 (52)
3:47 (46)
59:13 (52)
1:21 (38)
59:38 (52)
25 (52)
59:36  Evgeniy Nikolaychuk
53   Leonid Bogmatser
Juventa
5:39 (34)
32:09 (53)
26:30 (54)
44:33 (53)
12:24 (53)
46:41 (52)
2:08 (21)
48:59 (51)
2:18 (28)
55:50 (54)
6:51 (56)
58:50 (53)
3:00 (39)
1:00:06 (53)
1:16 (31)
1:00:31 (53)
25 (52)
1:00:30  Leonid Bogmatser
54   Alfred Figueras
Catalonia Team
11:41 (53)
27:39 (52)
15:58 (49)
39:55 (51)
12:16 (52)
44:47 (51)
4:52 (53)
49:10 (52)
4:23 (56)
52:31 (52)
3:21 (45)
1:02:03 (54)
9:32 (56)
1:03:47 (54)
1:44 (52)
1:04:07 (54)
20 (31)
1:04:06  Alfred Figueras
55   Henrik Stubb
IK Falken
40:41 (56)
1:04:07 (55)
23:26 (53)
1:12:57 (55)
8:50 (46)
1:17:00 (55)
4:03 (49)
1:20:39 (55)
3:39 (54)
1:24:40 (55)
4:01 (52)
1:27:55 (55)
3:15 (42)
1:30:08 (55)
2:13 (55)
1:30:25 (55)
17 (9)
1:30:25  Henrik Stubb
56   Ivan Kaloshin
Olimp-Vidn
35:26 (55)
1:10:18 (56)
34:52 (56)
1:21:25 (56)
11:07 (50)
1:24:25 (56)
3:00 (41)
1:27:49 (56)
3:24 (50)
1:30:28 (56)
2:39 (34)
1:35:47 (56)
5:19 (53)
1:37:18 (56)
1:31 (47)
1:37:45 (56)
27 (55)
1:34:19  Ivan Kaloshin
   Tuomas Kaunisto
Tampereen Pyrintö
5:37
18:47
13:10
-
-
39:59
-
42:58
2:59
46:23
3:25
51:19
4:56
52:55
1:36
53:13
18
disk  Tuomas Kaunisto
   Jussi Harju
Tampereen Pyrintö
5:05
20:32
15:27
28:00
7:28
30:51
2:51
-
-
36:09
-
39:17
3:08
40:36
1:19
40:57
21
disk  Jussi Harju
   Jussi Rauhala
Kyrös-Rasti
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
34:29
-
bröt  Jussi Rauhala
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English