FIN5 suunnistusviikko 2010, 12.7. - 17.7.2010

H16E 2. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
4,6 km
Mellantid
6,0 km
Mål
6,7 km
 
1.   Kristian Kannus Kangasala SK    12:24:00   33:38 (1)  44:05 (1)  48:13  
2.   Dmitry Polyakov Nord West  RUS  12:16:00   34:24 (4)  44:40 (2)  48:27  
3.   Eeli Viholainen Suunta Jyväskylä    13:00:00   34:21 (3)  46:02 (3)  50:03  
4.   Xander Berger TeamAustri  AUT  12:32:00   34:28 (5)  46:14 (4)  50:21  
5.   Misa Tuomala Suunta Jyväskylä    12:22:00   35:41 (7)  46:48 (5)  50:56  
6.   Luukas Valtonen Helsingin Suunnistajat    12:52:00   37:19 (10)  48:01 (6)  51:58  
7.   Arttu Syrjäläinen Navi    12:34:00   35:31 (6)  48:08 (7)  52:25  
8.   Jussi-Elmeri Halme Tampereen Pyrintö    12:36:00   36:34 (9)  48:34 (8)  53:05  
9.   Teemu Ternola Kangasala SK    12:54:00   38:21 (13)     53:18  
10.   Valtteri Kolehmainen Kangasala SK    13:22:00   35:51 (8)  48:59 (9)  53:24  
11.   Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti    12:56:00   33:47 (2)  49:37 (10)  53:52  
12.   Edvard Sundman Delta    13:30:00   38:46 (14)  50:09 (11)  54:01  
13.   Elias Kuukka Tampereen Pyrintö    14:08:00   39:20 (17)  50:13 (12)  54:14  
14.   Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö    13:14:00   38:53 (15)  50:50 (14)  54:55  
15.   Christian Kronberg IF Femman    13:34:00   39:54 (18)  51:02 (15)  55:13  
16.   Jesse Ihalainen Navi    13:26:00   37:45 (11)  50:42 (13)  56:00  
17.   Tuukka Senttula Suunta Jyväskylä    13:38:00   39:08 (16)  52:13 (17)  56:14  
17.   Aleksey Yaganov Juventa  RUS  14:00:00   41:18 (19)  52:21 (18)  56:14  
19.   Toni Mäntylä Lynx    13:20:00   37:58 (12)  51:33 (16)  56:16  
20.   Ville Parkkinen SK Pohjantähti    13:04:00   42:34 (22)  55:06 (19)  59:31  
21.   Miika Kirmula Delta    13:16:00   41:57 (20)  55:31 (20)  1:00:14  
22.   Nikolay Rudakov Kalinka  RUS  13:56:00   43:00 (23)  56:42 (21)  1:00:25  
23.   Joonas Ahola Navi    12:20:00   44:03 (24)  57:10 (23)  1:02:13  
24.   Kari-Pekka Seppänen Rastikarhut    13:40:00   42:24 (21)  57:29 (24)  1:02:16  
25.   Aleksander Makeychik Voronezh  RUS  14:12:00      57:00 (22)  1:02:23  
26.   Artem Kuritsyn Kalinka  RUS  12:18:00   44:33 (25)  58:14 (25)  1:02:27  
27.   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat    12:14:00   44:36 (26)  58:56 (26)  1:03:49  
28.   Topias Ahola Navi    13:50:00   47:00 (28)  59:38 (27)  1:03:52  
29.   Alexander Vikentiev Kalinka  RUS  13:12:00   45:41 (27)  1:00:35 (28)  1:05:39  
30.   Olli Huhtinen Turun Suunnistajat    13:42:00   48:28 (31)  1:01:36 (29)  1:06:29  
31.   Johannes Zechner TeamAustri  AUT  13:02:00   49:17 (33)  1:03:24 (32)  1:07:53  
32.   Lari Takanen Vehkalahden Veikot    13:28:00   48:16 (30)  1:03:10 (30)  1:09:00  
33.   Niko Hakulinen Vehkalahden Veikot    12:30:00   47:32 (29)  1:03:23 (31)  1:09:16  
34.   Eero Saleva Tuusulan Voima-Veikot    12:42:00   52:25 (38)  1:05:51 (35)  1:10:26  
35.   Antti-Ville Salomaa Navi    13:08:00   50:53 (34)  1:05:36 (34)  1:10:33  
36.   Thomas Gillet ASUBOrient  BEL  13:36:00   49:05 (32)  1:05:35 (33)  1:10:51  
37.   Vitaliy Nikonov Voronezh  RUS  12:40:00   50:55 (35)  1:07:16 (38)  1:11:45  
38.   Nikita Chesnokov Kalinka  RUS  12:48:00   51:12 (36)  1:06:05 (36)  1:11:53  
39.   Matias Ahola Navi    12:58:00   52:09 (37)  1:07:26 (39)  1:12:41  
40.   Arto Niiranen Kalevan Rasti    14:04:00      1:06:27 (37)  1:12:44  
41.   Peetu Mattola Haapaveden Urheilijat    12:44:00   57:08 (40)  1:14:10 (42)  1:19:30  
42.   Eero Tuomaala Tuusulan Voima-Veikot    13:48:00   55:15 (39)  1:13:21 (41)  1:19:35  
43.   Marco Majer TeamAustri  AUT  12:50:00   59:40 (43)  1:14:59 (43)  1:20:00  
44.   Viljam Grahn Närpes OK    14:20:00      1:13:16 (40)  1:20:27  
45.   Heikki Haapakoski Rastikarhut    12:38:00   57:54 (41)  1:16:04 (45)  1:21:22  
46.   Felix Hartlieb TeamAustri  AUT  13:24:00   59:17 (42)  1:15:36 (44)  1:21:51  
47.   Christoffer Melin IK Falken    13:54:00      1:16:29 (46)  1:22:36  
48.   Adrian Wickert TeamAustri  AUT  13:58:00      1:18:43 (47)  1:23:57  
49.   Florian Schiel TeamAustri  AUT  12:12:00   1:01:25 (44)  1:18:43 (47)  1:24:09  
50.   Michael Tanzer TeamAustri  AUT  14:10:00      1:19:30 (50)  1:24:51  
51.   Niko Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat    14:14:00      1:19:25 (49)  1:25:11  
52.   Jakob Pauser TeamAustri  AUT  13:10:00   1:03:22 (46)  1:20:19 (51)  1:25:20  
53.   Juho Latvala Alajärven Ankkurit    13:46:00   1:02:00 (45)  1:20:33 (52)  1:25:37  
54.   Severi Heiskanen Kangasniemen Kalske    12:10:00   1:04:42 (47)     1:28:51  
55.   Antti Kemppi Kangasala SK    14:02:00      1:24:19 (53)  1:29:57  
56.   Eero Kuusela Kankaanpään Suunnistajat    14:18:00      1:26:45 (54)  1:32:56  
57.   Matthias Griener TeamAustri  AUT  12:28:00   1:21:42 (48)  1:37:12 (55)  1:42:39  
58.   Joakim Hakala IF Femman    14:06:00      1:44:33 (56)  1:51:29  
   Lauri Huotari Lahden Suunnistajat-37    12:26:00         disk  
   Markus Arvola Koovee    12:46:00         ej startad  
   Ilja Mak Voronezh  RUS  13:18:00         bröt  
   Laurenz Elstner TeamAustri  AUT  13:32:00         disk  
   Anssi Huostila Lammin Säkiä    13:44:00         bröt  
   Juuso Tupitsa Keravan Urheilijat    13:52:00         ej startad  
   Niko Kauria Navi    14:16:00         ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English